Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Trichocephalus

Проблем с Task Manager - Windows XP SP2

Препоръчан отговор

Ctrl+alt+del не работи.

Десен бутон на таскбара - не работи

C:WindowsSystem32Taskmngr.exe - не работи : 

Публикувано изображение

и праз лимитирания и през администраторски акаунт е все едно и също - не го признава.

Антивирусната е NOD32, лицензирана, ъпдейтва се ежедневно, не открива нищо при сканиране на компютъра.

Свалих и инсталирах http://www.kellys-korner-xp.com/regs_edits/taskmanager.reg

резултат : без промяна.

В Start--> Run въведох следния код: REG add HKCUSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesSystem /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f

резултат :без промяна

Не е забранен през group polices : 

Публикувано изображение

В regedit , ключ HKEY_CURRENT_USER Software Microsoft Windows CurrentVersion Policies System  положението е :

Публикувано изображение

Идеи и помощ за проблема  ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows не е инсталиран в c:windows..... , а или на друг дял или директорията не е само windows. Това се получава след инсталация без форматиране върху стара версия (демек поправка).

Проблема се е получил след ползване на някоя програма за оптимизация или баране на регистрите, защото те работят със стандартните пътища. Понякога при заразени файлове и такава 'поправка' се получават подобни резултати...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows не е инсталиран в c:windows..... , а или на друг дял или директорията не е само windows. Това се получава след инсталация без форматиране върху стара версия (демек поправка).

Проблема се е получил след ползване на някоя програма за оптимизация или баране на регистрите, защото те работят със стандартните пътища. Понякога при заразени файлове и такава 'поправка' се получават подобни резултати...

на C: си е.

не съм го инсталирал аз, компютърът е служебен и се поддържа от гадовете, дето са в отдел "информационни технологии", а за да накараш сисадмин да дойде да свърши нещо по компютъра трябва да е станало голямо омазване.

А този проблем ме дразни -преди малко го открих, като ми заби браузера.

До преди седмица нямаше подобен проблем -taskmenager си работеше нормално.

Не съм ползвал и програми за оптимизация и/или триене на вируси....

Да изтрия ли в десния панел на regedit "disable taskMgr" i или да не се занимавам  ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно SP2 е спрян от поддръжка, трябва ти SP3, ако имаш правата можеш и сам да си го сложиш, не се изисква преинсталиране. Също така бих пуснал Repair на Windows-a. Ама на твое място щях да ръчкам IT-тата :D Ааа, и вземи го изтрий това, най-много да стане голямо мазало и да дойде сис админа :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

свалих taskmenagerfix , стартирах го - промяна няма.

от втория линк, със съветите , в груп полицес, нямам подобна опция, която да изключ : 

Публикувано изображение

Принципно SP2 е спрян от поддръжка, трябва ти SP3, ако имаш правата можеш и сам да си го сложиш, не се изисква преинсталиране.

Също така бих пуснал Repair на Windows-a.

Ама на твое място щях да ръчкам IT-тата :D

Ааа, и вземи го изтрий това, най-много да стане голямо мазало и да дойде сис админа :D

не мога да преинсталирам и/или да пускам repair , че ще ми счупят ръчичките :ph34r:

админите сега се занимават с новия сървър за цифровизацията на образната ни диагностика и познай колко псуват ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на C: си е. не съм го инсталирал аз, компютърът е служебен и се поддържа от гадовете, дето са в отдел "информационни технологии", а за да накараш сисадмин да дойде да свърши нещо по компютъра трябва да е станало голямо омазване. А този проблем ме дразни -преди малко го открих, като ми заби браузера.   До преди седмица нямаше подобен проблем -taskmenager си работеше нормално. Не съм ползвал и програми за оптимизация и/или триене на вируси.... Да изтрия ли в десния панел на regedit "disable taskMgr" i или да не се занимавам  ?

Можеш да опиташ да го изтриеш, но за всеки случай изнеси ключа преди това - щракваш с десен на папката вляво, избираш 'Export' и го изнасяш някъде като .reg файлче. Но така или иначе като гледам, там се пазят полиците от Group Policy. С тях пък можеш да пробваш да зададеш на 'Remove Task Manager' състояние 'Disabled' (а не да стои на 'Not configured'). Друго, което може да погледнеш - десен клик на My Computer > Properties > Advanced > Environment Variables. Там в долния панел (System Variables) намери 'windir' и виж дали сочи към 'c:windows'. P.S. И още нещо - може да опиташ да свалиш Process Explorer, той има опция да замести стандартния Task Manager - по-функционален е така или иначе. Сваляш архивчето, разопаковаш го в една папка под Program Files и така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..... там се пазят полиците от Group Policy. С тях пък можеш да пробваш да зададеш на 'Remove Task Manager' състояние 'Disabled' (а не да стои на 'Not configured').

пробвах вече , но същото положение. Ключът е на disabled, но таска не се стартира от никъде.

Публикувано изображение

Друго, което може да погледнеш - десен клик на My Computer > Properties > Advanced > Environment Variables. Там в долния панел (System Variables) намери 'windir' и виж дали сочи към 'c:windows'.

там си е.

Публикувано изображение

P.S. И още нещо - може да опиташ да свалиш Process Explorer, той има опция да замести стандартния Task Manager - по-функционален е така или иначе. Сваляш архивчето, разопаковаш го в една папка под Program Files и така.

тц.

искам си оригиналния, windows-кия.

Разбраш ли-въпрос на чест и достойнство е.Не може някакъв компютър да се прави на жена и ми прилага капризи.

:lock:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тц. искам си оригиналния, windows-кия. Разбраш ли-въпрос на чест и достойнство е.Не може някакъв компютър да се прави на жена и ми прилага капризи. :lock:

Добре, я опитай следното: да пуснеш Process Explorer, да сложиш отметката на Options > Replace Task Manager, да го задействаш веднъж с Ctrl + Alt + Del (или от .exe-то, мисля, че ще е същото), после да махнеш същата отметка, да го затвориш и да видиш дали стандартният Task Manager се задейства от трите клавиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Сваляте  Comodo Cleaning Essentials от тук според операционната ви система.

http://www.comodo.com/business-security/network-protection/cleaning_essentials.php

Разархивирате и стартирате Killswitch като администратор.

Публикувано изображение

После на tools и quick repair и от там си избирате  за task-a и даватеRepair.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.