Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

trakAtrak

Как се пускат стари програми на Windows 7 Hope Premium?

Препоръчан отговор

Здравейте! :)

Лаптопът ми е с лицензиран Windows 7 Hope Premium. Не успявам да пусна с него една стара програма от оригиналното й CD, правена още за Windows 95 обаче. Същата и сега тръгва без проблеми с Auto-play на машини с Windows XP. А на мен ми излиза съобщение, което с моя никакъв английски разбирам като "разминаване между  32-bit на програмата и 64-bit на машината".

Ще ви бъда благодарен, ако някой сподели как е успял да подкара стари програми на тази версия на 7-мицата! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте с десен бутон върху програмата и изберете Свойства (Properties)/Съвместимост (Compatibility) (режима съвместимост), от списъка избирате Windows 95. OК

Така се стартират и стари програми/игри които са писани за по стара версия на ОС.

Ако програмата е DOS, може да пробвате да е пуснете със това , или тази.

Или трябва да инсталирате  Windows 95 на Виртуална машина .

Но ако тя, не толкова важна и може да и се намери алтернатива, то не си струва начинанието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на мен ми излиза съобщение, което с моя никакъв английски разбирам като "разминаване между  32-bit на програмата и 64-bit на машината".

Първо дай снимка на оригиналното съобщение, за да не правим интерпретативно съчинение по думи, които може и да не са верни, а после ще ти дадем точен отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че не се сетих да го кача в началото, но ето какво ми излиза:

post-19732-0-28759300-1375620826_thumb.j

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая програма как се казва? Да не е 16битова? 16битов софтуер не може да се подкара директно под 64битова операционна система и като цяло е много проблемно да се подкара във всичко над WindowsXP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ааа, сега чак прочетох на кутията на оригиналния диск, че изискава 16-битова аудиокарта... Лошо!

Казва се Talk to Me и е интерактивен самоучител по английски. Виждам още нещо, което ще ви насочи:

Installation

Windows 3.1 or 3.11 run setup.exe

Windows  95 'Auto-play'

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става въпрос за аудиокарта, а за операционна система. Както предполагах, вероятно е 16битова програма. Версията ти на операционната система е 64битова, предполагам? Най-лесно ще я пуснеш с виртуална машина. XP mode не работи с Windows7 Home.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря!

А бихте ли препоръчали някоя добра програма за "виртуална машина"? От безплатните, ако е възможно... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря! А бихте ли препоръчали някоя добра програма за "виртуална машина"? От безплатните, ако е възможно... ;)

Virtual Box, WMware Player - ето ти две безплатни. Инсталираш XP в тях или Windows98 и си ползваш програмата, макар и по-замотано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря! :) 

Модифицирането на тази версия на Windows 7 се оказа невъзможно, а за виртуална машина ми се вижда сложно, макар че и нея ще опитам най-накрая май...

Благодаря! :)

Оказа се, че Windows 7 Hope Premium изобщо няма опция Compatibility  в Properties. :(

Дано не се окаже, че и виртуалните машини не работят коректно в тази версия на ОС поради тази и ограниченост...

Благодаря! Отивам да ги търся и ще докладвам до къде съм я докарал... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано не се окаже, че и виртуалните машини не работят коректно в тази версия на ОС поради тази и ограниченост...

Виртуалните машини са отделни програми, а не са компоненти на операционната система. Ще работят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, май все пак не допуска инсталиране на ХР... или аз нещо не разбирам!

post-19732-0-05014700-1375705552_thumb.j

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Допуска. Трябва да маунтнеш ISO на WindowsXP във виртуалното CD/DVD устройство на виртуалната машина и да започнеш инсталацията, както се инсталира WindowsXP по принцип. Единствено инсталацията може да е по-бавничка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такааа, вече мога да потвърдя от личен опит, че правилният отговор на въпроса ми е "с виртуална машина". Аз лично успешно използвах VMware Player за целта.

Благодаря много на всички, които ме насочиха натам и особено на simtech, който ме окуражаваше и напътстваше до последно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте с десен бутон върху програмата и изберете Свойства (Properties)/Съвместимост (Compatibility) (режима съвместимост), от списъка избирате Windows 95. OК

Така се стартират и стари програми/игри които са писани за по стара версия на ОС.

Ако програмата е DOS, може да пробвате да е пуснете със това , или тази.

Или трябва да инсталирате  Windows 95 на Виртуална машина .

Но ако тя, не толкова важна и може да и се намери алтернатива, то не си струва начинанието.

Пропуснал съм да благодаря отделно за предложените тук различни варианти, за което се извинявам! Както можете да видите по-долу, успях да си направя виртуална машина. Е, след няколко пъти работа със старата програма вече имам проблеми и с нея, но май ще трябва да пускам нова тема... :(

Бъдете здрави! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.