Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,съфорумници,

Отново имам питане към,Вас,и се надявам на вашето компетентно мнение.

Имам старичка машина с малък хард, с инсталиран линцезиран УИНДОУС .Понеже хардчето ми е малко , поразрових се и открих хард,който е с инсталиран УИНДОУС,отговарящ на изискванията на моето дъно.Та питането ми е ще мога ли да използвам харда на моята машинка,въпреки че,УИНДОУСА е инсталиран върху друга конфигурация,различна от моята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Различна инсталация почти сигурно няма да тръгне, но можеш да направиш огледално копие от малкия диск с лицензен Windows на по-големия. Друг вариант е да сложиш и двата - малкият да си стои за системен, на него да си бъде Windows, а по-големият да бъде за склад. Каква точно е машината?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко трудна е работата , поне трябва да е със същия чипсет и тн.

Ако не тръгне го пробвай във сеф и деинсталирай всички драйвери - абе каша ще стане .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си уточнил какъв е Уиндоса, ако е XP забрави. Ако е Win 7/8 вероятността да тръгне е много голяма, независимо от конфигурацията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XP-е,а огледално копие,  хич хабер, си нямам как  се прави.

Чипсетите са различни.

Мислех си малкия да е МАСТЪР, а големия СЛЕЙВ,но искам пълна заменка :)

Ако изтрия всички драйвъри след монтажа на новия хард, после ръчно ли трябва да ги търся и инсталирам

Редактирано от bissko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случай най доброто решение е пре-инсталация. Хем всичко, ще е инсталирано начисто, и версиите на програмите и драйверите, ще са последни.

Защото, не се знае този Windows, колко е читав и какво е "накачено по него".

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако изтрия всички драйвъри след монтажа на новия хард, после ръчно ли трябва да ги търся и инсталирам

Ако изобщо тръгне , но по някой път се получава , ще трябва да си намерите предварително драйверите .

Защо не си направиш една чиста инсталация и да не се занимаваш с подобни експерименти ?

ПП.

а огледално копие,  хич хабер, си нямам как  се прави.

ето ви едно четиво ..... имаше май и във нашия форум :(

напиши това във гугъл , щото не ми позволява да дам линк :)

Ръководство за работа с Acronis True Image

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря,Ви,за съдействието приятели

Реших да посбера накоя и друга паричка ,за  да си закупя оригинален софтуер.Нехаресвам разни там ти  гимнастики и да се омаже системата,и всичко наново да се прави,и време да се губи,и нерви също.Отново,Ви,БЛАГОДАРЯ,и знам че мога да разчитам на,Вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във софтуера няма нищо незаконно , ОС ще бъде във същия вид /предполагам омазана/ какъвто е сега .

Казваш че ОС ви е оригинална , тогава трябва да имате диск  и стикер със сериен номер - използвайте го на новия диск :D

Как ще даваш камара пари за нова ОС а нямаш за хардиск :( И вече не знам дали продават ХР  :no-no:

Гимнастиката с драйверите ще я има и с новата ОС .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам хард :) ,а машината така я купих с ОС,но без инсталационен  диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.