Премини към съдържанието
spitfire0092

Не мога да се оправя с дяловете на харда на новото леново

Препоръчан отговор

Лаптопът е G580,опитах да инсталирам windows 8.Даваше ми грешка "windows cannot be installed on this disk. The selected disk is of the GPT partition style"

След като изключих UEfi от биоса , успях да го инсталирам успешно,обаче D-то ми беше 29 гб.....

Изтрих 29 гб дяла от инсталационното меню на уина(имаше и друг 29гб,но този който изтрих беше primary,не system) и си направих голямо D....излезе ми 774 гб в my computer...

Въпросът ми е може ли дялът,който изтрих да е бил някакъв важен със заводски настройки на леново ?

В момента нещата стоят така post-155854-0-01770000-1373466018_thumb.

Как мога използвам тези 29 гб unallocated space?

А, ... и когато вляза в onekey recovery и цъкна на system backup ми излиза " Current system can not support back up" ( може OKR бутона да не работи с windows 8,не знам ) 

Много ли съм омазал положението ? :D

Редактирано от spitfire0092 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът ми е може ли дялът,който изтрих да е бил някакъв важен със заводски настройки на леново ?

Много ли съм омазал положението ? :D

Пий една вода и друг път да питаш преди да действаш. Затрил си информацията от рековери дяла. Дано да стане да се възстанови ама ме съмнява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакви препоръки ?

Ако не ти се занимава много, поне "залепи" изтрития дял към С:. Иначе "разфасоването" ти е много странно... Може просто да изтриеш всички дялове и да направиш нормална инсталация, като си създадеш само 2 дяла.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами занимава ми се,ако се налага.Възможно ли е да върна,това което съм затрил ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Действай по препоръките на pataran и всичко ще е ток :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами занимава ми се,ако се налага.Възможно ли е да върна,това което съм затрил ?

Има програми за възстановяване на информация, но 100% едва ли ще го възстановиш, а идеята на този дял е да се възстановява от него ОС. Няма как да знаеш как е изглеждал и какво е съдържал...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да започнем оттам - имало ли е ОС (Windows) на лаптопа, преди ти да почнеш да инсталираш нещо, и лицензирана ли беше?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаше ОС :)

Вие ли го купихте от магазина първа ръка ? Малко  ми е странно като гледам името на партишана все си мисля че е имало рековери снимка на някаква ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие ли го купихте от магазина първа ръка ? Малко  ми е странно като гледам името на партишана все си мисля че е имало рековери снимка на някаква ОС.

Да,купих го от магазина,пред мен го отвориха :) А,сигурно ли е,че съм изтрил важен партишън ?Защото този OEM дял не съм го премахвал...Рекавъри бутона на леново предполагам не работи с windows 8 ? Казвайте,има ли оправия,че вече се побърках ? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,купих го от магазина,пред мен го отвориха :) А,сигурно ли е,че съм изтрил важен партишън ?Защото този OEM дял не съм го премахвал...Рекавъри бутона на леново предполагам не работи с windows 8 ? Казвайте,има ли оправия,че вече се побърках ? :D

Ако си го купил без ОС нищо не е станало !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си го купил без ОС нищо не е станало !

А идея как мога да "съживя" тези 29 гб unallocated space ? )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А идея как мога да "съживя" тези 29 гб unallocated space ? )

Тези 29 гб. са си живи!Просто трябва да преименуваш дяла или да му поставиш само една буква.Така ще си стане отделен използваем диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е нямало ОС, инсталирай наново Windows 7/8 , като при инсталацията изтриеш всички дялове, и си направиш два - системен 100 GB, на който ще има ОС и програми, и останалото място в друг дял, за данни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е нямало ОС, инсталирай наново Windows 7/8 , като при инсталацията изтриеш всички дялове, и си направиш два - системен 100 GB, на който ще има ОС и програми, и останалото място в друг дял, за данни.

Няма ли да има проблеми без OEM и System партишъните ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е какви проблеми, нали казваш, че си купил лаптопа бе операционна система?... Щом е нямало такава - за какво ти е OEM дял? 

А System ще има, Windows ще си го направи при инсталацията, не се безпокой. Само му задай да е 100GB, и да се инсталира върху него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли да има проблеми без OEM и System партишъните ?

Те ще се създадат отново при започване на инсталацията.От теб се иска това,което ти е писал RudeBoy,да изтриеш всички и да направиш само два дяла.Да зададеш инсталацията в този 100гб. и всичко ще си дойде на място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е какви проблеми, нали казваш, че си купил лаптопа бе операционна система?... Щом е нямало такава - за какво ти е OEM дял? 

А System ще има, Windows ще си го направи при инсталацията, не се безпокой. Само му задай да е 100GB, и да се инсталира върху него.

Ок,благодаря ти,а сега,реално изтрил ли съм някакъв заводски партишън на леново или не ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съществува такова нещо - дял със заводски настройки на Lenovo, на твърд диск без операционна система . Дяловете се правят при инсталиране. Точка по въпроса. 

Нямам представа кой ти е правил дялове на диска, при положение, че идва без ОС, но няма значение. Направи каквото ти написах по-горе, и си ползвай лаптопа спокойно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съществува такова нещо - дял със заводски настройки на Lenovo, на твърд диск без операционна система . Дяловете се правят при инсталиране. Точка по въпроса. 

Нямам представа кой ти е правил дялове на диска, при положение, че идва без ОС, но няма значение. Направи каквото ти написах по-горе, и си ползвай лаптопа спокойно.

Аз доколкото разбрах ,този One key Recovery бутон,който имам до бутона за включване,използва някакъв скрит дял на леново и ако го изтриеш по погрешка бутонът няма да може да функционира занапред.Не знам,нямам идея,затова питам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли си EASEUS Partition Master Home Edition и си оправи дяловете.Свободният дял Unallocated може да го добавиш към някой друг дял.Бутонът Recovery служи за възстановяване на системата(когато я омажеш).

Публикувано изображение

Редактирано от KGKulata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,да ама то това Recovery копче няма да работи,освен ако не е инсталирана ОС от леново .....Кой ме би у главата да купувам китайски лаптоп не знам :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,да ама то това Recovery копче няма да работи,освен ако не е инсталирана ОС от леново .....Кой ме би у главата да купувам китайски лаптоп не знам :D

За рековери ще ползваш алтернативен софтуер ! Не е болка за умиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слушай сега:Не си изтрил нищо.Вторият ти дял от 29.24 GB.ти е Recovery и не е изтрит.Той е за копчето и е така FAT32 и е без буква.Няма да го пипаш.При лаптопите с копче този дял си е така.Първият дял ти е системният-не се пипа.Единственото което трябва да направиш е свободният дял Unallocated да го добавиш в дял С или препоръчително с програмата която ти дадох.EASEUS Partition Master Home Edition :( 

Редактирано от KGKulata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.