Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, купих си рутера от заглавието и се чудя дали има смисъл да му сменям софтуера с друг. Чух че заводския софтуер е ужасен, но пък и аз няма да го мъча толкова. Ще се използва за 3 компютъра в мрежа с кабел и 3 лаптопа. Интернета ми е 100 сваляне и 40-50 качване. Според вас ще си заслужава ли главоболията ?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, купих си рутера от заглавието и се чудя дали има смисъл да му сменям софтуера с друг. Чух че заводския софтуер е ужасен, но пък и аз няма да го мъча толкова. Ще се използва за 3 компютъра в мрежа с кабел и 3 лаптопа. Интернета ми е 100 сваляне и 40-50 качване. Според вас ще си заслужава ли главоболията ?  

Първо го пробвайте, винаги можете да смените фърмуера

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо ще се наложи да го обновя, защото немският ми не е добър. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо ще се наложи да го обновя, защото немският ми не е добър. 

Имате 5 неща да настроите. Потърсете в интернет ръководство на английски. Няма никакъв смисъл заради един език да обновявате софтуера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате 5 неща да настроите. Потърсете в интернет ръководство на английски. Няма никакъв смисъл заради един език да обновявате софтуера

Не са 5, интернета ми е без модем, направо кабела влиза в рутера и се цепи по компютрите. Трябваше да клонирам мак адреса от стария, да правя весели настройки при DNS и за безжичната мрежа малко.  Всичко е готово, пристъпвам към теста. Надявам се да забележа подобрение от стария рутер 740N.  ----------- Транфер на видео (24ГБ) м/у компютри в мрежата са 70 MB/s, докато тегля от интернет с 10 MB/s.  Като трансфера може да е ограничен от хард диска на 2-я компютър 500 GB WD Blue. 

Редактирано от danchobg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са 5, интернета ми е без модем, направо кабела влиза в рутера и се цепи по компютрите. Трябваше да клонирам мак адреса от стария, да правя весели настройки при DNS и за безжичната мрежа малко.  Всичко е готово, пристъпвам към теста. Надявам се да забележа подобрение от стария рутер 740N.  ----------- Транфер на видео (24ГБ) м/у компютри в мрежата са 70 MB/s, докато тегля от интернет с 10 MB/s.  Като трансфера може да е ограничен от хард диска на 2-я компютър 500 GB WD Blue. 

На мен скоростите ми изглеждат доста прилични.И числото за броя на настройките беше примерно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, добре са. Единственото, което може да се опитам е да вкарам принтера в USB порта на рутера и да го споделя.  Няма да мога да тествам WI-FI-то, защото сега няма достатъчно мощен лаптоп. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, добре са. Единственото, което може да се опитам е да вкарам принтера в USB порта на рутера и да го споделя.  Няма да мога да тествам WI-FI-то, защото сега няма достатъчно мощен лаптоп. 

Проверете дали порта не е само за флашки, защото това е често срещана практика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверете дали порта не е само за флашки, защото това е често срещана практика

Не е. Даже на самата кутия пише Printer Sharing и има такъв раздел в настройките. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е. Даже на самата кутия пише Printer Sharing и има такъв раздел в настройките. 

Добре, но бъдете готов за изненади. Преди време мярнах няколко теми (не точно за този модел) за проблеми с такива принт сървъри и по-точно с драйверите им

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, но бъдете готов за изненади. Преди време мярнах няколко теми (не точно за този модел) за проблеми с такива принт сървъри и по-точно с драйверите им

Не стана номера. Вижда се на всички компютри, но не иска да печата. Целта беше само да освободя един USB порт на бащата.  То и принтера е стар и евтин. Ще бодна една флашка символично да има там. :Д 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не стана номера. Вижда се на всички компютри, но не иска да печата. Целта беше само да освободя един USB порт на бащата.  То и принтера е стар и евтин. Ще бодна една флашка символично да има там. :Д 

Е, има и друг вариант, можете да си закупите отделен принт сървър и да го закачите към маршрутизатора на етернетски порт :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, има и друг вариант, можете да си закупите отделен принт сървър и да го закачите към маршрутизатора на етернетски порт :)

Ха ха. Направих акробатиката с флашката и работи. Скоростите са средни за USB 2 (тя и флашката не е ракета).  Благодаря за отделеното време, няма да сменям софтуера с друг, поне в близкото бъдеще.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха ха. Направих акробатиката с флашката и работи. Скоростите са средни за USB 2 (тя и флашката не е ракета).  Благодаря за отделеното време, няма да сменям софтуера с друг, поне в близкото бъдеще.

Правилно :) Нещо, което работи не се поправя

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Ето Ви официалната странница на TP Link за Вашият рутер. Тук.  А ето и официалният форум на TP Link със всички въпроси зададени в форума за рутера Ви . Тук.

Аз ползвам TL-WR2543N, но си направих FTP сървър. Чел съм за проблеми за използването на USB-то за принтер. В сайта им трябва да има информация за съвместими принтери.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Данчо, коя ти е версията на фърмуера, понеже за print server трябва да се ползва TL-WR1043ND_V1_120405, или по-нова. Прочети в Modifications and Bug Fixes на фърмуера какво добавя/фиксва. Фърмуери за 1043ND

Редактирано от DD-WRT (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последната TL-WR1043ND_v1_130428. И без това го обновявах, реших поне да сложа последната.  Принтера не е проблем. Даже с флашка е по-удобно. 

Редактирано от danchobg (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Днес купих същият рутер(версия 2.1). В момента имам от същата фирма модел 722N.  Как точно да прехвърля настройките от единия рутер на другия? Може да е малко по-сложно, защото по-късно ще сменям и дъното, а съм "заключил" конфигурирането на рутера само от настолния компютър - предполагам, че ще трябва да го "отключа". Също така съм клонирал МАК-адреса от компютъра на сегашния рутер - това ще се отрази ли коректно при прехвърлянето на настройките? Като сменя и дъното, въпросният МАК-адрес ще си остане "висящ" - несвързан реално нито с новия рутер, нито с новото дъно, но не ми се занимава да звъня на доставчика да ми го сменят оттам.

Трябва ли като включа новия рутер пак да подкарвам процедурата с диска - изобщо как точно да действам, за да не си загубя половин ден в оправяне на настройки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Днес купих същият рутер(версия 2.1). В момента имам от същата фирма модел 722N.  Как точно да прехвърля настройките от единия рутер на другия? Може да е малко по-сложно, защото по-късно ще сменям и дъното, а съм "заключил" конфигурирането на рутера само от настолния компютър - предполагам, че ще трябва да го "отключа". Също така съм клонирал МАК-адреса от компютъра на сегашния рутер - това ще се отрази ли коректно при прехвърлянето на настройките? Като сменя и дъното, въпросният МАК-адрес ще си остане "висящ" - несвързан реално нито с новия рутер, нито с новото дъно, но не ми се занимава да звъня на доставчика да ми го сменят оттам.

Трябва ли като включа новия рутер пак да подкарвам процедурата с диска - изобщо как точно да действам, за да не си загубя половин ден в оправяне на настройки?

Прочетете документацията и следвайте пътя за правене на настройките. Като за начало настройте МАК адреса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.

Може ли някой да даде насоки относно инсталиране на 3-rd party фирмуер за този рутер? Разбрах, че има две места, откъдето могат да се свалят съответните файлове - Gargoyle и WRT. На първият сайт виждам два, а на втория - три файла. Единият е "sysupgrade", другият "factory"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж какви финкции ще се опиташ да му добавиш, защото ако го правиш за спорта е рисковано, а възтановяването от провал - много трудно. capnemo хубаво ми каза по-горе "Нещо, което работи не се поправя". Казвам ти го, защото се мъчих с ddwrt и се провалих, като аз минах тънко.Така и така пиша в темата за 1043. Стабилната версия на софтуера за версия 1,2 (според лепенката отдолу, според рутера е 1,0) е 3.13.13 Build 130325 Rel.34960n. С другите две по-нови има сериозни проблеми с настройките и wi-fi.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с този принцип, но там е работата, че НЕЩО не е наред и ми се струва най-вероятно да е от рутера. Нещо-то е, че често ми прекъсва връзката(жичната). Изглежда сякаш има някакъв проблем с DNS сървърите(грешки 1014 и 4199), но като махнах рутера и пуснах интернета директно към компютъра, проблема изчезна. Ще пробвам първо да му сложа по-нов оригинален фирмуер...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Мисля, че си прецаках рутера. Как да разбера дали е обратимо? Както писах по-рано често ми прекъсваше връзката. Преди няколко дни стана толкова зле, че прекъсванията бяха през 10-15 минути. Накрая ми писна и тъй като беше вечер, без много да му мисля му праснах фирмуер от SuperWRT(файла, на който пише Prima Instalare). След малко по-дълго ръчкане в настройките успях да подкарам интернета и за един-два дни нямаше прекъсване. Вчера обаче като пуснах компютъра нямаше интернет и този път не можах да го оправя от настройките. В сравнение с това другото беше дреболия - не можеше да запомни паролата за уеб-управлението: пиша я, запазвам уж и при следващото отваряне отново ми сервира, че няма парола и си влизам "като у дома си". Тъй като вече беше късно вечерта, без много да му мисля реших да го върна към фабричният фирмуер и доколкото разбрах за целта инсталирах файла, на който пише Firmware Original(LuCi_130925). Излезе съобщение, че трябва да изчакам няколко минути. Чаках между половин и един час, през което време премигваха някои светодиоди. Накрая го рестартирах, но вече нямам връзка по обичайният начин - 192.168.1.1. Четох, че има някакъв хард-резет 30/30/30 - пробвах го, но някои фази ги удължих с по 6-8 секунди - това проблем ли е? След това включих рутера към втория компютър - пробвах ping -t 192.168.1.1 и резултата е request timed out - множество пъти. Иначе свети индикатора за захранването, премигва този за Wi-Fi и този на порта, където бях включил кабела от компютъра. Има ли друг начин, по който да пробвам да се свържа с рутера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Мисля, че си прецаках рутера. 

А на 192.168.0.1 пробва ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ще пробвам. На втория компютър зададох IP 192.168.1.2, Subnet Mask 255.255.255.0, Gateway 192.168.1.1. Това правилно ли е в случая, особено последното?

Получи се - благодаря! Всъщност може и още тогава да се е върнал към фабричният фирмуер, а аз не съм се сетил, че цифрата от адреса може да се е сменила от 1 на 0.

Сега обаче се връщам в началното положение - очаквам като върна рутера в употреба до няколко дни да започнат честите прекъсвания на интернета. Замислям се дали да продължа експериментите с друг фирмуер - попаднах на добри отзиви за някакъв си Гаргойл. От друга тема преди малко разбрах, че качествените рутери се казват Микротик и струват съответните пари :), но вече съм дал 90 лв. за този...

Редактирано от sten90 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.