Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. В момента ползвам един стар монитор (от големите). Отпред пише с три големи букви NCD - мисля че това му е марката (само това пише)... Та той си работи, но проблема е че напоследък доста често картината става зелена на цвят за няколко секунди и като движа курсора на мишката през това време - там където е - има хоризонтална линия от единия край на монитора до другия. Ако някой знае от  къде идва проблема - бих се радвал ако сподели за да го отворя и да го оправя. Едва ли е кой знае какъв проблема. Монитора не го натоварвам много - на ден го ползвам за около 3, 4 часа а вечер докато спя е изключен от копчето. Някои сигурно ще ме посъветват да не се занимавам и да го дам на професионалист да го оправи, но в момента просто нямам налични пари за ремонт, пък и съм любител на тея работи (да поправям различни неща) и просто трябва да знам от коя част идва тоя проблем - за да пипна леко и да го оправя :) Просто искам да спре да ми става зелена картината :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стар? Голям, демек тумбест? Това е с ТХО, така предполагам по обясненията ти. Ремонта ще струва повече от монитора. Вървят по 10-20 лв 2-ра ръка, намери си някой що го читав, но общо взето просто му е дошло времето!!! Най-добре мисли за нещо ново и съвременно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте дали буксата на монитора е 'завита' в конектора на видеокартата (кутията на компютъра).

Ако не е завита - завийте я.

Ако е завита - отвийте и проверете за изкривени пинове на буксата - ако има внимателно ги оправете. Включете внимателно в буксата на видеокартата (без напъни и усилие трябва да влиза) и вижте дали има промяна.

Ако и това не помогне - вероятно имате проблеми с 'електрониката на монитора', която на този тип монитори не е много 'просто' нещо и няма да можете да я ремонтирате в домашни условия, а и има високи напрежения и може да е опасно за здравето. Затова и в предвид цената на такива монитори не Ви препоръчвам въобще да го отваряте.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този монитор просто си е "Тръгнал". Не се занимавай с него, а потърси алтернатива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и самия кабел от видеокартата до монитора да прекъсва някъде и заради това изпъква зеления цвят , просто огъвайте кабела до куплунга на видеокартата и ще разберете . Не пренебрегвайте съветите на мен  :) те са най точни - за 10 лева си взимаш работещ - изобщо не бих разглобявал 20 годишен сандък пълен с прах  :no-no: 

свери си часовника

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така. Направих това (да проверя за изкривени пинове на буксата) - всичко е наред при нея, но забелязах, че като стане зелена картината и размърдам кабела в зоната където излиза от самия монитор - се оправя. Явно проблема е някъде в самия кабел от вътре и ако нещо се е разпоило може би бих могъл да го запоя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си един нов кабел и би трябвало да се оправи 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си един нов кабел и би трябвало да се оправи 

Я да видим равносметката:

-Нов кабел = 4-5лева + губене на време, скъсани нерви и лапнат прахоляк.

-Монитор втора употреба от същия вид е на цена от 5-12лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я да видим равносметката:

-Нов кабел = 4-5лева + губене на време, скъсани нерви и лапнат прахоляк.

-Монитор втора употреба от същия вид е на цена от 5-12лв.

Варианта е такъв колега 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабела излиза от монитора и не е на букса , малко са тия дето са със букси и от двете страни :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.