Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! :)

Решил съм да подменя стария компютър с нещо по-свежо.

Търся си конфигурация предимно за игри, интернет, филми... , но понеже не разбирам много реших да се допитам до Вас.

Търся си само компютърна конфигурация без никаква периферия, на която да мога да играя безпроблемно игри като Fifa, World of Warcraft, COD, Far cry 3( ако е възможно ).

Монитора е по-стар с резолюция 1280x800, но по-натам ще мисля за него.

Отделил съм 700лв. като съм склонен да добавя малко ако е необходимо.

Благодаря Ви! ;)

P.S: Харда може да е 500GB. Не ми трябва повече. :)

Редактирано от Божидар Христов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS P8B75-M LE /B75 /LGA1155
G2020 /2.9/3M/BOX/1155
4GB DDR3 1600 A-DATA PRO
500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB
SAPPHIRE HD7750 1G GD5 BULK
FD CORE 1000 MICRO ATX BLACK
Corsair 430W Builder Series CX V2 430W

Обща стойност - 700.68 лв. с ДДС

Ето една Intel конфигурация с добро дъно, двуядрен Pentium и видео карта която ще подкара WoW, Fifa и CoD на максимални настройки, а Far Cry 3 може би на средни/високи. Кутията е с добър въздушен поток, но могат да се монтират до 3 HDD-та като 1 от тях трябва да заеме 1 от 5.25" слотове. Свали си програмата Speccy и дай един screenshot да видим дали не може да използваме евентуално стария твърд диск или DVD-RW.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работата е там, че съм на лаптоп и не ми се разглабя и после да се чудя какво да правя останалите части. :(

Освен това съм намерил потенциален купувач на старата машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работата е там, че съм на лаптоп и не ми се разглабя и после да се чудя какво да правя останалите части. :(

Освен това съм намерил потенциален купувач на старата машина.

Ясно. Смяташ ли, че ще ти трябва DVD за каквото и да било, защото ако отговора е не тези 30 лева които се спестяват ще влязат в употреба на друго място.

П.С. ОС може да се инсталира и с флашка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че няма да ми трябва DVD. От доста време работя само с флаш памети. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че няма да ми трябва DVD. От доста време работя само с флаш памети. :)

В 700 лв. + 25-50 лв.(макс) включени ли са парите от продажбата на старата щайга? Ако не са с продажбата стойността колко ще стане? Питам те за да измислим с колегите по добър вариант за средствата от продажбата и наличните. 

Редактирано от ФенОмеН (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В 700 лв. + 25-50 лв.(макс) включени ли са парите от продажбата на старата щайга? Ако не са с продажбата стойността колко ще стане? Питам те за да измислим с колегите по добър вариант за средствата от продажбата и наличните. 

Ами не мисля да надвишава 720-730лв. Това е максималната цена. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Предлагам почти идентична конфигурация като на Тодор със следните разлики: малко по-добра видеокарта, РАМ кит за двуканален режим, и 92мм вентилатор за изкарване на топлия въздух от кутията! Поздрави!

Обща стойност - 723.37 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторе имай предвид, че ако живееш извън София доставката ще ти излезе около 20-30 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не мисля да надвишава 720-730лв. Това е максималната цена. :)

MSI FM2-A55M-E33, socket FM2

AMD Athlon II X4 750K (4 Core) 

Western Digital Blue, 500GB

Corsair 4GB (2 x 2GB), DDR3, 1600 MHz, Радиатор черен

Захранващ блок Cooler Master GX Bronze, 450W

Sapphire ATI Radeon HD7770 1GB GDR5 

Floston Excordo ATX кутия

Вентилатор Enermax UCMA12 Magma, 120 x 120 x 25мм x2

Обща сума: 733.06 лв. + ДДС + Безплатна доставка!

Имаме 4 ядрен атлон горе долу равен на i3 3220 2 ядра + 4 треда и по добър от пентиум и карта HD 7770- което ще ти е от полза при покупка на евентуален 1920х1080( Full HD) монитор. Относно вентилаторите за сега 2 ще стигнат 1 отпред и 1 отзад да изкарва въздуха. Кутията си е добра за цената с кейбъл мениджмънт.

Не ти препоръчвам да купуваш карта под HD 7770 ако имаш намерение да сменяш монитора за в бъдеще(както си споменал) с 1920х1080 (Full HD). В големи битки във WoW-a примерно Alterac Valley или подобни 40vs40 може да имаш определен спад на FPS-то(сечене) дори и с HD 7770. Просто под нея карта HD 7750 или GTX 650 не ти ги препоръчвам както споменах по горе. В този клип са на Raid 24 човека и когато не записва клипа FPS-то му е 30-40 както е писал долу. Представи си събрани около 60 човека примерно кв'о ще е... :)

Ето как се представя HD 7770 в играта (има и други клипове в сайта) - http://www.youtube.com/watch?v=B1GVRENWoWg

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаме 4 ядрен атлон горе долу равен на i3 3220 2 ядра + 4 треда и по добър от пентиум 

Тринити равен с I3-3220? Хайде бе, такова нещо за първи път чета, където и да било. Поне четете малко преди да пишете, какво и да е, все пак обърквате хората, както и себе си заблуждавате. 

Нека погледнем, все пак Руснаците какво са сътворили, как и с какво са тествали процесорите. Като се има предвид, че игрите са тествани с видеокарта като HD7970.

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Справка: Обзор и тестирование процессора Athlon II x4 750K

Същото се отнася и за G2020, както сте хванали темата за стратегическите игри. Нека погледне резултати от Полша: на първата графика процесорите са без overclock, а на втората с вдигнатите честоти.

Справка: Test AMD Athlon X4 750K

Това е при стратегията StarCraft 2, тук пак тестовете са с HD7970, но това не е толкова от значение, колкото е нужен много ядрен процесор. Както виждаме разликата е осезаема, та от тази графика можем да сравним и трите процесора, те са Athlon II x4 750k, G2020 и I3-3240, който е малко по-добър заради стоте мегахерца разлика от  I3-3220. Пък ако се вземе Intel платформа, ще има възможност за ъпгрейд, примерно на I5-3350p. 

Не разбрах, кой игри са по-приоритетни, но ето едно орязано предложение с i3-3220:

Обща стойност - 261.90 лв. с ДДС

Останалата част от компонентите от emag*:

Gigabyte B75M-D3V, socket 1155

HDD Seagate Barracuda 500GB, 7200rpm, 16MB, SATA3

Sapphire ATI Radeon HD7770, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

Floston Genesis ATX, Midi Tower

Floston FL500 Extra, 500W

И всичко ще излезе около 730 лева. с безплатната доставка от emag*, доставката от никем предполагам ще е около 7 лева. Но тази конфигурация, не я препоръчвам поради една причина, захранващият блок.

Ако всичко трябва да е точно, поне според качество/производителност, то това би бил вариант:

Gigabyte F2A55M-DS2, socket FM2

AMD Athlon II X4 750K, 3400MHz, 4MB, socket FM2, Black Edition

Kingston 4GB (2x2GB) DDR3/1600MHz XMP - HyperX

Asus nVidia GeForce GTX650Ti, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

Cooler Master GX Lite Black, 500W

Мисля, че прехвърлих малко бюджета, цената на конфигурацията е 740 лева. пак с безплатната доставка. 

Тук вече имаме качествена дънна платка, процесор който можем да клокнем с нея. Паметта в дву-канален режим. Качествена и по-производителна видеокарта. Захранването е достатъчно, както и за клок на процесора, така и за видеокартата, но това в умерени “количества“. Кутията е добра като за бюджет от 700 лева. И въпреки, качеството, конфигурацията не би била по-производителна от тази с i3-3220 или поне видеокартата би била малко по-добра. Но пък за сметка на това се губи шанса за по-нататъшен ъпгрейд, то било на процесор или видеокарта, най-малко пък на паметта. Това е моето мнение по темата. 

Поздрави и успех в избора!                                                               Послепис: не бе толкова за да предложа, колкото затова да обясня за процесорите. 

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тринити равен с I3-3220? Хайде бе, такова нещо за първи път чета, където и да било. Поне четете малко преди да пишете, какво и да е, все пак обърквате хората, както и себе си заблуждавате. 

Нека погледнем, все пак Руснаците какво са сътворили, как и с какво са тествали процесорите. Като се има предвид, че игрите са тествани с видеокарта като HD7970.

Справка: Обзор и тестирование процессора Athlon II x4 750K

Същото се отнася и за G2020, както сте хванали темата за стратегическите игри. Нека погледне резултати от Полша: на първата графика процесорите са без overclock, а на втората с вдигнатите честоти.

Справка: Test AMD Athlon X4 750K

Това е при стратегията StarCraft 2, тук пак тестовете са с HD7970, но това не е толкова от значение, колкото е нужен много ядрен процесор. Както виждаме разликата е осезаема, та от тази графика можем да сравним и трите процесора, те са Athlon II x4 750k, G2020 и I3-3240, който е малко по-добър заради стоте мегахерца разлика от  I3-3220. Пък ако се вземе Intel платформа, ще има възможност за ъпгрейд, примерно на I5-3350p. 

Не разбрах, кой игри са по-приоритетни, но ето едно орязано предложение с i3-3220:

Обща стойност - 261.90 лв. с ДДС

Останалата част от компонентите от emag*:

Gigabyte B75M-D3V, socket 1155

Sapphire ATI Radeon HD7770, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

Floston FL500 Extra, 500W

И всичко ще излезе около 730 лева. с безплатната доставка от emag*, доставката от никем предполагам ще е около 7 лева. Но тази конфигурация, не я препоръчвам поради една причина, захранващият блок.

Ако всичко трябва да е точно, поне според качество/производителност, то това би бил вариант:

Gigabyte F2A55M-DS2, socket FM2

Kingston 4GB (2x2GB) DDR3/1600MHz XMP - HyperX

Asus nVidia GeForce GTX650Ti, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

Мисля, че прехвърлих малко бюджета, цената на конфигурацията е 740 лева. пак с безплатната доставка. 

Тук вече имаме качествена дънна платка, процесор който можем да клокнем с нея. Паметта в дву-канален режим. Качествена и по-производителна видеокарта. Захранването е достатъчно, както и за клок на процесора, така и за видеокартата, но това в умерени “количества“. Кутията е добра като за бюджет от 700 лева. И въпреки, качеството, конфигурацията не би била по-производителна от тази с i3-3220 или поне видеокартата би била малко по-добра. Но пък за сметка на това се губи шанса за по-нататъшен ъпгрейд, то било на процесор или видеокарта, най-малко пък на паметта. Това е моето мнение по темата. 

Поздрави и успех в избора!                                                               Послепис: не бе толкова за да предложа, колкото затова да обясня за процесорите. 

1. Не си ти човека който ще ми обясни как стоят нещата!!! Особено за WoW-a който е тестван от мен и познати с различни компоненти съчетания- от нисък до висок клас!!!

2. Не съм споменал равен а приблизително равен - което гласи че на етапи атлона може и да бие i3 в игрите изброени от автора!!!

3. Защо даваш примери със сухи таблици които игри едва ли ще се играят?!?  С  MSI дъното може " ЛЕКО " да се клокне процесора!

4. Нещо ти се губят вентилаторите от примерните ти конфигурации?? Доколкото разбрах автора няма да хвърля повече от 730+1,2 лева за машината! Специално бях го попитал за парите от старата машина включват ли се в бюджета - но отговора беше ясен!!! 

5. Това че имаш машина за около 1600 1700 бона и игрите ти вървят плавно поне мен не ме грее. Тук говорим за конфигурация към 720-730 лв.. Ако изобщо си играл изброените игри от автора то с PC-то ти от подписа няма как да усетиш разлика защото ще имаш солидно FPS(Frame Per Second)!!!

Far Cry 3 Test i5 3570 + Sapphire Dual X 7950 - http://www.youtube.com/watch?v=xYX5JAkONno

WoW i5 2400 + HD7870 която е с около 20-25 % по бавна от HD 7950 - http://www.youtube.com/watch?v=cZFSYFkJY5Q

Сега да не се нахвърлиш и за това че ми е бъгнат BB-Code-a?  :clown:

Към автора: Успех в избора!!   :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Не си ти човека който ще ми обясни как стоят нещата!!! Особено за WoW-a който е тестван от мен и познати с различни компоненти съчетания- от нисък до висок клас!!!

2. Не съм споменал равен а приблизително равен - което гласи че на етапи атлона може и да бие i3 в игрите изброени от автора!!!

3. Защо даваш примери със сухи таблици които игри едва ли ще се играят?!?  С  MSI дъното може " ЛЕКО " да се клокне процесора!

4. Нещо ти се губят вентилаторите от примерните ти конфигурации?? Доколкото разбрах автора няма да хвърля повече от 730+1,2 лева за машината! Специално бях го попитал за парите от старата машина включват ли се в бюджета - но отговора беше ясен!!! 

5. Това че имаш машина за около 1600 1700 бона и игрите ти вървят плавно поне мен не ме грее. Тук говорим за конфигурация към 720-730 лв.. Ако изобщо си играл изброените игри от автора то с PC-то ти от подписа няма как да усетиш разлика защото ще имаш солидно FPS(Frame Per Second)!!!

Far Cry 3 Test i5 3570 + Sapphire Dual X 7950 - http://www.youtube.com/watch?v=xYX5JAkONno

WoW i5 2400 + HD7870 която е с около 20-25 % по бавна от HD 7950 - http://www.youtube.com/watch?v=cZFSYFkJY5Q

Сега да не се нахвърлиш и за това че ми е бъгнат BB-Code-a?  :clown:

Към автора: Успех в избора!!   :)

Ади бе я дай да направим един тест за фпс на макс графики на crysis 3 с i3 и тоя атлон + същата видео карта като моята 650ти 2гб гддр5 или с 3dmark да видим

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ади бе я дай да направим един тест за фпс на макс графики на crysis 3 с i3 и тоя атлон + същата видео карта като моята 650ти 2гб гддр5 или с 3dmark да видим

Аз не съм споменал никъде че трябва да правим тест за кризата с i3 и атлон. След като се клокне атлона ще бие в определени игри - няма да споря кои защо и как. Друго нещо което искам да отбележа е че ако 1 човек се е возил в BMW и не иска Mercedes-Benz не може да го накараш да си промени мнението...

Постовете ми ако се четат с мислене то коментарите от твоя тип ще бъдат избегнати.

Примерните клипове са за това че мастър плей с конфигурацията от подписа му няма да усети разлика защото ще има FPS на ниво в игрите написани от автора!!! Бюджета на автора не е към 1600-1700 а около 700..

Която и от конфигурациите да избере от цялата тема ще може да играе игрите. Било то с i3 3220 или X4 750K.

Лек ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забелязах, че искате да знаете точно определен жанр играя. Попринцип не съм голям фен само на един и да си цъкам игри само от такъв вид. Зависи какво ми се играе. :D 

По възможност бих се радвал на Far Cry 3, Call of Duty, RIFT ( ето изискванята Rift ) и нещо подобно на WoW/LoL понякога.

Не съм решил да си купувам някоя супер машинка за 2000лв. поради причината, че не съм чак толкова запален Gamer, а просто да убивам свободното време :P

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MSI FM2-A55M-E33, socket FM2

Kingston 4GB (2x2048), DDR3, 1333 Mhz, HyperX

Toshiba 500GB, 7200rpm, 32MB, SATA 3.0

MSI ATI Radeon R7790 OC, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, PCI-E 

Floston  EXCORDO

Общо 745лв. ще ти доставят частите до вратата!

Цената е малко над бюджета , но картата в тази конфигурация е най-производителната от предложените досега!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забелязах, че искате да знаете точно определен жанр играя. Попринцип не съм голям фен само на един и да си цъкам игри само от такъв вид. Зависи какво ми се играе. :D

По възможност бих се радвал на Far Cry 3, Call of Duty, RIFT ( ето изискванята Rift ) и нещо подобно на WoW/LoL понякога.

Не съм решил да си купувам някоя супер машинка за 2000лв. поради причината, че не съм чак толкова запален Gamer, а просто да убивам свободното време :P

E, щом искаш да убиваш свободното време, може и с HD Graphics  на G860  без пуснат FRAPS,  че яде ресурси:

http://vbox7.com/play:891e79c6d6

А може да пробваш и GRID:

http://vbox7.com/play:88003bd3b6

Въпросът е какво човек разбира под "убиване на времето". Някои си го убиват, пишейки безсмислени неща тук.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като гледам 40-50лв. могат да повлияят доста на качеството и продуктивността на конфигурацията.

Реших да увелича малко бюджета на 800  +/- 20лв за да съм по-сигурен, че след няколко месеца няма да ми се наложи да търся нова машина.

Извинявам се за неудобството и благодаря за времето, което отделихте за предишния бюджет. :(

Благодаря отново!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като гледам 40-50лв. могат да повлияят доста на качеството и продуктивността на конфигурацията.

Реших да увелича малко бюджета на 800  +/- 20лв за да съм по-сигурен, че след няколко месеца няма да ми се наложи да търся нова машина.

Извинявам се за неудобството и благодаря за времето, което отделихте за предишния бюджет. :(

Благодаря отново!

Е тогава най добрата алтернатива е и5 и малко по-слаба видео карта!

MSI B75MA-E33, socket 1155

Intel® Core™ i5 3350P, 3100MHz, 6MB, socket 1155

Kingston 4GB (2x2048), DDR3, 1333 Mhz, HyperX

Toshiba 500GB, 7200rpm, 32MB, SATA 3.0

Sapphire ATI Radeon HD7770 GHz Edition, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

Floston  EXCORDO

Общо 860лв. с безплатна доставка!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код:
ASROCK B75M-DGS BULK 1155
I3-3220 3.3GHZ/3MB/LGA1155/BOX
4GB DDR3 1600 A-DATA
CM K280 W/ELITE 500W
PALIT GTX650TI BOOST OC 2GB D5

Обща стойност - 778.91 лв. с ДДС

количка

Няма да имаш проблем и с crysis 3 на максимални графики. Много идентична с моята (разликата е по хубавата видео карта и кутия.) сигурно ще я караш с 55-60фпс (аз съм с 50 на макс графики и 1920х1080)

BB код:
I3-3220 3.3GHZ/3MB/LGA1155/BOX
4GB DDR3 1600 A-DATA
CM K280 W/ELITE 500W
PALIT GTX650TI BOOST OC 2GB D5
ASROCK B75M /B75/1155

Обща стойност - 792.59 лв. с ДДС  с това дъно е още по добре с доставката 820 г/д

количкаhttp://nikem-bg.net/cart/46641p1r45925p1r47896p1r49149p1r46040p1rf.html

Редактирано от yokohama..yms (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код: ASROCK B75M-DGS BULK 1155 I3-3220 3.3GHZ/3MB/LGA1155/BOX 4GB DDR3 1600 A-DATA CM K280 W/ELITE 500W PALIT GTX650TI BOOST OC 2GB D5 Обща стойност - 778.91 лв. с ДДС количка Няма да имаш проблем и с crysis 3 на максимални графики. Много идентична с моята (разликата е по хубавата видео карта и кутия.) сигурно ще я караш с 55-60фпс (аз съм с 50 на макс графики и 1920х1080)

BB код: I3-3220 3.3GHZ/3MB/LGA1155/BOX 4GB DDR3 1600 A-DATA CM K280 W/ELITE 500W PALIT GTX650TI BOOST OC 2GB D5 ASROCK B75M /B75/1155 Обща стойност - 792.59 лв. с ДДС  с това дъно е още по добре с доставката 820 г/д

количкаhttp://nikem-bg.net/cart/46641p1r45925p1r47896p1r49149p1r46040p1rf.html

С 50-55 фпс на МАКС с i3 3220 с GTX650Ti??Съмнявам се това да стане дори и без филтрациите,това ще е някакво чудо сигурно...  :ohmy:

П.С - Свалям играта заради тебе и ще я тествам със същия процесор и с по-добрата карта HD 7790,жалко че моята e 1гб. :P

Редактирано от Magneto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето точно заради това направих клипове! 

https://www.youtube.com/watch?v=TtQtZk4SdZc

Тука показвам играта и фпс-то

https://www.youtube.com/watch?v=3tDosiH8IPA 

Тука конфигурацията

Тука след като си изтеглих кризата снимах с 40 фпс!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе, пусни я на 800х600 ако може :D

Играта си иска 2 яки карти, за да се играе на макс (разбирай ВСИЧКО на макс и FULL HD). Не е като да не съм я играл. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето точно заради това направих клипове! 

Тука след като си изтеглих кризата снимах с 40 фпс!

На такава малка резолюция дори с hd 7750 ще я играя тази игра.

..сигурно ще я караш с 55-60фпс (аз съм с 50 на макс графики и 1920х1080)

Видяхме вече,че играеш на най-ниската резолюция,а за 1920х1080 да не говорим изобщо.

Редактирано от Magneto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Veronica_D
      Здравейте!
      Имам намерение да се занимавам с 2D digital art и по-точно в гейм индустрията. На първо място трябва да си избера компютър и монитор и имам спешна нужда от помощ. Наясно съм, че ми трябват бърз и мощен процесор, много памет, добра видео карта и поне 25-инчов екран с добра резолюция, но не съм достатъчно запозната, за да преценя сама. Бюджетът ми за компютър и монитор заедно е 1300-1600 лв. Моля, помогнете.
    • от Dani 01
      Здравейте! Решихме с един приятел да започнем някакъв проект - игра.... Нямаме много познания за това... мислим да работим със Scratch...
      Имаме идея да направим някакъв вирутуален град или село или нещо такова, което да се развива... но не знам това до колко е възможно със Scratch 
      Някакви препоръки, идеи?
          Благодаря предварително!

• от Oleg Videnov
      Здравейте добри хора , 
      Понеже съм малко невеж по темата за сглобяване на конфигурации, реших да почерпя опит от хората с по-голямо знание от мен.
      Имам бюджет около 3000лв и ми се играят игри - на скапани лаптопи съм карал в последните 10 години и имам нужда от сравнително мощна машина,защото имам огромен лист с неизиграни игри :D. 
      Понеже чувам (незнам дали това е вярно), че сглобените конфигурации от магазините са винаги с около 15-30% надценка, търся решение със сглобяване на конфигурация.
      Предпочитам частите да са от България и от един магазин, това би ми осигурило минимални (надявам се)разправии в бъдеще.
      Имам вече клавиатура + мишка + монитор (27 инчов Samsung SD390 Full HD 1080p.)
      Бих искал компютъра да има поне да има поне 32GB памет и 500 GB SSD.

Бележка: Не мисля да се занимавам с overclocking , ако това помага по някакъв начин
      Бихте ли дали някакви съвети и примерни конфигурации ?
      Благодаря предварително & с уважение,
      Олег
    • от Altio
      Здравейте, искам да попитам дали може да се сглоби конфигурация за 800 лева, която да подкарва CS:GO на около 150-200 фпс?

Благодаря предварително!
    • от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.