Премини към съдържанието
ZlotoFtw

Компютърът не стартира; стига само до черен екран с надписи

Препоръчан отговор

Здравейте,

от 3 - 4 дена ми прави този проблем компютъра. Пускам го тръгва да зарежда или седи на черен екран и въртят вентилаторите и си работи или забива на началния екран на комютъра, където пише марката на дъното и тези неща и не зарежда "IDE Devices". Имам 1 хард диск със САТА кабел е и нищо повече. След множество включвания и изключвания някак си успявам да го пусна и да тръгне, но това става след 5 - 10 минутно ръчкане и то не всеки път... Ще ме посъветвате ли на къде да се насоча и ако някой от вас се е сблъсквал с такъв проблем, то какво е решението ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

от 3 - 4 дена ми прави този проблем компютъра. Пускам го тръгва да зарежда или седи на черен екран и въртят вентилаторите и си работи или забива на началния екран на комютъра, където пише марката на дъното и тези неща и не зарежда "IDE Devices". Имам 1 хард диск със САТА кабел е и нищо повече. След множество включвания и изключвания някак си успявам да го пусна и да тръгне, но това става след 5 - 10 минутно ръчкане и то не всеки път... Ще ме посъветвате ли на къде да се насоча и ако някой от вас се е сблъсквал с такъв проблем, то какво е решението ?

http://www.kaldata.com/forums/index.php?app=forums&module=extras&section=boardrules

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом не може да засече IDE  устройството значи търси проблема някъде по свързването на харддиска с дъното

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом не може да засече IDE  устройството значи търси проблема някъде по свързването на харддиска с дъното

Пробвах с друг сата кабел и с друг захранващ кабел, но нямаше ефект. Понякога не стига до там, че да изпише, че не ги зарежда, а просто стой черен екран и нищо повече. Пробвах да пусна вградената видео карта, но с нея просто светва монитора и не изкарва образ (като съм изключил външната видео карта Nvidia GeForce 9400 GT не съм сигурен дали модела има значение, но да го спомена.) Пробвах и с друг твърд диск, но той принципно си има проблеми този 2-рия, тъй че не храних напразни надежди да тръгне с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото разбирам проблема е че стига до инициализиране на диска и там спира. 

Щом сте пробвали с друг кабел остава да пробвате с друго захранване, не сте споменали какво е то, но подобен проблем да не иска да тръгне и след Х време да потегли обикновено е причинено от проблемни кондензатори. След известно време прекарано под напрежение те достеган нужните стойности и машината тръгва.

Може да експериментирате след като машината тръгне направете рестарт или я загасете и веднага я пуснете, ако тръгне без проблем това потвърждава тезата за кондензатори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом сте пробвали с друг кабел остава да пробвате с друго захранване, не сте споменали какво е то, но подобен проблем да не иска да тръгне и след Х време да потегли обикновено е причинено от проблемни кондензатори. След известно време прекарано под напрежение те достеган нужните стойности и машината тръгва.

Може да експериментирате след като машината тръгне направете рестарт или я загасете и веднага я пуснете, ако тръгне без проблем това потвърждава тезата за кондензатори. 

Погледнах кондензаторите на дъното, но не видях нито един от тях да е издут. Може да не съм забелязал, но ще огледам отново. Сега пиша от лаптоп и не съм го включвал няколко часа. Щом се прибера ще проверя какво е състоянието, но също така  тръгва всеки път щом извадя видеокартата и я сложа наново, но само изписва модел на дъното и процесора и е до там. По - долу съм прикачил снимка, за да придобиете по точна представа. Колкото до зареждането на кондензаторите и след това да пробвам да рестартирам, то тази теза не се доказва, тъй като пак почва да забива и не тръгва.

П.С - Забравих да кажа, че при вкарване на захранващият кабел в захранването се чува странен звук като наелектризиране или леко бучене. Може да е захранването, тъй като не е сменяно отдавна ето и снимка на него

Публикувано изображение

post-339676-0-74017000-1373202830_thumb.

Редактирано от ZlotoFtw (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се вижда модела на захранването а проблемните кондензатори може да са вътре в него.

Опитайте с друго захранване как ще се държи машината.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се вижда модела на захранването а проблемните кондензатори може да са вътре в него.

Опитайте с друго захранване как ще се държи машината.

В момента махнах батерията на дъното за 10 минути сложих я пак и тръгна. Разглобих захранването и му направих няколко снимки, които ще прикача по - късно утре, тъй като сега нямам USB в мен за телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще прикача снимки на захранването към поста, но ми се струва, че има 1 - 2 издути кондензатора, но не съм сигурен. Погледнете вие и ако може ме посъветвайте и ще видя да го закарам в краен случай на техник.

post-339676-0-14790000-1373361373_thumb.

post-339676-0-54400100-1373361373_thumb.

post-339676-0-77062300-1373361373_thumb.

post-339676-0-05355800-1373361374_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не един два а 4 има :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не един два а 4 има :)

Това да го разбирам, че трябва да тичам за ново захранване или може да ги подменя и от това ли е проблема ??  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре взимай ново,ако не си запознат със смяната на кондензатори.Пък и не си и струва за това захранване толкова занимаване.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С колко пари си готов да се разделиш :) кондензаторите ще ти струват 2/3 лева , а що годе свястно захранване 60/70 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре взимай ново,ако не си запознат със смяната на кондензатори.Пък и не си и струва за това захранване толкова занимаване.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

Смяната не е ли разпояваш единия и слагаш другия (разбира се трябва да са един и същи модел) ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смяната не е ли разпояваш единия и слагаш другия (разбира се трябва да са един и същи модел) ?

То и смяната на гума на колата е същото взимаш щанга сваляш едната и слагаш другата гума, но малко са тия дето могат да го направят на улицата.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и смяната на гума на колата е същото взимаш щанга сваляш едната и слагаш другата гума, но малко са тия дето могат да го направят на улицата.

За да не си правя експерименти, мисля че намерих къде може да ми ги сменят на место и ще кажа по - късно или утре какъв е бил резултата и колко е струвало всичко, ако на някой му потрябва или има подобен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих ново захранване, но пак продължава при пускане да дава черен екран и да забива. Купих и нова батерия на дъното, но и от това не е и вече не знам дъното ли е или видео картата. Пробвах да махам платките за рам паметта , тъй като са 2 само с 1 да го подкарам, но пак не става, пробвах и с друг твърд диск, но пак без успех. Останаха само видеокартата и дъното, което ме плаши и не знам какво да си мисля. Имате ли някакви идеи ? Ще прикача по - долу снимка на момента, в който забива. П.С - извинявам се за двойния пост.

post-339676-0-49786900-1373471275_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не направиш и една снимка на дъното , ако може по качествена за да огледаме и там за надути , особено около процесора .

Другото което може да направите е да махнете външното видео от слота , да ресетнете биос и да включите монитора във вграденото видео . Всичко това го правите при изключен кабел .

И дайте модела на това дъно , щото ако е от ония с прегряващия чипсет :(

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не направиш и една снимка на дъното , ако може по качествена за да огледаме и там за надути , особено около процесора .

Другото което може да направите е да махнете външното видео от слота , да ресетнете биос и да включите монитора във вграденото видео . Всичко това го правите при изключен кабел .

И дайте модела на това дъно , щото ако е от ония с прегряващия чипсет :(

Снимки по - качествени от това не мога ;(, огледах около процесора и мисля, че има 1 надут, който съм го отбелязал със стрелка, а за другите съм сигурен, че не са. Пробвах без да рестартирам биоса (под това разбирам без да махам батерията) да включа вградената видео карта, като извадя нормалната, но ми дава само бял екран без образ. Ето и модела на дъното: http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=315  

post-339676-0-01695200-1373473276_thumb.

post-339676-0-44859500-1373473276_thumb.

post-339676-0-85586500-1373473276_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото можах да видя освен този със стрелката има и още един на другата снимка .

Пробвах без да рестартирам биоса (под това разбирам без да махам батерията) да включа вградената видео карта, като извадя нормалната, но ми дава само бял екран без образ.

Това сега ли го пробвахте или преди смяната на захранването както по горе бяхте писали ?

ПП. Той бил един и същи кондензатор :) но от различен ъгъл - моя грешка .

Я пробвайте да оставите компютъра на това положение да позагрее , да кажем 10 минути и след това го рестартирайте и кажете дали тръгва .

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото можах да видя освен този със стрелката има и още един на другата снимка .

Това сега ли го пробвахте или преди смяната на захранването както по горе бяхте писали ?

ПП. Той бил един и същи кондензатор :) но от различен ъгъл - моя грешка .

Я пробвайте да оставите компютъра на това положение да позагрее , да кажем 10 минути и след това го рестартирайте и кажете дали тръгва .

Пробвах и преди и след като смених захранването, но не съм махал батерията. Рестартирам ли го след като съм го подкарал един път - умира. Държал съм го и 10 минути и цяла нощ, но няма ефект веднага след рестарта се започват мъките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво да те посъветвам , имал съм случаи когато от един надут кондензатор , проблеми а ето този си работи с леки забележки - тук надутите са мисля че 17 :)

Публикувано изображение

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля да потърся от приятел видео карта и да пробвам с друга. Погледнах не е скъпа моята и ще мога да я заменя със същата. П.С - Сега говорих с един приятел и ми каза, че могло с друга видео карта да не я разчете, като външно у-во, тъй като няма драйвери за нея и да не я подкара. Възможно ли е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще тръгне , нали като купиш ново видео трябва да го поставиш и след това да инсталираш драйвери , но не мисля че проблема ти е във видеото щом компа ти забива на биос , видеото е първо при опознаването в биос  а при теб забива по нататък :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще тръгне , нали като купиш ново видео трябва да го поставиш и след това да инсталираш драйвери , но не мисля че проблема ти е във видеото щом компа ти забива на биос , видеото е първо при опознаването в биос  а при теб забива по нататък :(

Демек може да е дъното ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.