Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

element98

Как става това TFTP свързване ?

Препоръчан отговор

А има ли някакъв начин да го върна пак на магазина

можеш да се пробваш... но ако видят, че е брикнат, няма да го вземат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да попитам има ли решение на проблема? 

И при мен се прецака рутера след update.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да попитам има ли решение на проблема? 

И при мен се прецака рутера след update.

Още ли е  гаранционен ? - Ако 'ДА' се направете че нищо не знаете какво е станало - 'Ми бях в нета и изведнъж нещо изчерна...не разбирам'

Иначе това е начина. Без запояване и малко познания няма да стане работата. Модела, който е в линка е 99,99% като вашия. Ако имате въпроси пишете в темата. С радост ще отговарям.

Лека вечер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е в гаранция. ама и на самата платка не знам къде да запоя кабелите, по различно е от 306.

http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?p=540781

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е в гаранция. ама и на самата платка не знам къде да запоя кабелите, по различно е от 306.

http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?p=540781

http://i774.photobucket.com/albums/yy25/kapastratos/edit_SDC11819-1.jpg

обърни го отдолу

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така снимах го от долу но е много по различен от 306 и си мисля, че кома му е от горе.

ето и снимките от долу:

http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=viu1364423757z.JPG

http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=bfi1364423977a.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така снимах го от долу но е много по различен от 306 и си мисля, че кома му е от горе.

ето и снимките от долу:

http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=viu1364423757z.JPG

http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=bfi1364423977a.JPG

Може ли да кажеш точния модел на рутера ?

Погледни дали нямаш маркираните със стрелка на снимката неща. Ако ги имаш прочети това и виж дали излизат 3,3V или 5V между два от тях - при включен рутер ги замери с мултиметър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам ги тези 4 пина и излиза 5 волта . И сега трява да свържа рх, тх и гнд към кома нали. Но не знам следващите стъпки. Как се настроивя и тн...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам ги тези 4 пина и излиза 5 волта . И сега трява да свържа рх, тх и гнд към кома нали. Но не знам следващите стъпки. Как се настроивя и тн...

НЕ !

Ако ги свържеш директно към кома на компютъра ще убиеш рутер ! Затова се използват едни ttl нива, който правят възможно комуникирането между кома и рутера безопасно. Ще ти трябва специален преходник или може да намериш USB кабел от стар телефон с чип вътре. Моят е чип в кабела е PL2303 като при повечето. DKU-5 или CA-42 ще свършат работа, но ако искаш може и да си сглобиш един преходник по тази схема щом е за 5V. После ще ти обясня как да по подкараш през TFTP и да налееш фърмуера.

Значи засега можеш да запоиш 4 жични на маркираните места, да определиш кое е TX, RX, GND и Vcc. Между Vcc и GND принципно излизат или 3,3V или 5V. Индентифицирай първо тези 2, а останалите 2 са TX и RX. Тях ще ги намериш пробно. Намери си и преходник. Бъди особено внимателен при скоиките, че местата за запояване са много деликатни. 

Успех и пиши като направиш споменатото :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам преходник усб към ком, с чип ФТ232. Запох гнд, рх и тх макар да не знам дали рх и тх съ правилно свързъни. Може и да ги обарна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам преходник усб към ком, с чип ФТ232. Запох гнд, рх и тх макар да не знам дали рх и тх съ правилно свързани. Може и да ги обарна.

Може ли снимка на преходника и снимка на спойките на платката ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, значи трябва TX на рутера да е закачен към RX на преходника и Rx на преходника към TX на рутера и GND към GND. сигурен ли си, че този не се пропуснал TX,RX,GND на рутера, понеже иначе няма да работи. Vcc не ти е нужно, понеже преходника си го взима от USB порта. . С каква ОС си ? и провери в device manager-a за твоят преходник на кой ком се разпознава и дай скрийншон на настройките

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така аз точно това написах, че незнам кое е rx и tx. Иначе съм с win XP, а кома е номер 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така аз точно това написах, че незнам кое е rx и tx. Иначе съм с win XP, а кома е номер 3

А в провери в advanced setting какви са скоростите на четени и другите неща.

За да разбереш кое те TX и RX можеш да толзваш нещо такова, където лесно можеш да сменяш местата на TX и RX

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз смяната на местата лесно ще я направя ама тези скорости каде да ги видя? В кома са по дефаулт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз смяната на местата лесно ще я направя ама тези скорости каде да ги видя? В кома са по дефаулт.

ТУК. направи ги като моите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готово.

Start->Programs->Accessories->Communications->HyperTerminal .

Само че въведи настройките от поста ми със снимката. вместо тези.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

даде така съм направил. Изкашли на skype , че много се чакаме така? " kikibest"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

даде така съм направил. Изкашли на skype , че много се чакаме така? " kikibest"

Отвоте hyperterminal, направи настройките и в него, включи рутера и стискай палци

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така само че хипер теминала иска няква враска с телефона. Може ли да ползвам puty

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така само че хипер теминала иска няква враска с телефона. Може ли да ползвам puty

Естествено, аз предположих че ще е по-добре hyperterminal, но щом putty ти е по-удобно, ОК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настроих както беше снимал 57600 и тн..

но маи трябва да сменя рх и тх защото нищо не става като пусна рутера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...