Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Накратко, един човек има комюптър от тези смачканите и е на близо - интернет, тв, телефон и т.н. Тоя компютър преди е имал интернет на друга мрежа, всичко си има, но ония са му казали, че са му объркани настройките нещо на мрежовата карта или нещо такова. И аз му го взех, за да му изтрия старите драйвери на мрежата и други и да му сложа нови. Някой ще може ли да ми даде направо страница за тоя компютър и драйверите за него?

Не бележката на него пише.

Hp Compaq dc5700SFF A клас Intel Pentium 925 3000Mhz 4mb 1024mb 80gb ddr2 800mhz SATA, DVD-RW Slimt dekstop 10/100/1000 Card Reader.

Цъкни тук да го видиш по-добре!

Редактирано от qnkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо първо, не погледнеш в сайта на HP, толкова ли е трудно.? ето

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7-ца е записан на тоя компютър,а тия драйвери са за ХП? Ще има ли проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Накратко, един човек има комюптър от тези смачканите и е на близо - интернет, тв, телефон и т.н. Тоя компютър преди е имал интернет на друга мрежа, всичко си има, но ония са му казали, че са му объркани настройките нещо на мрежовата карта или нещо такова...

:offtopic_s:  Що ли ми е до болка позната тази ситуация. Колко машини минаха през мен за такъв проблем... Дежурното оправдание на техниците, лан картата ви има проблем. И какъв е проблема, неграмотни техници + доставчик със скапан нет. Почти съм убеден, че лан карта и драйверите са си наред. Преди да сменяваш драйвери и да мажеш, първо пробвай как ще се държи на друг доставчик, че от опит ти казвам, колко машини са дошли при мен, за това че от Близуу са им казали, че имат проблеми с лан картата, нито една до сега не е била проблемна и всичко си е било наред. В случй, че тия хубавци без да искат верно са нацелили, че проблема е в карта и драйвъра, можеш по hardware ids евентуално да откриеш подходящ драйвър.

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми е казано, че преди това е имало интернет на този компютър. Аз бях там, докато кабела беше в компютъра. От някаква малка джаджа излазаше тоя кабел и влазаш в компа, понеже там им е включен и телефон и т.н. Натискаш свързване долу и ти излиза прозореца с името, паролата не я виждаш и на домейн някакво ИП са написали. Зарежда, мъчи се и бие грешка. Пробвах да отворя ИП-то през браузера, не иска. Те са й казали, че не могат да си отворят там страницата на близо и да напишат пароли и т.н., к'вот правят и са заеб*ли компютъра, като са казали, че има проблем с мрежовата карта или драйверите. Че нещо е било объркано... Момичето не можеше да ми обясни, понеже и тя не разбира. Показа ми някакви листа с някакви мак адресове, ипове, усер наме и т.н... Явно при тия близу и ръчно трябва да пишеш мак адрес ли или какво?

Аз сега мисля да дам унистал на мрежовата карта и да инсталирам после други драйвери. Така ще ресна всичко предполагам и тогава ще го върна и да ги викнат пак да видят дали ще направят нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми е казано, че преди това е имало интернет на този компютър. Аз бях там, докато кабела беше в компютъра. От някаква малка джаджа излазаше тоя кабел и влазаш в компа, понеже там им е включен и телефон и т.н. Натискаш свързване долу и ти излиза прозореца с името, паролата не я виждаш и на домейн някакво ИП са написали. Зарежда, мъчи се и бие грешка. Пробвах да отворя ИП-то през браузера, не иска. Те са й казали, че не могат да си отворят там страницата на близо и да напишат пароли и т.н., к'вот правят и са заеб*ли компютъра, като са казали, че има проблем с мрежовата карта или драйверите. Че нещо е било объркано... Момичето не можеше да ми обясни, понеже и тя не разбира. Показа ми някакви листа с някакви мак адресове, ипове, усер наме и т.н... Явно при тия близу и ръчно трябва да пишеш мак адрес ли или какво?

Аз сега мисля да дам унистал на мрежовата карта и да инсталирам после други драйвери. Така ще ресна всичко предполагам и тогава ще го върна и да ги викнат пак да видят дали ще направят нещо?

Извини ме приятел, но нищо не можах да разбера от това, което си написал. Искаш помощ, добре ще помогнем, но трябва да даваш по-точно инфо. Разбрах само, че преди това тоя компютър си е имал интернет и това е. Каква е била тая джаджа? То и тея Близуу иди ги разбери как си доставят интернета. И те са един сбирток от по-малки фирми купени на времето и не са си консолидирали мрежата и си е... Кажи поне как се получава тоя нет. По лан кабел, коаксиален. Каква е връзката, споменаваш за user и pass, да не е PPPoE? Какво е това устройство, което споменаваш, модем, pap, примерно нещо такова или такова , като гледам може и верно проблема да си е при вас. Освен това вие не трябва да влизате в никаква страница на Близуу и да пишете пароли и т.н. няма такава страница. Ако ще се прави изобщо нещо по връзката, то си е работа на доставчика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, нещо по-дребно от това е. Някакъв модем ли е. Като мини рутер е. На стената са си го качнали. ;) Има черен захранващ кабел. Както една странична букса вкарана в него, която явно е сигнала и после има 3-4 входа. В единият е бутнат кабела за интернета в другият е бутнат телефона майче. И горе над тях си светка като на рутер. Това е. Горе си мигат като на рутер, като вкараш буксите. Като тръгваш да конектваш после интернета по техните настройки, да отваря се прозореца както казах, който усер наме е доста дълги цифри, паролата не се вижда и от долу на домейн е написано някакво ИП... изписва свързване към домейн 213... бла бла... miniport еди си к'во и до там, бие грешка и те са го заеб*ли така, като са казали, че не могат да си отворят страницата и някакви такива, че било разбъркано нещо. Казали, че интернет си идвало, но компютъра е преебан, а компютъра преди това си е имал интернет, има си драйвери за мрежовата карта и за всичко.

Чудя се дали да го преинсталирам или просто да му унистал/инстал лан драйверите.

Едит: Като изтрия драйверите за лан картата и ресна компа, след това уин 7 пак си инсталира тези старите. Записах и онези за ХП от горния линк, но ги няма никъде. Направих си експеримент и бутнах моят интернет в тоя компютър. Интернета тръгна за 2 секунди. Нито съм правил настройки, нито нищо, а моят интернет е с усер и парола също... Явно защото съм с рутер не ги изисиква настройките, но интернет има.  Демек няма проблеми лан карата и т.н., а близу не мога да се оправят? И все пак мисля да сложа по-нови драйвери.

Лан картата е - Broadcom NetXtreme BCM5755 PCI-E Gigabit Ethernet Controller  PCI

Търсих из нета разни драйвери за тази ланкарта, но намирах някакви файлове, където въобще нямат инсталационен файл или пък само за ХП.... Трябва ми за Уин 7 32бит. Може ли някой да хелпне?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не иска да кажеш в крайна сметка, какво е това устройство. Поне кажи какъв кабел влиза в него, не можете ли да се ориентирате. По устройството няма ли някакви надписи. Ако на друг нет си бачка както трябва, недей да сменяваш никакви драйвъри. Може и да се окажа прав още в първия си пост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да ти го обясня по-добре, защото съм го видял само веднъж и не е пред мен. В момента компютъра си е у нас. Но искам да му сменя драйверите за лан картата. Тези дето намира уиндолса и инсталира от 2009 явно не са нещо читави. В нета виждам разни драйвери за Broadcom NetXtreme BCM5755 PCI-E Gigabit Ethernet Controller  PCI, но не мога да намеря инсталационен файл такъв и да е за уин 7 32 бита. В оригиналния сайт на броадком ги има и ги намирам, но не са инсталация. Някакви 3 файла са, но никой не се инсталира. Някой може ли да намери някакви за тая лан карта Broadcom NetXtreme BCM5755 PCI-E Gigabit Ethernet Controller  PCI ... за уин 7 32 бита. Да ги инсталирам и да върна компа, пък да дойдат ония от близу и да видят дали ще стане.

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/us/en/sm/WF06a/12454-12454-64287-321860-3328896-3249646.html?dnr=1

Или от тук оригиналния сайт няма ли някъде начин да сваля драйверите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом интернета при теб на друг доставчик тръгва - значи драйвери има и си работят.

Следва работа на място при клиента - където е загадачното у-во и си мисля, че нито Вие, нито техниците могат да решат проблема - вероятно имате грешни настройки при правенето на връзката (остатъци от старата връзка) и/или настройки на протоколите - евентуално доставчика трябва да хване мак адреса на картата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да ти го обясня по-добре, защото съм го видял само веднъж и не е пред мен. В момента компютъра си е у нас. Но искам да му сменя драйверите за лан картата. Тези дето намира уиндолса и инсталира от 2009 явно не са нещо читави. В нета виждам разни драйвери за Broadcom NetXtreme BCM5755 PCI-E Gigabit Ethernet Controller  PCI, но не мога да намеря инсталационен файл такъв и да е за уин 7 32 бита. В оригиналния сайт на броадком ги има и ги намирам, но не са инсталация. Някакви 3 файла са, но никой не се инсталира. Някой може ли да намери някакви за тая лан карта Broadcom NetXtreme BCM5755 PCI-E Gigabit Ethernet Controller  PCI ... за уин 7 32 бита. Да ги инсталирам и да върна компа, пък да дойдат ония от близу и да видят дали ще стане.

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/us/en/sm/WF06a/12454-12454-64287-321860-3328896-3249646.html?dnr=1

Или от тук оригиналния сайт няма ли някъде начин да сваля драйверите?

Tо драйвъри има за Win 7/32bit, ето тук  за твоята карта до колкото можах да видя аз. Ама ти казах, че проблема вероятно не е в драйвъра щом на друг нет си работи и няма проблеми, както и да е. И защо си мислиш, че драйвъра задължително трябва да е инсталационно .exe и само next, next,finish ми е чудно!? Слагай тоя драйвър и виж дали ще се оправят нещата, ама надали. Че като те гледам си поел ангажимент и си се захванал с нещо дето не ти е по силите и сега си се вкарал в приключение.

Свали .zip-a с драйвъра, разархивирай някъде в папка по дяловете, после от Divace manager, десен бутон на лан картата и му даваш Update driver soft, browse my computer... намираш папката дето си разхивирал zip-a, next, ok...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма кой друг да им го оправи. Обнових драйверите, мерси. Просто бях забравил как се правеше бези нсталационен файл. Мисля, че са били на булсатком преди или д да знам. Да, нещо ония е споменал от близу, че от миналата мрежа настройките явно неща преебават техните. Какво да направя, че да ресна всичко? Мога ли да изтрия нещо протоколи или нещо и ония да дойдат да си направят настройките наново? Те са дали едни документи, на които има написан мак адрес. Тоя мак адрес дали трябва да се впише някъде из настройките? Ако е така, ще ми обясните ли как да го впиша, да се пробвам аз като им го върна да оправя интернета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма кой друг да им го оправи. Обнових драйверите, мерси. Просто бях забравил как се правеше бези нсталационен файл. Мисля, че са били на булсатком преди или д да знам. Да, нещо ония е споменал от близу, че от миналата мрежа настройките явно неща преебават техните. Какво да направя, че да ресна всичко? Мога ли да изтрия нещо протоколи или нещо и ония да дойдат да си направят настройките наново? Те са дали едни документи, на които има написан мак адрес. Тоя мак адрес дали трябва да се впише някъде из настройките? Ако е така, ще ми обясните ли как да го впиша, да се пробвам аз като им го върна да оправя интернета.

Не, никакъв мак няма да описваш ти, няма протоколи тем подобни, не прави нищо. Дай една снимка от Control PanelNetwork and InternetNetwork Connections да видим какви връзки има създадени, после ще ти кажа, какво да правим

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето няколко снимки. В момента компа има интернет от моя рутер.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето няколко снимки. В момента компа има интернет от моя рутер.....

Добре дееее, от къде поисках снимка, ти от къде ми даваш. Направо ме убиваш :) Махни ги тези и виж по предния ми пост, искам снимки от Network Connections, тия са само за украса и не ми вършат работа. Нали виждаш сега първата снимка дето си качил, е та на нея от ляво в менюто избери Промяна на настройките на адаптера и те от там ми качи снимка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Ето от там, където искаш.

Ще може ли, докато решаваме тоя проблем, да ми намерите и драйвери за видеото - Intel GMA 3000 (Q965/963) за уин 7 32бит, че аз опитах ама не ми се получава.

Не знам дали от тук трябва да избера за това видео, че това намерих аз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмммм, според мен и това, което предполагам, е че може би става дума за PPPoE връзка, а тук виждам друг вид. Това, за кой град става дума? От друга страна има и някакво загадъчно устройство, то за какво ли ще е. Мн неизвестни има, но това, което можеш да направиш е да премахнеш VPN връзката и да се извикат отново техниците и да си подкарат нещата, защото така няма как да стане, не мога да гадая. Връзката я махни с десен бутон, delete. Можеш после да направиш един ресет на връзките. Дръпни този файл разархивирай на десктопа, десен бутон Run as administrator, компа ще се рестартира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ще делна това WPN. За драйверите за видеото сега? Че има от 2009 година...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.