Премини към съдържанието
Jotto_del

(Решен)Проблем с Wifi рутер (в Германия)

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги! Имам проблем с домашния Wifi рутер. Ползвам го от 2години и за сега не ми е правил мизерии, но последния един месец почна да се рестартира сам. В началото си помислих, че не е нещо фатално, но вече почна доста често на ден по няколко пъти. Използвам само Wifi връзката. Другото което е, че като го пипна е доста топъл, но тук в Германия последния един месец постоянно беше 30+градуса и си мисля дали от това да не е проблема. Вие как мислите?

Рутера е Alice Modem 1121 WLAN, ако има някакво значение.

post-274884-0-68749500-1375863625_thumb.

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е по-слабичък хардуерно, и го товариш с торенти и подобни е напълно нормално да се рестартира/забива. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е по-слабичък хардуерно, и го товариш с торенти и подобни е напълно нормално да се рестартира/забива. :)

Еми не дърпам нищо, главно YouTube, онлайн ТВ и по форумите се ровя. Другото което забелязах, е когато го рестартирам ръчно тогава работи повече време без сам да се рестартира. :lock:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми не дърпам нищо, главно YouTube, онлайн ТВ и по форумите се ровя. Другото което забелязах, е когато го рестартирам ръчно тогава работи повече време без сам да се рестартира. :lock:

Къде е поставен рутера ( има ли възможност да се охлажда)? Към какво е включен ( към разконител или отделен контакт на стената)? Адаптера загрява ли много?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ино радиаторче на микропроцесора на рутера, закрепено с термолепенка, а пък ако не е достатъчно - още по-агресивно - една 40мм перка върху радиаторчето ще решат генерално проблема с рестартиране. Най-вероятно се рестартира просто от горещината и прегряване.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-простото решение без модификации - един голям настолен вентилатор да 'обдухва' рутер-а и ще си решите проблема, ако е от жегите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фърмуера е последна версия, поне така пише като влезна в рутера и дам да се акруализира.

Иначе съм го поставил на една масичка плътно до принтера и е включен към разклонител. Адаптера е доста по-хладен от самия рутер(рутера си пари направо). :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе съм го поставил на една масичка плътно до принтера и е включен към разклонител. Адаптера е доста по-хладен от самия рутер(рутера си пари направо).

Дадох ти решението, ако не - да ти го сменя доставчика, ако е техен. Какво повече да се говори?

Най-простото решение без модификации - един голям настолен вентилатор да 'обдухва' рутер-а и ще си решите проблема, ако е от жегите...

Не е решение. Не е целта да обдухваш пластмасите на рутера, а микропроцесора вътре.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фърмуера е последна версия, поне така пише като влезна в рутера и дам да се акруализира.

Иначе съм го поставил на една масичка плътно до принтера и е включен към разклонител. Адаптера е доста по-хладен от самия рутер(рутера си пари направо). :mad:

Обади се на интернет доставчика,по вероятно рутерът е дефектирал.Имах същият проблем преди една седмицаи ми изпратиха нов рутер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Обади се на интернет доставчика,по вероятно рутерът е дефектирал.Имах същият проблем преди една седмицаи ми изпратиха нов рутер.

Рутера не е дефектирал щом работи, а явно много прегрява и колегата е посочил какво да направите. Ако не можете, подменете го тогава с нов.

"Ино радиаторче на микропроцесора на рутера, закрепено с термолепенка, а пък ако не е достатъчно..."

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за помоща. Първо ще се опитам да го охлаждам по някакъв начин. Мисля да го закача на стената, защото там има повече движение на въздуха, докато сега е "запушен" от принтера и е в ъгъла на стаята. Ако не стане ще ида при доставчика и ще взема нов. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да слагаш радиатор , отвори  само горния капак докато отминат жегите . :) какво ще си играеш :no-no: изключи го и викай немското бтк да го сменя :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги проблема се оказа, че не е от прегряване и затова да се рестартира рутера. Сега съм го включил на Лан-а и няма никакви проблеми, но ако искам да се свържа чрез Wifi-то веднага се рестартира. Пробвах и от телефона да се свържа през Wifi-то и познайте отново рестарт. :)  Явно през Wifi-то дава някаква грешка или се претоварва рутера и се рестартира. Явно е за смяна и в най-скоро време ще ида да ми го сменят. Откакто ползвам Лан-а не се е рестартирал нито веднъж. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За смяна е зет ми си го смени и сега няма проблем , на същия доставчик е. Просто отиди в О2 и те веднага  го проверяват и до 2 дена ти пращат нов.

Редактирано от balki65 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.