Премини към съдържанието
Profruit

С каква паста си миете зъбите?

Препоръчан отговор

Когато даден оптичен диск, известен като ЦиДи, бъде съхраняван с пренебрежение, той получава драскотини.Драскотините не са плюс за четящия дисковод, особено в напреднала възраст.Почва се едно пилене и развъртане на шпиндела като ъглошлайф.Обаче господин Тарикатски му е намерил цаката.Взима ножица и отрязва парче плат от вълнените гайтани на дядо му.Дядо му е бил партизанин или (х)айдутин.Нанася паста върху парцала и с равномерни кръгообразни движения започва да полира огледалото на диска с цел да намали дълбочината на резките като ги заглади.Така след упорит труд нещата са повъзвърнати към първоначален вид и диска бива измит с обилна топла вода и сапун.Подсушен, дискът "живва".Подобно мероприятие аз правя неведнъж, но днес се загледах в моята паста за зъби, която ползвам само сутрин и вечер, а трябва след всяко хранене.Марката е Orbitol whitening.Зачетох се в съдържанието, съставящо моята паста и наброих неща като:"Содиум монофлорфосфат,вода, сорбитол,калциев карбонат,силика (това май ще е абразива дето чисти зъбен камък и заглажда цидито), пег 32 (това пък какво ли е?), целулозна гума, титаниум диоксид (това ми звучи като цианкалии, ама с титан-много яко) , сода бензонат" и да не изброявам още толкова.Аз бях отличник по химия.Помня си учителката по химия.Другарката Влайкова.Коронният й номер бе -"Първите стават последни, последните първи.Я последните на дъската!".А аз бях от първите и се разминавах със формули за фруктозите и амиокиселините по терлички.Моята паста е куршум за два заека.Моите зъби и моите надраскани дискове.Вашата паста как е? Да не би да сте и намерили друго приложение? az.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От съвет на приятел зъболекар знам,че паста с добавка в заглавието "whitening",не е желателно да бъде използвана повече от два - три пъти в годината.Това си е чиста шкурка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Избелваща Вадемекум,иначе от всички известни харесвам Сигнал и една не толкова известна Glister.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Когато даден оптичен диск, известен като ЦиДи, бъде съхраняван с пренебрежение, той получава драскотини.Драскотините не са плюс за четящия дисковод, особено в напреднала възраст.Почва се едно пилене и развъртане на шпиндела като ъглошлайф.Обаче господин Тарикатски му е намерил цаката.Взима ножица и отрязва парче плат от вълнените гайтани на дядо му.Дядо му е бил партизанин или (х)айдутин.Нанася паста върху парцала и с равномерни кръгообразни движения започва да полира огледалото на диска с цел да намали дълбочината на резките като ги заглади.Така след упорит труд нещата са повъзвърнати към първоначален вид и диска бива измит с обилна топла вода и сапун.Подсушен, дискът "живва".Подобно мероприятие аз правя неведнъж, но днес се загледах в моята паста за зъби, която ползвам само сутрин и вечер, а трябва след всяко хранене.Марката е Orbitol whitening.Зачетох се в съдържанието, съставящо моята паста и наброих неща като:"Содиум монофлорфосфат,вода, сорбитол,калциев карбонат,силика (това май ще е абразива дето чисти зъбен камък и заглажда цидито), пег 32 (това пък какво ли е?), целулозна гума, титаниум диоксид (това ми звучи като цианкалии, ама с титан-много яко) , сода бензонат" и да не изброявам още толкова.Аз бях отличник по химия.Помня си учителката по химия.Другарката Влайкова.Коронният й номер бе -"Първите стават последни, последните първи.Я последните на дъската!".А аз бях от първите и се разминавах със формули за фруктозите и амиокиселините по терлички.Моята паста е куршум за два заека.Моите зъби и моите надраскани дискове.Вашата паста как е? Да не би да сте и намерили друго приложение? az.JPG

<{POST_SNAPBACK}>

Тва за мене е малко гнусна темичка но използвам colgate

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е аз да кажем сребото си го чистих 2-3 пъти с паста за зъби. Отстранява тези тъмни петна, които излизат и скриват блясъка. Важно е само да се запомни да не се ползва паста с микрогранули, защото направо е*ава.... та и надраскава дори най-дребните парчета. Иначе ползвам всеки път различна. Когато едната свърши отивам и взеам някоя друга от магазина и не обръщам чак такова внимание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако имаш зъби...бивш хокеист...кво до ти кажа...Некои зъби можеш и с шлайф за полиране...Некои не...а като те прасне шайбата у главата...ми даже може да не е хокейна...ква беше темата...а,за хокей...ШАЙБУ-ШАЙБУ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Предимно такава за зъби използвам cool.gif , надписа винаги е различен. Много рядко слагам и сода / хлебна, некой да не си помисли за каустик... /

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Parodontax_Fluorid_Zahncreme__189956.jpg

Много е гадна, но има ефект...

Наистина е гадна, но почиства добре и моята зъболекарка я препоръчва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    IMAGE_1158913976_zub1.gifbiggrin.gif Редактирано от Geronimo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвах да почистя едно Це-Де с "Vademecum"-а си,но не успях да го загладя sad.gif Явно трябва да използвам някоя избелваща-занм ли..........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само Vademecum признавам :)

P.S.За шампоан и гъзпапир що няма теми

:angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Важното е да се сменят често. Иначе позлвах много една хомеопатична с грейпфрут - невероятна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Изберете добрата паста за зъби

0000001893-article.jpg

За да имате усмивка, от която да не се срамувате, трябва устната ви хигиена да е безупречна. Най-важна е пастата за зъби. Тя обаче трябва да отговаря на специфичните ви изисквания.

За да се ориентирате по-лесно в морето от марки и разновидности пасти за зъби ви представяме основните типове проблеми в устната кухина и пасти за разрешаването им.

Плака

Проблемът: зъбната плака е слой от хранителни остатъци и микроорганизми, който се натрупва върху зъбите. Захарите се трансформират в киселина и разрушават емайла на зъбите, а това причинява кариеси.

Бактериите водят и до възпаление на клетките на венците. Това от своя страна причинява гингивит и преждевременно оголване на зъбите.

Решението: паста за зъби с анти-бактериално действие. Най-добре е пастата да съдържа хлорхексидин, който почиства устата и ограничава действието на бактериите.

Разрушен зъбен емайл

Проблемът: с течение на времето зъбният емайл се разрушава, съдържанието на минерали в зъбите намалява заради намаляването на слюнката. Именно тя е тази, която снабдява зъбите с калций. В следствие на това венците се свиват и се стига до оголване на зъбите. Усмивката загубва блясъка си.

Решението: Паста за зъби с калциев пероксид, която подсилва и подхранва зъбите с минерали като унищожава бактериите. Подобни пасти имат и избелващо действие. За по-голям ефект можете да задържите пастата за минута в устата си преди да изплакнете.

Чувствителни зъби

Проблемът: чувствителните зъби са често срещан проблем, обясняват стоматолозите. Това е кратка, но много силна болка при контакт с горещи, студено, сладко или кисело. При някои хора неприятно усещане е и при миене на зъбите. Чувствителните зъби се дължат на оголване на долната част на зъбите, където са разположени нервите.

Решението: паста за чувствителни зъби, която съдържа флуоринол и хлорхексидин. Едната съставка създава предпазен слой над оголените чувствителни места на зъбите, а втората ограничава разпространението на бактерии.

Независимо каква паста за зъби ще се изберете, трябва да имате предвид няколко основни неща.

1. Една паста за зъби може да действа добре на вас, но не и на близките ви.

2. Добре е да сменяте вида паста за зъби след края на всяка опаковка

3. Ако имате специфични оплаквания, най-добре е да се посъветвате със стоматолог

4. Винаги купувайте пастата за зъби, както и всички видове козметика от реномирани магазини или аптеки. Фалшивите продукти могат да нанесат тежки вреди на здравето ви.

Източник: www.tialoto.bg

Няколко истини за пастите за зъби

http://zdrave.bg/?c=n&id=2757

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.