Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Днес свързах втори монитор към лаптопа чрез HDMI.В началото резолюцията си е нормална (1920x1080),но след няколко минути става по-голяма и немога да видя даже таскбар-а и старт менюто.Актуализирал съм всички драйвъри.Моля,някой ако има решение да го сподели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес свързах втори монитор към лаптопа чрез HDMI.В началото резолюцията си е нормална (1920x1080),но след няколко минути става по-голяма и немога да видя даже таскбар-а и старт менюто.Актуализирал съм всички драйвъри.Моля,някой ако има решение да го сподели.

По голяма! от 1920x1080 ...едва ли !Да не би да пускаш едновременно монитора на лаптопа,заедно с външния монитор?Тогава резолюцията се променя, като тази на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По голяма! от 1920x1080 ...едва ли !Да не би да пускаш едновременно монитора на лаптопа,заедно с външния монитор?Тогава резолюцията се променя, като тази на лаптопа.

Не,давам картината да бъде на външния монитор,след което монитора на лаптопа изгасва и картината се прехвърля на външния,но е страшно широка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,давам картината да бъде на външния монитор,след което монитора на лаптопа изгасва и картината се прехвърля на външния,но е страшно широка.

Трябва да зададеш резолюцията като на външния монитор.Но понеже спестяваш,да кажеш каква система имаш и какъв ти е видео драйвъра,как да гадае човек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да зададеш резолюцията като на външния монитор.Но понеже спестяваш,да кажеш каква система имаш и какъв ти е видео драйвъра,как да гадае човек.

Извинявам се,веднага се коригирам.ATI Radeon HD 5650 е видео картата.Свързвам 24 инчов Самсунг 1920x1090 към 15,4 Toshiba 1366x768

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се,веднага се коригирам.ATI Radeon HD 5650 е видео картата.Свързвам 24 инчов Самсунг 1920x1090 към 15,4 Toshiba 1366x768

Toва става от контролния панел на ATI Radeon HD 5650,задаваш от него резолюцията на Самсунга (1920x1090) и трябва да си дойде всичко на мястото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Toва става от контролния панел на ATI Radeon HD 5650,задаваш от него резолюцията на Самсунга (1920x1090) и трябва да си дойде всичко на мястото.

Настройх му резолюцията от Display>Screen Resolution,от отново без резултат. http://prikachi.com/images.php?images/117/6377117R.jpg Ето снимка на проблема,ако помага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настройх му резолюцията от Display>Screen Resolution,от отново без резултат. http://prikachi.com/images.php?images/117/6377117R.jpg Ето снимка на проблема,ако помага.

От kъде точно,от настройките на уиндоус или от панела на самата програма на ATI ?От ATI трябва да се настрои.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля,някой ако има решение да го сподели.

Няма решения на "мистериозни проблеми“.

Искам да попитам, чували ли сте за “Aspect Ratio"? Заповядайте, една графа, която изобразява форматните аспекти:

Публикувано изображение

Другото което съм длъжен да попитам, марка, модел на монитора, същото се отнася и за лаптопът. Сега вече може да разгледате дали имате опциите за "Aspect Ratio" на Вашият монитор/лаптоп. 

Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От kъде точно,от настройките на уиндоус или от панела на самата програма на ATI ?От ATI трябва да се настрои.

Немога да намеря панела на ATI,явно съм индианец.

Няма решения на "мистериозни проблеми“.

Искам да попитам, чували ли сте за “Aspect Ratio"? Заповядайте, една графа, която изобразява форматните аспекти:

Публикувано изображение

Другото което съм длъжен да попитам, марка, модел на монитора, същото се отнася и за лаптопът. Сега вече може да разгледате дали имате опциите за "Aspect Ratio" на Вашият монитор/лаптоп. 

Поздрави! 

Samsung SyncMaster 2494HM, Toshiba Satellite L650-10D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не проверихте това, за което бях написал ? 

Отворете Catalyst Control Center: десен бутон на десктопа. 

Публикувано изображение

От този панел, ще погледнете как са настройките за резолюцията. Примерно, ако е зададено на Basic или HDTV.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Немога да намеря панела на ATI,явно съм индианец.

Щом не намираш контрол панела(на ATI) ,значи не ти е инсталиран драйвъра на видеото.Трябва да имаш освен драйвъра,инсталиран Catalyst Control Center ! Явно го нямаш,а без него нищо не можеш да корегираш....

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не проверихте това, за което бях написал ? 

Отворете Catalyst Control Center: десен бутон на десктопа. 

Публикувано изображение

От този панел, ще погледнете как са настройките за резолюцията. Примерно, ако е зададено на Basic или HDT

Немога да намеря панела.Явно го нямам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно и на мен това ми е последно мнение по темата, тъй като нищо не правите, както трябва. Ако искате да Ви нагостя, след това ще инсталирам драйверите и "Cotrol Center".

Последни стъпки.

1.Отваряте следната страница: ATI Mobility Radeon™ HD 5650 GPU Specifications

2. Вдясно има писание: Support and Drviers

3. Сваляте “нови“ налични драйвери от официалният сайт на производителя AMD.

4. Деинсталирате всичко свързано с видеокартата, налични звукови HDMI драйвери, видео драйвери, пакети и т.н.

5. Рестартирате операционната система, за да може тя да запази промените.

6. Стартирате системата, инсталирате всички нужни драйвери или ако е цял пакет, разбира се.

7. След това пак рестартирате, за да запази новите промени относно драйверите.

8. Стартирате системата, съответно вече сте готов.

Приятна вечер! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се появи,след като намериш и си инсталираш драйвъра.За да няма после проблеми с настройки,ще започнеш инсталацията с включен монитор!Така едновременно ще се самонастрои всичко,след което няма да се наложи да правиш никакви настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се появи,след като намериш и си инсталираш драйвъра.За да няма после проблеми с настройки,ще започнеш инсталацията с включен монитор!Така едновременно ще се самонастрои всичко,след което няма да се наложи да правиш никакви настройки.

ATI Catalyst Mobility can't be downloaded due to incompatible hardware/software of your computer ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.guru3d.com/files_details/amd_catalyst_13_4_whql_download.html

Долу на страничката са драйверите според операционната система, която ползваш, в случая:

Download AMD Catalyst Mobility 13.4 Win 8 | Win 7 | Vista (64-bit)

или

Download AMD Catalyst Mobility 13.4 Win 8 | Win 7 | Vista (32-bit)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.guru3d.com/files_details/amd_catalyst_13_4_whql_download.html

Долу на страничката са драйверите според операционната система, която ползваш, в случая:

Download AMD Catalyst Mobility 13.4 Win 8 | Win 7 | Vista (64-bit)

или

Download AMD Catalyst Mobility 13.4 Win 8 | Win 7 | Vista (32-bit)

Мерси за програмите,ще ги инсталирам след малко.Днес смених HDMI кабела  с VGA и картината се оправи и забелязах,че в фукнциите на монитора при Image Size и монитора свързан чрез HDMI има три опции:4:3 , Wide (където се появяваше разширената резоляция) и Just Scan (която беше нормална,но с доста по-лошо качество),а през VGA кабела има 2 опции: Auto и Wide (в момента съм го насласил на нея и всичко е както трябва). Та въпроса ми е дали е било проблема от HDMI кабела ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та въпроса ми е дали е било проблема от HDMI кабела ?

Не е от кабела,а от липса на драйвър е...А разликата в качеството е голяма!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е от кабела,а от липса на драйвър е...А разликата в качеството е голяма!

http://prikachi.com/images.php?images/477/6378477N.jpg След инсталирането на всички горепосочени програми това е прозореца,който намерих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://prikachi.com/images.php?images/477/6378477N.jpg След инсталирането на всички горепосочени програми това е прозореца,който намерих.

Точно от там се настройва.Ако си инсталирал драйвъра,по време на включен монитор,както те посъветвах,означава че проблема ти е разрешен.Настройките,ще са направени автоматично,по време на инсталацията.Ако не,включваш сега монитора и променяш ръчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно от там се настройва.Ако си инсталирал драйвъра,по време на включен монитор,както те посъветвах,означава че проблема ти е разрешен.Настройките,ще са направени автоматично,по време на инсталацията.Ако не,включваш сега монитора и променяш ръчно.

За какви настройки става въпрос,защото пробвах да настроя монитора,но проблема си остана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какви настройки става въпрос,защото пробвах да настроя монитора,но проблема си остана.

Опции на дисплея,ги правиш като на монитора,който си включил.Ако не се справиш,деинсталирай драйвъра и го инсталирай отново с включен само външен монитор( с кабела HDMI).Catalyst Control Center e умно приложение, ще се самонастрои сам...

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също така кажете и каква е честотата на опресняване н монитора,тоест,на колко херц-а е настроен.

п.п. Малко ми е бавен нета на работа.Можете ли да кажете,какви са характеристиките на монитора? Ясно че е ФулХД,ама на каква честота? Може би трябва да го направите на 60 Хц.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опции на дисплея,ги правиш като на монитора,който си включил.Ако не се справиш,деинсталирай драйвъра и го инсталирай отново с включен само външен монитор( с кабела HDMI).Catalyst Control Center e умно приложение, ще се самонастрои сам...

Направих всичко както е описано горе,но проблема си остава същия

Също така кажете и каква е честотата на опресняване н монитора,тоест,на колко херц-а е настроен.

На 60Hz

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.