Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

tulski

Проблем с UPS

Препоръчан отговор

Здравейте !  Юпиеса ми е включен към мрежата, а на него разклонител, на който са закачени компа, тонколони и монитор. Тази сутрин чистих с прахосмукачка стаята и я включих и нея към разклонителя. След 10мин. прахосмукачката угасна заедно с компютъра. Юпиеса почна да пищи все едно, че е спрял тока. Включвах, изключвах, но той си пищи. Разкачих го и го включих само него в друга стая. Работи, ама пищи. Като включа в него зарядно за телефон или радио дава ток, макар и да пищи, като го прикача към компа и той след 5 секунди спре. Какъв да е проблема ? Не може да дава по - голяма мощност, да задържа ток или друго ?

П.П. Между другото, кое е по - правилното свързване Юпиеса към мрежата, на него разклонителя с накачени всички устройства или разклонителя включен в отделно гнездо, а в юпиеса компа. И двата варианта работят.Моля да бъда извинен за невежеството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !  Юпиеса ми е включен към мрежата, а на него разклонител, на който са закачени компа, тонколони и монитор. Тази сутрин чистих с прахосмукачка стаята и я включих и нея към разклонителя. След 10мин. прахосмукачката угасна заедно с компютъра. Юпиеса почна да пищи все едно, че е спрял тока. Включвах, изключвах, но той си пищи. Разкачих го и го включих само него в друга стая. Работи, ама пищи. Като включа в него зарядно за телефон или радио дава ток, макар и да пищи, като го прикача към компа и той след 5 секунди спре. Какъв да е проблема ? Не може да дава по - голяма мощност, да задържа ток или друго ?

П.П. Между другото, кое е по - правилното свързване Юпиеса към мрежата, на него разклонителя с накачени всички устройства или разклонителя включен в отделно гнездо, а в юпиеса компа. И двата варианта работят.Моля да бъда извинен за невежеството.

Щом е включен и продължава да пиши значи му е дошло времето. Вероятно батерията му е заминала. Ще трябва да си купуваш друг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално е да имате проблем с включването на прахосмукачка след ups. Все пак той не е направен да захранва прахосмукачки - не само мощността е проблем, наличието на електромотор и голям начален пусков ток му разказват играта.

Разкачете всичко от ups-а. Включете го в тока само и търсете бутон ресет (на задния или предния панел). Друг вариант е да го оставите изключен за известно време без да е включен от копчето, но да е включен в мрежата.

Правилното връзване на ups и техниката след него е следното:

1. Кабела на ups-а (захранващ го с ток) директно в контакт на стената (заземен). Може да се използва и разклонител, но е добре да е качествен. В него може да включите и уредите от точка 3.

2. Кабелите от изходите на ups-a към входовете на захранването на кутията и монитора.

3. Включването на всякакъв вид принтери, скенери и други консуматори с електромотори в тях и голям пусков ток е забранено - включват се в разклонител в същия или друг разклонител на същата фаза в къщата.

Дано съм бил полезен.

Споменете марка и модел и ще получите конкретни съвети за решаване на проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ups inform guard s600a - това е модела. Бутон Reset няма. Споменах, че и отделно го включвах няма ефект. Юпиеса ми има само един изход. Ако правилно съм разбрал, при моята конфигурация в изхода му да включа компа, а тонколоните и монитора в разклонител, който си е в отделно гнездо на контакта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.informups.com/pdf/guard_compact_manuals.pdf - стр.4 - точка 9 - вижте кой е точно вашия случай и опитайте решението, което е дадено. Изваждането на батерията и махането на единия извод също би ресетнало ups-a, но не знам дали не се е повредило нещо, затова по-добре следвайте стъпките от ръководството.

Отностно другото - щом имате само един извод на упс-а, то е допустимо ползването на разклонител, в който можете да включите компютъра и монитора само.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще го разгледам.  Пак да попитам глупаво. В единствения извод на юпиеса да включа компа, /а другите джаджи в самостоятелен разклонител/ или разклонителя на който на нацъкам всички устройства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От контакта разклонител1 -> в него включени: захранването на ups, тонколони -> упс -> разклонител2 -> в него включени компютър и монитор.

По-просто от това не мога да го обясня. Ако имаш принтер или скенер - в първия разклонител1 (този включен директно в контакта). В него НЕ включваш:

1. Големи консуматори (климатик, печка и т.н.)

2. Консуматори с електромотори (прахосмукачка например).

3. Други уреди внасящи смущения в захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за помощта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо огледай ЮПСа за предпазител , сега дали е от вън или вътре във него - не знам , ще трябва вие да проверите . Как така напъхахте уред 2киловата във ЮПСа :shock11: Изгорял е предпазител на входа и сега пищи щото работи на батерия , той и индикация има :D че работи на батерия .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така напъхахте уред 2киловата във ЮПСа  :shock11: Изгорял е предпазител на входа и сега пищи щото работи на батерия , той и индикация има  :D че работи на батерия ."

=========================================================================================================

Не сте чели горните коментари. Прахосмукачката я включих в разклонителя.  Освен това, ако работи само на батерия, тя нали ще се изтощи след някое време. А той си пищи с часове. И ако включа в него нещо слабо - телефон, радио им подава ток, чак като включа компа той угасва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така съм те разбрал че си вкл. уреда след ЮПСа  .... и даже ми е чудно как изобщо е тръгнала прахосмукачката :ph34r:

Тогава последвай съвета на колегата - едно време в една фирма си изкарвах някой лев с тоя метод :)

Изваждането на батерията и махането на единия извод също би ресетнало ups-a

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.