Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как става това TFTP свързване ?

Препоръчан отговор

• Отговори 83
  • Създадено
  • Последен отговор

Значи както знаеш имам рутер, който се прецакна и сега искам да се свържа с него.В предишните теми видях че мога да се свържа с този протокол TFTP.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи както знаеш имам рутер, който се прецакна и сега искам да се свържа с него.В предишните теми видях че мога да се свържа с този протокол TFTP.

Не, не си разбрал. Този протокол се използва за да се пренесе образа на фърмуера от твоя компютър в паметта на маршрутизатора. за тази цел трябва да пуснеш tftp сървър на твоята машина

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А по този начин мога ли да върна рутера си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С utility-to на АСУС не става ли?

ASUS restoration utility

иначе ето това може да ти е от помощ:  http://hackingwithgum.com/2009/09/11/flashing-asus-wl-520gu-firmware-via-tftp/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя рутер има DHCP-сървър какво е това ?

:ohmy:  :no-no:

По-добре не пипай рутера!!! Дай го на някой дето разбира да ти го оправи!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С utility-to на АСУС не става ли?

ASUS restoration utility

иначе ето това може да ти е от помощ:  http://hackingwithgum.com/2009/09/11/flashing-asus-wl-520gu-firmware-via-tftp/

Съгласих се, трябва да е клиент :)

Макар че би било по-разумно да е сървър и от там маррутизатора да си изтегли съответния фърмуер (и поне така съм го виждал при някои устройства, телефони)

Моя рутер има DHCP-сървър какво е това ?

не е това, за което говорим

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласих се, трябва да е клиент :)

Макар че би било по-разумно да е сървър и от там маррутизатора да си изтегли съответния фърмуер (и поне така съм го виждал при някои устройства, телефони)

не е това, за което говорим

Промених си поста, понеже мернах за някакви сиско рутери че трябвало и ТФТП сървър...

Ама поне аз такова нещо не съм ползвал. Само ТФТП клиента ми е бил достатъчен.

А автора на темата да си занесе рутера на някой компетентен да го оправи. От последния въпрос, просто щях да падна от стола... Не може да искаш да си пренастройваш/префлашваш/прее*аваш рутера и да не знаеш какво е DHCP сървър... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Промених си поста, понеже мернах за някакви сиско рутери че трябвало и ТФТП сървър...

Ама поне аз такова нещо не съм ползвал. Само ТФТП клиента ми е бил достатъчен.

А автора на темата да си занесе рутера на някой компетентен да го оправи. От последния въпрос, просто щях да падна от стола... Не може да искаш да си пренастройваш/префлашваш/прее*аваш рутера и да не знаеш какво е DHCP сървър... 

ТОва, което аз съм виждал по средни и високи класове е именно със сървър и за това си мислех че е по-естествено да е така :)

Иначе да, да не пипа, макар че той вече е брик :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е Тенда няма как без серийна конзола да налееш фърмуера. При включване с tftp сървър няма да стане, понеже бутлодера може да се спре само по serial, той не търси при включване външно tftp. Тенда не поддържа jtag.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в кофата!

Е нека поне да си поиграе малко. Може да понаучи туй-онуй фокус. Авторе, чети това, нищо че е за 306. Връщането на фърмуера е възможно само през serial console

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е нека поне да си поиграе малко. Може да понаучи туй-онуй фокус. Авторе, чети това, нищо че е за 306. Връщането на фърмуера е възможно само през serial console

Някъде в рутера няма болтове,от къде мога да го отварям без да го чупя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо ме кефиш. Едно време с твоята "Tenda" се занимаваше ден и нощ. Сега дори знаеш химичната форма на пластмасата, от която е направена кутията. Упоритоста ти те възнаграждава и много се радвам за теб. Всичко е извън темата, но реших да го постна не като хвалба, а да се поучат от теб много други.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо ме кефиш. Едно време с твоята "Tenda" се занимаваше ден и нощ. Сега дори знаеш химичната форма на пластмасата, от която е направена кутията. Упоритоста ти те възнаграждава и много се радвам за теб. Всичко е извън темата, но реших да го постна не като хвалба, а да се поучат от теб много други.

Благодаря. Без вашата помощ и помощта на други съпорумници нямаше да науча толкова много. Имам едно въпросче към Вас, но ще ви го пусна на лично съобщение, за да не оспамвам темата.

Поздрави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма гаранция,купих го от Карфур.

В Карфур също дават гаранции, трябвало е да си я вземеш на информацията, да не говорим как ги проверяват при ракламации нещата, като нищо можеше да им върнеш тендата без много обяснения като просто им кажеш че "нещо и стана и сега не работи".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

element, прегледай линковете към темите, постнати от мен и прегледай тук, за да си изясниш още неща. Ако имаш въпроси пиши в темата ще помагаме с удоволствие

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване