Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет на всички! Решил съм да се обзаведа с две парчета от по един гигабайт DDR RAM. Дотук добре, но търся такива, които да издържат на оверклок поне до 450 MHz (желателно и повече). Можете ли да ме посъветвате към коя марка и модел да се насоча? Благодаря предварително!

Дъното ми е Epox с чипсет Intel 875P, процесора - Prescott 2.8 GHz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

адата ддр500 или 566 - в зависимост от портфейла ти :P

566 гарантирано работят до 533 на 875 (266мегахерца) проверил съм лично

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Внимавай да не купиш DDR2. Ти няма как да я сложиш на това дъно, но е кофти като се върнеш и кажеш "Ами това всъщност не пасва на моето дъно." cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега им погледнах ценовата листа на Most - имат единствено 1GB DDR400 A-DATA. 533 A-DATA всъщност е DDR2 и не ми върши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Последните 10 съобщения [ Най-новите най-напред ]Warrior Of Ice  Публикувано на Днес в 15:34

Сега им погледнах ценовата листа на Most - имат единствено 1GB DDR400 A-DATA. 533 A-DATA всъщност е DDR2 и не ми върши работа.

Той spica те предупреди, добре че се усети :speak:

Ето ти предложения и от мене:

2x1GB DDR400 SUPER T CL2 214$

KIT 2 X 1GB SUPER T DDR400 171.00$

KIT 2 X 1GB KINGSTON DDR400 173.00$ :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста ме съмнява Kingston Value да се клок-ва. A-Data или Samsung, според мен. От това, което го има на българския пазар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CORSAIR DDR-550 512MB, XMS cool.gif

Питай някой от Западна европа що си купува OCZ и CORSAIR, а не A-data и Super T :speak:

единият вносител е РЕСЕТ, а другия нещо с А... беше sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Статията я прегледах още преди няколко дни - полезна е, наистина. Продуктите на Corsair определено впечатляват. Даже value паметта вади изключителни резултати, което е доста учудващо...

Споменахте Reset - звъннах им вчера, но някак си крайната цена от над 250 лева за едно гигабайтово парче XMS памет на Corsair ме обезкуражи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Статията я прегледах още преди няколко дни - полезна е, наистина. Продуктите на Corsair определено впечатляват. Даже value паметта вади изключителни резултати, което е доста учудващо...

Споменахте Reset - звъннах им вчера, но някак си крайната цена от над 250 лева за едно гигабайтово парче XMS памет на Corsair ме обезкуражи.

<{POST_SNAPBACK}>

Ако успееш да си намериш памет с чипове на WinBond или Samsing TCCD, би било перфектно. За жалост не се сещам къде в Бълагия могат да се намерят.

Колкото до Corsair, да, паметта им хич не е лоша, но като цяло XMS серийте им са малко надценени, а Value паметта им не носи на овърклок, защото вече си е клокната.

zion.x, хората на запад купуват OCZ и Corsair, защото имат парите и защото се внасят тези марки. В България или няма пари, или го няма продуктът.

И все пак ако трябва да си избера памет бих ги подминал и тези две фирми.

GeiL, Cruical и ОСОБЕНО G.Skill в момента имат впечатляващи продукти.

G.Skill с чип на Winbond може и да е по-лакома на волтаж (просто работи на по-висък такъв по принцип), но на добра система се клоква до умопомрачение. Samsung TCCD чиповете също са страхотни. Колкото до Corsair и Kingston, с техните "handpicked" памети, да ходят да се прескачат.

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разрови се за А-DATA Vitesta, скъпичка е, но определно нос на клок. Срещал съм Витеста 500 и 533 във вариант DDR1. Има метален обков и добре се охлажда.

Ако имаш възможност да запишеш модела на чиповете на памет, която запишеш - пускаш едно гогълче и всичко което се окаже на 4ns и по-малко има голяма вероятност да е за теб :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление никъде не съм в състояние да открия гигабайтови модули А-DATA Vitesta... sad.gif

Някой има ли впечатления от първа ръка от едногигабайтови Kingston CL2 или Super Talent CL2?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако под метален обков имаш предвид онези глупави пластини отстрани на рам-а, ами съжалявам, ама единствното им предназначение е радост за окото. Полза от тях иначе - никаква. Впрочем производителите имат понякога полза - чрез тях крият какви чипове са използвали за паметта си.

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Талантливата" памет я забрави! Определено не е за високи цели. А Кингстън...ами ако не е с Winbound чипове е малко рисково да залагаш на Value-ram. Освен ако не провериш чиповете лично дали са по бързи от 4 ns поне! Помисли и за добро охлаждане, малки радиаторчета например. Ами... това от мен :-)

П.П. Raven, при витеста има смисъл от обкова, щото си е с паста и е меден! Смятам че действа щом системата е стабилна при леко греене.

Редактирано от qip (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
"Талантливата" памет я забрави! Определено не е за високи цели. А Кингстън...ами ако не е с Winbound чипове е малко рисково да залагаш на  Value-ram. Освен ако не  провериш чиповете лично дали са по бързи от 4 ns поне! Помисли и за добро охлаждане, малки радиаторчета например. Ами... това от мен :-)

П.П. Raven, при витеста има смисъл от обкова, щото си е с паста и е меден! Смятам че действа щом системата е стабилна при леко греене.

<{POST_SNAPBACK}>

Май си прав qip, аз използвам 2х512 DDR500 A-Data Vitesta с този метален обков дето му викате :angry: то си е меден за уточнение както ти си го отбелязал и проблеми никакви до сега. Паметта при мен си работи на 460 МHz (230) поради синхронната му работа с процесора защото съм го овърклокнал с тайминги 2,5-3-3-6 при 1Т (460 MHz), не съм го зорил повече затова cool.gif.

Но като гледам май вече не се намира на пазара, преди МОСТ предлагаха такива (чаках 2 седмици след поръчка), и ги имаше само в два варианта 256 и 512 Mb.

За информация:

http://www.adata.com.tw/adata_en/product_d...hp?ProductNo=63

Сега като гледам на пазара в МОСТ поне имаха само 512MB DDR500 KINGMAX/HARDCORE 69.00$, не знам за възможностите му sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
"Талантливата" памет я забрави! Определено не е за високи цели.

<{POST_SNAPBACK}>

G.Skill имат твърде добри продукти за да си позволявам да ги пренебрегвам. Може би е редно да се информираш по-въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето още едно линкче коет може да бъде от полза, преди редакционното приключване за днес cool.gif

http://www.comexgroup.com/storage/_memory/ddr500.htm

отнася се за Kingston и A-data :angry:

не знам колко са обективни, но все пак ще са полезни ;)

айде със здраве :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За информация:

Сега като гледам на пазара в МОСТ поне имаха само 512MB DDR500 KINGMAX/HARDCORE 69.00$, не знам за възможностите му sad.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Точно тези работят стабилно на

260(520)Mhz 3-4-4-8 /1T при 2.85v

270(540)Mhz 3-4-4-8 /2T 2.85v

ако искаш по-високи честоти дигаш напрежението, но задължително с активно охлаждане а иначе при по-хлабави тайминги ходят доста на-горе.

Виж тук за някой памети: http://www.techpowerup.com/memdb/

ПП: Питай за Mushkin във Вали- http://www.vali.bg

Редактирано от androns (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.