Премини към съдържанието
NVU

Как да сменя Directx на дадена игра

Препоръчан отговор

Така проблема ми е в Directx , разбрах , че доста игри ми спичат заради Direct-xa тъй като понякога той автоматично си отива на 10,11 , а на компютъра му е по трудно да подкара дадена тежка игра ми лагват, казаха ми да сменя на играта Directx-а от 11 или 10 на 9 , само че някой би ли ми обяснил как става тъй като не сам много наясно разбрах , че имало начин от CMD но не съм сигурен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така проблема ми е в Directx , разбрах , че доста игри ми спичат заради Direct-xa тъй като понякога той автоматично си отива на 10,11 , а на компютъра му е по трудно да подкара дадена тежка игра ми лагват, казаха ми да сменя на играта Directx-а от 11 или 10 на 9 , само че някой би ли ми обяснил как става тъй като не сам много наясно разбрах , че имало начин от CMD но не съм сигурен. 

Няма проблем взимате сорса на играта, преработвате го така че да ползва методите на версията, която желаете и компилирате играта.

Ако не сте разбрал много от горното обяснение краткия отговор е - не

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма проблем взимате сорса на играта, преработвате го така че да ползва методите на версията, която желаете и компилирате играта.

Ако не сте разбрал много от горното обяснение краткия отговор е - не

Не точно има няколко заглавия при който има опция за задаване на друга версия на директ например Макс Пейн 3 ,но не очаквай да промениш версията на директ на друга игра която няма такава опция тя просто така е написана , а за да е написана така значи има защо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не точно има няколко заглавия при който има опция за задаване на друга версия на директ например Макс Пейн 3 ,но не очаквай да промениш версията на директ на друга игра която няма такава опция тя просто така е написана , а за да е написана така значи има защо.

Вероятно тези заглавия са по-скоро изключения :) Но в общия случай е невъзможно (от двоичните файлове) да се направи

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ме разбрахте момчета имам проблем с една игра . за която андрей знае , но пише , че  за да се оправи този лаг е идея да сменя directx-a на 9 , та ще може ли да ми помогнете или , не?

Вероятно тези заглавия са по-скоро изключения :) Но в общия случай е невъзможно (от двоичните файлове) да се направи

Не ме разбрахте момчета имам проблем с една игра . за която андрей знае , но пише , че  за да се оправи този лаг е идея да сменя directx-a на 9 , та ще може ли да ми помогнете или , не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако самата игра не ви предоставя тази опция - забравете. Или си купете компютър и видеокарта, подходящи за играта

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак ти казвам ъпдейти си видео драйверите и бъди сигурен ,че си с последните ъпдейти на играта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра ми подкарва Crysis 3 на Medium , кажете ми игра от 2010 която е MoH и съм я превъртал на посран лаптоп ще ми забива, Black ops 2 я играх , и BLACK OPS ТОКУ що почнах и battlefield  3 която също я подкарвам без проблем... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно са ти казали от настройките на играта да смениш DX. Няма как според мен автоматично да се превключва от DX11  на DX10 или DX9. Обикновено за да се смени DX, играта те предупреждава, че е нужен рестарт. Някои игри като FC3  пък се стартират от различни екзе файлове - единия е за DX9, другия за DX11. При H.A.W.X.  се ползва същта идея - два файла за DX9  и DX10/10.1. Обаче за първи път чувам това, че автоматично се променяли DX. Вярно, навремето имаше едни игри от поредицата RACE 07,  където настройките на картината се правеха автоматично в играта, като се целеше примерно 40 fps,  но тая игра си бе само с DX9  ако не греша. Но пък тая опция лесно се спираше от настройките за картината. Така, че всичко е до конкретната игра. При FarCry2  примерно, играта се стартира от едно екзе, но имаш възможност за промяна на DX. И всичко това става след рестарт на играта. Няма такива неща, като автоматична промяна на DX  по време на игра. Някои игри пък съм забелязал, че не те предупреждават за нищо. Уж променяш опциите и искаш да пуснеш някоя настройка по-надолу, но играта продължава да си върви така, ако не се сетиш да я рестартираш. 

Та не виждам какво не ти е ясно. А пък като толкова нямаш идея как да пуснеш DX9,  то инсталирай един Windows XP. Там щеш нещеш ще играеш на DX9 :)

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра ми подкарва Crysis 3 на Medium , кажете ми игра от 2010 която е MoH и съм я превъртал на посран лаптоп ще ми забива, Black ops 2 я играх , и BLACK OPS ТОКУ що почнах и battlefield  3 която също я подкарвам без проблем... 

Малко съмнително вградено видео да подкарва Crysis 3 на медиум.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко съмнително вградено видео да подкарва Crysis 3 на медиум.

Еми подкарвам я няма да споря с никой имам свидетели които са извън интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имай едно (две,три) на ум:

1.НЕ градирай игрите на 2010,2012 ...

2.Това че някаква игра ти върви нa medium,не знчи ,че всички останали ще са така.

3.Ако имаше такъв проблем с такива мащабни заглавия,за това щеше да се знае навсякъде.Можеби,проблемът е в "твоят телевизор" ?

Сигурен ли си,че windows-а ти е читав ? Да не си теглил някоя измишльотина от замунда,оптимизирана от някой убитак?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имай едно (две,три) на ум:

1.НЕ градирай игрите на 2010,2012 ...

2.Това че някаква игра ти върви нa medium,не знчи ,че всички останали ще са така.

3.Ако имаше такъв проблем с такива мащабни заглавия,за това щеше да се знае навсякъде.Можеби,проблемът е в "твоят телевизор" ?

Сигурен ли си,че windows-а ти е читав ? Да не си теглил някоя измишльотина от замунда,оптимизирана от някой убитак?

Windowsa ми е оригинален купуван за 3600 лева от магазин в Англия през 2009 още когато излезна uLTIMAte с много прейнсталаций съм си го правил никакви проблеми нямам с него повярвай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windowsa ми е оригинален купуван за 3600 лева от магазин в Англия през 2009 още когато излезна uLTIMAte с много прейнсталаций съм си го правил никакви проблеми нямам с него повярвай.

Windows за 3600 лева от Англия? Да си беше купил нов компютър...

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз мислех да емигрирам в Англия ...

Добре де ,ако не искаш DX10/11,направи си един дял с ХР с DX9 и си играй там игрите.

П.П.Но виж там си купи някакъв по-евтин,че ми стана жал :)

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз мислех да емигрирам в Англия ...

Добре де ,ако не искаш DX10/11,направи си един дял с ХР с DX9 и си играй там игрите.

П.П.Но виж там си купи някакъв по-евтин,че ми стана жал :)

Еми беше толкова  скъп , защото го взех седмица преди излизането му то тогава на слабият ми компютър беше доста тежък , но сега вече е супер , игрите с W7 Ултимейт искат по големи изисквания това е гадното , но не мисля да го сменям ,защото съм дал 3 бона + , а накрая да карам с XP. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

игрите с W7 Ултимейт искат по големи изисквания това е гадното

Според мен разликата е само в това,че седмицата взима повече ресури от машината,сиреч ако си имаш достатъчно памет ,не би трябвало да имаш проблеми с която и да е игра.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows за 3600 лева и процесор+видео за 250. Ти изби рибата, човек. Казах ти в другата тема да не сравняваш игрите така. Всяка игра си има изисквания, а точно MOH2010  има предпочитания към 4 ядра над 2 GHz, което е относително, но е показателно за лакомията на играта към процесор. Същото не се отнася за видеокартата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows за 3600 лева и процесор+видео за 250. Ти изби рибата, човек. Казах ти в другата тема да не сравняваш игрите така. Всяка игра си има изисквания, а точно MOH2010  има предпочитания към 4 ядра над 2 GHz, което е относително, но е показателно за лакомията на играта към процесор. Същото не се отнася за видеокартата. 

Билдер аз никога не съм казвал колко пари са ми били видеото и процесора със сигурност на това време когато ги купих (преди 3 месеца) са много по - голямо число от твойте , моят процесор е точно четериядрен и е по 3 гигахерца , току що врътнах тази MoH 2010 , както казах с торента от аренабг нямах проблем за разлика от крадената zamunda.net , няколко момчета ми казаха да си купя играта CoD MW 3 сега разцъквам без проблеми мултиплейър , за тези които и други имат проблеми тъй като няколко човека ми писаха да им дам линк , защото и те имат проблем или да свалят от аренаБГ или от zamunda.se - оригиналната замунда. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Билдер аз никога не съм казвал колко пари са ми били видеото и процесора със сигурност на това време когато ги купих (преди 3 месеца) са много по - голямо число от твойте , моят процесор е точно четериядрен и е по 3 гигахерца , току що врътнах тази MoH 2010 , както казах с торента от аренабг нямах проблем за разлика от крадената zamunda.net , няколко момчета ми казаха да си купя играта CoD MW 3 сега разцъквам без проблеми мултиплейър , за тези които и други имат проблеми тъй като няколко човека ми писаха да им дам линк , защото и те имат проблем или да свалят от аренаБГ или от zamunda.se - оригиналната замунда. 

Интересно. Аз защо тогава нямам проблем с торента? А тия другите хора, все с АМД  ли бяха? Човек, виж се какви неща пишеш. 3600 лева за Windows. Не миказвай колко е струвал преди 3 месеца тоя A8-3870, защото знам. Нали това ни е работата тук по цял ден, да следим цените на хардуера?

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно. Аз защо тогава нямам проблем с торента? А тия другите хора, все с АМД  ли бяха? Човек, виж се какви неща пишеш. 3600 лева за Windows. Не миказвай колко е струвал преди 3 месеца тоя A8-3870, защото знам. Нали това ни е работата тук по цял ден, да следим цените на хардуера

Момко за Windowsa си пиша реалната цена на която я взех мислиш , че ако напиша продавалник няма да си го купя за 100 лева ли , ами да ама надали , защото аз рядко се натоварвам с ментаци после да ми посере цялата кутия , искаш да докажеш , че си по-големият разбирач , ами да може , аз не се занимавам по цял ден с това не ми е в интереса , това което искаш е да ме убедиш , че процесора и картата ми не струват , еми може аз съм пуснал тема с тази игра , че ми върви гладко само, където на стрелбите повече натоварва, защо като я изтеглих от друг сайт ми тръгна ми кажи може Админите да я изтриват или заключват , тъй като я подкарах без проблем на максимални настройки но някои хора продължават да говорят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Атанасов няма версия на Windows Ultimate  3600 лева,  както ти беше обяснено вече  ако от играта не може да смениш  DX версията нямам как да я смениш по друг начин . И последното е ,че ако картата ти потдържа DX10 няма как да мине на DX 11  а DX9  игрите ще си ги играеш  спокойно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Атанасов няма версия на Windows Ultimate  3600 лева,  както ти беше обяснено вече  ако от играта не може да смениш  DX версията нямам как да я смениш по друг начин . И последното е ,че ако картата ти потдържа DX10 няма как да мине на DX 11  а DX9  игрите ще си ги играеш  спокойно.

Картата си ми поддържа DX11 не съм казал ,че не поддържа , до колкото за Windowsa не ми се спори вече , АДМИНИТЕ МОЖЕ ДА ИЗТРИВАТЕ ИЛИ ЗАКЛЮЧВАТЕ ТЕМАТА.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той през цялото време глупости говори.... Няма ли кой да го вкара в реалноста, уина бил за 3600 лева, MOH играл на максимални с Amd 6500. :shock11:

Редактирано от simo27 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.