Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

helena 2 3 4 5 1

Как една stored procedure да работи постоянно ?

Препоръчан отговор

Под постоянно исках да отговоря на това ваше изказване : "личното ми разбиране е че именно тази таблица няма да се променя често и няма да има много записи" ,НО иначе сте прав не използвах правилната дума :) ...

Въпреки това мисля ,че се разбра ЯСНО ,че в тази таблица ЧЕСТО ще "нахлуват" записи ... :)

Добре, дефинирайте често, защото ако имате промяна веднъж на минута, на няколко секунди това за мен е рядко, ако имате стотици и хиляди промени в секунда вече може да се дефинира като често :)

П.П. Аз лично от по-предишни писани не останах с впечатление за чести промени, това ми изглеждаше като разписание на автобуси, но даже и да е такова на таксита, го оценявам като примерно една промяна в секунда (това е само бърза оценка, без да познавам материята за която иде реч)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под ЧЕСТО имам впредвид точно това !

В общи линии става въпрос за паркинг ,в който

идват коли и пращат СМС за да си запазят час

и тази въпросна процедура следи за изтичане

на времето на съответните коли в съответният паркинг ...

Та исках да работи постоянно(процедурата) по

времето на часовника на сървъра ,за да може да следи

във всяка минута/секунда ... времето на изтичане на дадена

кола и когато настъпи това време да прати известие на контролата

(на неговия апарат да му се появи това известие ,в самиия апликейшън да се появява една

Partial View - примерно и като натисне на него да му се появява списъка с пресроченото време на

колите).

И ще направя точно това ,което каза darkterminal ,защото както казва

е най - удачно :)

П.П.Използвам "често" ,защото според мен е най - удачна тази дума...

не се знае днес колко коли ще има ,дали ще има и т.н. :)

Но да не се захващаме за такаива "неща" ,мисля че се разбира какво

имам впредвид :) - след като получих ХУБАВ отговор от darkterminal !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, недей така. Капитана не дава лош съвет също. Ние поспорихме малко, но това не е от лоши чувства и желание за конфронтация. Просто сме възпитаници на различни поколения архитектурни школи, пък и работим на различни технологични платформи - не е лошо, когато има различни мнения. Утре ще обърна малко повече внимание на твоя сценарий, сега се прибирам уморен и пълен впечатления и по-скоро ми се спи, отколкото мисли сериозно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам ако е прозвучало така !

Не съм казала(или поне не съм имала впредвид) ,че capnemo

дава лош съвет ...

Напротив винаги съм получавала ХУБАВ отговор от него за каквото

и да съм попитала :)

Съжалявам , наистина не съм искала да прозвучи така !

Явно проблемът е в мен,не мога да се науча да се изразявам правилно ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам ако е прозвучало така !

Не съм казала(или поне не съм имала впредвид) ,че capnemo

дава лош съвет ...

Напротив винаги съм получавала ХУБАВ отговор от него за каквото

и да съм попитала :)

Съжалявам , наистина не съм искала да прозвучи така !

Явно проблемът е в мен,не мога да се науча да се изразявам правилно ...

Хелена, няма проблем, не се притеснявайте. Ние с Дарки отдавна си имаме закачката и си спорим по разни архитектурни проблеми. Решенията, които предлагаме (доста често) се различават много и заради разликата в поколенията и заради това че той е разработчик, докато аз съм интегратор и експерт по операционни системи. Заради тази разлика аз се опитвам да набутам нещата на възможно най-ниско ниво (в иерархията приложение-база данни-операционна система-хардуер), докато Дарки "слага" нещата там където има опит - в приложенията. Никой не казва че неговото решение е единственото или най-доброто, просто предлагаме различни гледни точки ктъм проблема.

П.П. А по въпроса за изразяването - това опира до опит и мисля че с времето ще свикнете да се изразявате по-прецизно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Само да вметна... тук не е ли удачно да се имплементира една ajax comment/polling функционалност, щом иска постоянно да и се упдейтва view-то. Има доста примери, специално за MVC. Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване