Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте,понеже искам да си сглобя ново PC от тук

Въпроса ми е следния -Това захранване ли да взема или ми бихте препоръчали друго?

Имам Рам 2 плочки 1G DDR3 1600 KINGSTON HYPER X,CD-RW,HDD 500GB,Lan Card,които ще плозвам от стария.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ще се използва ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

5600K e малко по-бърз и малко по-евтин от 5500. Захранване CORSAIR 350W VS350W VS CP-9020052 е предостатъчно. На подобна система съм и мерил консумацията при гейминг е малко над 100W от контакта, така че след време и отделна видеокарта да сложиш пак има достатъчно запас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK FM2A75M-DGS/BULK/, AMD A75, DDR III 2400+(OC)/2133(OC)/1866/1600/1333/1066, VGA, DVI, SATA III, USB 3.0, FM2

AMD A8-5600K X4 Quad Core, HD 7560D, 3.60GHz, FM2

Cooler Master GX Bronze, 450W

Floston EXCORDO

Общо 393лв.

Процесора и дъното са от ск*й ,а кутията и захранването от ем*г-за тях доставката е безплатна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ще се използва ? 

Гейминг на LoL WoW CS,филми,интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С умрялата Intel HD Graphics ще играе, та ще се сцепи. Нито вградената графика, нито процесорната част на Pentium G са конкурент на 4-ядрените APU-та. Единственото предимство е ниската консумация, ама в случая ще спестява за по една бира месечно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия игрици си искат външно видео, но за тея пари толкоз!

П.П. Що пък да не пие една бира отгоре?! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С умрялата Intel HD Graphics ще играе, та ще се сцепи. Нито вградената графика, нито процесорната част на Pentium G са конкурент на 4-ядрените APU-та. Единственото предимство е ниската консумация, ама в случая ще спестява за по една бира месечно.

Предложената от playalistic е по-добра?

Има ли разлика CORSAIR 350W VS350W VS CP-9020052  и

Cooler Master GX Bronze, 450W когато се става дума за ЛоЛ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и така:

Публикувано изображение

Предимство - възможност за ъпгрейд с много по-бърз процесор и малко по-бърза видеокарта. Недостатък - по-слабото захранване, ако случайно ти хрумне да слагаш "скъпа" видеокарта.Също така и кутията е за mATX  дъна, но нищо не пречи да се вземе и по-голяма - такава, каквато си написал в първия си пост. Само че тя от инфото, не разполага с преден вентилатор. Не за друго, а заради харда. Иначе компонентите са толкова икономични, че на практика няма да има загряване на системата. Все пак хард дисковете си вдигат температура в затворена кутия, а това не е много добре. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и така:

Публикувано изображение

Предимство - възможност за ъпгрейд с много по-бърз процесор и малко по-бърза видеокарта. Недостатък - по-слабото захранване, ако случайно ти хрумне да слагаш "скъпа" видеокарта.Също така и кутията е за mATX  дъна, но нищо не пречи да се вземе и по-голяма - такава, каквато си написал в първия си пост. Само че тя от инфото, не разполага с преден вентилатор. Не за друго, а заради харда. Иначе компонентите са толкова икономични, че на практика няма да има загряване на системата. Все пак хард дисковете си вдигат температура в затворена кутия, а това не е много добре. 

Тази не охлажда ли добре?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложената от playalistic е по-добра?

Има ли разлика CORSAIR 350W VS350W VS CP-9020052  и

Cooler Master GX Bronze, 450W когато се става дума за ЛоЛ

За Лол разлика няма никаква ,разлика ще намериш в качествата на захранванията!

КМ е доказало се вече захранване с 5 годишна гаранция с 35 ампера на 12-волтовата линия и реална мощност 420 вата!

Този Корсаир е най-ниската серия на марката сравнително ново на пазара и мисля с не добри отзиви. Гаранцията е 3 години, 25А на 12В линия и реална мощност 300В.

Цените са идентични и не виждам защо да не вземеш по-качественото захранване и да се възползваш от по-дългата гаранция и по-голямата мощност която предлага(сега не ти е необходима , но не се знае след време какви компоненти може да подържа това захранване)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази не охлажда ли добре?

Да де, но покачваме цената. Все пак съм се съобразявал с парите, които би дал за предложеното от теб в първия ти пост. Иначе ако добавяме по някой лев, ще направим и самолет ако трябва ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето с външна карта:

Обща стойност - 402.81 лв. с ДДС

За начало ще започна с вградената карта,а после може и да я сменя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За начало ще започна с вградената карта,а после може и да я сменя

Вградената е умряла, както каза Людмил. Съгласен съм с него. А и като ще почваш в вградена, по-добре вземи конфигурация с APU. Така ще имаш по-як процесор, ако купиш по-бърза видеокарта. Иначе ако си с Интел, ще трябва и процесор да сменяш. А и това дъно е абсолютния минимум за хора, дето си броят и последната стотинка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK FM2A75M-DGS/BULK/, AMD A75, DDR III 2400+(OC)/2133(OC)/1866/1600/1333/1066, VGA, DVI, SATA III, USB 3.0, FM2

DEEPCOOL Fan 120mm Xfan 120 - 1300prm  2 броя

Floston  INTERRA

Общо 405лв.

Ако тези 5лв. са много над бюджета , ще вземеш само един вентилатор на първо време , защото не е препоръчително да се реже от захранване!

И ГХ Лайт 500В е качествено захранване с достатъчна мощност и за много по-сериозна система , ама разликата с по-качествения модел е 12лв., при него получаваш и по-дълга гаранция 5 години!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DEEPCOOL Fan 120mm Xfan 120 - 1300prm  2 броя

Floston  INTERRA

Общо 405лв.

Ако тези 5лв. са много над бюджета , ще вземеш само един вентилатор на първо време , защото не е препоръчително да се реже от захранване!

И ГХ Лайт 500В е качествено захранване с достатъчна мощност и за много по-сериозна система , ама разликата с по-качествения модел е 12лв., при него получаваш и по-дълга гаранция 5 години!

Floston Genesis ATX не е ли добра?

Имате ли представа колко е доставката от тук ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Floston Genesis ATX не е ли добра?

Имате ли представа колко е доставката от тук ?

Интерата е по-добра , с долно разположение на захранването и доста по-големите размери , за разлика от 10лв. не виждам защо искаш точно този модел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интерата е по-добра , с долно разположение на захранването и доста по-големите размери , за разлика от 10лв. не виждам защо искаш точно този модел?

Да знаеш колко е доставката от ск*й?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да знаеш колко е доставката от ск*й?

Някъде към 15лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тази рам ще стане ли за дъното (2xKingston Hyperx  ddr3 1600),защото на другата машина с дъно ASrock N68C-GS FX  не тръгна.Сложих ги,всичко тръгна без монитора.

AMD Sempron ™ Processor 3000+

ASrock N68C-GS FX

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тази рам ще стане ли за дъното (2xKingston Hyperx  ddr3 1600),защото на другата машина с дъно ASrock N68C-GS FX  не тръгна.Сложих ги,всичко тръгна без монитора.

AMD Sempron ™ Processor 3000+

ASrock N68C-GS FX

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Рамта е съвместима с дъното!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от El Shaarawy92
      Имам следната конфигурация - Pentium G2020, Nvidia GT9500, 4GB RAM, 500HDD, XFX TS 430W. Искам да си закупя по - добро видео. Компютърът  се използва за игри, като не е задължително най  - новите заглавия да се играят на най - високи изисквания, а просто искам добър FPS.Всъщност основно играя игри като LoL, CS:GO и Fifa, които не са толкова тежки. Въпросът ми е, какво трябва да е, защото процесорът е стар и изобщо има ли смисъл от ново видео. Може и втора ръка. Ако няма смисъл, то е време за смяна на дъното и процесора.
    • от Niderland
      Здравейте на всички. Искам да помоля някой, който разбира от тези неща да направи една конфигурация.
      Бюджет 2000 - 2500 лв.
      Компютъра ще се ползва предимно заинтернет, фимли, телевизия и музика (Човека има някаква огромна плазма и аудио системи).
      Няма да овърклоква
                             2.2. До колко държите на тишината -- Ще е включен през повечето време - възможно най тих.
                             Има монитор 1920х1080
            Ако може да предложите една конфигурация със следните компоненти:

Дъно ASUS
      Процесор  Intel 4 ядрен
      Видеокарта AMD 2 гигабайта
      RAM  8 гигабайта
      Захранване  700 - 750 вата
      SDD 100 - 120 гигабайта
      DVD - 30 -50 лв.
      Кутия 200-250 лв.

И най-важно да може да се инсталира Win 7  (Поне това иска, не е голям почитател на W10)

• от dadino
      Мисля да си закупя нова видео карта.Бюджетът е 200 лева. В момента съм с NVIDIA 9500GT, като я използвам просто така, за да има видео   Конфигурацията ми е ASROCK B75 DGS,Pentium G2020, 4GB, XFX TS430, обикновен монитор. Смятам, че ще има някакво подобрение, въпреки старите части.
    • от Hadjimehmed Shener
      Здравейте ! Нужна ми е помощта Ви за избор на нов лаптоп и реших да се посъветвам с Вас за конфигурации . Разполагам с бюджет около 1100 лева които мога да дам за лаптоп. Искам да ми предложите някакъв, който да издържа на тежки програми за програмиране и да издържа игри като CS:GO примерно. Благодаря предварително !
    • от Ивайло П.
      Здравейте,
      Както се подразбира от заглавието искам да си купя нов компютър, който ще се използва за игране на игри на възможно най - високи настройки, доколкото позволява бюджета - 1300 лева. Конфигурацията, която имам е тази от подписа и мисля, че мога да използвам твърдия диск. Кутията е най - обикновена на Delux и не мисля, че ще свърши работа. Разгледах на бързо някои теми, които имаха същия или подобен бюджет и видях, че за тези пари се предлагат Ryzen 5 1400 + някоя RX. Мисля, че никъде не видях  GTX 1060, може би не влиза в бюджета или не е толкова добра не знам, ще се радвам, ако някой изрази мнение. Мисля, че казах накратко какво искам и какво мога да използвам от старата машина(HDD). Благодаря преддварително.  
      ПП - Забравих да спомена, че монитора ми е 1080p, ако е от значение.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.