Премини към съдържанието
цжбнм

Справяне с дървояди

Препоръчан отговор

Преди известно време чух как от една мебел идва монотонен скърцащ звук, подозирам, че е дървояд, и досега този звук продължава. Въпросът е, че не знам как да се справя, още повече, че звукът идва от частта откъм стената. Някой има ли опит да сподели?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди известно време чух как от една мебел идва монотонен скърцащ звук, подозирам, че е дървояд, и досега този звук продължава. Въпросът е, че не знам как да се справя, още повече, че звукът идва от частта откъм стената. Някой има ли опит да сподели?

има импрегнатор за дърво

продава се в строителните магазини 

миналата година обработих с него салонния си бюфет че се бяха появили доста от гадинките

проблеми нямам

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако съвсем случайно в магазина няма импрегнатор за дърво, може да вземеш най-обикновен безир.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е начинът на действие на импрегнатора? Като намажа (напръскам?) дървото с него, предполагам вече няма да влизат гадини в него, но как ще изтреби тези, които са вече вътре?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е начинът на действие на импрегнатора? Като намажа (напръскам?) дървото с него, предполагам вече няма да влизат гадини в него, но как ще изтреби тези, които са вече вътре?

импрегнатор - от импрегнира, т.е. попива, просмуква, напоява

дървесината се импрегнира и въпросните гадини се гътват

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.