Премини към съдържанието
Fifa

Пълна забрана за пушене в заведенията

Препоръчан отговор

Напълно да се забрани пушенето в ресторантите, кръчмите и местата за хранене, обмислят експерти на Министерството на здравеопазването.

Според идеята вече няма да има салони за пушачи и непушачи, както в момента позволява наредбата за борба с тютюневия дим. Лекарите са категорични, че паленето на цигари вреди на здравето на обслужващия персонал, който се грижи за клиентите. Сервитьорите и барманите били поставени в ситуация без право на избор.

“Здравното министерство работи за пълната забрана на пушене в ресторантите, но ще ни трябва време”, каза вчера д-р Маша Гаврилова, началник на отдел “Опазване на общественото здраве” и автор на наредбата за пушенето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Напълно да се забрани пушенето в ресторантите, кръчмите и местата за хранене, обмислят експерти на Министерството на здравеопазването.

<{POST_SNAPBACK}>

Най-накрая. Дано не се обмисля само, ами да се действа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-накрая да се сетят хората, че това със салон за пушачи и непушачи е голяма простотия, като например има едно кафе до университета, там има маси за пушачи и непушачи, ама като влезеш вътре се едно, че някой е пуснал димка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да бе,да-и как според вас ще стане това?

Начинът най-вероятно ще буде да има заведения за пушачи и заведения за непушачи.Познайте кой тогава ще фалира? cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Да бе,да-и как според вас ще стане това?

Начинът най-вероятно ще буде да има заведения за пушачи и заведения за непушачи.Познайте кой тогава ще фалира? cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Мога да ти кажа че залата за пушачи в една кръчма оня ден беше пълна и нямаше места докато в тая за пушачите имаше такива.Лично аз подкрепям идеята,от две години не пуша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз пък си попушвам и не мисля,че трябва да ме дискриминират!

когато направят заведения само за пушачи-ще ходя там.Ако съм с човек,който не пуши-ще отидем в заведение,където аз няма да пуша.при всяко положение трябва да има толерантност,а не забрани! :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Гости Ghostface Killah

Много по-добре е да въведат задължителни вентилиращи системи. Вчера бях на заведение, което беше препълнено, две трети от масите бяха с пушачи, сред които и аз (пуша рядко наистина) и не се усещаше нито задух, нито цигарен дим. Над всяка маса имаше одушници. Това е правилното решение според 'баче ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

и аз съм ЗА тожа да се въведе,макар че си пуша,ама имам намерение да ги спирам!дори и мене ме дразни това,като отида някаде на Диско, да не мога да дишам от цигарен дим!

ама да не забравяме,че това все пак е България и пак май ще остане само на приказки,щото имаме НАЙ-ТЪПИТЕ депутати в света,които мислят само га мазните си задници.

Редактирано от nikola_yanev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Аз пък си попушвам и не мисля,че трябва да ме дискриминират!

когато направят заведения само за пушачи-ще ходя там.Ако съм с човек,който не пуши-ще отидем в заведение,където аз няма да пуша.при всяко положение трябва да има толерантност,а не забрани! :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

И аз съм от твойта партия ;)

Лятото ще ходя на открити заведения,да видим как ще ми забранят да пуша под небето,а пък зимата и без това ми е студено и не излизам никъде,ще си пуша в къщи-много важно :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    то и аз отказах цигарите но пушачите определено са повече от непушачите

<{POST_SNAPBACK}>

Според данни на СЗО пушачите в България са 36.5% от населението. И тук в никакъв случай не може да говорим за толерантност, щом става дума за увреждане здравето на хора, против тяхната воля. Това важи и за пушачи, които пушат в къщи, където има непушачи (особено деца!!!). Поглъщането на вредните емисии на цигарения дим е по-вредно от поглъщането на самия дим (!!!), макар и да не е със същия интензитет. И нищо не може да оправдае тези, които го правят от простата мода или от липса на воля да се преборят с този наркотик, когато така увреждат чуждо здраве.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Гости Ghostface Killah
    Според данни на СЗО пушачите в България са 36.5% от населението. И тук в никакъв случай не може да говорим за толерантност, щом става дума за увреждане здравето на хора, против тяхната воля. Това важи и за пушачи, които пушат в къщи, където има непушачи (особено деца!!!). Поглъщането на вредните емисии на цигарения дим е по-вредно от поглъщането на самия дим (!!!), макар и да не е със същия интензитет. И нищо не може да оправдае тези, които го правят от простата мода или от липса на воля да се преборят с този наркотик, когато така увреждат чуждо здраве.

<{POST_SNAPBACK}>

Но инвалидите и бабите, както и безработните, социално слабите и болните не ходят в кафенетата, затова процентите са различни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Но инвалидите и бабите, както и безработните, социално слабите и болните  не ходят в кафенетата, затова процентите са различни.

<{POST_SNAPBACK}>

Само кафенетата ли са "обществени заведения"? И дори 50%+ от посетителите на такива заведения да са пушачи, това оправдава ли увреждането на чуждо здраве?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В по-''луксозните'' заведения има една стая за пушачи и една за непушачи....Това е най-правилното.....

Има хора,които са алергични към цигарите и това трябва ли да значи че няма да отидат на заведение?Много добре са постъпили от една страна,но за пушачите е лошо....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не,не ги оправдава,но както вече казах-нямам нищо против да има заведения където не се пуши!Дори съм твърдо "ЗА" такива заведения. :huh:

Обаче не трябва да се забранява навсякъде.когато се направи една такава забрана ефектът ще е обратен-няма да се спазва.

В казармата има един принцип: "не издавай заповеди,които знаеш,че няма да се спазват"-това опорочава и заповедта (т.е. не се изпълнява) и този,който я издава (никой не му обръща внимание и при следващи заповеди).

Аз се съобразявам с непушачите-в къщи пуша на терасата,в кабинета си не пуша,а излизам отвън,в ресторантите-само в залите за пушачи и т.н.

Защо трябва да ми забраняват да пуша навсякъде?Аз и сега не "тровя" другите около мен. ;)

П.С.Постът ми е в отговор на поста на @Сталик.dundi_d ме изпревари докато пишех sad.gif

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Каквито и закони да измислят - все ще се нарушават , защото пушачите няма да изчезнат. В заведение с 10 маси например сега има табелки за пушачи на 5 от тях , а на другите няма. Значи ли това ,че който сяда на маса без табелка не гълта дима на останалите ?Разбира се ,че не.

И аз съм пушач , каня се да ги отказвам , но как да стане когато покрай мен всички пушат , навсякъде се продават цигари, и във всички заведения се пуши било то и на една маса само. :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз се съобразявам с непушачите-в къщи пуша на терасата,в кабинета си не пуша,а излизам отвън,в ресторантите-само в залите за пушачи и т.н.

Защо трябва да ми забраняват да пуша навсякъде?Аз и сега не "тровя" другите около мен. :whist:

:yanim:

И аз се съобразявам-като отида при нашите,които не пушат,излизам на стълбището,имам си и пепелник там ;)

При една приятелка пък пуша на терасата.Понеже си нямам пепелник пък там.

А в нас съм си сама,е имам си котета- тихо,да не стигне до Бриджит Бардо :bedtime2:

Ще ни правят като Ню Йорк :)

А за това че вдигнаха тройно цените на цигарите-много искам да бъдат вложени в нещо полезно laugh.gif ама то в Страната на Чудесата нищо не се знае къде отиваohmy.gif

Има една приказка,от баба-да е жива и здрава-я зная;)Всичката Мара втасала,че...*

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Съгласна съм,че трябва да ограничат пушенето на обществени места. Но не може да забранят изцяло пушенето по заведенията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От гледна точка на непушач, идеята ми допада, но от гледна точка на икономист :computer2: смятам, че е невъзможно да има реализация. Все пак би било чудесно да има повечко заведения без цигарен дим, дори и пушачите са на това мнение. И на мен ми е омръзнало след каквото и да е заведение всичките ми дрехи да отиват директно в пералнята, пък да не говорим как е в дискотеките...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом у вас се съобразявате с другите и излизате на терасата, то нищо не ви пречи и в заведенията да излизате навън и там да пушите нали. Според мен трябва да се забрани пушенето във всички обществени заведения, а не да се делят на пушачи, стаи за пушачи и т.н. Когато има такива, естествено че повечето хора ще посещават заведенията за пушещи. И когато в компанията има пушачи, в повечето случаи непушещите правят компромис и сядат в заведения за пушачи. Така наистина никой няма да иска да прави кръчми за непушачи. Най-важното от забраната за пушене е, че така ще се намали боря на пушещите българи. Естетвено това няма да стане веднага. Който иска да си пуши да го прави у тях. Не искам като се прибера и дрехите ми да смърдят на цигански катун. Каквато и вентилация да има, мириса не може да се избегне. Не ми е прияятно някой на бара да кади с цигара до мен. Мирише гадно! За нощните барове и дискотеки може и да има компромис, но по принцип аз съм против да се пуши в обществени заведения и трябва да има строги глоби за нарушилите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В този случай се явяваш егоист.

Мислиш само от сраната на непушачите.

Трябва ли да изулиране хората само защото пушат и не могат да ги откажат?

Това е един вид дискриминация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

Не могат да се откажат? Не могат или не искат? Има разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така е има разлика.

Предполагам,че по-младите пушат заради газарията.Но някои хора така са свикнали с цигарите,че не могат да спрат.Като един вид наркотик е за тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По-скоро е до навик.Аз също пуша,но като съм болна мога с дни да не запаля.А реша ли да ги откажа- цялата ми воля се изпарява.Хубаво е в заведенията да има вентилация,но тя е доста скъпа и повечето малки заведения немогат да си го позволят, а големите(дискотеки,кръчми) имат , но недостатъчно ефективна.а до забраната да се пуши на обществени места- все пак пуша- не съм съгласна,трябва да се обособят места където да е разрешено,било то и в ограничен брой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Така е има разлика.

Предполагам,че по-младите пушат заради газарията.Но някои хора така са свикнали с цигарите,че не могат да спрат.Като един вид наркотик е за тях.

<{POST_SNAPBACK}>

Цигарите не са като наркотик. Те са наркотик. Но това не е никакво оправдание. Нито пък липсата на воля. Доста малко са наркоманите с воля да спрат. Но ако всички се отказваха току-така... Има предостатъчно разработени методи за отказване на цигарите - от медикаментозни до психологически. Стига човек да иска - може.

http://www.cdc.gov/tobacco/how2quit.htm

http://women.americanlegacy.org/facts/index.cfm?id=6&fid=1

http://www.smokefree.gov/

http://www.quitnet.com/?redir=http://www.c...co/how2quit.htm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

Мисля от страната на разума. Никой не ти забранява да пушиш. Просто го прави там където няма да тровиш и умирисваш никой. Ако се забрани пушенето в обществени места мисля че ще се намли броя на пушачите. А именно това е целта все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.