Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

За това дъно каква видео карта да купя;Процесор PALOMINO XP2000+/1.67GHZ TRAY S462 266MHZ Дъно;QDI VIA KT600 DDR400 ATA 133 SB USB MBAQD02 .В момента съм с FX5200 128

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така както си задал въпроса не се разбира за какво ти е нова карта, но да предположим че е за игри. А колко пари си склонен да дадеш за нея? В такъв случай една Galaxy 6600GE DDR3 за около 130$ ще ти свърши перфектна работа. Обаче ако си с малко RAM(по-малко от 512МВ) няма да има голяма полза. 1GB ще е идеалния вариант за игри, но на първо време и 512МВ ще вършат работа. И още нещо ако си с захранване тип правено от петокласника Чен Ли в час по трудово, с нова по-мощна видокарта компютъра може изобщо да не изгрее или да почнат едни забивания и рестартирания, и едни псувни от твоя страна... :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ATI 9550.Всичко над нея е пари на вятъра. АGP e кандидат музейен експонат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За това дъно каква видео карта да купя;Процесор PALOMINO XP2000+/1.67GHZ TRAY S462 266MHZ

Дъно;QDI VIA KT600 DDR400 ATA 133 SB USB MBAQD02 .В момента съм с FX5200 128

<{POST_SNAPBACK}>

Нали имаш вече една ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Profruit, ATI9550 не е ли с AGP? аз съм с такава, но пц-то я разпознава като 9600. но се чудех дали нещо по-добро не е нужно. ти ме успокои, обаче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ATI9550 да AGP е, но картата се държи доста прилично и е евтина, новите игри си вървят, tv-out става ASUS A9550GE/TD/128M - $63 това е картата, може да си вземеш и GeCube, но не знам от къде точно, с около $20 по скъпа май , но кърти мивки :) @kumbaq ами сигурно си с Omega драйвери, и там си имаше 2 мисля варианта за soft клокване

Редактирано от dimitar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ako pita6 men kupi si nqkoq gotina

Публикувано изображение

<{POST_SNAPBACK}>

:)

lichozzy, бъди мъж (дори и да си жена), не бъди антикирилист.За теб

http://vasilb.info/downloads/software/win32/kbd/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ATI9550 да AGP е, но картата се държи доста прилично и е евтина, новите игри си вървят, tv-out става

ASUS A9550GE/TD/128M - $63

това е картата, може да си вземеш и GeCube, но не знам от къде точно, с около $20 по скъпа май , но кърти мивки :)

@kumbaq ами сигурно си с Omega драйвери, и там си имаше 2 мисля варианта за soft клокване

<{POST_SNAPBACK}>

Мда новите игри вървят. Направо лазят. На макс клок и с оптимизирани драйвери ще играеш в най-добрия случай на средно качество и резолюции. Ако искаш нормална игра на по-красива графика - варианта с 6600GE (която също се клоква добре) си остава най-перспективен.

П.П. И преди да се почнат споровете - бързам да уточня че съм бил с GB 9550 (128/128) и в момента съм на 6600GE...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Q-tech, спор няма.По-скъпото е по-добро.baleta1 пусна партенката.Ни бюджет, ни мераци.Lyudmil си го пита това в пряк текст.Ние тук си умуваме, кервана си върви, а baleta1 кой знае как вече пука интрюдерите с новата си придобивка

Gainward Bliss 7800 GS Silent 512 MB AGP

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

с струва ли си тази карта,защото съм си я набелязал ? GFFX5500/256M DDR/128B/VIVO a ? или тази :GF6200/128M/64 B/TVOUT/DVI ?

Редактирано от messiah (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

с струва ли си тази карта,защото съм си я набелязал ?

GFFX5500/256M DDR/128B/VIVO a ?

или тази :GF6200/128M/64 B/TVOUT/DVI ?

6200 е по-добра, но, отново за какво ще ползвате комютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

6200 е по-добра, но, отново за какво ще ползвате комютъра?

извинявам се... мм за игри които не искат кой знае колко карта.. :Щ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

извинявам се... мм за игри които не искат кой знае колко карта.. :Щ

При условие, че цените на двете видео карти са близки 6200 според мен е по-добрия вариант

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Производителноста на 64-битова 6200 в игри е приблизително равна на 128-битова леко клокната 9550 или горе-долу колкото на чиста 9600. Като говоря за резолюции 800х600 или най-много 1024х768 на медиум детайли. За повече просто няма сила, но със сигурнос е по-добра от която и да е 5500. Цената на картат(6200) като гледам по фирмите е около 100-110лв и според мен по разумно би било да се търси чиста 6600(128бит/128МВ) втора ръка за около 120лв. което ще е идеален вариант в случая.

Редактирано от Lyudmil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Производителноста на 64-битова 6200 в игри е приблизително равна на 128-битова леко клокната 9550 или горе-долу колкото на чиста 9600. Като говоря за резолюции 800х600 или най-много 1024х768 на медиум детайли. За повече просто няма сила, но със сигурнос е по-добра от която и да е 5500. Цената на картат(6200) като гледам по фирмите е около 100-110лв и според мен по разумно би било да се търси чиста 6600(128бит/128МВ) втора ръка за около 120лв. което ще е идеален вариант в случая.

Прегледах малко цени и с малко повечко пари(почти няма разлика в цената) може спокойно да се вземе 9550ГЕ 256MB/128bit, което според мен е добро решение за проблема. А и едва ли ще намериш в момента 6200 за AGP....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По-добре 9500 128/128. Моделите с 256МВ за да се запази ниската цена са с 5ns чипове памет, които работят по default на 200MHz(400DDR) и почти не подлежат на overclock, а и самото ядро не може да се възползва от по-голямото количество, тъй че вместо да се получи по-добра производителност става точно обратното. Ако е възможно да се избира измежду няколко модела 9550 огледай паметта и се спри на такъв с по-бързи памети, макар че вече надали се произвеждат платки с 3,6(550МHz) или 4ns(500MHz) чипове. A 6200 наAGP има навсякъде и изобщо не е трудно да се намери. Специално проверих в една фирма и ми казаха че имат ASUS N6200/TD/128M AGP 64BIT на крайна цена 53$. Честотите са 350/500 и е с 4ns памет. Обаче гледам ето това и ако го имат в наличност и е вярна цената, автоматично се превръща в най-изгодната покупка като цена/производителност. Това напрактика си е 5900ХТ с леко намалени честоти, което лесно се коригира с малко overclock :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

;)Lyudmil,

ти сериозно ли препоръчваш на някого да си купи видеокарта Manli :doh:Публикувано изображениеПубликувано изображение:P

;)

Поздрави :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте,

Бихте ли ми казали коя видео карта да си купя

----------------------------------------------

Asus ENGT440/DI/1GB3

Graphics Engine NVIDIA GeForce GT 440

Bus Standard PCI Express 2.0

Video Memory GDDR3 1GB

Engine Clock 810MHz

CUDA Core 96

Shader Clock 1620Mhz

Memory Clock 1800MHz (900 MHz DDR3)

Memory interface 128-bit

Resolution D-Sub Max Resolution :2048x1536,DVI Max Resolution:2560x1600

Interface

D-Sub Output : Yes x1

DVI Output : Yes x1 (DVI-1)

HDMI Output : Yes x1

HDCP Support : Yes

--------------------------------------

цена 150лв.

--------------------------------------

ИЛИ ТАЗИ

-------------------------------------------------------

GigaByte N440D3-1GI GTS440 1GB GDDR3 128b PCI-E

Процесор: NVIDIA GeForce GT 440 GPU

1GB DDR3 128-bit

Features Dual link DVI-I / D-SUB / HDMI with HDCP protection

Gigabyte UD2 материа

Gigabyte специално проектиран 80мм вентилатор

Поддръжка на технологии: NVIDIA® CUDA™, NVIDIA® PhyX™

Минимум 400W захранване с един 6-пинов захранващ конектор

Чипсет GeForce GT 440

Core Clock 830 MHz

Shader Clock 1660 MHz

Memory Clock 1800 MHz

Memory Size 1 GB

Memory Bus 128 bit

Card Bus PCI-E 2.0

Memory Type DDR3

DirectX 11

OpenGL 4.0

PCB Form

ATX

Digital max resolution

2560 x 1600

Analog max resolution 2048 x 1536

Multi-view 2

I/O

DVI-I*1

HDMI*1

D-sub*1

Card size

186mm x 127mm x 36mm

Power requirement 400W

--------------------------------------------

цена 150

--------------------------------------------

Ще се радвам ако ми помогнете в избора, или ако можете да ми препоръчате нещо по-добро в рамките на тези пари.

Предварително благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

SAPPHIRE 1024M HD5670 DDR5 HDMI PCI-E /BULK/ - http://www.sky.bg/Details.aspx?ID=14991 - 151.87 лв.

Даже може да си спестиш 25 лв. и да вземеш 512 МБ. вариант - http://www.sky.bg/Details.aspx?ID=15265

По добър вариант ми се вижда HD6670 512MB но в Скай откривам само 1GB вариант който надхвърля малко бюджета.

Ето какво намерих - http://www.jmt.bg/видео-карти-cID=657/ati-sapphire-hd6670-512mb-gddr5,-128bit,-800mhz-1ghz,-pci-e-2.1-x16,-hdmi,-dvi,-displayport,-dual-slot-fan-cooler,-bulk-pID=14161/

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

150 лв. ли е лимита? Какъв е останалият хардуер и най-вече за какво ще се ползва? Само филми (HD), леки игри, тежки... Цените ми се виждат малко височки, от къде ги гледаш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

150 лв. ли е лимита? Какъв е останалият хардуер и най-вече за какво ще се ползва? Само филми (HD), леки игри, тежки... Цените ми се виждат малко височки, от къде ги гледаш?

Tова ми е дъното | Gigabyte GA-MA69VM-S2

Захранване | PSU FORTRON FSP400-60APN /400W

Процесор | AMD Athlon 2 X2 245 Dual-Core Processor

Socket AM3

Architecture 45nm process technology

L2 Cache 2x1MB

Clock Speed 3GHz

Features Dual Core technology ,AMD64 Technology , Hyper Transport technology , 3D Now! technology

-----------------------------------

Видео карта | ??

------------------------------------

Рам памет

1x3GB DDR2 800 KINGSTON

Картата ще е ползвам за illustrator,Photoshop и HD филми и може би Call of Duty :yanim:

Да лимита е 150лв +- 10лв :angry:

Относно цените гледам ги от мрежата

Предварително благодаря

Редактирано от ivpetrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.