Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

sando99

Има ли гратисчия прикачен към рутера?

Препоръчан отговор

3-те компютъра са с един МАС адрес и това го проверих, на май има една гадина, така ли е? Как да съм сигурен, че няма никой?:

Публикувано изображение

Това, започващо с 54 са другите компютри в нас, но това със 70 какво е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери при колегите в антивирусната секция :)

Като нищо може да е миньорче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3-те компютъра са с един МАС адрес и това го проверих, на май има една гадина, така ли е? Как да съм сигурен, че няма никой?:

Публикувано изображение

Това, започващо с 54 са другите компютри в нас, но това със 70 какво е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, вероятно някой се възползва от нет-а ти, това със 70 е устройство което в момента е свързано към мрежата.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами какво да правя, как да го махна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не използвайте еднакви МАС адреси за компютрите си. Това може да създава само проблеми. Ако имате нужда от помощ с конфигурирането на рутера,

споделете с какви цели се ползва интернета, колко компютъра/у-ва ще ползват интернет връзката и с какви операционни системи са.

Със сигурност, ако не аз, някой от другите колеги във форума ще ти помогнат с настройките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами интернета се използва за теглене, браузване и игри от $team, било то и онлайн игри от $team. Не се ползва за някакви специални цели. НА компютъра най-често са вързани 3 компюътра с Windows 7, а модела на рутера е TL-WR740N.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настрой рутера да допуска само твоя мак адрес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами интернета се използва за теглене, браузване и игри от $team, било то и онлайн игри от $team. Не се ползва за някакви специални цели. НА компютъра най-често са вързани 3 компюътра с Windows 7, а модела на рутера е TL-WR740N.

А случайно да си се кънектвал от мобилен телефон/таблет преди време ? Питам защото имам същия маршрутизатор и има навика да не рефрешва бързо свързаните устройства. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А случайно да си се кънектвал от мобилен телефон/таблет преди време ? Питам защото имам същия маршрутизатор и има навика да не рефрешва бързо свързаните устройства. :)

Един бърз рестарт ще заличи всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един бърз рестарт ще заличи всичко.

Тц, при въпросния модел не помага толкова. Явно е от самия фърмуер, и само DD-WRT оправя нещата. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да, с телефона се връзвам всеки ден.

Нямам си никаква идея как се правят тези настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправя си го супер. Имам въпросния модел, както и 841 и 1043, забелязъл съм, че и при трите има забавяне на обновяването при дхцп статистиката, но не и при безжичната, там се променя инфото на мига, в който се закачи или разкачи някой.

Единствено сигурния начин за пресичане на нежелан достъп е допусканете на мак адресите на автора на темата и на никакви други.

Естествено може да се комбинира с други методи, като WPA/WPA2  сигурност със смяна на парола за достъп, задължитено смяна на паролата за достъп до администрацията на рутера, забрана или промяна на дхпц адресите със съответните настройки по машините на автора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега сравни мак адреса на телефона с този на "гратисчията" за да се увериш, че не ти крадат от нета. ;)

Какви настройки ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какъв е мак адреса на телефона?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега пък не мога да вляза в настройките на рутера, стои ето така:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега пък не мога да вляза в настройките на рутера, стои ето така:

Публикувано изображение

Е как така ? Сигурен ли си че адреса е този ? Ако трябва пробвай с друг браузер, изчисти кешове, кукита...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих го, пак не стана, вчера така си влизах и нямаше проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих го, пак не стана, вчера така си влизах и нямаше проблеми.

Пробва ли с друг браузър, или с мозилата но с почистени кешове и кукита ? Няма причина да не става ?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

mробвах с 3 различни браузъра. По-къно ще пробвам от друг комп и ще пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

mробвах с 3 различни браузъра. По-къно ще пробвам от друг комп и ще пиша.

Рестартирай от захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на твое място до сега отдавна да съм му ръгнал DD-WRT на тоя рутер... но с оглед на познанията ти, може би не е чак толкова добра идея. 

Препоръчвам не просто рестарт, а ресет на устройството и пълно преконфигуриране. Сложи си WPA/WPA2 паролка на рутера и си свиркай. Не че е невъзможно някой да го кракне, но уменията и ресурсите необходими за тази дейност нарастват драстично и в повечето случаи подобни опити са непродуктивни. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да направя така, че само определени МАК адреси да се кънектват, сега съм ги събрал всичките?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е няма ли опция за филтри ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.