Премини към съдържанието
rrm_xi

Комп за игри със CPU Intel. Бюджет 1500 лева. Без клок и монитор.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Преди известно време бях пуснал тема пак тук, но поради една или друга причина не се стигна до покупка тогава, въпреки, че ми се искаше много.

Сега пак се интересувам от вашите предложения, които да се вместват в бюджета, който мога да отделя.

Към днешна дата положението е следното:

- ще играя основно civ 5, fifa14, nhl14, skyrim, starcraft, diablo 3. Ще пробвам някой и друг нов шутър, но без да се вманиячавам по игра с макс настройки задължително.

- не се интересувам от клок изобщо, както и от SLI.

- бюджета е за кутия само

- монитор - ще го взимам отделно от тази конфигурация и бюджет, но моля да ми предложите избор - до 23 инча. не знам дали е по-добре да играя на 720p или на 1080p. Подозирам, че с тези 23 инча разликата няма да се усети..

- моля конфигурациите да са само с intel

- и накрая нещо много важно - искам кутията да държи студени компонентите в нея, защото в момента в стаята ми е 29 градуса..

Мерси много предварително!!

Редактирано от rrm_xi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За монитор: 

LED Монитор Dell 23'', Wide, DVI, Черен U2312HM - 369 лв с ДДС с безплатна доставка!

Добре ще бъде ако споделиш максималния бюджет+доставка за машината. Все пак не сме гадатели... :)

ПП: Имаш ли наличен стар компютър? Нещо може ли да се ползва от него?

Редактирано от duskwood (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото разбрах бюджета е 1500 и отделно за монитор ето го моето предложение.
ASUS B85-PLUS /B85/LGA1150
I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150
2х4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
PALIT GTX760 JETSTREAM 2GB D5
FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK
PSU CM SILENT PRO M2 520W
Dell U2312HM 23 LED IPS UltraSharp 8ms

Обща стойност - 1 837.69 лв. с ДДС

Редактирано от Dream Savior (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Ако се махне охлаждането за процесора влизаш в бюджета. Иначе кутията идва с три вентилатора и е с добро охлаждане.

Захранването е сертифицирано за Хасуел.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- ще играя основно civ 5, fifa14, nhl14, skyrim, starcraft, diablo 3.

Офтопик: NHL14 можеш да я играеш само, ако имаш PlayStation 3 или Xbox 360.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офтопик: NHL14 можеш да я играеш само, ако имаш PlayStation 3 или Xbox 360.

мда, прав си. моя грешка. тенкс!

За монитор: 

LED Монитор Dell 23'', Wide, DVI, Черен U2312HM - 369 лв с ДДС с безплатна доставка!

Добре ще бъде ако споделиш максималния бюджет+доставка за машината. Все пак не сме гадатели... :)

ПП: Имаш ли наличен стар компютър? Нещо може ли да се ползва от него?

мерси за монитора!

бюджета за компа е 1,500 лева. Мониторът е отделно от този бюджет и за него само искам съвет.

в момента съм с лаптоп и въпреки, че е геймърски, се убеждавам, че не става за гейминг...

Количка

Ако се махне охлаждането за процесора влизаш в бюджета. Иначе кутията идва с три вентилатора и е с добро охлаждане.

Захранването е сертифицирано за Хасуел.

не, не ми пречи че с малко надвишава бюджета. не цепя всеки лев :)  благодаря ти. а защо палит? извинявай за тъпия сигурно въпрос

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Jetstream е фабрично клокната и с отлично охлаждане та не виждам никакъв проблем. GB е с по-добро но е по-скъпа и не е налична.

Ето ревю - http://www.techpowerup.com/reviews/Palit/GeForce_GTX_760_Jet_Stream/1.html

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK B85M LGA1150

I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150

FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK

4GB DDR3 1600 A-DATA

500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M

PALIT GTX770 2G GD5

PSU FD 500W INTEGRA R2

Обща стойност - 1 548.85лв Над бюджета,стига да може да си позволиш.Ако не,се взима SAPPHIRE VAPOR-X HD7950 3G OC или PALIT GTX760 JETSTREAM 2GB D5 .Кутията идва с 3 вентилатора,така че няма да имаш проблеми с температурите.Резнах от рам,но 4 гиги са достатъчни за сега, и хард диск за сметка на другите компоненти.За монитор ти препоръчвам този Dell U2312HM 23 LED IPS UltraSharp 8ms - Разлика ще усетиш,и то доста голяма разлика.Аз съм с него и просто си заслужава парите,това ще кажа на кратко.

Успех в избора!

Редактирано от Magneto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека изрично е подчертал че много държи да е с отлично охлаждане. Не знам как си го представяш да стане в кутия за обувки без вентилатори и т.н.

нещо много важно - искам кутията да държи студени компонентите в нея

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека изрично е подчертал че много държи да е с отлично охлаждане. Не знам как си го представяш да стане в кутия за обувки без вентилатори и т.н.

Компонентите СА студени. Процесора държи 32 градуса при браузване и мултимедия, картата 35 ! Кутията е с подвижна преграда и 120мм. вкарващ вентилатор (върви С кутията), осигурява достатъчен поток за поддържане на тези температури. А и е огромен проблем да се монтира един изкарващ вентилатор за 6лв. Това не са предлаганите по-горе AMD нагревателни уреди... ;)

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компонентите СА студени. Процесора държи 32 градуса при браузване и мултимедия, картата 35 ! Кутията е с подвижна преграда и 120мм. вкарващ вентилатор (върви С кутията), осигурява достатъчен поток за поддържане на тези температури. А и е огромен проблем да се монтира един изкарващ вентилатор за 6лв. Това не са предлаганите по-горе AMD нагревателни уреди... ;)

Къде ги видя тия AMD та бре, човек? Аз по-горе виждам само конфигурации с интелска платформа! И това за нагревателните уреди отдавна е отживелица! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново не си чел. Човека държи на Интел. 

пс. Тая кутия за обувки явно е и с горно разположение на захранването. :D Направо да изреже от картон нещо и да отвори два прозореца вкъщи за течение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е и ?! Като е с горно разположение, няма да мачка останалите конфигурации ли ? Който има повече пари, ще се гевези и с незначителните подробности по конфигурацията. Важна е максималната производителност за една и съща сума. И без кутия да е, насипна на бюрото, и в кутия от обувки, пак е по-производителна от останалите конфигурации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй де що за глупак би дал толкова пари за кутия като може да сглоби нещо от дъски вкъщи. Предлагам да нареди и няколко АМД-та та да печели пари вместо тия прости Nvidia.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Придаваш прекалено значение на най-маловажното в една конфигурация - кутията. И в тая кутия ще си работи великолепно с две вентилаточрчета от 5-6лв. и в кутия за 300лв. Я да видим кой е глупака, тоя дето си взима кутия за 300 и компоненти за 100, или тоя дето взима кутия за 50лв. и компоненти за 300 ?!

Тука от край време робувате на легенди и приказки от 1001 нощ. Добре, че от време на време четете и по другите форуми...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми дреме... човека обаче ясно си е казал какво иска а ти му предлагаш кутия за 50 лв. (3% от бюджета)?

Е кажи ми как да не се хиля като ти гледам предложението? Клиента идва и ти казва че иска стабилно охлаждане а ти правиш точно обратното!

Щеше да е странно да се сложи кутия за 300 лв. и някое водно наистина точно колкото и твоето предложение. Това са крайности ако не си разбрал намека ми.  

пс. И не бих нарекъл I7 (Хасуел) студен особено като е със заводското охлаждане и заврян в подобен ковчег без въздушен поток.

С някое Пентиумче ако беше и без да се играят игри може и да държи споменатите температури.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам, спорите за кутии. Аз съм с 5 вентилатора в CM690, но голяма разлика спрямо един вкарващ и един изкарващ няма. Само дето вдигат повече гюрултия. То нямат ли процесора и видеокартата добро охлаждане, ако ще и кутия за 1000 лева да се сложи, това ни най-малко не топли, пардон не изстудява процесора и видеокартата. А горно разположеното захранване може да се окаже предимство при по-затворени кутии. Имам една такава, дето няма ни един вентилатор, а и отворите в страни са като радиаторна решетка на Жигули. Смених старото захранване с малката перчица и сложих по-новия Чифтек със 120 мм вентилатор. Температурата на P4  падна с 6-7 градуса под товар и това само благодарение на захранването, което изсмуква топлия въздух. Недостатък е, че захранването пък почва да грее, макар чифтетата да са си студени захранвания по принцип. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пс. И не бих нарекъл I7 (Хасуел) студен особено като е със заводското охлаждане и заврян в подобен ковчег без въздушен поток.

С някое Пентиумче ако беше и без да се играят игри може и да държи споменатите температури.

Точно на мен не ми обяснявай за температурите на Хасуел, защото аз пиша в момента от машината ми с него, и мога да ти покажа точно тези температури. Едно е само да четеш писаници, а друго да говориш от собствени впечатления. Хладя го с боксовото охлаждане и един 90мм вкарващ + един 80мм изкарващ вентилатори в кутия не за 50лв. а за 15лв. Захранването ми е също с горен монтаж !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не са предлаганите по-горе AMD нагревателни уреди... ;)

Ахаа, това изказване изби рибата :D ама то сигурно човека в тях си има печка, та защо ще му е втора? :D

Редактирано от sando99 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно на мен не ми обяснявай за температурите на Хасуел, защото аз пиша в момента от машината ми с него, и мога да ти покажа точно тези температури. Едно е само да четеш писаници, а друго да говориш от собствени впечатления. Хладя го с боксовото охлаждане и един 90мм вкарващ + един 80мм изкарващ вентилатори в кутия не за 50лв. а за 15лв. Захранването ми е също с горен монтаж !

Колега тези температури за които говориш , в различни кутии ще са по-добри и в много малко изключения по-лоши от твоите!

Това ,че на теб ти харесват тези температури ,няма лошо - никой няма да те накара на сила да си смениш кутията ,ама да заявяваш че от кутията няма значение идва прекалено изказване!

Една кутия не предлага само въздушен поток!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не вярвам че тоя Хасуел държи 32 градуса без сменено охлаждане и кутия без въздушен поток. Това че ти го твърдиш нищо не доказва.

Другите предимства на кутията няма да ги обсъждам но ти изкарваш Хасуел по-студен от Санди което просто не е вярно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не вярвам че тоя Хасуел държи 32 градуса без сменено охлаждане и кутия без въздушен поток. Това че ти го твърдиш нищо не доказва.

А как да ти го докаже освен да те покани на гости! Пробвай лично и си докажи(тоест обори твърденията)! В една тема с теб имахме лек спор и ме взехте за мезе наричайки ме ''господин опитния ''! Еми така е, аз говоря от опит, а не от четене в интернет пространството! Докажи, че и твоят опит е такъв! Или както казваше Johny, трябва да си си рязъл ръцете по кутиите и тогава да говориш! Предполагам(надявам се) и бай кольо да има опит, щот иначе говори само празни приказки!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.