Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

BAZZINGA

Проблем с хард диска

Препоръчан отговор

Преди време забелязах че има няколко лоши сектора на хард диска,днес от нерви го ударих но нищо.След няколко минути започна да щрака и лаптопа заби.Сега като го пусна харда цъка известно време и спира но ми изписва следното "No bootable device -- insert boot disk and press any key" дотук ли съм с този хард и може ли по някакъв начин да стартирам Windows за да си прехвърля на диск важните файлове ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми да не си го удрял! Сам си си виновен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бягай  утре за нов !!! Хард диск  не се ремонтира  по никой начин  а се заменя с нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може ли да го подкарам по някакъв начин,последният път като го носих в Globul не са го пращали на София а са го подкарали колкото да си върна някои файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвай да го закачиш като външен диск с някоя кутия за такива или на някой друг компютър . Да тръгнеш да го  поправяш със софтуери  най много да забие още повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хардове се поправят в повечето случаи. Занеси го пак в Глобул (явно лаптопа ти е от там). Дригият вариант е ако имаш път към София да го занесеш в специализиран сервиз като този - http://itemav.com/.

Спасяват всичко, но не е много евтино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия издържат на удари - препоръчвам ви новия да е такъв ;)

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хардове се поправят в повечето случаи. ......

Да...да ... ама не, както казваше дядо ви Петко Бучаров. Хардуерни интервенции по дисковете се правят не с цел да се отремонтират а да се докарат до състояние да се извади поне нещо от ценната информация.

...........Спасяват всичко, но не е много евтино.

И тука се изхвърляш като ...... на сгурия, а за цените е по-коректно да се каже, че няма по-скъпи услуги в БГ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи информацията на харда отива на кино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен ако не си платиш да ти я извадят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вариантите са няколко, но всичките са свързани с даване на пари.

Най евтиния е да си вземете външна кутия за диск да сложите диска там и ако имате късмет сам да си извадите поне нещо с подходящи програми но при всеки опит рискувате да е последния на въпросния диск. Това ще свърши работа.

Ако инфото е ценно и не сте сигурен във възможностите си можете да се обърнете към колегата Samo или към фирмаq но услугата си има цена. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вариантите са няколко, но всичките са свързани с даване на пари.

Най евтиния е да си вземете външна кутия за диск да сложите диска там и ако имате късмет сам да си извадите поне нещо с подходящи програми но при всеки опит рискувате да е последния на въпросния диск. Това ще свърши работа.

Ако инфото е ценно и не сте сигурен във възможностите си можете да се обърнете към колегата Samo или към фирмаq но услугата си има цена. 

Благодаря за помоща ще видя какво ще направя.Ценна не чак толкова но там са ми снимките от бала и за си е важно,имам кодиран дизайн и система за които съм платил.Ще говоря с Samo и ще видим какво ще направим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за помоща ще видя какво ще направя.Ценна не чак толкова но там са ми снимките от бала и за си е важно,имам кодиран дизайн и система за които съм платил.Ще говоря с Samo и ще видим какво ще направим.

Пробвай с някое LiveCD да ти прочете данните, но не много сигурно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам мога ли да ползвам лаптопа само с външен хард и въобще от къде препоръчвате да си купя хард?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С външен хард ще ти е бвано  да го ползваш  иначе е възможно. Ти може да сложиш  и  някое минималистично дистро на флашка или мемори карта и да работиш  временно  но наистина  го занеси  някъде където разбират и имат нужната техника да не  овапцаш работата хептен .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо ще купувам нов хард няма смисъл да давам пари за умряла работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е лаптопа http://technic.log.bg/article.php?article_id=99610 а това е харда който съм избрал http://www.vario.bg/199/12128/mobile-seagate-momentus-25-1tb-8mb-sata-ii Та въпроса е мога ли да сложа избраният хард на лаптопа ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.