Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

проблем с телевизот neo 2151

Препоръчан отговор

Интересува ме как да разбера кой  кондезатор причинява следният проиблем:Когато го включа червеният цвят липсва  сд като поработи с премигване постепенно се появява казаха ми че се дължи на кондезатор отговарящ за съответният цвят но не разбирам много от електроникаи нмойах да разбера точно кой от тях трябва да сменя  и затова се допитвам до вас. В сервиза ми поискаха 35 лв и при положени марката на телевизора и това че е на изживяване  не мисля че има смисал да давам толкова пари. а доколкото занам кондезаторите са под 1 лв Също така се извинявам за некоректно зададеният въпрос

благодаря на отговорилите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът така зададен е меко казано наивен.Няма кондензатор на червеното.В канала на червеният цвят от видеопроцесора,през видео-усилвателя до прожектора за цервения цвят има няколко десетки кондензатора разделителни и филтрови.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме как да разбера кой е кондезатора за червеният цвят на горе посоченият телевизор

Един кондензатор...да управлява един цвят в телевизор!  :question: ... :hang:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме как да разбера кой е кондезатора за червеният цвят на горе посоченият телевизор

Приятел! Никога повече не пиши такива глупости! По добре седни и си напиши спокойно проблема, отколкото да питаш за неща, които не са ти ясни. Накрая като те забърше тока и кондензаторът ще почернее!

Ето ти част от електрическата схема на модела. Дали ще ти е ясно какво трябва да правиш по телевизора?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приятел! Никога повече не пиши такива глупости! По добре седни и си напиши спокойно проблема, отколкото да питаш за неща, които не са ти ясни. Накрая като те забърше тока и кондензаторът ще почернее!

Ето ти част от електрическата схема на модела. Дали ще ти е ясно какво трябва да правиш по телевизора?

прав си извинявам се

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

eho

Без ехо! И благодаря. Остава да потърсите помощ от сервиз за ремонта на телевизора. Ако Ви е необходима цялата електрическа схема, ще Ви бъде предоставена!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом задава такива въпроси , едва дали ще му е от полза схемата , автора да се запъти към сервиз защото това не е компютър , във него има опасно напрежение и може да ви убие :D

Както казва Божилов - Вие утре ще вземете ножа и ще се оперирате бе :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Есть телевизор Нео,есть проблем.Нет Нео нет проблем-още навремето товарищ или разтоварищ,зависи от гледната точка,Сталин го е казал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

омг то човек да не попита за помощ накъде отиваме българите

А каква помощ,очакваше!Всеки тук,би се е опитал да помогне,ако може.Но на правилно зададен въпрос!Или очакваше някой да отгатне от растояние,без да е видял телевизора.Да ти каже смени еди кой си кондензатор и готово...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

омг то човек да не попита за помощ накъде отиваме българите

Нали ви дадох схема. Я кажи какво направи а не роптай. Преценили сме, а и е очевидно, че съвсем не сте запознат с тази техника. А хем му отговаряш и предоставяш техническо помагало, хем недоволен човека. Ама да недоволстваме можем. И не забравяйте, че това е форум, а не сервиз.Там се плаща, а тука - НЕ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

колкото и да не разбирам след като отворих телевизора го пооглегах смених два кондензатора и телевизора се оправи

просто явно из този форум няма хора които да разбират от телевизори. А и благодаря за схемата , все пак и аз мога да използвам търсачката гоогле

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде стига вицове! И кои са тия кондензатори (по схемата)? И как са свързани с червения цвят? Без да е пред мен - залагам на опечени транзистори на видеоусилвателите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

колкото и да не разбирам след като отворих телевизора го пооглегах смених два кондензатора и телевизора се оправи

просто явно из този форум няма хора които да разбират от телевизори. А и благодаря за схемата , все пак и аз мога да използвам търсачката гоогле

Аз ти написах  и помолих, да не пишеш глупости бе момче. Това , че си погледнал схемата, за мен значи че си я гледал само като индианец - афиш! Толкова ти е ясна. Там, за това, за което ти говориш, няма нито един кондензатор хлапе! Виж даже какво ти е написал един много уважаван и технически грамотен човек - "Филипов" С това той си изкарва прехраната. С това и много други тук я изкарват, а ти даваш акъл. Ако беше наясно, най малкото щеше да питаш, камо ли да пишеш какво си направил. На много от Вас Ви липсва основното образование. За по-нагоре - то не ви е и необходимо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е може пък случайно да ги е улучил кондензаторите :)

Вярно,то по тази логика може да се улучат числата и в тотото!Но с огромен късмет...  :get out:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде стига вицове! И кои са тия кондензатори (по схемата)? И как са свързани с червения цвят? Без да е пред мен - залагам на опечени транзистори на видеоусилвателите.

Абе има 1 - C901 доколкото се чете на картинката  - 470 pF, но едва ли е от него. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване