Премини към съдържанието
Мойра

Какво правителство ни е нужно за да се подобри обстановката в страната?

Препоръчан отговор

Желю Желев поиска правителство "Димитър Попов"

Бившият президент смята, че сега трябва да се ползва опита от тогавашния служебен кабинет

Публикувано изображение

В България обстановката може да се подобри, ако сегашните управляващи използват опита, натрупан от бившия служебен кабинет на Димитър Попов.

Това смята бившият президент Желю Желев. "Не бих казал, че беше лесно тогава да съставим програмно правителство. Димитър Попов се съгласи да стане премиер, имаше и двама вицепремиери. Димитър Луджев от страна на СДС и Александър Томов от БСП. Вицепремиер беше Виктор Вълков, който стана и външен министър. Това правителство изпълни цялата си програма", убеден е Желю Желев.

Той е убеден, че сега трябва да се стигне до съгласие, че е необходимо да се състави правителство на широка коалиция. "Трябва да се намерят такива, които имат гражданско и общодържавно мислене", казва Желю Желев.

Според него този, който трябва да накара политиците да седнат на масата за преговори, е президентът. "По конституция той е и медиатор между политическите партии", убеден е Желю Желев.

blitz.bg

Според мен идеята на д-р Желев е добра и си заслужава да се помисли върху нея.

Други идеи?

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Желев е аут от политиката много отдавна и не е човекът, който да казва какво да става в държавата. Определено да си запази мнението само за себе си и да си гледа пенсията. Относно примера с правителството на Д.Попов, това е лош пример за успешно работещо правителство. Икономическа криза и космическа инфлация не се борят с призиви към нацията да спре потреблението. Точно това правителство не направи нищо запомнящо се, за да се дава за пример.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки има право да даде идея, още повече бивш президент.

В този форум пишат много противници на сегашното правителство и не би било лошо да кажат какво правителство според тях би подобрило обстановката в страната.

Когато искаш нещо, трябва да знаеш какво, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този форум пишат много противници на сегашното правителство и не би било лошо да кажат какво точно правителство искат.

Те не знаят....и халхабер си нямат- какво точно искат! Говорил съм много пъти с колеги, някои от които даже ходят на протести: искат едно- "да ги няма комунистите!"...и от там насетне- нямало значение кой ще е!

Относно въпроса на темата: нужна е ясна програма (нарочно не говоря за правителство), разписана по месеци, чрез която в края на четвъртата година от управление да има покачване на жизненият стандарт на българина с минимум 50%! Забележи, че говоря за жизненият стандарт, т.е. за покупателната способност, а не за заплатите. Защото какъв е смисъла - заплатите да скочат с 50%, ако и цените скочат с 50%? От там насетне, мен лично, не ме интересува кой колко е крал, колко и кога е крал и т.н.... Простичко и ясно- покачване на жизненият стандарт с минимум 50%.

За горното мое искане, има директно практическо решение, без това да е свързано със вземане на заеми и всякакви опити за въртележка в енергетиката:

• Печалбите на фирмите- законов фикс на 10%-ово европейско ниво. Това ще доведе до директно покачване на заплатите с минимум 30%
  • Банките- лихвите с 50% надолу. Няма кой да плаща ипотека 6-7%, при средна заплата официална 750 лв. Лихвите трябва да кореспондират със жизненият стандрат, а не чрез тях да се търси компенсация на риска. защото колкото по-висока е лихвата, толкова по-висока е вероятността от нейното НЕвръщане!

Ако тези две мерки се сумират- отсксока в жизненият стандарт даже ще е към 70-80%! И всичко това- без никакви "инвестиции" и "подпомагане на бизнеса". "Лошото и неприятното" тук е едно едничко нещо: някои хора просто ще печелят по-малко...но те и без това печелят доста!

Т.е. това, което предлагам аз е- адекватно преразпределение на създадената от работника/служителя добавена стойност, т.е. една много по-голяма справедливост! И на никой няма да му мине през главата да ходи на протести и да сваля правителство!

ДОХОДИТЕ (ЖИЗНЕНИЯТ СТАНДАРТ)- тук е заровено кучето! Всякакви клишета за "морал в политиката", нови конституции...бла, бла...е "вятър и мъгла", ако не се реши въпроса с ДОХОДИТЕ!

Редактирано от SA-13 „Gopher“ (преглед на промените)
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че тя държавата се препитава само от данъци, глоби и такси. Всички предприятия които бяха държавна инвестиция са разпродадени на безценица. Производство държавно няма. Шансовете за износ на нещо са нулеви защото нямаме никаква конкурентоспособност. И на всичкото отгоре имаме нефункционираща съдебна институция която съди само кокошкари а често прави и грешки. Аз не виждам никакъв начин да се оправят нещата и държавата да печели не за сметка на народа. Понякога си мисля, че ако живеем като във "дивия запад" ще е крачка напред а не назад.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те не знаят....и халхабер си нямат- какво точно искат! Говорил съм много пъти с колеги, някои от които даже ходят на протести: искат едно- "да ги няма комунистите!"...и от там насетне- нямало значение кой ще е!

ДОХОДИТЕ (ЖИЗНЕНИЯТ СТАНДАРТ)- тук е заровено кучето! Всякакви клишета за "морал в политиката", нови конституции...бла, бла...е "вятър и мъгла", ако не се реши въпроса с ДОХОДИТЕ!

Ех, тези комунисти!

Станаха плашило за народа като преди 9 септември фашистите.

За мен не е важно какво ще е правителството - излъчено от определена политическа сила, програмно или експертно.

Важно е да има ясни цели и да работи съвестно в посока увеличаване на жизнения стандарт, чрез стимулиране на икономиката.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки има право да даде идея, още повече бивш президент.

В този форум пишат много противници на сегашното правителство и не би било лошо да кажат какво правителство според тях би подобрило обстановката в страната.

Когато искаш нещо, трябва да знаеш какво, нали?

1 президент,1 партия  от народа(МАКСИМУМ 20 ДУШИ).Всички останали сегашни партии и тем подобни люде разстрел на площада.

Много ли искам?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

искам правителство което да върне софийското жителство и смъртното наказание

все ми е едно кое ще е

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

казаха ти че икономика нямаме

Е, и?

Всеки може и има право да каже всичко, което мисли.

Идея нямаш ли какво правителство ни е нужно, за да се подобри обстановката в страната?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми ново правителство няма да ни оправи докато има толкова хора, които искат връщане на смъртното наказание, софийското жителство, разстрел на политиците... първо трябва да се променят хората, а по-доброто правителство е следствие, а не причина за това.

П.п. докато това стане ще е хубаво да има правителство което що-годе знае какво прави и краде в умерен мащаб, тоест нещо различно от Орешарски и компания.

Редактирано от maxim4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми ново правителство няма да ни оправи докато има толкова хора, които искат връщане на смъртното наказание, софийското жителство, разстрел на политиците... първо трябва да се променят хората, а по-доброто правителство е следствие, а не причина за това.

П.п. докато това стане ще е хубаво да има правителство което що-годе знае какво прави и краде в умерен мащаб, тоест нещо различно от Орешарски и компания.

Точно едно стабилно правителство ще ни оправи, спирайки разрухата в държавата.

Ако това не стане, все повече хора ще искат връщане на смъртното наказание, софийското жителство и др. неща, чрез които да се въдвори ред, гарантиращ спокойствието и сигурността им.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

но затова трябва да се върне доверието на хората в институциите, а като гледаме даказанни престъпници като бат Сали в парламента и разни комисйки

които ще трябва да преценят кое е лошо и кое не ...............................

Аз мисля, че за да сЪ опрай доверието на хората в институциитИ, трябва да се вкарат повече кифли, кухи лейки и калинки в управлениету. Ти кво мислиш пу въпроса?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно едно стабилно правителство ще ни оправи, спирайки разрухата в държавата.

Ако това не стане, все повече хора ще искат връщане на смъртното наказание, софийското жителство и др. неща, чрез които да се въдвори ред, гарантиращ спокойствието и сигурността им.

И как смъртното наказание ще върне сигурността? Или софийското жителство? Не мога да повярвам че през 21 век има хора, които разсъждават толкова егоистично и толкова античовешки. Смъртното наказание служи единствено за задоволяване на жаждата за мъст на определени "жертви", които по този начин показват че не са много по-добри от престъпниците. А софийското жителство е абсолютна глупост в една свободна страна, и бие на дискриминация.

Това което ти го описваш като "стабилно" правителство, на мен ми бие на Путинова Русия. Държавата над всичко и над всички, проблемите не се решават, а се прикриват, а хората си вярват, че живеят в по-добра страна...

Редактирано от maxim4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как смъртното наказание ще върне сигурността? Или софийското жителство? Не мога да повярвам че през 21 век има хора, които разсъждават толкова егоистично и толкова античовешки. Смъртното наказание служи единствено за задоволяване на жаждата за мъст на определени "жертви", които по този начин показват че не са много по-добри от престъпниците. А софийското жителство е абсолютна глупост в една свободна страна, и бие на дискриминация.

Това което ти го описваш като "стабилно" правителство, на мен ми бие на Путинова Русия. Държавата над всичко и над всички, проблемите не се решават, а се прикриват, а хората си вярват, че живеят в по-добра страна...

У нас от доста време престъпниците са на пиедестал - тях закон не ги лови.

Така е, защото правосъдната ни система постъпва с тях човешки (плащат си, "хората"), подстрекавайки античовешките им действия.

Ако това продължи, единствените възможни мерки, които ще гарантират спокойствието и сигурността на почтените граждани ще са репресивните.

Твърде възможно е хората да поискат президентска република, начело с президент от типа на Путин.

Твоята идея за правителство, което би ни извело от ситуацията, в която се намираме в момента?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как смъртното наказание ще върне сигурността? Или софийското жителство?

защото като ги имаше беше много по-добре

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защото като ги имаше беше много по-добре

Наистина ли е било по-добре, или просто проявяваш типичния синдром на тъга по социализЪма? Не забравяй че си била и 23 години по-млада, а като си 23 години по-млад винаги ти е по-добре.

Твоята идея за правителство, което би ни извело от ситуацията, в която се намираме в момента?

В съвсем общ план: умеренодясно правителство, с доказано компетентни хора на високите постове, съчетано с благоприятен икономически климат и десетина години 5-6 процентов растеж. Стимулиране на икономиката чрез предоставените от ЕС механизми и финансиране, и продължаване на строгата фискална политика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам предвид като отидеш в някоя институция и си търсиш правата: те да ти ги казват, а не да ти казват че нямаш,

или като си ги знаеш те да ти ги представят че е мн. трудно и да ти предлагат това с най малко средства за тях.

По този начин те казват че имат икономии и след това тези икономии си ги раздават като премии добавки и подобни,

Малко неразбираемо говориш, но все пак знаеш че никой не е длъжен да ти казва правата, нали? Ти трябва да си ги знаеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина ли е било по-добре, или просто проявяваш типичния синдром на тъга по социализЪма? Не забравяй че си била и 23 години по-млада, а като си 23 години по-млад винаги ти е по-добре.

какво значение имат годините а

тогава всички врати ми бяха отворени за работа - защото съм софийски жител и едно от задължителните условия беше точно това -  да имаш софийско жителство

после ми се изсипа сулю и пулю тука няма що

селяни, не знаят какво е контейнер за боклук, поляна само знаят

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам предвид като отидеш в някоя институция....

какво е това "институция"?

..........

пп. ще те помоля, да си разкараш този чуждестранен флаг от подписа, че ме дразни...а и не е българския! нали демократите сте преди всичко...българи! Покажи го!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво значение имат годините а

тогава всички врати ми бяха отворени за работа - защото съм софийски жител и едно от задължителните условия беше точно това -  да имаш софийско жителство

после ми се изсипа сулю и пулю тука няма що

селяни, не знаят какво е контейнер за боклук, поляна само знаят

А не мислиш ли че на хиляди други хора /които не са били благословени със софийско гражданство/ не им е по-добре? Гледаш само себе си ли?

По-добре се научи да се конкурираш със "селяните", а не мрънкай. Не те взимат на работа не заради гражданството, а защото в София има по-компетентни хора от теб. Винаги е хубаво когато фирмите наемат по-компетентни хора, а по-компетентните хора по-лесно намират работа. А твоето си е просто гаден егоизъм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре се научи да се конкурираш със "селяните", а не мрънкай.

Конкуренция?!

Нима не знаеш, че в България открай време се шири връзкарството, шуробаджанащината, рушфетчийството, а сега много фирми назначават по признак "без претенции относно заплащането".

Познай кои групи хора са съгласни да работят срещу каквото и да е заплащане.

Когато започнат да назначават на работа според качествата на кандидата, тогава наистина нещата в държавата ще потръгнат.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конкуренция?!

Нима не знаеш, че в България открай време се шири връзкарството, шуробаджанащината, рушфетчийството, а сега много фирми назначават по признак "без претенции относно заплащането".

Познай кои групи хора са съгласни да работят срещу каквото и да е заплащане.

Когато започнат да назначават на работа според качествата на кандидата, тогава наистина нещата в държавата ще потръгнат.

Това са отделни случаи... когато софтуерна компания назначи програмист без оглед качествата му, ми се обади. Разбира се, като чистач/касиер може да работи почти всеки и там са възможни такива далавери, но тук говорим за по-високо платени и по-отговорни длъжности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

флага показва от къде си, ако искаш да е друг влез тук с прокси от която страна ти харесва флага

флага няма нищо общо ип-то?

А кво е "прокси"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са отделни случаи... когато софтуерна компания назначи програмист без оглед качествата му, ми се обади. Разбира се, като чистач/касиер може да работи почти всеки и там са възможни такива далавери, но тук говорим за по-високо платени и по-отговорни длъжности.

Интересувал ли си се как назначават учители, инженери, икономисти, полицаи и пр. ?

Или според теб практикуващите тези професии не носят отговорност?!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не мислиш ли че на хиляди други хора /които не са били благословени със софийско гражданство/ не им е по-добре? Гледаш само себе си ли?

По-добре се научи да се конкурираш със "селяните", а не мрънкай. Не те взимат на работа не заради гражданството, а защото в София има по-компетентни хора от теб. Винаги е хубаво когато фирмите наемат по-компетентни хора, а по-компетентните хора по-лесно намират работа. А твоето си е просто гаден егоизъм.

кой ти говори за ценз и за компетентност

за чистачка няма в Бюрото по труда даже свободни места

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.