Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте. Купих последната бройка на Изотсървиз Optiplex 760 SFF (исках DT модела, но никъде го нямаше). Та така. Купих го и го сложих, като сървърна машина (за хост на Minecraft сървъра ми). Всичко работи идеално под Linux CENTOS 6, но като че ли се претоварва от време на време и всичко замръзва. Не ми се вярва да е от хардуера, защото под Intel Atom D410 и 2 GB рам сървъра вървеше 4 пъти по-добре. Според мен е нещо софтуерно. Както и да е. Ако можете да ми помогнете нататък ще се радвам.

Сега дайте си мненията относно този компютър.

Процесор: Core 2 Duo E8400 3 GHZ, 6 MB кеш РАМ: 4 ГБ ДДР2

Видео: Intel Graphics Media Accelerator (GMA) X4500MHD или X4500M, но трябва да е първата, тъй като лаптопа ми е с HD, а игрите вървят 4 пъти по-зле.

ОС: Linux (Centos 6.4)

Дайте си мненията отностно компактност на кутията

Мощност на захранването, процесор, рам и т.н.

Можете да дадете мнения и общо за всичко :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм използвал това дистро на Линукс но със сигурност има инструмент, който да покаже натовареността на машината и на мрежата като цяло. Във форума има колеги, които са доста навътре с Линукс ОС, изчакай тяхното мнение и насоки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре. Аз иначе използвам "HTOP", за да гледам. От време на време и 2-те ядра се натоварват на 100 и се мъчат даже и над 100 за 2 минути. А през това време сървъра така хубаво си забива, че нямам думи. Така наречените "тикове" в Minecraft, които показват с как върви сървъра и как се зарежда World-а спадат до 1-2 и чакаш 1 минута докато ти се покаже, че в чата си написал LAAAAAAAAG. Като се оправи пък внезапно скачат до 71 (нормалното е 20.0) и се претоварва машината пак и пак забива. Пак падат тиковете до 1-2 и пак същата история. По някога се оправя само за 5-6 минути, но в повечето случай трябва да спра сървъра, да изчакам да се разтовари машината и чак тогава пак да го пусна. През това време играчите се нерват защо не им работи любимия сървър. Само им казвам, че имам технически проблеми, а те - до кога така?.

п.п Това така наречено "претоварване" се получава само докато е пуснат сървъра. Когато го държах под Windows Server 2003 R2 нямаше грам проблем, но спрях да го ползвам, защото от цели 4 ГБ рам за сървъра мога да дам едва 1024МБ (1гб).

п.п2 Забравих да кажа и, че харддиска се претоварва. Дали защото прекаленото много играчи (27-28) копаят, вървят и разширяват света и съответно той само зарежда, зарежда и се уголемява размера като МБ естествено и хардиска да не може да смогне и да се наложа да взема SSD? Но те работят на принципа на флашките - 1 седмица с това натоварване и или ще се повредят или ще си изхабят циклите и отказват да стартират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо точно CentOS си избрал за ОС /имаш ли познания в Линукс средите?!?/, и въобще от къде ти минава през ум, че не е изключен хардуерен проблем ? Това пък за Server 2003 въобще не го схванах. Според Майкрософт системните изисквания са следните:

• For an x86-based computer:
    • One or more processors with a recommended minimum speed of 550 megahertz (MHz). The minimum supported speed is 133 MHz. A maximum of four processors per computer is supported. Processors from the Intel Pentium/Celeron family, AMD K6/Athlon/Duron family, or compatible processors are recommended.
    • 256 megabytes (MB) of RAM (recommended minimum). 128 MB is the minimum supported, and 4 gigabytes (GB) is the maximum supported.

For computers with more than 4 GB of RAM, be sure to confirm hardware compatibility by clicking the appropriate link in Support resources.
  • For an x64-based computer:
    • One or more processors with a minimum speed of 1.4 gigahertz (GHz). A maximum of four processors per computer is supported.
    • 512 MB of RAM (minimum).

For computers with more than 4 GB of RAM, be sure to confirm hardware compatibility by clicking the appropriate link in Support resources.

Ами проблем с мрежата пък защо да е изключен ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре. Аз иначе използвам "HTOP", за да гледам. От време на време и 2-те ядра се натоварват на 100 и се мъчат даже и над 100 за 2 минути. А през това време сървъра така хубаво си забива, че нямам думи. Така наречените "тикове" в Minecraft, които показват с как върви сървъра и как се зарежда World-а спадат до 1-2 и чакаш 1 минута докато ти се покаже, че в чата си написал LAAAAAAAAG. Като се оправи пък внезапно скачат до 71 (нормалното е 20.0) и се претоварва машината пак и пак забива. Пак падат тиковете до 1-2 и пак същата история. По някога се оправя само за 5-6 минути, но в повечето случай трябва да спра сървъра, да изчакам да се разтовари машината и чак тогава пак да го пусна. През това време играчите се нерват защо не им работи любимия сървър. Само им казвам, че имам технически проблеми, а те - до кога така?.

п.п Това така наречено "претоварване" се получава само докато е пуснат сървъра. Когато го държах под Windows Server 2003 R2 нямаше грам проблем, но спрях да го ползвам, защото от цели 4 ГБ рам за сървъра мога да дам едва 1024МБ (1гб).

п.п2 Забравих да кажа и, че харддиска се претоварва. Дали защото прекаленото много играчи (27-28) копаят, вървят и разширяват света и съответно той само зарежда, зарежда и се уголемява размера като МБ естествено и хардиска да не може да смогне и да се наложа да взема SSD? Но те работят на принципа на флашките - 1 седмица с това натоварване и или ще се повредят или ще си изхабят циклите и отказват да стартират.

Започнете разследването си от версията на джава, дали има нови версии на ядрото, какво излишно е пуснато и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох из форуми да си сложа най-новата версия като премахна старата 1.6 и премина на 1.7. Направих го отдавна и винаги когато има нов ъпдейт си го свалям (използвам Minimal Desktop графична среда, защото нямам много време да се занимавам с терминали).

Наистсина не бива на изключваме хардуерен проблем, но защо под Windows не ми правеше този отвратителен проблем? Да не би HDD-то да сдава багажа, защото когато забива лампичката започва да свети ярко и солидно. Все едно е индикатор за захранване... А когато се пробвам да мръдна мишката - Тя засича забива и зацепва и се мести като телепортиране по екрана след 5 секунди, да не говорим за отваряне на дурги програми (като HTOP например). Веднъж с много мъки успях да отворя тази програма докато компютъра беше "забил" - всичко на 100%.

Но щом мишката зацепва - проблема е в харда (най-вече), защото просто всичко се "забавя". Нито прегрява процесора и се товари толкова просто по случайност. Не споменах, че когато само за първи път забие  (в самото начало) тогава и 2-те ядра стават на 100% за 5-6 секунди след което се връщат на 15-25, което си е нормалното - все пак работи сървър. А иначе хардиска не спира да дращи по дискетата. Не буквално, но само се чува как пише и чете от него.

Едит: Няма нищо пуснато освен сървъра и понякога HTOP. Той почти винаги е пуснат, за да гледам натоварването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох из форуми да си сложа най-новата версия като премахна старата 1.6 и премина на 1.7. Направих го отдавна и винаги когато има нов ъпдейт си го свалям (използвам Minimal Desktop графична среда, защото нямам много време да се занимавам с терминали).

Наистсина не бива на изключваме хардуерен проблем, но защо под Windows не ми правеше този отвратителен проблем? Да не би HDD-то да сдава багажа, защото когато забива лампичката започва да свети ярко и солидно. Все едно е индикатор за захранване... А когато се пробвам да мръдна мишката - Тя засича забива и зацепва и се мести като телепортиране по екрана след 5 секунди, да не говорим за отваряне на дурги програми (като HTOP например). Веднъж с много мъки успях да отворя тази програма докато компютъра беше "забил" - всичко на 100%.

Но щом мишката зацепва - проблема е в харда (най-вече), защото просто всичко се "забавя". Нито прегрява процесора и се товари толкова просто по случайност. Не споменах, че когато само за първи път забие  (в самото начало) тогава и 2-те ядра стават на 100% за 5-6 секунди след което се връщат на 15-25, което си е нормалното - все пак работи сървър. А иначе хардиска не спира да дращи по дискетата. Не буквално, но само се чува как пише и чете от него.

Едит: Няма нищо пуснато освен сървъра и понякога HTOP. Той почти винаги е пуснат, за да гледам натоварването.

А каква е джавата. И кои са процесите, които товарят. И се научете с терминали, пускането на графична среда на сървър е безумие

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-елементарно наблюдение на линукс машина става с Webmin + плъгина Historic System Statistics

даже и монитор не ти трябва да пестиш ток ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така си е, но аз използвам един стар CRT монитор на 300-320 волта (до колкото знам това е минимма, който тези монитори дърпат) на 10 ампера или повече. Даже разклонителя загрява и мирише зарадни него :D. А пък колко ток дърпа да не говорим. Дърпа колкото 24/7 трифазен електрожен :D Даже по някога тока гасне и палчетата падаат, когато го рестартирам/включа :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.