Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ovdesko

Тръпката от приятна емоция

Препоръчан отговор

Здравейте, 

преди малко попаднах на един клип, който ме накара да се замисля за нещо. А именно какво е тръпката от приятна емоция?

Така я наричам аз, но може би си има някакъв термин назоваващ я. Интересува ме също как се случва това прекрасно удоволствие и може ли да се сравнява примерно с удоволствието от секс?

За хората които още не са ме разбрали нека изгледат този http://www.youtube.com/watch?v=JGCl2hSrafI&feature=shareи може би биха ме разбрали. Това е онова приятно усещане при чуване на гласове като Валя Балканска, Тина Търнър и т.н. Аз усещам тази тръпка и като виждам някой изключително позитивен човек, сладко дете, красива жена и т.н. и т.н.

Надявам се вече да сте разбрали за какво говоря, а въпросът ми е: 

• Какво е тръпката от приятна емоция?
  • Как се случва и има ли терминологично название като някакво човешко състояние?
  • Може ли да се сравнява с друго удоволствие (например с удоволствие от секс)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не намесвай секса с духовното.

Секса е физиологичния ни оргазъм, другото е останалото.

Кой в каквото си го открие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък изпитвам приятна емоция от тръпката. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не намесвай секса с духовното.

Секса е физиологичния ни оргазъм, другото е останалото.

Кой в каквото си го открие.

Просто реших да питам за някакво сравнение между два типа удоволствие. А и идеята ми беше да разбера кое според хората е по-приятно и по-силно?

Аз пък изпитвам приятна емоция от тръпката. :P

В това няма спор, интересно ми е обаче има ли си някакво название или душевно състояние, или не знам как да го нарека тази "тръпка"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Душевен оргазъм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В това няма спор, интересно ми е обаче има ли си някакво название или душевно състояние, или не знам как да го нарека тази "тръпка"?

Няма никакво значение как ще го наречеш - кеф,гот, шукар, густо...все тая.Въпроса е такива моменти да са колкото се може повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Душевен оргазъм.

точно

питам веднъж шефа не ти ли е малко неудобно все да ме псуваш а - па той се хили и ми отговаря

Споко бе правя си душевна чекия

та тъй, кой в квот си го намери

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво е да пишем за емоцията и тръпката, но всяка една тръпка, при различните емоции е различна. Друг е въпросът, че може, и обикновено се изразява по един и същи начин или подобен, но усещането е различно. При мен, например, усещането и тръпката от височини и изгледа от тях ме докарват до едно душевно състояние, чуването и слушането на музика, както и гледането на танц - до друго, но и при двете физически го изразявам по един и същи начин - настръхва кожата, сърцебето бие учестено, не достига въздух и.... В крайна сметка душата ми е пълна...  

Та, при всеки различно и от различни неща. Адреналин му казват на това :)))))))) А толкова искам да скоча с бънджи...  :jumping11:

Душевен оргазъм.

А, баш! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никакво значение как ще го наречеш - кеф,гот, шукар, густо...все тая.Въпроса е такива моменти да са колкото се може повече.

Душевен оргазъм.

Адреналин му казват на това :))))))))

А, баш! :)

В полза на образованието и общата култура да допълня и аз...

Как никой не се сети за простата, позната българска (славянска) дума блаженство. Идва от "благо". Иначе, има и други освен кеф, гот, густо и т.н., например гръцките еуфория и екстаз,  които изразяват подобни състояния, макар че напоследък по-често се използват от психиатрите. За съжаление. :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз му викам мравки по тялото :D Момента, в който душата ликува :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма значение как му викаме, всеки му казва, както му дойде ;). Важното в случая е да имаме повече такива моменти. Никой не спомена ято пеперуди в стомаха, аз днес казах, че ще ходя да се снимам на рентген, за да видя дали наистина ще ги хвана в крачка тези пеперуди, че последните дни ме "тормозят" :tongue2:  :mark:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

снимай ги и да ни ги покажеш обезателно -

пипирудити

;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от BeerDrinkingJones
      Две думи. 

Обичам те.
      Думи кратки ,но тъй сложни.
      Мисли дълги,но тъй кротки.

Любов. О, Любов.
      Толкова силна ,и тъй трудна.
      Тъй нежна,тъй будна.
      Една мечта, две души ,
      свързани ... Две съдби.

Като бездна , 
      но така,
      потъваш леко,плавно,сладко.
      И сега.
      Две души ,поели към безкрая,
      две съдби ,превръщат се в една...

О,любов.
      Песен за душата, сладка тежест за сърцето.
      Хляб за гладните ,вода за жадните.
      Приток на реката,светло слънце за дръвчето.

Целият свят, да дам,
      искам, в ръцете  ти.
      Любовта ти цялата,
      стиска сърцето ми,
      и с красотата цяла на душата ти,
      обвий лицето си , 
      и с топлината ,на ръцете си,
      моля те,прегърни момчето си.

О, липса. 
      Дума кратка, чувство безконечно.
      Остани с мен до края.
      Мила моя ,ще бъда с теб вечно .

Обичам те!
      Думи кратки,но тъй сложни.
      Мисли дълги,но тъй кротки.

• от Generalisimos
      Здравейте ,увъжаеми съ-юзър-ници , нядявам се , че порива на тези редове няма да предизвика скука у Вас   ....и нека да започна от там , че имам аудио система 5.1 ( Kenwood & Eltax speаkers ) която не ми доставя желаното( покъртително ) удоволствие ,което аз тъка силно желая , все пак извода води до там , че не искам да имам нищо общо с нея ....това означава , че предстой (ъпгрейт), но аз не съм така добър познавател на марки, модели и т.н.....просто искам нещо ,което ще ме радва и в същото това време ще всява и смут, паника и  умраза от близки и съседи  ,докато си слушам любимата музика  (Dubstep) ....имам около 2000 лв  +,-  1000лв зависи от съветите !? .....Ще бъда много удовлетворен ,ако ми помогнете....., пък и съседите си го заслужават   
      Имайте страхотна/ен (вечер,обед,следобед,ден,седмица,месец,година и ЖИВОТ ) от мен  !!!
    • от Aliya
      Да ни е Честита, Мирна и Справедлива Новата 2015 година!

Да е пълна с Божието присъствие в човешките сърца, да изтрие сълзите на обидените и поруганите, да въздаде мера според мера на арогантните и грабливите, а разрушителите на човешкото щастие да озапти!
      Да приласкае малките и нуждаещите се, а на силните и можещите да даде крила да полетят в Света на Любовта и Състраданието.

Да събуди заспалите и заблудените за Истината!

Боже, за Тебе всичко е възможно! ... не обаче, както Аз искам, но както Ти искаш!" (Мат. 26:39, Марк 14:32)

http://vbox7.com/play:4f8935a8
    • от novobranec
      Неволята посрещай с Усмивка!
      Усмихвай се дори в дъждовно време!
      Подтискай ревността с Усмивка!

Не позволявай на скръбта да те обземе!
      Когато любовта от тебе си отива,
      Изпрати и нея със Усмивка!

Дори на ругатнята се усмихвай!
      И ако някой с юмрук в лицето ти посегне,
      Ти ръката му строши с Усмивка!

Усмихвай се! Даже и в съня си се усмихвай!
      Усмихвай се! Помни, че никой като Теб не го умее!

Усмихвай се!
      Дори да няма на кого, дори да няма за какво!
      Усмихвай се! Чуваш ли? Усмихвай се...

• Дарение

• Добави ново...