Премини към съдържанието
fackir

Съдържание на минерали във вода?

Препоръчан отговор

Добър ден приятели,

Интересувам се някой може ли да обясни съдържанието на минерали във водата на минералната чешма във Варна дом Младост? Много ли са, става ли за постоянно пиене и т.н. Обърнете внимание на съдържанието на амоний!

Благодаря за вниманието.

post-218157-0-16899200-1373219337_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има далеч по-важни неща, за които трябва да се притесняваш от минерализацията на чешмата в Младост.Ако толко те е страх, чети тука: http://vodi4ka.com/catalog_waters.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такива сравнения гледах много, но нищо съществено. Мен ме интересува конкретно данните на посочената от мен. Благодаря все пак за отговора. Дано някой да даде по-конкретен отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такива сравнения гледах много, но нищо съществено. Мен ме интересува конкретно данните на посочената от мен. Благодаря все пак за отговора. Дано някой да даде по-конкретен отговор.

какво по-конкретно искаш да знаеш ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво по-конкретно искаш да знаеш ? 

Съдържанието на минерали дали е подходящо за постоянно пиене (знам за редуването на водите) и последните 3 данни от таблицата дали са с високи стойности. Дали високото съдържание на някои от елементите (визирам последните 3) може да доведе до някакви здравословни проблеми?

Благодаря.

Редактирано от fackir (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съдържанието на минерали дали е подходящо за постоянно пиене (знам за редуването на водите) и последните 3 данни от таблицата дали са с високи стойности. Дали високото съдържание на някое от елементите (визирам последните 3) може да доведе до някакви здравословни проблеми?

Благодаря.

По въпрос 1 - Няма натурална минерална вода, която да е подходяща за ежедневна употреба, и ако това твърдение се рекламира, просто трябва да се игнорира. Подходящи за ежедневна употреба са трапезните, деминерализираните и чешмяните води.

По въпрос 2 - Цитирам директно от Нредба 14 : 

(2) В минералните води, които се използуват за питейно лечение или се бутилират за лечебно-профилактични нужди, не се допускат нитрати и амоний, освен когато произходът на амония е свързан с минералните води; допускат се следните концентрации на токсични вещества и микроелементи в мг/л: нитрати - 50,00; хром (шествалентен) - 0,5; ванадий - 0,4; арсен - 0,7; олово - 0,02; селен - 0,05; радий - 5.10; уран - 0,5; флуорид - 8,00.

(3) В минералните води, използувани за профилактика на зъбен кариес, се допуска съдържание на флуорид до 26 мг/л.  

Перманганатната окисляемост е тест за органично замърсяване на вода (тоест с урина или фекалии) . Нормата е до 3. Показаните на снимката ти стойности са нормални.

Общ извод : Не, не са наднормени стойностите и водата спокойно може да се употребява, когато искаш, като за употребата и важат правилата като за всяка минерална вода - в месеца поне 3-4 дни да са с употреба на обикновенно (чешмяна, изворна, трапезна или деминерализирана)  вода. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То, на табелата има написано ,наредба 14.Браво докторе.

Самата наредба може да си я свалите и прегледате тук, от страницата на ДНСК 

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да завърша темата. Може да нямаш притеснения относно това, дали влияе отрицателно на "самолета". Бромът не е достатъчно :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самата наредба може да си я свалите и прегледате тук, от страницата на ДНСК 

Е момчета направо сте страшни! Благодаря за бързия и изчерпателен отговор!  :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те половината от елементите ги има в плодовете и зеленчуците , включително и амоний.Както каза и Sliderum ,няма калво да се каже повече.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те половината от елементите ги има в плодовете и зеленчуците , включително и амоний.Както каза и Sliderum ,няма калво да се каже повече.

А в една чешмяна вода дали някой има данни какви точно елементи има? Сега като се замисля то в плодовете и зеленчуците влиза това което има в почвата и това с което ги поливаме, нали? В тоя ред на мисли какво има като елементи в една чешмяна (евентуално Варненска) вода? А сега!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в една чешмяна вода дали някой има данни какви точно елементи има? Сега като се замисля то в плодовете и зеленчуците влиза това което има в почвата и това с което ги поливаме, нали? В тоя ред на мисли какво има като елементи в една чешмяна (евентуално Варненска) вода? А сега!

Всяка седмица от Регионалната Здравна Инспекция (РЗИ - бившото ХЕИ /РИОКОЗ) дават информация за водата в съответното населено място - таблицата е подобна на тази, която си снимал за минералната вода.

Това се прави на пресконференция, на която се свикват местните медии, а освен това в самото РЗИ я има окачена на таблото.

Отиваш и проверяваш.

Точките от които се взимат проби са на различни места в града - взема се вода от каптажите, от кладенците и водопроводната мрежа - от чешми в апартаменти, в обществени сгради и се изследва, а резултатите са публични.

За съжаление, варненското РЗИ не е публикувало в интернет бюлетина си за питейната вода, а са акцентирали върху показаелите на водаите за къпане :

http://www.rzi-varna.com/health.php

но на място можеш да провериш :) 

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново най-добрите. Насочихте ме доста. Благодаря.

А бе човек, мини на бира.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от AstralGirl
      Здравейте, с поредната тема от мен. Този път проблемът е следният: Телефонът ми снощи е паднал в кофа с вода без да усетя, как е изпаднал от джоба ми. Във вода е прекарал най-малко 2 часа. След като го извадихме се беше изключил. Веднага му махнах батерията и почнах да го суша. След като го подсуших пробвах да го включа и си работеше нормално. Въпреки това го му махнах батерията и сим картата и го оставих отворен да си съхне. Въпросът ми е в този случай след като е подсушен и работи нормално, нужно ли е да го нося на сервиз и долу-горе колко скъпо биха ми взели? Забравих да спомена телефона е Samsung Galaxy s3 neo.
    • от crashgold
      Здравейте . Искам да си направя терариум в малък стъклен съд (затворен), гледах доста инерестни неща и се чудя какви семена да сложа , може ли по- подробно да да ми обясните как да го направя ?! Благодаря ! 
    • от Iveta Georgieva
      Преди малко изпуснах телефона във вода, изкарах го веднага, за секунда беше във водата, само долната част. Изкарах му батерията и го минах за малко със сешоара и се пробвах после да го включа, тръгва ама нещо не е в ред с батерията а тя май не се намокри. Показваше 30% после 16% , изключих го и пак го включих батерията ми беше на 34% , а и показва че си имам wifi i 3g а всъщност не работят а съобщенията във Viber и Меssenger се доставят ?! 
    • от crashgold
      Здравейте ! Имам аквариум 50 литра и реших да гледам рибки . Преди в аквариума беше гледан хамстер ! Дебелината на стъклото е 4 мм.  И не знам дали стъклото ще издържи ? Според Вас ще издържи ли или не ? 
    • от Aliya
      В момента самолетите - отровители пръскат над София - химическите им следи са методично разграфени така, че да застанат на пътя на северозападния вятър, който носи захлаждане и дъжд.
      Някой с пари и военни самолети, излитащи от военно-въздушните бази на България, не иска в България да вали дъжд. Не иска в тази земя, прочута с благодатния си климат и дъждовните си пролети, да има изобилие и плодородие.

За всеки чувствителен българин с очи, отворени за истината, е ясно, че климатът ни е модифициран изкуствено и постепенно превръщан в пустинен субтропичен климат, който да унищожи разточителната ни зеленина и прекрасните ни гори и поляни. А водата да превърне в следващото злато на бъдещите ни родовладелци.
      Ето защо винаги, когато след продължително засушаване, предизвикано от наличието на тежки метали в аерозолно състояние, разпръскани от химически самолети в атмосферата ни, най-накрая се зададе дългоочаквания и изкуствено възпиран дъжд, химическите самолети се разшетват като луди и започват да ни стоварват тонове изкуствени химически облаци, които да отблъснат естествения дъждовен циклон.

https://www.facebook.com/aliya.osho?ref=tn_tnmn#!/photo.php?fbid=379941922125437&set=a.313566338762996.73416.100003288970327&type=1&theater
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.