Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Ragnarous

Request timed out

Препоръчан отговор

От много отдавна имам този проблем, даже съм писал тук:

http://www.kaldata.com/forums/topic/200099-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC-%D1%81-%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B0/?hl=%2Btimed+%2Bout

(вижте датата)

и днес направо не мога да търпя повече. Видях тази тема:

http://www.kaldata.com/forums/topic/208858-%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%8A%D1%81%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B5%D1%82/?hl=%2Btimed+%2Bout#entry2501524

И ходих да ги извикам. Оказва се, че когато пусна нещо което дърпа стабилно интернет (било то игра или торент) започват timed out... Направих и много снимки на които показвам, но няма смисъл да ги качвам. Идваха, даде ми техника си телефона. Ще ги натискам до дупка!

Въпросът ми е, как да оставя run-a включен да им покаже колко често го прави, като то в определен момент ги изчиства (не пази историята). Той каза да му се обадя като стане и тогава щял да дойде. Аз попадам в така наречени "дупки" за по може минути, може и секунди. Той докато дойде (било то и с кола) може да отмине. Както и стана днес. Дойдоха и какво - има интернет има всичко... Мързи ги сигурно... Ще може ли да докажа със снимките които съм направил, че проблема е в тях?

1. Преинсталиран win

2. Приличен интернет

3. Тестван на 2 лаптопа и настолен

4. С рутер - има wifi

5. Олекотен максимално за да не се товари от нищо

6. Почистен

7. Преглеждан технически

Просто не знам от къде ми дойде това... (влача го близо половин година)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От доставчика е. Всички проблеми с интернета на изправен компютър са от доставчика.

При мен на Виваком всяка вечер от 21 часа около 30-40 минути няма интернет и после сам идва. Мързи ги да си оправят техниките и апаратурите за сигнала и това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако от торенти или друг вид сваляния се получават сривовете, то може да оставиш нещата да вървят, до като дойде човека. По принцип от cmd-то може да копираш и да съхраняваш в Word файлове от пуснатия ping. Причината вероятно е в лош суич по мрежата или окислени кабели ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А добре, от cmd може и да стане цял ден пинг. Но в run-a не става. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От доставчика е. Всички проблеми с интернета на изправен компютър са от доставчика.

При мен на Виваком всяка вечер от 21 часа около 30-40 минути няма интернет и после сам идва. Мързи ги да си оправят техниките и апаратурите за сигнала и това е.

При Виваком всичко е наопаки ! Ако ви постна едни снимки от 7.00 сутринта, лошо ще ви стане /в ненатоварено време/. То не бяха спирания, то не бяха прекъсвания, то не бяха загуби, то не бяха проблеми с ДНС-ите.... Цялата им мрежа е от стари кабели, от незнам коя година, така че няма как да не е безпроблемен Интернета им. Оправданието им - ми модема толкоз си може, това е... Пък техническа подръжка, ми по-добре не чакайте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При Виваком всичко е наопаки ! Ако ви постна едни снимки от 7.00 сутринта, лошо ще ви стане /в ненатоварено време/. То не бяха спирания, то не бяха прекъсвания, то не бяха загуби, то не бяха проблеми с ДНС-ите.... Цялата им мрежа е от стари кабели, от незнам коя година, така че няма как да не е безпроблемен Интернета им. Оправданието им - ми модема толкоз си може, това е... Пък техническа подръжка, ми по-добре не чакайте.

По аватара си спомням, че май бяхте на BLIZOO - сега сте минали на Виваком. Защо такава грешка?

П.П. По темата - нещо в момента не ми се е получило това със загубите на пакети (не се знае дали са оправяли кабели или просто късмет).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цялата им мрежа е от стари кабели, от незнам коя година,

Има и от преди 1960 :)

И ще почна да ви съдя за авторско право :( не може да ми копирате аватара така безразборно :) е има някой корекции но темата е същата . дори гледам някакъв във един друг форум цопнал направо моя аватар .

ПП. до сега го търсих - ето го хубавеца .

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По темата - не, пак си има загуби на пакети. Днес пак ще ходя да се разправям да ходят да си оправят кабелите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказва се, че когато пусна нещо което дърпа стабилно интернет (било то игра или торент) започват timed out...

Здравейте! Аз имах същите проблеми. Оказа се, че имам " лимит на сесии " от доставчика. Намалих броя на посредниците при торентите с 10 под лимита на сесиите и пуснат Skype и нещата си дойдоха на мястото. Просто проверете дали имате такъв лимит при вашия доставчик и действайте. В Гугъл има доста информация по тоя въпрос за лимита. Поне при мен така се оправиха нещата. 

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Тествайте с изправен (преинсталиран) компютър включен директно в кабела от доставчика (ако е възможно) - не е ясно и от двете теми как идва интернета и какви устройства са свързани преди пропадащата връзка.

2. При претоварване на някое от обслужващите устройства по 'пътя на интернета' при командата ping се получава загуба на пакети и това е нормално, защото съответното у-во не може да поеме натоварването.

3. При предложения от мене тест елиминирате всички ваши у-ва и доказвате проблема на доставчика (най-добре е, ако имате две различни у-ва, с които да тествате при вас).

4. Ако и след това пак Ви кажат, че проблема е при Вас - сменете доставчика без да се замисляте - тези са некадърници.

5. Защо Вие трябва да доказвате нещо - те трябва да следят пинг-а до Вас (вие само трябва да оставите пуснато у-во) и при пропадане на пакетите да се търси проблема къде е...

Това са ми моите размисли по темата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега , ами доставчика ако трябва да обходи 100 суича за да разбере кой се ебава ;) че някой имал от време на време загуби на някой пакет :no-no: не мисля че някой ще си играе с това - едва дали са толкова свободни .

При тия загуби не са пък чак толкова проблемни . И вярно , нека автора да каже какъв нет използва , щото ние си говорим за лан , ползваш рутер , ако си на лан - сложи кабела директно и тествай .

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ако си на лан - сложи кабела директно и тествай .

Тогава пък може и да има проблем с МАК адреса. Ако не разбира, по-добре да не пипа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си , аз винаги го клонирам за да мога преди да се обадя на доставчика си - да съм подготвен :) Дори онзи ден бях готов да ги скастря , но се оказа че рутера ми нещо издъхва :( боднах кабела директно и нета потече както трябва .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето какво се случи:

1. В офиса казаха, че било конфликт на ИП-та и дадоха други настройки

2. Не стана

3. Дойдоха други техници

4. Казаха, че било от рутера (невъзможно, беше така преди да го купя)

5. Сложиха ми кабела в компютъра като му смениха накрайника (онова пластмасовото)

6. Като си заминаха пак стана

7. Прекъсванията намаляха, но не спряха

8. Писна ми да се занимавам, ще мина на друг интернет като окабели конкуренцията града

100mbps интернет чрез кабелната. Цена с кабелната 20лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
100mbps интернет чрез кабелната. Цена с кабелната 20лв

100 мегабита ако са гарантирани ще е добре, че по коаксиален кабел ме съмнява да нямаш пак прекъсвания... Истината вече е в оптиката, и в това е бъдещето на технологията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е истина просто... Да са толкова некомпетентни да не знаят какво го причинява и как да го оправят... В момента чаках 15 минути за да напиша този коментар. Зареждаше ми страницата до безкрай... В Run-a положението е трагедия... Как да го опиша... Все едно има и друг човек с тези настройки и той от другата страна смуче сигнала теглейки нещо и за мен не остава. Не е това, но така ми се струва... Ужас...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По темата - Набий в cmd: ping google.com  -l 128 -t >> ime_na_fail.txt за около 24ч и го качи тук

- Набий в cmd: tracert google.com >> ime_na_fail_2.txt и го качи и него

- Кой ти е доставчика , какъв ти е плана.

- Какво работи на компютъра и какво имаш пуснато в мрежата ти ( домашната). В това число инфо отностно скайп, торент клиент, даунлоад акселератор.

Като върнеш това инфо , ще го разгледам, но до тогава не мога да гадая какво ти е.. Отднелно не забравайте че интернета който се предоставя на територията на България от всички доставчици за крайни клиенти не е професионален, няма гарантирана скорост, няма SLA за времезакъснения , колебания , както и наличие на услугата (uptime).

Edit1: Забравих дай и arp -a в cmd-то , както и какъв уиндоус ползваш, също така и какъв вид е връзката (Оптика + Мед , LAN (FTTn/FTTb) или някакъв линк да го видим)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ще се радвам ако успеете да намерите какво му е на интернета ми. Ще сложите в джоба си №1 интернет в моят град (№1 защото превзе с кабели още преди БТК и други да дойдат, сега хората ги мързи да се местят и стоят при тях)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега , ами доставчика ако трябва да обходи 100 суича за да разбере кой се ебава ;) че някой имал от време на време загуби на някой пакет :no-no: не мисля че някой ще си играе с това - едва дали са толкова свободни .

При тия загуби не са пък чак толкова проблемни . И вярно , нека автора да каже какъв нет използва , щото ние си говорим за лан , ползваш рутер , ако си на лан - сложи кабела директно и тествай .

Публикувано изображение

Не съм съгласен с тебе, че е нормално да се губи някой пакет и че не е задължение на доставчика да си оправи мрежата, щом има проблеми.

Ето и един тест на моята връзка към твоя адрес:

post-309135-0-41455800-1376543820_thumb.

И това, не е да се заяждам, а за да покажа, че може.

Към колегата с проблема, как е положението с пинг към dns и gate на доставчика - това си е в тяхната мрежа, за която те отговарят...

Ако при пинг имаш загуба повече от 2% от пакетите не е добре.

Сега прочетох, че получаваш нет-а по коаксиален кабел - няма да стане по-добре, може да стане по зле след буря, докато подменят някой сплитер/усилвател по трасето, който не е добре.

Другия вариант е някой комшия с руски телевизор - става мазало по масата...

А кабелния модем сменяха ли ти? У-вото преобразуващо от коаксиалния кабел в лан?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, нищо не са сменили. Казаха от рутера било и толкова. Към DNS/Gateway-a пак има загуби. И аз не съм съгласен, че трябва да има загуби. Другите как нямат такъв проблем? Остава да направя това, което помоли rosenpapazov

Ето 2-рото от изброените от него:

Tracing route to google.com [173.194.70.139] over a maximum of 30 hops:   1 9 ms *   9 ms  silistra78-gw.istar-link.com [212.45.78.1]   2 * 14 ms   14 ms  212-45-66-254.istar-link.com [212.45.66.254]   3   22 ms   Tracing route to google.com [173.194.70.139] over a maximum of 30 hops:   1 9 ms * 10 ms  silistra78-gw.istar-link.com [212.45.78.1]   2   13 ms   13 ms * 212-45-66-254.istar-link.com [212.45.66.254]   3   22 ms   18 ms * 10.1.30.1   4 * 18 ms   17 ms  decix.fobul.net [79.134.32.14]   5   52 ms   51 ms * de-cix20.net.google.com [80.81.193.108]   6   54 ms *   * 72.14.238.46   7   51 ms   54 ms * 209.85.251.180   8   52 ms   59 ms * 209.85.254.112   9 *   *   * Request timed out.  10   54 ms * 54 ms  fa-in-f139.1e100.net [173.194.70.139] Trace complete.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От мене до гейта ти няма загуби.

Явно проблема е навътре в тяхната мрежа след гейта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега остана да ни кажеш каква е услугата :) в смисъл да знаем поне с каква технология се борим , тъй като ако е DSL  или кабелен модем с коаксиал има някой проблеми които са на технологично ниво , и не могат да бъдат отстранени, става въпрос за препълване на буфера за ъплоад и ъплоад канала

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доксис :)

krassleto Никой не се заяжда нито пък смятам поста ти за такъв . Казвам че от близу няма да си мръднат пръста за такъв проблем , идват - зарежда гугъл и си тръгват ....и то доколкото схващам е че автора се опитва да използва пълния капацитет на ъплоуд - а тая технология е скарана с това  :) прави си настройки на торент клиента и това е . На мен да не би да ми е било лесно когато бях на АДСЛ  :shock11: че дори и бях ъп в един тракер - модема ставаше червен а нет  :no-no: само скайп .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно колега Jonov, точно това имах предвид в моя по - горен пост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може просто доставчика да няма трафик.

Направи ми впечатление, че на снимките, които си дал с пинг, пинга е със малък пакет, пусни по-голям пакет примерно 1472 или 800 така, ако има някакви проблеми по трасето, прекъсванията ще са много повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.