Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, много теми, но не всеки може да си припознае желанията в тях. Давам накратко...

Отдавна не съм в час с новите технологии, търся си телевизор, който да има всичко необходимо до днешна дата. Държа да не бъде по-малък от 32'', да има USB и да поддържа FULL-HD, 3D-то го смятам за излишно, а и не съм впечатлен от посещението ми на такива филми в киното(може да не съм попаднал на подходящ). Телевизора ще се ползва за гледане на филми и телевизия. От това следва най-важния въпрос за мен, а именно USB-то как функционира? Има си плейар предполагам. Какви формати поддържа? Ще мога ли да качвам филми с хубаво качесто на флашка и после безпроблемно да ги възпроизвеждам на телевизора? Със субтитрите как стои въпроса? Някъде бях чел, че някой Филипси имат проблем с тях. Допираме и до най-важното, а именно бюджета. Не е определен такъв, търси се оптималното за парите си. Не търся нещо специално, защото има доста дни, в които телевизора дори не е включен в контакта. Също така от къде е най-добре да се пазари подобна техника? Технотота не ми се струват удачен вариант.

пп Благодаря предварително!

Редактирано от Dislike (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едни семейни приятели, преди една седмици си взеха този много са доволни. Samsung 42F5000 но вярвам, че колегите ще ти дадат по-добри предложения. Успех :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едни семейни приятели, преди една седмици си взеха този много са доволни. Samsung 42F5000 но вярвам, че колегите ще ти дадат по-добри предложения. Успех :)

И аз го гледах този модел, но вариант 32'' ако не се лъжа за около 600лв. Другият е ето този модел - http://www.technopolis.bg/b2c/details/12362/P11090104/Televizor-LG-32LN5400-LED

Повече ме интересува от къде е най-удачно да се пазари. Сервиз, гаранция, обслужване и т.н. Онлайн покупка удачна ли е? 

Редактирано от Dislike (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакайте да се разберем. Първо до колкото Ви, разбрах не искате да купувате от "технотата".? Второ не бяхте казали колко е бюджета. Онлайн покупките са удачни, тъй като хем е по-евтино хем по-голям избор имаш/те. PHILIPS 32PFL3258H , за 49 лв. над бюджета получавате много повече функции.  Успех :)  

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Здравейте, много теми, но не всеки може да си припознае желанията в тях. Давам накратко...

Отдавна не съм в час с новите технологии, търся си телевизор, който да има всичко необходимо до днешна дата. Държа да не бъде по-малък от 32'', да има USB и да поддържа FULL-HD, 3D-то го смятам за излишно, а и не съм впечатлен от посещението ми на такива филми в киното(може да не съм попаднал на подходящ). Телевизора ще се ползва за гледане на филми и телевизия. От това следва най-важния въпрос за мен, а именно USB-то как функционира? Има си плейар предполагам. Какви формати поддържа? Ще мога ли да качвам филми с хубаво качесто на флашка и после безпроблемно да ги възпроизвеждам на телевизора? Със субтитрите как стои въпроса? Някъде бях чел, че някой Филипси имат проблем с тях. Допираме и до най-важното, а именно бюджета. Не е определен такъв, търси се оптималното за парите си. Не търся нещо специално, защото има доста дни, в които телевизора дори не е включен в контакта. Също така от къде е най-добре да се пазари подобна техника? Технотота не ми се струват удачен вариант.

пп Благодаря предварително!

Вижте какво сте написал:

" търся си телевизор, който да има всичко необходимо до днешна дата."

и по нататък следва

"Не търся нещо специално, защото има доста дни, в които телевизора дори не е включен в контакта."

И какво търсите за 600 лева? Телевизор? Сериозно? Ако беше за 1600, щях да ВИ препоръчам но при тези ваши отговори - не си струва! Уточнете какво точно търсите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...И какво търсите за 600 лева? Телевизор? Сериозно? Ако беше за 1600, щях да ВИ препоръчам ...

Ами някои хора нямат големи възможности приятел.  Иначе Автора----чети инфо и се интересувай кой какви формати поддържа и т.н.т. Инфо из нета колкото щеш.В случая аз се въздържам от препоръки.Мятай различни формати на флашка,ходи на място,пробвай!Подготви се! ,,Избор без подготовка,,-звучи ми като да си вземеш жена без да я познаваш :) Успех!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LZ4JW, това ли ВИ направи впечатление от целия пост? Противоречието. Ок, грешката е моя! На ваше място бих прескочил темата ако нямам какво да кажа, вместо да се заяждам. Просто съвет!

skalata_73, чак след като си "вземеш" жена разбираш, че до сега не си я познавал. Под без подготовка имам в предвид, че нямам информация за моделите като цяло. Най-лесно е да се отвори сайт, който предлага телевизори. Там, обаче модели със сходни характеристики са на различни цени, ясно е, че има защо, но... Само суха информация предлагат сайтовете, поне Технотата. Честно казано не знам защо пуснах тема имайки в предвид, че обичам първо да се подготвям предварително. Видях, че тук се отговаря адекватно и реших да пиша. Явно, обаче въпросите ми са били неадекватни или поне според някои потребители.

Смятам да се информирам за няколко модела и ако имам някакви допълните въпроси надявам се да не е проблем, да питам. Иначе си мислех за сума около 600лв +/- 100лв.  Не знам колко е нормалната цена за един приличен 32" телевизор. Предполагам има и от по 2 бона, тях ги пропускаме. :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...нямам информация за моделите като цяло. ..

Oт тук можеш да прочетеш много информация,вкл.това,което те интересува !!!http://forum.setcombg.com/%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8/ Дано поне този пост ти е полезен!!!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oт тук можеш да прочетеш много информация,вкл.това,което те интересува !!!http://forum.setcombg.com/%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8/ Дано поне този пост ти е полезен!!!

Повече от полезен ще ми бъде. Благодаря!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе си мислех за сума около 600лв +/- 100лв.  Не знам колко е нормалната цена за един приличен 32" телевизор. Предполагам има и от по 2 бона, тях ги пропускаме. :D

И аз едвам се въздържах ;) хубаво си описал кое ти трябва да има телевизора , но не беше казал за колко пари - чак сега си посочил сумата , щото има 32 от 400 и сигурно над 2 бона :D

Със тая сума ще вземеш бюджетен телевизор , като се заглеждаш по ЛГ , самсунг и филипс - другите ги подминаваш :) не съм посочил панасоник и сони , щото мисля че до 700 лева - няма .

Редактирано от jonov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има за 699 лв.  :clown:  Обаче не са FullHD та не отговаря на условията.

Със тая сума ще вземеш бюджетен телевизор , като се заглеждаш по ЛГ , самсунг и филипс - другите ги подминаваш :) не съм посочил панасоник и сони , щото мисля че до 700 лева - няма .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има за 699 лв.  :clown:  Обаче не са FullHD та не отговаря на условията.

То не му и трябва , освен ако не го ползва като монитор  за игри :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 700лв. спокойно можеш да си вземеш сносен телевизор 32", прочети набързо темите за телевизори в setcombg.com форума и ще ти стане ясно...

LZ4JW, това ли ВИ направи впечатление от целия пост? Противоречието. Ок, грешката е моя! На ваше място бих прескочил темата ако нямам какво да кажа, вместо да се заяждам. Просто съвет!

skalata_73, чак след като си "вземеш" жена разбираш, че до сега не си я познавал. Под без подготовка имам в предвид, че нямам информация за моделите като цяло. Най-лесно е да се отвори сайт, който предлага телевизори. Там, обаче модели със сходни характеристики са на различни цени, ясно е, че има защо, но... Само суха информация предлагат сайтовете, поне Технотата. Честно казано не знам защо пуснах тема имайки в предвид, че обичам първо да се подготвям предварително. Видях, че тук се отговаря адекватно и реших да пиша. Явно, обаче въпросите ми са били неадекватни или поне според някои потребители.

Смятам да се информирам за няколко модела и ако имам някакви допълните въпроси надявам се да не е проблем, да питам. Иначе си мислех за сума около 600лв +/- 100лв.  Не знам колко е нормалната цена за един приличен 32" телевизор. Предполагам има и от по 2 бона, тях ги пропускаме. :D

Ето какво предлагам аз за тези пари (то няма и много избор между другото за тази сума)

http://www.technomarket.bg/products/09128832/lg-32ln575s http://www.technomarket.bg/products/09127243/samsung-ue-32f5000

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То не му и трябва , освен ако не го ползва като монитор  за игри :P

На компютъра игри не играя, но за в бъдеще може да се включва евентуално Xbox. 

Иначе се зачетох, където ми препоръчахте и ми се изясниха доста неща. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избор на телевизор без подготовка се прави много лесно :) .

Взимаш една флашка, прехвърляш си на нея някой филм със субтитри във формата, който ще ползваш. Може да не е цял филм, може да е и повече от един, в различни формати. Може да качиш и снимки примерно, ако ще ползваш телевизора и за това. Отиваш с флашката в магазина, и я пробваш на всички модели, които се събират в бюджета ти. И който ти харесва най-много - той е твоят  :) . Вече, ако държиш на допълнителни екстри (като 3D, Интернет и т.н.), питаш продавача как стоят нещата.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.. Взимаш една флашка, прехвърляш си на нея някой филм със субтитри във формата, който ще ползваш. Може да не е цял филм, може да е и повече от един, в различни формати...

Само ще си позволя да препоръчам филмът да е с лошо качество, например DVDRip (1,36 ГБ), защото е горе-долу на нивото на цифровия SD тв сигнал, свали си и TVRip на някое предаване и виж как показва логото, дали е ясно или размазано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите, такива тънкости помагат много. Още не съм решил нищо, евентуално следващата седмица ще има развитие. Чудя се дали да не се отделят повече пари за по-голям телевизор. Тази 32'' много бързо ще почне да малее според мен, а не всяка седмица се купува такава техника. Остава въпроса от интернет как стои пазаруването? Колкото и неща да са ми носели до вратата винаги ме пришпорват, а ТВ-то, за да го тествам(пиксели, подсветка, картина) ще ми трябва сигурно 15-20мин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих закупил особено телевизор от интернет .

Публикувано изображение

Аз на село гледан 32 от 2,5 метра - ядва се , а в града от 3,5/4 в - ами малко си е :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих закупил особено телевизор от интернет .

Публикувано изображение

Аз бих купил, но при получаването ще си го проверя да няма такива издънки. Ако има, или ми откажат проверка - връщам поръчката. И не могат да ми кажат нищо.

Още по темата - в момента и аз се оглеждам за ТВ. По данни в нета си харесах един за 800 лв. Само че последвах собствения си съвет, пробвах на място, и ... в крайна сметка харесах един за 2200 лв :) . И понеже нямам толкова, засега пасувам ...

Та четенето на характеристики по сайтове е едно, а действителността - съвсем друга.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След доста четене реших, че 32" много бързо ще започне да малее и затова се ориентирах към 40", 42". Естествено и бюджета ще трябва да набъбне поне до към 1000лв. Изискванията остават същите - филми през USB, мачове и игри на конзола. Сега остава въпроса, кой модел ще се справя най-добре с по-динамични образи? И в този случай кое е по-важно Hz или input lag?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами пич ти така и не написа от какво разстояние ще гледаш ТВ-то , но мисля от много четене си пропуснал нещо!Например за диагонала се ориентирай от тук  http://www.peter.and.bilyana.net/TVCalculator/   а за това какво е необходимо за да се справя ТВ добре при динамичните сцени виж пак тук и по-точно пост номер 7 http://forum.setcombg.com/%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8/35657-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%89-%D0%B7%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80-%D0%BD%D0%B0-lcd-plasma-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8-2012-%D1%80%D1%8A%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0.html Инфо за това кой какви формати поддържа също има ,но и нагледно и с проби както вече ти се обясни е най-удачния вариант.Само за улеснение ще ти кажа---не гледай плазмите щом ще използваш ТВ и за игри.Е-поне ти стесних кръга за търсене ;)  Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма телевизор за 1000лв, който да е 100Hz - реални!

След доста четене реших, че 32" много бързо ще започне да малее и затова се ориентирах към 40", 42". Естествено и бюджета ще трябва да набъбне поне до към 1000лв. Изискванията остават същите - филми през USB, мачове и игри на конзола. Сега остава въпроса, кой модел ще се справя най-добре с по-динамични образи? И в този случай кое е по-важно Hz или input lag?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора---ако се понапънеш с още 200 лв взимай това и няма да имаш грижи-с реални 100 херца е и е перфектен телевизор за тези пари!!!http://www.technopolis.bg/b2c/details/14440/P11090104/Televizor-PANASONIC-TX-L42ET5E-3D-LED

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

280см е максималното разстояние, от което ще се гледа. 

http://www.technopolis.bg/b2c/details/11967/P11090104/3D-Televizor-SAMSUNG-UE-40EH6030 - това май е единствения модел с реални 100Hz ако не се бъркам. 

След обяд ще отида да пробвам на място някой друг модел като съм си приготвил футболен мач. Предполагам има и 50Hz модели, които се справят задоволително, така че ще видим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...- това май е единствения модел с реални 100Hz ако не се бъркам. 

...

Ами аз ако не се бъркам е с 50 реални херца ,а тези 200 Hz CMR на практика означават :50Hz PAL + 1 празен кадър + 1 интерполиран кадър + 1 празен кадър ...Panasonic-a който ти препоръчах освен 100-те реални херца на панела е и с двуядрен процесор,но ти си решаваш.Мисля в съотношение диагонал (размер),качество,цена няма по добър избор,но това е мое мнение!Избора е твой! Успех с покупката!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.