Премини към съдържанието
janeta

Мнението Ви за дадена конфигурация

Препоръчан отговор

Здравейте,

опитах се да се ориентирам в обстановката чрез обсъжданите вече теми, но доникъде не стигнах и затова си позволявам сега да поискам мнение за предложена ми конфигурация:

Gigabyte K8NS, NFORCE3, S754, DDR400, AGP8X, SB7.1, Lan, ATA 100, Serial ATA

K8 2800+ Sempron, 64 Bit, S754

512MB DDR, 400 MHZ, PCI

80GB Seagate, ATA/100, 7200, 2048k

GF FX5200, 128MB 128but AGP8x TV Out

DVD-RW LG

LG 1750SQ

Какво ще кажете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако ще използваш компютара за игри смени видео картата защото тя е предназначена за текстови документи предимно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

колегата Lorenzo e прав, по-добре смени видеото.

Сигурно ще попиташ с какъв - аз бих ти предложил ASUS Radeon 9550GE 256 mb, като разликата в цената ще бъде около 30$.

иначе останалото е добро LCD, DVD-RW, Sempron много ги уважавам аз съм с 3000+ @2520 Mhz cool.gif

поздрави cool.gif :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като за home pc мисля да го ползвам - не се изсилвам в избора.

Какво алтернатива бихте дали за видео карта?

И да разбирам ли, че всичко друго е ОК?

Питанки имах и за твърдия диск..има ли смисъл да е повече GB?

И това ли е удачния вариант за не скъп LCD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само не вземай хард с толкова малко cash 2МB!

Разликата я видях на старата си машина.

Така изклежда разликата с цените на http://www.leadert.com/components.htm

120GB 7200 ST3120022A 2MB Cache $70.00

120GB 7200 ST3120814A 8MB Cache $75.00

А защо не опишеш за какво ще го ползваш PC-то?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    тя е предназначена за текстови документи предимно.

<{POST_SNAPBACK}>

Е това вече е обидно! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не съм почитател особен на игрите. По-скоро стандартните офис приложения с възможност за надграждане, но и да има повечко животец в него :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Относно HDD съм съгласен с nochero,дори препоръката ми е щом дъното поддържа SATA,си вземи такъв диск,наистина ще усетиш разлика , и то осезателна в бързината.

А пък за видеото съм съгласен с Lorenzo и да допълня,макар че съм го казвал много пъти:това GF FX5200, 128MB 128bit AGP8x TV Out ще ти създава ядове и с нестабилната си работа и възможните повреди.

Редактирано от kokomil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Е това вече е обидно!  :)

<{POST_SNAPBACK}>

Защо смяташ че е обидно обосновисе. С нея съм и знам какво ми предлага! В кое съм сгрешил та си мислиш че е обидно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Защо смяташ че е обидно обосновисе. С нея съм и знам какво ми предлага! В кое съм сгрешил та си мислиш че е обидно.

<{POST_SNAPBACK}>

Щом тази карта е предназначена за текстообработка, какво остава за вградените видеокарти например?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Щом тази карта е предназначена за текстообработка, какво остава за вградените видеокарти например?

<{POST_SNAPBACK}>

Защо пак баш мен питаш аз използвам FX5200 а не друга и за това се интересувам,хваля,критикувам и др само нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Не съм почитател особен на игрите. По-скоро стандартните офис приложения с възможност за надграждане, но и да има повечко животец в него :rolleyes:

<{POST_SNAPBACK}>

Вземи си поне 120 GB SATA HDD!

И бих ти препоръчал дъно AsRock K8NF4G-SATA2, koeто е с вградено видео и ще ти върши чудесна работа за всичко без най-новите игри, и е с PCI-express слот, тъй че ако решиш да играеш по-нататък сериозни игри - купуваш видеокарта каквато избереш - напр. АТИ Х550 ХТ 256 МВ или по-нагоре и нямаш проблеми. :yanim: :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Съветваха ме да не залагам на вградена видео карта..

Колкото до SATA-да, това ми беше полезно подчертаване. Първоначалната конфигурация беше със S939 на Sempron 2500+

Верно ли се несъвместими и има ли логика да държа на новия сокет?? :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Съветваха ме да не залагам на вградена видео карта..

Колкото до SATA-да, това ми беше полезно подчертаване. Първоначалната конфигурация беше със S939 на Sempron 2500+

Верно ли се несъвместими и има ли логика да държа на новия сокет?? :clap:

<{POST_SNAPBACK}>

Нещо не си пасват s.939 и Sempron 2500+!

този Sempron 2500+ го има в два варианта за s.A(най-стария) и s.754 (по-новия), а s.939 си е най-новия за десктоп процесорите на AMD.

Ти беше споменала за Sempron 2800+ мисля, че е добър избор в съчетание с s.754. като се има в предвид за какво ще го зползваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Първо ще ти нахвърля няколко принципни съвета, а после ще ти пратя примерна конфигурация.

Дъно с чипсет НФ е удачен избор за изграждане на стабилна, мощна конфигурация. Специално НФ3 е AGP които в момента се измести от по-производителния PCIe. Ако след време решиш да смениш видеокартата, вероятно няма да имаш избор, а и едва ли ще са кой знае колко евтини, вече забравените AGP карти. Така че, ако в момента не притежаваш сносна AGP карта, по-добре е да се насочиш към NF4 chipset поддържащ PCIe video.

Относно soket939 считам, че е професионалната линия, а и цените на процесори, дъна, вентилатори са си дебелички. Така че ако не играеш топ игрите или не рипваш ДВД постоянно, можеш да минеш без двуканалната памет с по-скромния s754.За 754 има мощни процесори и ще продължават да се произвеждат нови защото е млада технология.

Относно 64битовSempron vs Celeron от новите... е ясно е, че 64битов процесор е за предпочитана, макар че съм запалянко на Intel...

Ще ти пратя едно предложение по-късно а и по-знаещи от мен ще се произнесат. :angry: Все пак компютрите са ми хоби.. cool.gifcool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Цените са от jar.

MB ASUS K8N4-E - s.754, nForce4 4X, HT, 800, 3xDDR400, PCI-EXPRESS x16, 6ch. Al Audio, Marvell Gb. LAN, 2*ATA133+ 4*SATA, RAID (0,1), RAID (0+1), 10x USB 2.0, ATX 70

CPU K8 2800+ Sempron 64Bit, S754 74

Fan Thermaltake CL-P0257, Meden, Led, S754/939/940/775 28

RAM 512MB DDR-2 533MHZ, Kingmax, 5Year Warranty 45(ползваш ДДР2)

HDD 80, Seagate, SerialATA, 7200, 8192k 58

FDD

Video GF FX6600LE, 128MB Chaintech SE66LE PCI Express TV Out 81(търсил съм добра карта под100$)

CD RW LG DVDRW GSA-4167, Ram 5x, +R 16x, -R 16x, +RW 8x, -RW 6x, DVD 16x, CDRWR 48x32x48x 42

+FOXCONN350W кутия от Most 40$

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Цените са от jar.

MB ASUS K8N4-E - s.754, nForce4 4X, HT, 800, 3xDDR400, PCI-EXPRESS x16, 6ch. Al Audio, Marvell Gb. LAN, 2*ATA133+ 4*SATA, RAID (0,1), RAID (0+1), 10x USB 2.0, ATX 70

CPU K8 2800+ Sempron 64Bit, S754 74

Fan  Thermaltake CL-P0257, Meden, Led, S754/939/940/775 28

RAM 512MB DDR-2 533MHZ, Kingmax, 5Year Warranty 45(ползваш ДДР2)

HDD  80, Seagate, SerialATA, 7200, 8192k 58

FDD 

Video  GF FX6600LE, 128MB Chaintech SE66LE PCI Express TV Out 81(търсил съм добра карта под100$)

CD RW  LG DVDRW GSA-4167, Ram 5x, +R 16x, -R 16x, +RW 8x, -RW 6x, DVD 16x, CDRWR 48x32x48x 42

+FOXCONN350W кутия от Most  40$

<{POST_SNAPBACK}>

Хора, още ли не разбрахте че НЯМА DDR-2 за АMD системи. Те си ползват обикновената DDR400 памет. Едва с излизането на сокет AM2 ще започне подтъжка на DDR-2 от AMD. Относно процесора по-добре е да се вземе BOX варианта заради 3-те години гаранция. Охладителят е напълно достатъчен за подобен тип процесори, дори и овърклокнати. Thermaltake е много добър охладител, но излишно скъп за подобна конфигурация Видеокарта -6600LE е доста по-добър вариант от предложенията до момента, но разликата в цената с чистата 6600 e само 5-6$, което на фона на двойно повечето конвейри в чистата 6600 е пренебрежимо малко. Ако се търси евтин вариант за домашен компютър на който няма да се играят игри една Sapphire X300 за 50$ ще свърши идеална работа. За чипсета съм 100% съгласен с nochero че купуването на нова система с НФ3 с AGP е неизгодно и безперспективно. Някой по-горе беше споменал AsRock K8NF4G-SATA2 - това е едно чудесно и стабилно дъно и именно него препоръчвам ако се изгражда нова, евтина домашна система. Ta моето предложение е следното:

АsRock K8NF4G-SATA2

Sempron 2800+BOX

512MB DDR400, по възможност едностранна, заради проблемите на вградения в процесора контролер на паметта с двустранни модули памет, с оглед добавяне на още един такъв модул при излизането(и евентуалното ползване :angry: ) на Windows Vista или когато там се наложи и 512МВ станат недостатъчно.

80GB SATA HDD Hitachi или Seagate

Видеокарта според бюджета - или да се ползва вградената известно време или една 6600 за около 85$

DVDRW NEC, Lite-ON или LG

Kутия с хубаво захранване - например предложението на nochero за Foxconn. За съжаление вече няма такива кутии с Fortron захранвания, но и ISO блока който идва с тези кутии, е добър компромис цена/качество и е доста по-добро от разните Codegen, JNC, KME...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Подкрепям предложението на cocotone за дъно ASUS K8N4-E - s.754, nForce4 4X, HT, 800, 3xDDR400, PCI-EXPRESS x16, 6ch. Al Audio, Marvell Gb. LAN, 2*ATA133+ 4*SATA, RAID (0,1), RAID (0+1), 10x USB 2.0, ATX 70.

Напълно съм съгласен и с мненията на Lyudmil и nochero и дори бих си позволил да продължа малко в същата посока: А защо не ХДД напр.Seagate / 250GB / 7200 / 8MB /S-ATA-150 / Hard Drive with NCQ (ако тия 250 Гб звучат малко необичайно то тогава може и по-малък-80-120Гб) при цена около 106-110$ за 250-те Гб.Идеята е,че при наличие на чипсет NForce4 на дъното ,спокойно може да се използва и ХДД с NCQ(Native Command Queuing),какъвто е диска на Seagate,и което ще прибави още около 15-20% бързина при работата на системата cool.gif

Поздрави :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Прочетох много ценни съвети които дадоха момчетата и с по-голямата част от тях съм съгласен.

Някой от нещата които ще ти кажа ще се припокрият с това което др. са написали... Но какво да се прави истината си е истина.

Ако ще сглабам бюджетна машина за по дълуг период от време трябва да

имам в предвид, че най-важното нещо е дънната платка.

Спрях се на 2 модела които са с вграено видео... за да влезем в цена, и да изчакаме да паднат цените на по-добрите видео карти.

Това което е препоръчително е дъното да подържа Serial ATA2 за хардисковете и PCI-Express X16 слот бъдеша видео карта.

ASROCK K8NF4G-SATA2 /VGA /S754 цена около 56$ без ДДС

GB K8N51GMF /GF6100+NF410 /754 цена около 67$ без ДДС Има IEEE 1394 connector

Основен недостатък според мен и на двете дъна е ,че имат само 2 слота за RAM което в началото ще ме ограничи в това дали да започна с една плочка от 500мб ,а след време да добавя още една 500мб за да заработят като дуал, или от сега да си взема 2х 256мб. за дуал а да му мисля когато трябва да ъбгреидвам.

Зaдължително процесора трябва да е BOX. не сме за 5-7 $

Не мисля че ти трябва кой знае колко голям хард диск ще стане така, че ще го напълниш с информация ценна за теб и накрая той ще вземе да заоре и да се скапе и губиш всичко. По скоро си вземи някой с по малко гигабайти а каквито пари ти останат си вземи много добро DVD записващо устройство.

Спрях се на:

Процесор:: AMD SEMPRON 3000+/64B/S754/BOX около 97$.

Дъно:: GB K8N51GMF /GF6100+NF410 /754 около 67$.

РАМ:: KIT 2 X 256MB KINGSTON DDR400 около 44$.

Хард:: 80GB SEAGATE SATA2 /7200/8MB около 59$

CD:: NEC ND-4550A DVD+RW/-RW/16X или ASUS DRW-1608 DVD+/-RW цената и на двете е около 44$

За около 320$ имаш добур компютър

Колкото до мониторите TFT са все още скъпи и много бързо им падат цените така, че на 101% ще се набуташ ако сега си вземеш. Но ако си решил се ориентирай към PHILIPS или Samsung. Май PHILIPS за за предпочитане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Подкрепям предложението на cocotone за дъно ASUS K8N4-E - s.754, nForce4 4X, HT, 800, 3xDDR400, PCI-EXPRESS x16, 6ch. Al Audio, Marvell Gb. LAN, 2*ATA133+ 4*SATA, RAID (0,1), RAID (0+1), 10x USB 2.0, ATX 70.

Напълно съм съгласен и с мненията на Lyudmil и nochero и дори бих си позволил да продължа малко в същата посока: А защо не ХДД напр.Seagate / 250GB / 7200 / 8MB /S-ATA-150 / Hard Drive with NCQ (ако тия 250 Гб звучат малко необичайно то тогава може и по-малък-80-120Гб) при цена около 106-110$ за 250-те Гб.Идеята е,че при наличие на чипсет NForce4 на дъното ,спокойно може да се използва и ХДД с NCQ(Native Command Queuing),какъвто е диска на Seagate,и което ще прибави още около 15-20% бързина при работата на системата cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Аз бих си взел дори 400 гига харддиск, ама парите, парите... :) В края на краищата всичко опира до това каква сума е склонен да даде човек и каква точно конфигурация ще отговаря на нуждите му. Разбира се че ASUS K8N4-E е по-добрият вариант в сравнение с AsRock, но пък е по-скъпо и се налага закупуването на външна видеокарта, пък janeta казва че ще ползва коп'търа за стандартни офис приложения, където вграденото видео ще върши работа. Дъното(АsRock-a) има и PCI-E x16 слот и бъдещото добавяне на каквато и да е съвременна видеокарта няма да е проблем. Бай дъ уей(как звучи само :P ) забравихме монитора :) . Имам добри впечетления от Philips 170C6FS - като за 450лв. има доста прилични характеристики. BenQ също предлагат модели с добро съотношение цена/качество. Разгледай моделите FP71G+, FP71V+ . Но какъвто и да вземеш, гледай да е с DVI, макар някои хора да твърдят че няма разлика в картината. Също така се поинтересувай от гаранционните условия за dead pixels. Сериозните производители дават гарация за 0(нула) изгорели пиксела.

Едит:

...след време да добавя още една 500мб за да заработят като дуал...KIT 2 X 256MB KINGSTON DDR400...

Защо пък 2х256 при едноканален контролер?! За да няма недоразбрали:

Сокет 754, независимо от дъното, понеже контролера на паметта се намира в процесора а не в чипсета е едноканелен, а сокет 939 е двуканален.

Редактирано от Lyudmil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От мен една добра конфигурация:

AMD, K8 2800+ Sempron 64Bit, S754, BOX

ASUS, K8N4-E, NFORCE4, S754, DDR400, PCIExpress, SB5.1, Lan1000, ATA133, Serial ATA Raid

512MB, A-DATA, DDR400

160GB, HITACHI, ATA/133, 7200, 8192k

RADEON X550, 256MB Asus EAX550GE/TD PCI Express TVOut

NEC DVDRW ND-4550GEN, +R 16x, -R 16x, +RW 8x, -RW 6x, DVD 16x, CDRWR 48x32x48x

Samsung 17" TFT, 740N, Black 8ms 600:1 300cd/m2

cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за изразените мнения и съвети ;) !

Вслушах се в тях, доколкото ми бе по възможностите. Радвам се, че откликнахте на проблема ми. Дано с това си и останат притесненията ми и откъм ползването вече на компютъра. На драго сърце бих приела съвети откъм рутинните на пръв поглед, но задължителни моменти по поддръжката му, доколкото това зависи от мен.

Поздрави,

Жанета

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

"На драго сърце бих приела съвети откъм рутинните на пръв поглед, но задължителни моменти по поддръжката му, доколкото това зависи от мен."

Това означава ли,че вече си горд собственик(-ичка) на нов компютър ?Ако е така,поздрави и пожелания за по-малко проблеми със софт- и хардуера :angry:

Напиши,все пак на какво си се спрял(-а) ;)

Що се отнася до съвети по поддръжката то ето ти няколко:Редовно миене на зъбите,топъл чай,да се пази от простуди та да не хваща инфекции и т.н.(шегичка разбира се cool.gif )

Ето някои основни неща сериозно:Исталираш си само неща,които ще използваш,за да не го претрупваш с излишни програми.Слагаш си една АВирусна програма,някоя програма за почистване на Spy- и AdWare(Spy Emergency,Xoftspy и т.н.).Инсталираш си програмка за почистване на регистри(напр.RegSupreme или друга,по-твой избор-те такива с купища) или си качваш някоя програма за комплексна оптимизация(ама как звучи само :P )като TuneUpUtilities 2006,Advanced System Optimizer(ама много е добра) -и от време на време почистваш регистри,почистваш с помощта на програмите ,Junk и Temp файлове.Бразуваш културно в нета - и-и нямаш грижи :angry:

Редактирано от kokomil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мда, от снощи съм собственичка-е, дали и горда времето ще покаже..

Колкото до избора-ами, значи дъното след спорове с тоя ми познат, който ми поръчваше компонентите останах на GB. Процесора също, но с добавката предложена ми тук за BOX. Харда го замених със SATA варианта му. Видео картата я смених също, като се спрях на тая на RADEON /и тук ми се искаше да е в новия стандарт-дано не съжалявам, че си останах на AGP sad.gif / Монитор - заложих на много по-любимата ми марка PHILIPS с модел 170С6FS.

Това е май най-същественото..

P.S. Докато ми настойваха нета вчера ми се каза от фирмата - доставчик, че никак не е добре вградена LAN карта, с оглед лесното й изгаряне..Какво да правя - да го нося пак за да ми сложат самостоятелна или да си остана с тая :P ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.