Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, в този форум съм нов и спешно ми трябва помощ надявам се, че тук ще я намеря! Проблемът е следния.Имам нова конфигуряция (сглобявана от мен).Процесорът ми (AMD A-8 5600k X4 3.6GHz) загрява е е само на 3 дни.Когато го пипна повреме на игра не е толкова горещ че да не мога да го държа в ръката си но си е топличък.Искам да ви попитам имате ли някакви идеи какво може да е ? Благодаря предварително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой сглоби компютъра? може правилно да не е сложена термопастата.? Дайте една снимка с температурите. (с програмата AIDA64)

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой сглоби компютъра? може правилно да не е сложена термопастата.? Дайте една снимка с температурите. (с програмата AIDA64)

Компютъра съм го сглобявал аз, пастата си беше фабрично нанесена върху охлядителя и аз само го постових върху процесора. При захващането на двете щипки на охладителя за дъното охладителя се измести с около 3 до 5 мм.А АЙДА ми показва грешно-първо ми показва (примерно) 40 градуса след 2-3 секунди сваля на 35 след още 2-3 сек. 30 градуса и спада до 3 градуса.Свалях и други програми разбира се според една беше ----45 градуса според друга 103 градуса а според БИОСА ми в покой седи на 50 градуса (според мен и той не показва точно)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, в този форум съм нов и спешно ми трябва помощ надявам се, че тук ще я намеря! Проблемът е следния.Имам нова конфигуряция (сглобявана от мен).Процесорът ми (AMD A-8 5600k X4 3.6GHz) загрява е е само на 3 дни.Когато го пипна повреме на игра не е толкова горещ че да не мога да го държа в ръката си но си е топличък.Искам да ви попитам имате ли някакви идеи какво може да е ? Благодаря предварително! :)

Как така го пипате по време на игра, че нещо не ми е много ясно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да във игра го пипам, извинявам се, че не уточних преди малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искате да кажете, докато играете и пипате процесора.? Пробвайте програмата speccy

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, до като играя го докосвам и тогава ми се вижда доста топличък, когато е в покой тогава ми се струва, че е нормален на температура.Според  speccy в абсолютен покой работи на 57-60 градуса.

Редактирано от Михаел Радославов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, пак не ви разбрах! Докато играете кутията ви е отворена и вие докосвате повърхността на процесора ли или на охладителя, защото не виждам как ако е боксовия охладител монтиран ще докоснете процесора?! Проверете дали всички кабели са свързани добре-на охладителя и захранващия на процесора! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да кутията на компютъра съм я оставил отворена за да мога да докосна Охладителя до като играя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На APU-тата на AMD температури се мерят само под товар. Когато са в покой, често показват 6-10 градуса, което е нереално. Не знам заради faulty датчици или поради неправилно разчитане от софтуерните решения, но това е положението.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Демек, в AIDA64 има стрес тест някъде в tools ли какво беше, нарекли са го stability test. В него маркираш само CPU и FPU, след което стартираш теста и наблюдаваш температурите на графиката по-доле. Па кажи кво е станало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Демек да влезна в някоя игра и тогава да се пробвам да засека температурата ?

Демек, отваряте програмата "AIDA 64" , цъкате на Tools , след това избирате стрес тест пускате, тест/а чакате 10-на минутки и поствате снимка с резултатите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Централен и графичен процесор под една капачка се очаква да топлят малко повече, то и в спецификацията е казано '100 W TDP'. Щом все пак радиаторът не е неестествено студен, съм склонен да мисля, че в кутията е "задушно" и няма течение. Колко топло е в стаята, в която е компютърът?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимка 1

Централен и графичен процесор под една капачка се очаква да топлят малко повече, то и в спецификацията е казано '100 W TDP'. Щом все пак радиаторът не е неестествено студен, съм склонен да мисля, че в кутията е "задушно" и няма течение. Колко топло е в стаята, в която е компютърът?

Стаята само сутрин грее слънце през целия ден е сянка освен това е поставен на плочки а кутията е отворена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отворената кутия значи липса на въздушен поток което е лошо.

Трябва да е затворена и един вентилатор да вкарва отпред студен въздух а друг отзад да изкарва топлия.

Представи си че стоиш на течение. За теб ще е вредно но за компютъра е полезно.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимка 1

Стаята само сутрин грее слънце през целия ден е сянка освен това е поставен на плочки а кутията е отворена.

Дайте шот от "Statistics"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко вентилатор/а вкарват свеж въздух и колко изкарват, топлия въздух от кутията.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има само един вентилатор и той е на процесора 

Искаш да кажеш, че имаш само охладител на процесора.? И нямаш например, един вентилатор под захранващия блок? или някаде другаде?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, че имаш само охладител на процесора.? И нямаш например, един вентилатор под захранващия блок? или някаде другаде?

Пропуснах този под захранващия блок. значи един на захранващия блок и един на процесора 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези вентилатор/и, не са предназначени да охлаждат всичките ти компоненти, в кутията а само на процесора, и захранването. Най-добрия вариант е, утре утиваш в някой магазин за компютри, купуваш два вентилатор/а и ги слагаш в кутията, единя да вкарва свеж въздух, втория да изкарва горещия въздух и затваряш капака.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пропуснах този под захранващия блок. значи един на захранващия блок и един на процесора 

Колегата има в предвид самостоятелен вентилатор,който да извежда въздух от кутията!Т.е. вентилатора на процесора+ вентилатора на захранването + вентилатор,който да извежда горещ въздух.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези вентилатор/и, не са предназначени да охлаждат всичките ти компоненти, в кутията а само на процесора, и захранването. Най-добрия вариант е, утре утиваш в някой магазин за компютри, купуваш два вентилатор/а и ги слагаш в кутията, единя да вкарва свеж въздух, втория да изкарва горещия въздух и затваряш капака.

Добре това го правя още утре сутрин. Ами за процесора да се притеснявам ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от konfistador
      Здраейте ! Както много от вас знаят лятото иде а за машините става горещо ! Както и да е проблема при мен е при охлаждането на процесора AMD A8 4,2Ghz И както много от вас можеби знаят АМД ПЕЧЕ ЯКО ! И не се шегувам ! Трябва ми охлаждане за машинката защото загрява доста ! В момента съм с малко по-силно охлаждане от боксовото но пак не помага .... Търся нещо до 110 лв . Моля да помогнете ! 
    • от Михаел Радославов
      Здравейте, мисля да си взема по-сериозно охлаждане да процесора (AMD A-8 5600K X4 3.6GHz) само бих искал да ме посъветвате какво да взема, аз съм се спрял на това: http://shop.sky.bg/i...product_id=2529 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.