Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Един от първите модели за 2011 г, модифицирана версия от 2010 г, та не знам дали ще намериш не разпечатвана бройка. Доста "беден" откъм екстри, които тъй или иначе едва би ползвал, дори и да ги имаше. Edge LED подсветка, която би могла да дава лека неравномерност на фона, особено при преобладаващи тъмни цветове, но това е въпрос по-скоро на късмет. Неизвестна матрица, но често те работят не по-зле от марковите. Вероятността през USB входа (флашка) да чете бг субтитри клони към нулата, но това се отнася и до повечето от най-скъпите модели на почти всички марки - ще си гледаш филми на него през компютъра и си ОК. Мисля, че за тия пари си струва. Иди и го виж на място, пробвай го смело, ако ти хареса - купувай го. Ако не, минавай на следващия рафт...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На теория - не са чак толкова малко, но не и на практика. Принципно Samsung като цяло се справя, също както и някои от моделите на Philips, споменаваха се и отделни модели на Sony, но на практика не е точно така. Зависи от версии на фърмуер, режим на запис на субтитрите и т.н. Понякога се получава, понякога - не.

Уточнявам, за да не останеш с погрешни изводи - става дума за четене субтитри от флашка през USB порт, т.е. при използване вградения в самия телевизор медиен плеър. Иначе няма проблем, ако филмът се възпроизвежда от компютър или физически отделен (например, блурей, двд или система за домашно кино) плеър.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да отиде в магазина, качете една флашка различни филми (със субтитри), и формати и тествайте на телевизора който сте избрали. Разбира се и качеството на изображението се гледа на място. П.П.До колкото ми е известно при телевизорите, LG предлагат най-много екстри за цената си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нов модел за 100 лв. по-малко като е същия диагонал - http://www.technomar...lips-42pfl3507h

Миналогодишен модел за същите пари но по-малък като би трябвало да чете субтитри - http://www.technomar...sung-ue-40d5000

За сравнение новия бюджетен модел на Самсуняка е + 129 лв. - http://www.technomar...ung-ue-40eh5000

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизора е купен,но се сбълсках с нов проблем.Не знаех,че зифовите телевизии с чинии(Булсат,Виваком)изискват югоизточно изложение,а стаята в която се намира телевизора е с западно.Като дойдота хората т Булсат казаха,че няма начин да се монтира чинията и ми препоръчаха да търся друг начин.Та въпроса ми е към кой цифров оператор да се свържа.За София става въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пиши за кой квартал на София става въпрос , за да могат колегите да те ориентират към надежден доставчик - погледни NET1 И ако си толкова мераклия на паница , попитай Сателайт БГ дали ако се захване антената на терасата , да се изнесе малко навън от блока дали няма да може да се приема от техния спътник ?

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих предложил също така Мегалан ( все още са си мегалан, макар и закупени от мтел ) Услугата е надеждна качествена и предава хубав сигнал - погледни им в сайта за покритието дали обхваща и твоят квартал пък и може да се комбинира с и-нет ако вече си към тях и да ти излиза по евтино. П.С.: Не правя реклама на фирмата просто само тях знам защото самият аз им ползвам услугите и знам, че са надеждни и добри + 24/7 обслужване !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някакво мнение за това http://www.blizoo.bg/dtv_80.html ?Само,че на повечето канали пише,че са с 4:3 пропорционалност,а телевизора е 16:9.Не искам две черни ленти отляво и дясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама си е Ментел :) по добре да се държи дистанцирано от Мега доставчици като Мтел , Виваком , Близу , да ме извиняват някой ако съм ги пропуснал :) че не дай си боже на човек да му се наложи да се обади за повреда - тия са способни да те изкарат винаги теб виновен и че повредата не е при тях Публикувано изображение

Само,че на повечето канали пише,че са с 4:3 пропорционалност,а телевизора е 16:9.Не искам две черни ленти отляво и дясно.

Ти от телевизора си ги разпъваш , ще ги гледаш малко дебели но се свиква . Редактирано от jonov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама си е Ментел :) по добре да се държи дистанцирано от Мега доставчици като Мтел , Виваком , Близу , да ме извиняват някой ако съм ги пропуснал :) че не дай си боже на човек да му се наложи да се обади за повреда - тия са способни да те изкарат винаги теб виновен и че повредата не е при тях Публикувано изображение

Както написах Мегалан - все още са си Мегалан с тяхният персонал - мениджъри - политика, до 2013 ако не се лъжа, а може и по - натам да беше. Договорът който са сключили с Мтел е с постепенно отстъпване на собственост ( или както е правният термин ). Услугите и обслужването е на 100 % в полза на клиента звънял съм в какво ли не време помагат и изслушват докато не им кажеш - Благодаря Ви оправих си проблема. За другите и аз споделям твоето мнение, доста хора се оплакват точно от близу мои познати се опариха и бягай надалеч от тях !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди,когато бях у приятел ми направи следното впечатление.Той си сваляше филмите от компютура и се качваха директно в някакъв плеър в другата стая при компютъра(мисял,че плеъра и компа не бяха свързани с кабел)Въпроса ми е какъв точно е този плеър и как точно става цялата работа.Мерси предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди,когато бях у приятел ми направи следното впечатление.Той си сваляше филмите от компютура и се качваха директно в някакъв плеър в другата стая при компютъра(мисял,че плеъра и компа не бяха свързани с кабел)Въпроса ми е какъв точно е този плеър и как точно става цялата работа.Мерси предварително.

Казва се мултимедиен плеър. Ето виж колко има тук http://www.technomarket.bg/browse/357 . Той е вързан към телевизора по някой от входовете, обикновено HDMI, и към домашния рутер жично или без. Някои имат и вградени твърди дискове. Дават много възможности: възпроизвеждане на филми, музика и снимки в почти всякакви формати от диска на компютъра; възпроизвеждане от флашка и външен диск, включени към плеъра; плейване от компютъра директно на телевизора по DLNA; имат вграден торент клиент и могат да свалят филми на вградения или външен диск; интернет телевизия; имат вграден браузър и т.н. Напоследък се появиха и плеъри, работещи под Андроид, даващи още по голяма свобода за експерименти. Почти всички тези неща ги има вече и в по-скъпите телевизори, които се определят като Smart TV :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако нямам рутер какви са възможносите.Как ще свалям филмите.Доколкото помня приятеля ми без рутер като сваляше филми от комоа,те директно отиваха в плеъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако нямам рутер какви са възможносите.Как ще свалям филмите.Доколкото помня приятеля ми без рутер като сваляше филми от комоа,те директно отиваха в плеъра.

Като няма рутер, т.е. кабела по който идва нет-а е боднат в компютъра, ще трябва да се върже към втора мрежова карта на компютъра с кроснат мрежови кабел(както се връзват директно 2 компютъра). Плеъра си е мултимедиен компютър, работещ обикновено под линукс. Може и с безжични карти да стане връзката, но през нея трудно се възпроизвеждат FULL HD филми, особено Blu Ray. Общо взето, човек трябва да има познания за мрежите и компютрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво означава,че има вграден торент клиент?Че мога да свалям от замунда без дори да ми е нужен компютър ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Какво означава,че има вграден торент клиент?Че мога да свалям от замунда без дори да ми е нужен компютър ли?

При положение, че имате вграден торент клиент, разбира се, че можете да сваляте от тракерите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.