Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
サムライオートバイ

[РЕШЕН] Търся програма за показване на температурата на видео картата

Препоръчан отговор

Здравейте, търся програма за показване на температурата на видео картата. Преди доста време ползвах една програма на XP-то, която долу до часовника изкарваше в цветни квадратчета температурите на процесора, видеото, хард диска и т.н. Всяка различна температура беше в различен цвят и беше лесно да се следи. Пробвах с Everest (Aida64) и SpeedFAN - но не е това което търся. Намирам температурите, но не са там както в програмата която ползвах преди доста време. Разгледах и настройките на двете програми, но не успях да изкарам температурите долу до часовника. Някой ако се сети за коя програма или опция от програма говоря и ми помогне да я намеря ще съм много благодарен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, търся програма за показване на температурата на видео картата. Преди доста време ползвах една програма на XP-то, която долу до часовника изкарваше в цветни квадратчета температурите на процесора, видеото, хард диска и т.н. Всяка различна температура беше в различен цвят и беше лесно да се следи. Пробвах с Everest (Aida64) и SpeedFAN - но не е това което търся. Намирам температурите, но не са там както в програмата която ползвах преди доста време. Разгледах и настройките на двете програми, но не успях да изкарам температурите долу до часовника. Някой ако се сети за коя програма или опция от програма говоря и ми помогне да я намеря ще съм много благодарен.

Speed Fan

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говориш за опция, която я имаше в старите версии на Everest. Вече я няма.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата е everest. Когато влезеш в програмата даваш файл- настройки- Хардуерен контрол-икони на датчика-показвай иконите на сензорите и си избираш видеокартата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата е everest. Когато влезеш в програмата даваш файл- настройки- Хардуерен контрол-икони на датчика-показвай иконите на сензорите и си избираш видеокартата.

Такава програма вече не съществува. Иначе казано вече се води Aida64.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такава програма вече не съществува. Иначе казано вече се води Aida64.

Как да не съществува? По торент тракерите е пълно с нея. :):D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Rado, цар си, благодаря  :wors:   :beer: 

Сега ако кажеш как да си "избера видеокарта", цена няма да имаш :) . Защото, след като направих да се показват температурите, и вече като стартирам Aida, външният ми монитор се изключва, и образът минава на екрана на лаптопа. И се оправя само с рестарт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато стартирате Aida, отидете на работният плот- разделителна способност на екрана и после на дублирай тези дисплей в последното падащо меню.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с GPUTemp става. Аз примерно я минимизирам долу при часовника(има възможност да се избира и цвят) вместо да пречи.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мне, не става така. Явно Aida ми изключва изобщо драйвера за видеото. В "разделителна способност на екрана" изобщо не ми отчита, че имам външен монитор. Ако го намеря ръчно, не мога да му задам разделителната способност (1680х1050) . Просто няма такава опция в съответното падащо меню.

В момента пробвам преинсталация на драйвъра, при стартирана Aida. Да видим какъв ще е резултатът :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодарности на всички. Явно е била Everest програмата, която съм ползвал преди и съм гледал температурите след игра. Не знам защо не го намерих това в аида-та, но ще пробвам наново, а също така ще хвърля и едно око на другите програми които сте препоръчали.

P.s. Става въпрос за лаптоп с GT640m видео, което не искам да тормозя излишно, а вече съм инсталирал доста игри и почвам да ги играя когато имам време, вместо да гледам филми...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодарности на всички. Явно е била Everest програмата, която съм ползвал преди и съм гледал температурите след игра. Не знам защо не го намерих това в аида-та, но ще пробвам наново, а също така ще хвърля и едно око на другите програми които сте препоръчали.

P.s. Става въпрос за лаптоп с GT640m видео, което не искам да тормозя излишно, а вече съм инсталирал доста игри и почвам да ги играя когато имам време, вместо да гледам филми...

Ако си държите лаптопа редовно почистен, почти няма повод за притеснение. Аз съм със 630М и чак след 3-4 часа игра дига 70-75 градуса и го изключвам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих това което искам в Aida 64. Нов съм в win 7 и явно в това е проблема. След инсталация  и бъзикане на настройките на програмата, на десктопа с десен бутон чрез "притурки" (БГ версия си инсталирах на win7) излиза прозорец, който показва това което търсех.

P.s. rado99 с еднакви лаптопи сме почти и на една цена (1099лв), защо не го взе твоя с 640м и 8гб рам? Виж темата която бях пуснал преди покупката на лаптопа. Няколко дена след теб съм си купил моя. Вярно е онова в ардеса че ако им покажеш същия модел лаптоп на по-ниска цена свалят и те цената + всичко това в описанието на лаптопа пишеше, че RAM-а е на 1333 MHz, а когото погледнах с AIDA-та се оказа че е на 1600 MHz...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих това което искам в Aida 64. Нов съм в win 7 и явно в това е проблема. След инсталация  и бъзикане на настройките на програмата, на десктопа с десен бутон чрез "притурки" (БГ версия си инсталирах на win7) излиза прозорец, който показва това което търсех.

P.s. rado99 с еднакви лаптопи сме почти и на една цена (1099лв), защо не го взе твоя с 640м и 8гб рам? Виж темата която бях пуснал преди покупката на лаптопа. Няколко дена след теб съм си купил моя. Вярно е онова в ардеса че ако им покажеш същия модел лаптоп на по-ниска цена свалят и те цената + всичко това в описанието на лаптопа пишеше, че RAM-а е на 1333 MHz, а когото погледнах с AIDA-та се оказа че е на 1600 MHz...

Просто нашите не се доверяват на онлайн-магазини и затова... :D :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто нашите не се доверяват на онлайн-магазини и затова... :D :D

Ами то и аз не се доверявам много на онлайн магазините и затова си го взех от техен представител в град Сливен на оговорената цена с гаранция + касова бележка и фактура даже... Не че ги хваля, но след като четох тук доста теми за лаптопи се отказах да го взимам от Техно...маркетополисите. Дано да издържат поне гаранционния срок от 2 години. А следващите лаптопи, които взимаме да са за по 2 000 - 3 000 лв и с по 2-3 видеокарти в SLI режим, че да не се чудим дали ще тръгне играта X или Y от 2015 година на ULTRA детейли при 1920 x 1080 пиксела. Пък после ще лъжем, че не играем много игри... :no-no:;):D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то и аз не се доверявам много на онлайн магазините и затова си го взех от техен представител в град Сливен на оговорената цена с гаранция + касова бележка и фактура даже... Не че ги хваля, но след като четох тук доста теми за лаптопи се отказах да го взимам от Техно...маркетополисите. Дано да издържат поне гаранционния срок от 2 години. А следващите лаптопи, които взимаме да са за по 2 000 - 3 000 лв и с по 2-3 видеокарти в SLI режим, че да не се чудим дали ще тръгне играта X или Y от 2015 година на ULTRA детейли при 1920 x 1080 пиксела. Пък после ще лъжем, че не играем много игри... :no-no:;):D

То ще е голямо удоволствие да се играе на 15-17 инчов дисплей.Ще кажете веднага-ама аз ще го свържа към големият телевизор.Само че,така обезсмисляте покупката на лаптоп и самият смисъл от съществуването на мобилните компютри..Същата,и по-добра работа може да ви свърши и настолна машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ще е голямо удоволствие да се играе на 15-17 инчов дисплей.Ще кажете веднага-ама аз ще го свържа към големият телевизор.Само че,така обезсмисляте покупката на лаптоп и самият смисъл от съществуването на мобилните компютри..Същата,и по-добра работа може да ви свърши и настолна машина.

Ами докато бях студент настолния беше супер. Но след 2 години в Белгия с честа смяна на квартири, а след това работа като професионален шофьор на камион (тираджии им викате :ohmy: ) и после работа в Узбекистан и Русия в офис, но когато се прибираш за няколко месеца имаш право на 30 кг багаж... Как да ти обясня, че не върви да мъкнеш със себе си голям кашон(кутия) + още един (монитор) + периферия навсякъде със себе си. Иначе няма спор, че за тези пари ще се сглоби нещо по-стабилно и свястно за игри. Макар че, каква чак толкова добра конфигурация ще направиш за 1100 лв с монитор и периферия?

Редактирано от bolgarin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.