Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

bissko

Запитване за хард 250 gb

Препоръчан отговор

Здравейте,съфорумници,

Отново имам питане към,Вас,и се надявам на вашето компетентно мнение.

Имам старичка машина с малък хард, с инсталиран линцезиран УИНДОУС .Понеже хардчето ми е малко , поразрових се и открих хард,който е с инсталиран УИНДОУС,отговарящ на изискванията на моето дъно.Та питането ми е ще мога ли да използвам харда на моята машинка,въпреки че,УИНДОУСА е инсталиран върху друга конфигурация,различна от моята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Различна инсталация почти сигурно няма да тръгне, но можеш да направиш огледално копие от малкия диск с лицензен Windows на по-големия. Друг вариант е да сложиш и двата - малкият да си стои за системен, на него да си бъде Windows, а по-големият да бъде за склад. Каква точно е машината?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко трудна е работата , поне трябва да е със същия чипсет и тн.

Ако не тръгне го пробвай във сеф и деинсталирай всички драйвери - абе каша ще стане .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си уточнил какъв е Уиндоса, ако е XP забрави. Ако е Win 7/8 вероятността да тръгне е много голяма, независимо от конфигурацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XP-е,а огледално копие,  хич хабер, си нямам как  се прави.

Чипсетите са различни.

Мислех си малкия да е МАСТЪР, а големия СЛЕЙВ,но искам пълна заменка :)

Ако изтрия всички драйвъри след монтажа на новия хард, после ръчно ли трябва да ги търся и инсталирам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случай най доброто решение е пре-инсталация. Хем всичко, ще е инсталирано начисто, и версиите на програмите и драйверите, ще са последни.

Защото, не се знае този Windows, колко е читав и какво е "накачено по него".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако изтрия всички драйвъри след монтажа на новия хард, после ръчно ли трябва да ги търся и инсталирам

Ако изобщо тръгне , но по някой път се получава , ще трябва да си намерите предварително драйверите .

Защо не си направиш една чиста инсталация и да не се занимаваш с подобни експерименти ?

ПП.

а огледално копие,  хич хабер, си нямам как  се прави.

ето ви едно четиво ..... имаше май и във нашия форум :(

напиши това във гугъл , щото не ми позволява да дам линк :)

Ръководство за работа с Acronis True Image

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря,Ви,за съдействието приятели

Реших да посбера накоя и друга паричка ,за  да си закупя оригинален софтуер.Нехаресвам разни там ти  гимнастики и да се омаже системата,и всичко наново да се прави,и време да се губи,и нерви също.Отново,Ви,БЛАГОДАРЯ,и знам че мога да разчитам на,Вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във софтуера няма нищо незаконно , ОС ще бъде във същия вид /предполагам омазана/ какъвто е сега .

Казваш че ОС ви е оригинална , тогава трябва да имате диск  и стикер със сериен номер - използвайте го на новия диск :D

Как ще даваш камара пари за нова ОС а нямаш за хардиск :( И вече не знам дали продават ХР  :no-no:

Гимнастиката с драйверите ще я има и с новата ОС .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам хард :) ,а машината така я купих с ОС,но без инсталационен  диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.