Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Twingo™

Сравнение между g550 и AMD X4

Препоръчан отговор

Здравейте. Искам да разбера каква е разликата между производителността на Celeron G550 и Athon II X4 760K (или някой друг четириядрен на АМД) и кога ще има забавяне, ако съм с Целерона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата е там че в интелският процесор има и вградено видео докато в АМД - то няма. Но по - мощният е атлона ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това ми е ясно, но кога точно ще усетя разликата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми разликата ще я усетиш във игрите където амд - то ще е по - производително защото все пак има 2 ядра отгоре. И от друга страна е че пък амд - то е с отключен множител и ще се клоква по - лесно и повече от Интела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, вкарващ донякъде в заблуда човека. Всичко зависи и от това, каква видеокарта работи с тоя процесор. A и тук се сравняват два процесора, единия от които е два пъти по-евтин. Не знам какво се има предвид под "забавяне", но ако става въпрос за игри, то забавяне може да има в няколко случая. Първо, силна видеокарта, която кара процесора да се товари максимално. При това положение, ако на заден план някой процес поиска от процесорното време, ще го видиш като дроп на кадрите при игра. Тоя дроп може да го има и без допълнително натоварване на процесора, ако видеокартата е доста по-бърза.  От тая гледна точка, Атлона е за предпочитане поради наличието на 4 ядра. Предполага се, че малко игри биха се възползвали максимално от тях. Следователно процесорът ще може да свърши и допълнителна работа ако се налага. Друг случай на "забавяне" имаме и в зависимост от различните игри. Всяка игра има определени изисквания към процесор и видеокарта и никой не може да гарантира, че дадена игра на даден етап няма да се опъне на процесора. Забавяне може да има и при игри, изискващи повече от 2 ядра или две нишки. Също така другия вариант е игри, ползващи една или две нишки. Тогава по принцип Интелските процесори имат предимство и може да се окаже, че Атлонът ще е слабият в случая, поради по-слабата производителност на едно ядро. 

Ако става въпрос за браузване, , филми, музика, скайп...то разлика може да има единствено при възпроизвеждането на flash. Та ако искаш да отваряш сайтове като  bet365,  тоя Селерон е слаба ракия. 

Но  аз не виждам логика да се сравняват тия два процесора. Нито са на една цена, нито са на един производител, та да се чуди човек кой да сложи. Дори да се разполага с определена сума, то интелската конфигурация ще излезе много по-евтина. Смисъла от сравнението пак ми се губи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А по-добър вариант ли е G550/2.6GHZ/2MB/LGA1155/BOX и GB R557D3-1GI, вместо 4-ядрен AMD, ако няма да се играят най-новите и тежки игри? (примерно NFS Shift и MotoGP). Crysis 3 не играя. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А по-добър вариант ли е G550/2.6GHZ/2MB/LGA1155/BOX и GB R557D3-1GI, вместо 4-ядрен AMD, ако няма да се играят най-новите и тежки игри? (примерно NFS Shift и MotoGP). Crysis 3 не играя. :D

Процесора е доста слаб, и е по-скоро за непретенциозни офис конфигурации, а видеокартата мисля че няма нужда от коментар... Иначе проблем с игрите на по-ниски детайли няма да имаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо кажете с какво дъно разполагате или ще се купува ново! Също бюджет и останалите компоненти за да ви дадем съвет! Така по на час лъжичка не се прави!

П.П. Това, което сте си харесали не е удачен вариант!

Поздрави!

Здравейте. Искам да разбера каква е разликата между производителността на Celeron G550 и Athon II X4 760K (или някой друг четириядрен на АМД) и кога ще има забавяне, ако съм с Целерона.

Разликата в производителността е огромна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, вкарващ донякъде в заблуда човека. Всичко зависи и от това, каква видеокарта работи с тоя процесор. A и тук се сравняват два процесора, единия от които е два пъти по-евтин. Не знам какво се има предвид под "забавяне", но ако става въпрос за игри, то забавяне може да има в няколко случая. Първо, силна видеокарта, която кара процесора да се товари максимално. При това положение, ако на заден план някой процес поиска от процесорното време, ще го видиш като дроп на кадрите при игра. Тоя дроп може да го има и без допълнително натоварване на процесора, ако видеокартата е доста по-бърза.  От тая гледна точка, Атлона е за предпочитане поради наличието на 4 ядра. Предполага се, че малко игри биха се възползвали максимално от тях. Следователно процесорът ще може да свърши и допълнителна работа ако се налага. Друг случай на "забавяне" имаме и в зависимост от различните игри. Всяка игра има определени изисквания към процесор и видеокарта и никой не може да гарантира, че дадена игра на даден етап няма да се опъне на процесора. Забавяне може да има и при игри, изискващи повече от 2 ядра или две нишки. Също така другия вариант е игри, ползващи една или две нишки. Тогава по принцип Интелските процесори имат предимство и може да се окаже, че Атлонът ще е слабият в случая, поради по-слабата производителност на едно ядро. 

Ако става въпрос за браузване, , филми, музика, скайп...то разлика може да има единствено при възпроизвеждането на flash. Та ако искаш да отваряш сайтове като  bet365,  тоя Селерон е слаба ракия. 

Но  аз не виждам логика да се сравняват тия два процесора. Нито са на една цена, нито са на един производител, та да се чуди човек кой да сложи. Дори да се разполага с определена сума, то интелската конфигурация ще излезе много по-евтина. Смисъла от сравнението пак ми се губи. 

Много си прав колега. Затова се гледа конфигурацията като цяло. 

Казваш цялата конфигурация и тогава може да се направи сравнение. Производителността зависи от процесор, видеокарта, РАМ памет, хард диск и т.н

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако питаш, дали ще има разлика при игри ако се ползва G550 или Athlon X4 760K, не няма да има с тая карта. Тя е достатъчно слаба, за да зависи от тия процесори. Разликата ще е на други места. Но ако ще даваш 100 лева за видеокарта, по-добре събери още съвсем малко и се насочи към тая HD7730.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мониторът ми е с резолюция 1280x1024, което, разбира се, не е HD. Единствената разлика в двете карти, според мен, е, че GB R557D3-1GI е DDR3, а POWER COLOR AX7730 1GBD5-DHE - GDDR5. Не мисля, че ще усетя разлика при игрите, които ще играя. Бихте ли ми обяснили защо в случая GB R557D3-1GI е слаба?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бихте ли ми обяснили защо в случая GB R557D3-1GI е слаба?

GIGABYTE GV-R557D3-1GI

• Chipset Radeon HD 5570

• Core Clock 650 MHz

• Memory Clock 1600 MHz

• Memory Size 1 GB

• Memory Bus 128 bit

• Card Bus PCI-E 2.1

• Memory Type DDR3

• DirectX 11

• OpenGL 4.1

• PCB Form ATX

• Digital max resolution 2560 x 1600

• Analog max resolution 2048 x 1536

• Multi-view 2

• I/O HDMI * 1, DVI-D * 1, D-sub * 1

• Card size H=32.7 mm, L=213 mm, W=133 mm

• Power requirement 400 W

=====================================================

PowerColor HD7730 1GB GDDR5 (UEFI READY)

• EAN CODE AX7730 1GBD5-DHE | 4715409182788

• Graphics Engine RADEON HD7730

Video Memory 1GB GDDR5

• Stream Processor 384 Units

Engine Clock 800MHz

• Memory Clock 1125MHz (4.5Gbps)

• Memory Interface 128bits

Bus Standard PCIE 3.0

• Display Connectors DL DVI-I/HDMI/DP

• Form Factor ATX

• ACCESSORY Cooler 1 slot Fan Sink

• Crossfire Support YES (Software CrossFire)

OpenGL 4.2

DirectX Support 11.1

• Minimum System Power Requirement (W) 400W

Това са разликите в полза на 7730.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.