Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

andreas500

Айде сега да ми препоръчате Windows 7 или XP :D

Препоръчан отговор

Здравейте. За лаптопа ми DELL Latitude E6400 оригинално пристигна с (може би) лицензиран XP. Махнах го и сложих 7 след това намерих един OEM образ за DELL (ако го сложиш на DELL машина ос-а става оригинална и лицензирана). Сега съм с този OEM.  

Препоръчайте ми  кое наистина е по-добре (без да споменавате Глиста!).

Характеристиките с които взех последната бройка на Изотсървиз (взех им и последния Optiplex 760 SFF 2 дена преди лаптопа, но това си е друга тема :D). И така:

Процесор: Core 2 Duo P8600 2.53 GHZ (когато е охладен си държи така. В еверест пише Overclock 5% :)). Иначе по дефулт е 2.40 GHZ. Процесора е  с 3 МБ кеш. Видео: Full HD Intel GMA X4500MHD 533 mhz клок (така пак казва евереста :D)

RAM: 2 GB DDR2 800 MHZ (обмислям за 4, но по-нататък). HDD - 160 GB SATA III

Та препоръчайте :). Или направо да слагам убунти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

windows 8 pro е най доброто според мен. пък и ядрото му е като на 7-ицата така че може ОЕМ-а да стане и за 8-ица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обмислях да слагам 8, но няма драйвъри, а вградените едва ли ще са достатъчни. Колкото до игри под XP ми вървят най-новите със средни настройки, а със 7 на минимални или изобщо не вървят. Според мен ще е по-добре с XP, а според вас?

Не споменах, че този образ е XP и първоначално беше XP :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви игри на тази антика....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не е чак пък антика. Ако искаш ИСТИНСКА антика имам някакъв безмарков комютър произведен през 1997. Той е по-стар от мене бе.. Както и да е. Не е антика, защото си беше доста скъп като го взех (550 лв), а това си е доста за втора ръка лаптоп. Ти виж колко е струвал през 2009-та - 1333 долара някъде го видях и за 2000... За игри да - не е много подходящ, но за нормална работа - съвсем леки игри от време на време. Повече го ползвам, за да си контролирам сървъра. Не съм геймър и за това не взех ония геймърски "зверове" на асус, въпреки, че имах необходимия бюджет.

А така. Кое ще е по добре (да се върнем по темата!):

XP или 7 за този лаптоп?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото знам тази година спират подръжката (ъпдейтите ) на XP . След това може и да ти прави проблем с браузарите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обмислях да слагам 8, но няма драйвъри, а вградените едва ли ще са достатъчни. Колкото до игри под XP ми вървят най-новите със средни настройки, а със 7 на минимални или изобщо не вървят. Според мен ще е по-добре с XP, а според вас?

Не споменах, че този образ е XP и първоначално беше XP :D

Драйверите за 8 си ги изтегляш от сайта на производителя - дано да ги има, все пак провери. А по въпроса 7 или XP щом ти е по удобно за игри и пр. на XP си ползвай XP - все пак ще го ползваш ти и трябва да ти е удобно на теб. лично аз бих предпочел 7 заради неясното бъдеще на поддръжката на XP и рид други причини, но ти си решаваш. Ако искаш ся докато XP-то го поддържат си го ползвай с XP, а за в бъдеще ако евентуално от microsoft спрат поддръжката мини на 7 или 8.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За два или по-малко гиги рам не си заслужава седмица да слагаш. Карай си на XP ... най-добре. Като сложиш 4-ка рам си сложи 7-ца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

слагаш още 2 рам за 7 иначе така хр.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам смисъл от 4ГБ ,ако компютъра се ползва само за ровене из нета.Дори и за Windows 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.