Премини към съдържанието
hristop

Въпрос за Galaxy GeForce 6600

Препоръчан отговор

Искам да си купя видио карта Galaxy GeForce 6600-8x, 256MB DDR, 128bit, TV OUT, DVI ,но не мога да намеря с рам на Samsung.Тази която намерих в Argus е с рам на Infinium (няма да споменавам колко време ми отне докато успях да разбера от техните дилъри че е с такава) :) .Та въпросът ми е следният:има ли някой с такава видео карта(с тъкъв рам),може ли да се клоква и ако може до колко?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По принцип Бг пазара е разделен между двама големи вносители:Аргус и Мост-напоследък ценовата им листа е доста празна и е изключително трудно да си намери човек видео с хубав Рам :) Понеже и аз се сблъсквам с подобни проблеми,си намерих решение-започнах да поръчвам видеокарти на Ge Cube.Техните карти са ориентирани към Radeon,но това не е проблем за игрите,защото те са с памети на Samsung 4ms и BGA-DDR3-3.3ms.Картите са просто невероятни(е вярно,че се плаща и ДДС,но когато искаш нещо добро,трябва да преглътнеш и цената).Само един пример- Ge Cube Radeon 9550U-е с фабрична честота на проца 425MHz(спокойно ходи на 650 MHz) и това с памети Самсунг при цена 73$ с ДДС за видеокартата.Повече инфо можеш да намериш тук цък или на официалния саит тук.

Дано съм бил полезен :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм с Sapphire X550, 128mb. 128bit, Tvout i DVI,но не знам каква е РАМ-та.В Everest-a не пише нищо за нея.

Как мога да разбера що за стока е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    deeper  Публикувано на Днес в 19:24

Аз съм с Sapphire X550, 128mb. 128bit, Tvout i DVI,но не знам каква е РАМ-та.В Everest-a не пише нищо за нея.

Как мога да разбера що за стока е?

Сваляш капака на машината и гледаш чиповете наредени около охлаждането или на гърба на картата,на тях пише каква марка са а цифрата след надписа(2.6,3,3.3,3.6,4,5 например)показва колко е бърза паметта.Иначе си свали AtiTool и с него много лесно можеш да провериш доколко държи на клок твоята карта. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Искам да си купя видио карта Galaxy GeForce 6600-8x, 256MB DDR, 128bit, TV OUT, DVI ,но не мога да намеря с рам на Samsung.Тази която намерих в Argus е с рам на Infinium (няма да споменавам колко време ми отне докато успях да разбера от техните дилъри че е с такава) ;) .Та въпросът ми е следният:има ли някой с такава видео карта(с тъкъв рам),може ли да се клоква и ако може до колко?

<{POST_SNAPBACK}>

Ако ще купуваш видео карта от серията 6600, най-добре си вземи Galaxy GeForce 6600GE AGP8x с DDR3 памет 128Mb(незнам каква марка са, но със сигурност са под 4нс). Картата държи много на клок и стига GT версиите без проблем. Всичко това получаваш за 120$ без ДДС.

Имам и един въпрос - защо искаш паметта да е задължително с чипове на Самсунг? Инфинион също правят добри памети и се използват в много маркови платки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Galaxy GeForce 6600GE AGP8x с DDR3 памет - този избор наистина е много добър повярвай ми! лично аз съм с такава играчка и вари меко казано перфектно. да не забравяме че перката е яко голяма (една ръка :P ) и е производство ZAUMAN - а това е много известна марка за перки ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ако ще купуваш видео карта от серията 6600, най-добре си вземи Galaxy GeForce 6600GE AGP8x с DDR3 памет 128Mb(незнам каква марка са, но със сигурност са под 4нс). Картата държи много на клок и стига GT версиите без проблем. Всичко това получаваш за 120$ без ДДС.

Имам и един въпрос - защо искаш паметта да е задължително с чипове на Самсунг? Инфинион също правят добри памети и се използват в много маркови платки.

Просто не съм чувал отзиви за Инфинион.Не знам какви са и за това питам за тях.Относно Galaxy GeForce 6600GE AGP8x с DDR3 памет 128Mb доста се замислих за нея.Не съм геймър,но играя от месец на месец ;) .Другият месец излиза новия Том Райдър (тази игра я играя) ,изискванията за нормална игра са доста високи та за това се бях насочил към 256-ца макар и с DDR,а не с DDR3.На ясно съм че 128-ците са с по-бързи памети и да се надяваме че ще усигурят нужната мощ.Благодаря за мненията.

Galaxy GeForce 6600GE AGP8x с DDR3 памет - този избор наистина е много добър повярвай ми! лично аз съм с такава играчка и вари меко казано перфектно. да не забравяме че перката е яко голяма (една ръка  ) и е производство ZAUMAN - а това е много известна марка за перки 

Когато вчера и днес звънях в Аргус (за да разбера каква е памета)попитах и за винтелатора(дали е ZAUMAN)-на 256-цата не е.За това май ще взема 128-ца.

Благодаря за мненията.

Редактирано от hristop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Просто не съм чувал отзиви за Инфинион.Не знам какви са и за това питам за тях.

<{POST_SNAPBACK}>

Не съм 100% сигурен дали Infineon правят памет и за видеокарти, но правят RAM памет.

Infineon e немска памет (както и MDT), която е всъщност производство на Siemens. Има и Aeneon, което си ПАК Infieneon. :)

Лично аз не съм чувал големи оплаквания от Infineon като RAM, но все пак не припарвам до тях. Siemens е това, все пак. А към тях хич не тая голяма обич.

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм с Galaxy GeForce 6600 128MB с чип на SAMSUNG

FEATURE GEFORCE 6600 AGP

Graphic Core 256-bit

Fill Rate (billion texels/sec.) 2.4

Vertices/sec. (million) 225

Graphics Bus Technology AGP

Pixels Per Clock (peak) 8

Memory DDR

RAMDAC 400 MHz

Не съм пробвал да я клокна, но съм доволен от нея (досега не е имало игра да не тръгне)

Но най-интересното е че когато пускам лайв дистрибуции на Линукс ми я открива като GT!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.