Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Купих последната бройка на Изотсървиз Optiplex 760 SFF (исках DT модела, но никъде го нямаше). Та така. Купих го и го сложих, като сървърна машина (за хост на Minecraft сървъра ми). Всичко работи идеално под Linux CENTOS 6, но като че ли се претоварва от време на време и всичко замръзва. Не ми се вярва да е от хардуера, защото под Intel Atom D410 и 2 GB рам сървъра вървеше 4 пъти по-добре. Според мен е нещо софтуерно. Както и да е. Ако можете да ми помогнете нататък ще се радвам.

Сега дайте си мненията относно този компютър.

Процесор: Core 2 Duo E8400 3 GHZ, 6 MB кеш РАМ: 4 ГБ ДДР2

Видео: Intel Graphics Media Accelerator (GMA) X4500MHD или X4500M, но трябва да е първата, тъй като лаптопа ми е с HD, а игрите вървят 4 пъти по-зле.

ОС: Linux (Centos 6.4)

Дайте си мненията отностно компактност на кутията

Мощност на захранването, процесор, рам и т.н.

Можете да дадете мнения и общо за всичко :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм използвал това дистро на Линукс но със сигурност има инструмент, който да покаже натовареността на машината и на мрежата като цяло. Във форума има колеги, които са доста навътре с Линукс ОС, изчакай тяхното мнение и насоки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре. Аз иначе използвам "HTOP", за да гледам. От време на време и 2-те ядра се натоварват на 100 и се мъчат даже и над 100 за 2 минути. А през това време сървъра така хубаво си забива, че нямам думи. Така наречените "тикове" в Minecraft, които показват с как върви сървъра и как се зарежда World-а спадат до 1-2 и чакаш 1 минута докато ти се покаже, че в чата си написал LAAAAAAAAG. Като се оправи пък внезапно скачат до 71 (нормалното е 20.0) и се претоварва машината пак и пак забива. Пак падат тиковете до 1-2 и пак същата история. По някога се оправя само за 5-6 минути, но в повечето случай трябва да спра сървъра, да изчакам да се разтовари машината и чак тогава пак да го пусна. През това време играчите се нерват защо не им работи любимия сървър. Само им казвам, че имам технически проблеми, а те - до кога така?.

п.п Това така наречено "претоварване" се получава само докато е пуснат сървъра. Когато го държах под Windows Server 2003 R2 нямаше грам проблем, но спрях да го ползвам, защото от цели 4 ГБ рам за сървъра мога да дам едва 1024МБ (1гб).

п.п2 Забравих да кажа и, че харддиска се претоварва. Дали защото прекаленото много играчи (27-28) копаят, вървят и разширяват света и съответно той само зарежда, зарежда и се уголемява размера като МБ естествено и хардиска да не може да смогне и да се наложа да взема SSD? Но те работят на принципа на флашките - 1 седмица с това натоварване и или ще се повредят или ще си изхабят циклите и отказват да стартират.

Редактирано от andreas500 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо точно CentOS си избрал за ОС /имаш ли познания в Линукс средите?!?/, и въобще от къде ти минава през ум, че не е изключен хардуерен проблем ? Това пък за Server 2003 въобще не го схванах. Според Майкрософт системните изисквания са следните:

• For an x86-based computer:
    • One or more processors with a recommended minimum speed of 550 megahertz (MHz). The minimum supported speed is 133 MHz. A maximum of four processors per computer is supported. Processors from the Intel Pentium/Celeron family, AMD K6/Athlon/Duron family, or compatible processors are recommended.
    • 256 megabytes (MB) of RAM (recommended minimum). 128 MB is the minimum supported, and 4 gigabytes (GB) is the maximum supported.

For computers with more than 4 GB of RAM, be sure to confirm hardware compatibility by clicking the appropriate link in Support resources.
  • For an x64-based computer:
    • One or more processors with a minimum speed of 1.4 gigahertz (GHz). A maximum of four processors per computer is supported.
    • 512 MB of RAM (minimum).

For computers with more than 4 GB of RAM, be sure to confirm hardware compatibility by clicking the appropriate link in Support resources.

Ами проблем с мрежата пък защо да е изключен ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре. Аз иначе използвам "HTOP", за да гледам. От време на време и 2-те ядра се натоварват на 100 и се мъчат даже и над 100 за 2 минути. А през това време сървъра така хубаво си забива, че нямам думи. Така наречените "тикове" в Minecraft, които показват с как върви сървъра и как се зарежда World-а спадат до 1-2 и чакаш 1 минута докато ти се покаже, че в чата си написал LAAAAAAAAG. Като се оправи пък внезапно скачат до 71 (нормалното е 20.0) и се претоварва машината пак и пак забива. Пак падат тиковете до 1-2 и пак същата история. По някога се оправя само за 5-6 минути, но в повечето случай трябва да спра сървъра, да изчакам да се разтовари машината и чак тогава пак да го пусна. През това време играчите се нерват защо не им работи любимия сървър. Само им казвам, че имам технически проблеми, а те - до кога така?.

п.п Това така наречено "претоварване" се получава само докато е пуснат сървъра. Когато го държах под Windows Server 2003 R2 нямаше грам проблем, но спрях да го ползвам, защото от цели 4 ГБ рам за сървъра мога да дам едва 1024МБ (1гб).

п.п2 Забравих да кажа и, че харддиска се претоварва. Дали защото прекаленото много играчи (27-28) копаят, вървят и разширяват света и съответно той само зарежда, зарежда и се уголемява размера като МБ естествено и хардиска да не може да смогне и да се наложа да взема SSD? Но те работят на принципа на флашките - 1 седмица с това натоварване и или ще се повредят или ще си изхабят циклите и отказват да стартират.

Започнете разследването си от версията на джава, дали има нови версии на ядрото, какво излишно е пуснато и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох из форуми да си сложа най-новата версия като премахна старата 1.6 и премина на 1.7. Направих го отдавна и винаги когато има нов ъпдейт си го свалям (използвам Minimal Desktop графична среда, защото нямам много време да се занимавам с терминали).

Наистсина не бива на изключваме хардуерен проблем, но защо под Windows не ми правеше този отвратителен проблем? Да не би HDD-то да сдава багажа, защото когато забива лампичката започва да свети ярко и солидно. Все едно е индикатор за захранване... А когато се пробвам да мръдна мишката - Тя засича забива и зацепва и се мести като телепортиране по екрана след 5 секунди, да не говорим за отваряне на дурги програми (като HTOP например). Веднъж с много мъки успях да отворя тази програма докато компютъра беше "забил" - всичко на 100%.

Но щом мишката зацепва - проблема е в харда (най-вече), защото просто всичко се "забавя". Нито прегрява процесора и се товари толкова просто по случайност. Не споменах, че когато само за първи път забие  (в самото начало) тогава и 2-те ядра стават на 100% за 5-6 секунди след което се връщат на 15-25, което си е нормалното - все пак работи сървър. А иначе хардиска не спира да дращи по дискетата. Не буквално, но само се чува как пише и чете от него.

Едит: Няма нищо пуснато освен сървъра и понякога HTOP. Той почти винаги е пуснат, за да гледам натоварването.

Редактирано от andreas500 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох из форуми да си сложа най-новата версия като премахна старата 1.6 и премина на 1.7. Направих го отдавна и винаги когато има нов ъпдейт си го свалям (използвам Minimal Desktop графична среда, защото нямам много време да се занимавам с терминали).

Наистсина не бива на изключваме хардуерен проблем, но защо под Windows не ми правеше този отвратителен проблем? Да не би HDD-то да сдава багажа, защото когато забива лампичката започва да свети ярко и солидно. Все едно е индикатор за захранване... А когато се пробвам да мръдна мишката - Тя засича забива и зацепва и се мести като телепортиране по екрана след 5 секунди, да не говорим за отваряне на дурги програми (като HTOP например). Веднъж с много мъки успях да отворя тази програма докато компютъра беше "забил" - всичко на 100%.

Но щом мишката зацепва - проблема е в харда (най-вече), защото просто всичко се "забавя". Нито прегрява процесора и се товари толкова просто по случайност. Не споменах, че когато само за първи път забие  (в самото начало) тогава и 2-те ядра стават на 100% за 5-6 секунди след което се връщат на 15-25, което си е нормалното - все пак работи сървър. А иначе хардиска не спира да дращи по дискетата. Не буквално, но само се чува как пише и чете от него.

Едит: Няма нищо пуснато освен сървъра и понякога HTOP. Той почти винаги е пуснат, за да гледам натоварването.

А каква е джавата. И кои са процесите, които товарят. И се научете с терминали, пускането на графична среда на сървър е безумие

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-елементарно наблюдение на линукс машина става с Webmin + плъгина Historic System Statistics

даже и монитор не ти трябва да пестиш ток ;)

Редактирано от saentist (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така си е, но аз използвам един стар CRT монитор на 300-320 волта (до колкото знам това е минимма, който тези монитори дърпат) на 10 ампера или повече. Даже разклонителя загрява и мирише зарадни него :D. А пък колко ток дърпа да не говорим. Дърпа колкото 24/7 трифазен електрожен :D Даже по някога тока гасне и палчетата падаат, когато го рестартирам/включа :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.