Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте приятели,

Дойде време да пенсионирам старата щайга и да купувам нова. Като бюджет имам 2 100 лв. Трябва ми цялостна конфигурация + монитор + периферия (като от периферията ми трябва единствено мишка, а клавиатура и колонки си имам). Категорично няма да клоквам, така че не ми е необходимо нищо, което да е за клок. Ще се ползва основно за игри (включително и тежки такива). Няма да ъпгрейдвам в близките 2-3-4 години, така че идеята е да става за игри максимално дълго време. Нямам предпочитания към Intel или AMD, но като гледам скорошните ревюта, като че ли Intel са по-удачния избор в момента. От 3 седмици чета активно форума и засега си сглобих следната конфигурация:

I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150 CORSAIR 2x4GB Vengeance Blue LP DDR3 1600Mhz 1.5V PALIT GTX770 JETSTREAM 2G GD5 ASUS B85M-G /B85/LGA1150 1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX PSU FD 650W TESLA R2 FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK LG GH24NS95 DVD RW SATA BLACK A4 F7 V-TRACK GAMING USB SNAKE Dell U2312HM 23 LED IPS UltraSharp 8ms Обща стойност - 2 140.99 лв. с ДДС

Ще се радвам да споделите какво мога да подобря в рамките на бюджета от 2 100 лв. (може и малко отгоре) или пък дори да получа същата производителност за по-малко пари. Захранването ще стигне ли? Също така засега се насочвам към Никем, защото изглеждат най-евтини, но не съм пазарувал оттам досега. Коректни ли са? Имат ли проблеми с гаранционното обслужване, ако такова се наложи?

Ще чакам вашите съвети. Благодаря на всички отзовали се!

Редактирано от filkam (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо с Xeon:
BB код:
XEON E3-1230V2/QUAD/3.3/8MB
Dell U2312HM 23 LED IPS UltraSharp 8ms
CORSAIR 2x4GB Vengeance Blue LP DDR3 1600Mhz 1.5V
1TB Seagate SV35.5 ST1000VX000 7200 64MB SATA 3
FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK
Thermaltake SP-630P SMART Series 630W
PALIT GTX770 2G GD5
LG GH24NS95 DVD RW SATA BLACK
ASROCK Z77 PRO3 /Z77/LGA1155

Обща стойност - 2 164.07 лв. с ДДС

Ето едно ревю, което показва, че i5 бие Xeon-а само в Single core perfomance :)

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели,

Дойде време да пенсионирам старата щайга и да купувам нова. Като бюджет имам 2 100 лв. Трябва ми цялостна конфигурация + монитор + периферия (като от периферията ми трябва единствено мишка, а клавиатура и колонки си имам). Категорично няма да клоквам, така че не ми е необходимо нищо, което да е за клок. Ще се ползва основно за игри (включително и тежки такива). Няма да ъпгрейдвам в близките 2-3-4 години, така че идеята е да става за игри максимално дълго време. Нямам предпочитания към Intel или AMD, но като гледам скорошните ревюта, като че ли Intel са по-удачния избор в момента. От 3 седмици чета активно форума и засега си сглобих следната конфигурация:

I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150 CORSAIR 2x4GB Vengeance Blue LP DDR3 1600Mhz 1.5V PALIT GTX770 JETSTREAM 2G GD5 ASUS B85M-G /B85/LGA1150 1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX PSU FD 650W TESLA R2 FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK LG GH24NS95 DVD RW SATA BLACK A4 F7 V-TRACK GAMING USB SNAKE Dell U2312HM 23 LED IPS UltraSharp 8ms Обща стойност - 2 140.99 лв. с ДДС

Ще се радвам да споделите какво мога да подобря в рамките на бюджета от 2 100 лв. (може и малко отгоре) или пък дори да получа същата производителност за по-малко пари. Захранването ще стигне ли? Също така засега се насочвам към Никем, защото изглеждат най-евтини, но не съм пазарувал оттам досега. Коректни ли са? Имат ли проблеми с гаранционното обслужване, ако такова се наложи?

Ще чакам вашите съвети. Благодаря на всички отзовали се!

Щом няма да упгрейдваш близките 2,3,4 години те съветвам да вземеш отключен процесор , дори и да не може да го клокнеш сам - може да имаш познат който да помогне или в някой читав сервиз да платиш някой лев за тази услуга.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Количка

Нека някой каже мнение дали охлаждането ще пречи на паметите ,и ако пречи да се предложат ниско-профилни 

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей filkam! Предложението ми долу в количката е с " No K OC ". То ще ти позволи от BIOS или с AXTU програмата на ASRock да се вдигне турбо честота на 4.2 GHz с боксов охладител! Не се тревожи не е нищо особено както и нормалния клок но ще ти потрябва за напред имай го в предвид! С този процесор на 4.2 ще надминеш Haswell на 3.4 GHz (i5 4670) и ще бие по " single core performance " също и Xeon процесорът. В multitasking Xeonът ще бие... За сега повечето игри са оптимизирани за single core все още. Но ако избереш Xeon също няма да сгрешиш!

Примерно:

GB B75M-D3H

Xeon E3-1230v2 / 3.3GHz или Xeon E3-1240v2 / 3.4GHz Разликата между 1230v2 и 1240v2 е 35 лева + ~ 600 Score повече за 1240v2 = ~ 3 % повече performance. Ще си прецениш доколко си заслужава 35 лева и ~ 3 % performance.

LED Монитор Dell 23'', Wide, DVI, Черен U2312HM - 332.99 лв. с ДДС и безплатна доставка!

Gigabyte Force M7 Mouse - http://www.gplay.bg/%D0%B3%D0%B5%D0%B9%D0%BC%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BC%D0%B8%D1%88%D0%BA%D0%B0-gigabyte-force-m7 - 39 лв. с ДДС и безплатна доставка!

Количка - 1718.55 лв. с ДДС

Публикувано изображение

Обща сума за всичко: 2090.54 лв. с ДДС

ПП: Aко има проблем с температурите винаги може да се добави скромен охладител. Все пак не говорим за клок по множител с         " К " процесор.  :)

Редактирано от duskwood (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко коментари на конфигурацията. Със същата мишка съм, което значи, че е ОК. Ако не бе я написал, щях нея да предложа. Обаче за записвачката...тая LG никак не ми хареса като нива на шум. Сега съм с един Asus  и да ти кажа, нещата са много по-добре при тая фирма. Не знам за какво ти е тая нископрофилна, скъпа памет. нали няма да клокваш. Вземи си нещо с 50 лева по-евтино, все тая. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека някой каже мнение дали охлаждането ще пречи на паметите ,и ако пречи да се предложат ниско-профилни 

Мисля, че няма да има проблеми:

Публикувано изображение

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо направо с I7! Видеокартата е по-слаба от избраната от теб, но мисля че ще свърши работа! А процесора ще е актуален през тези 2-3 години(ще караш от самото начало Мерцедес)!

Обща стойност - 2 101.80 лв. с ДДС
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо искам да благодаря на всички за мненията и съветите, помагате ми много.

Относно клока - наистина няма да клоквам. Имам лоши спомени отпреди, за малко не си изпържих процесора на стария комп така, отделно в стаята ми температурата е по-висока (с южно изложение е и през лятото се нагрява доста), отделно ще трябва охлаждане - абе, не искам да се занимавам. Може да е глупаво, но предпочитам след време просто да купя нов процесор.

По коментара на XECUTIONER:

Като комбинация процесор + видеокарта - предпочитам по-слаб процесор + по-мощна видеокарта (например i5 + GTX770), отколкото по-силен процесор и по-слаба видеокарта (в комбинацията i7 + GTX760). Доколкото чета в ревюта почти няма разлика в игрите между i7 и i5, a GTX770 е по-бърза с около 20% от GTX760.

Приемам забележките на bildera_ - смених записвачката и сложих по-евтината памет A-data. Със спестените пари от паметта сложих малко по-добър процесор, така че сега нещата изглеждат така:

PALIT GTX770 JETSTREAM 2G GD5 ASUS B85M-G /B85/LGA1150 1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX PSU FD 650W TESLA R2 FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK A4 F7 V-TRACK GAMING USB SNAKE Dell U2312HM 23 LED IPS UltraSharp 8ms I5-4670 /3.4G/6MB/BOX/LGA1150 ASUS DRW-24B5ST/SATA/BLACK 2X4G DDR3 1600 A-DATA Обща стойност - 2 143.62 лв. с ДДС

Имам обаче няколко въпроса, които не са ми ясни:

1. Предвид на това, че няма да клоквам, има ли смисъл от по-добро дъно? Или мога да мина с по-слабо? Или да остане така?

2. Със захранванията също се обърках - всеки предлага различно. Някои са Bronze, други са Gold, при горе-долу близки цени. Има ли по-добра марка? Каква мощност ми трябва за избраната видеокарта GTX770? Bronze или Gold?

3. Предвид на това, че явно ще мина с по-евтината памет, има ли смисъл да извадя още 100 лв. за 2x8GB A-data?

4. Има ли значение каква марка ще е хард-диска?

5. И не на последно място - никой не каза нищо за сервиза на Никем? Хубаво е, че цените са по-ниски, ама да не е за сметка на гаранционното обслужване? Някой има ли впечатления от сервиза им, точни ли са?

Отново благодаря на всички, които отделят време да ми помогнат със съвети!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията ти е чудесна,но може да се направят "леки" промени.Щом няма да клокваш,може да минеш и с по-евтино B85 дъно.Захранването ти е прилично и няма да създава проблеми,а 8 гигабайта рам,дори 4 са напълно достатъчни за игри.Хард диска предлагам да се смени с този 1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR - Имаш 3 години гаранция.За монитора,който си избрал,мога да ти кажа само,че ще останеш доволен,и то много,а за пазаруването - няма да имаш проблеми,коректни са.Ако искаш могат да ти сглобят машината,само трябва да им кажеш,когато им се обадиш,услугата е безплатна.

П.С - На твое място бих сменил процесора с I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150,защото едва ли ще усетиш голяма разлика между 3.2GhZ и 3.4 и да сменя кутията с някоя по-добра.Например с една от тези CM STORM ENFORCER W/SIDE WINDOW FD DEFINE R4 BLACK - Може да се мине и с по-евтина кутия като тази CM CM-690 II LITE / BLACK .Тези са достатъчно големи и "по-сериозни" ,така че няма да имаш проблеми с подредба на кабели и т.н.

Редактирано от Magneto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо направо с I7! Видеокартата е по-слаба от избраната от теб, но мисля че ще свърши работа! А процесора ще е актуален през тези 2-3 години(ще караш от самото начало Мерцедес)!

Обща стойност - 2 101.80 лв. с ДДС

Само смени тая мишка, че ми се повръща. Излагация да слагаш мишка за 16 лева в конфигурация за 2000. Все пак ми се струва, че човека ще иска и да играе, освен да браузва с мишката. 

Конфигурацията ти е чудесна,но може да се направят "леки" промени.Щом няма да клокваш,може да минеш и с по-евтино B85 дъно.Захранването ти е прилично и няма да създава проблеми,а 8 гигабайта рам,дори 4 са напълно достатъчни за игри.Хард диска предлагам да се смени с този 1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR - Имаш 3 години гаранция.За монитора,който си избрал,мога да ти кажа само,че ще останеш доволен,и то много,а за пазаруването - няма да имаш проблеми,коректни са.Ако искаш могат да ти сглобят машината,само трябва да им кажеш,когато им се обадиш,услугата е безплатна.

П.С - На твое място бих сменил процесора с I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150,защото едва ли ще усетиш голяма разлика между 3.2GhZ и 3.4 и да сменя кутията с някоя по-добра.Например с една от тези CM STORM ENFORCER W/SIDE WINDOW FD DEFINE R4 BLACK - Може да се мине и с по-евтина кутия като тази CM CM-690 II LITE / BLACK .Тези са достатъчно големи и "по-сериозни" ,така че няма да имаш проблеми с подредба на кабели и т.н.

С почти всичко съм съгласен, само не и да се икономисва по тоя начин от процесор и то с GTX770. 

Относно клока - наистина няма да клоквам. Имам лоши спомени отпреди, за малко не си изпържих процесора на стария комп така, отделно в стаята ми температурата е по-висока (с южно изложение е и през лятото се нагрява доста), отделно ще трябва охлаждане - абе, не искам да се занимавам. Може да е глупаво, но предпочитам след време просто да купя нов процесор.

Като комбинация процесор + видеокарта - предпочитам по-слаб процесор + по-мощна видеокарта (например i5 + GTX770), отколкото по-силен процесор и по-слаба видеокарта (в комбинацията i7 + GTX760). Доколкото чета в ревюта почти няма разлика в игрите между i7 и i5, a GTX770 е по-бърза с около 20% от GTX760.

Приемам забележките на bildera_ - смених записвачката и сложих по-евтината памет A-data. Със спестените пари от паметта сложих малко по-добър процесор, така че сега нещата изглеждат така:

PALIT GTX770 JETSTREAM 2G GD5 ASUS B85M-G /B85/LGA1150 1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX PSU FD 650W TESLA R2 FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK A4 F7 V-TRACK GAMING USB SNAKE Dell U2312HM 23 LED IPS UltraSharp 8ms I5-4670 /3.4G/6MB/BOX/LGA1150 ASUS DRW-24B5ST/SATA/BLACK 2X4G DDR3 1600 A-DATA Обща стойност - 2 143.62 лв. с ДДС

1. Предвид на това, че няма да клоквам, има ли смисъл от по-добро дъно? Или мога да мина с по-слабо? Или да остане така?

2. Със захранванията също се обърках - всеки предлага различно. Някои са Bronze, други са Gold, при горе-долу близки цени. Има ли по-добра марка? Каква мощност ми трябва за избраната видеокарта GTX770? Bronze или Gold?

3. Предвид на това, че явно ще мина с по-евтината памет, има ли смисъл да извадя още 100 лв. за 2x8GB A-data?

5. И не на последно място - никой не каза нищо за сервиза на Никем? Хубаво е, че цените са по-ниски, ама да не е за сметка на гаранционното обслужване? Някой има ли впечатления от сервиза им, точни ли са?

Нещо си в грешка за процесорите. Четеш май разни некомпетентни мнения тук във форума относно тоя въпрос. Процесорът е много важна част за гладката работа на някои игри. При игри мисля знаеш, не са важни кадрите, а усещането което получаваш от тия кадри. Когато картината ти почне да накъсва ще те питам, дали ти е приятно. Ей на, снощи щяхме да се бием в една друга тема, щото на човека MOH2010  насичала в напечените сцени със супер процесора му, дето и BF3  подкарвал. Само дето BF3  иска видеорам най-вече, за да не насича, а MOH2010 процесор. Както и да е. Не икономисвай от процесор. Още повече, че не мислиш да клокваш. Не знам с каква конфигурация си сега, но пусни един Crysis 3  на нивото The Jungle  и погледни натоварването си на сегашния процесор. Новите игри едновременно с видеокарта стават взискателни и към процесор. Няма такова положение - видеокартата за картината, пък процесора за всичко останало. може да провериш дали е така, като намалиш честотата на сегашния си процесор от BIOS  и пуснеш някоя игра, която си играл преди това добре. Ако ти хареса резултата, вземай слаб процесор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На i5-4670 му викаш слаб процесор? :no-no: Пак ти казвам, Hyperthreading не са истински нишки и игрите не могат да се възползват от тях и даже бях дал резултати от тестова със съвременни игри с i5 vs i7, и нямаше разлика в производителността.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре е сега да вземеш отключен процесор и ГТХ 760 , процесора ще умалее доста по-бавно от колкото видео картата!

От санди до хасуел това са още 2 поколения ,производителността се е увелечила 10-12% , което е твърде малка , а с видео картите нещата стоят по-друг начин.

Най-добре си направи конфигурация от искам пц:

ASRock Z77 Pro3 socket 1155 

Intel Core i5-3570K 3.40GHz Socket LGA1155 BOX

Cooler Master Hyper 412S

8GB Kit (2x4GB) Kingston HyperX blu PC3-12800 DDR3 1600MHz / 9-9-9-24 Dual Channel

1TB Western Digital WD Caviar Blue, 64MB cache, SATAIII

630W Thermaltake Smart SE, 80plus Bronze Efficiency, Modullar

Fractal Design Define R4, Black Pearl

A4Tech Bloody V8, Multi-Core Gun3 Headshot V8 Activated Gaming Mouse

Частите от искампц за 1267лв.

+

ASUS GTX760-DC2OC-2GD5

Dell U2312HM

Частите от емаг за 793лв.

Обща цена 2060лв.

Конфигурацията от искампц , ще ти я овърклокнат безплатно до към 4.5-4.6ГХз и гаранцията ти ще важи!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На i5-4670 му викаш слаб процесор? :no-no: Пак ти казвам, Hyperthreading не са истински нишки и игрите не могат да се възползват от тях и даже бях дал резултати от тестова със съвременни игри с i5 vs i7, и нямаше разлика в производителността.

Ами добре, щом не са истински нишки. Ето ти примерно една разлика, потвърждаваща моите, а не твоите думи:

Нямам нищо против да ти харесват мненията, но нека тия мнения са съобразени с действителността. Аз също харесвам повечето от твоите постове с изключение на тия за процесорите ;)

ПП: Ако някой не е разбрал нещо от видеото, само ще обърна внимание на следното. Дропът с включен HT  е много по-малък отколкото без него. И това при игра, която зависи най-вече от видеокартата, що се отнася до количеството кадри. Що се отнася обаче до качеството на тия кадри, то явно колкото повече процесор, толкова по-добре. 

ПП2: Людмиле, ей за тия 2 fps  ти говорех преди няколко дена. Сега схващаш ли или още не? Колко още теста да ти предоставя? След като не вярваш на моите тестове, поне повярвай на хората ;) И виж картата -- HD6950. Не е върха на техниката, за разлика от процесора. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами добре, щом не са истински нишки. Ето ти примерно една разлика, потвърждаваща моите, а не твоите думи:

Нямам нищо против да ти харесват мненията, но нека тия мнения са съобразени с действителността. Аз също харесвам повечето от твоите постове с изключение на тия за процесорите ;)

ПП: Ако някой не е разбрал нещо от видеото, само ще обърна внимание на следното. Дропът с включен HT  е много по-малък отколкото без него. И това при игра, която зависи най-вече от видеокартата, що се отнася до количеството кадри. Що се отнася обаче до качеството на тия кадри, то явно колкото повече процесор, толкова по-добре. 

ПП2: Людмиле, ей за тия 2 fps  ти говорех преди няколко дена. Сега схващаш ли или още не? Колко още теста да ти предоставя? След като не вярваш на моите тестове, поне повярвай на хората ;) И виж картата -- HD6950. Не е върха на техниката, за разлика от процесора. 

Точно от теста се вижда ,че ХТ дори е по-добре да е спрян!

Тея 2 фпс в повече са на средните кадри, а на минималните вади повече кадри без ХТ.

И от тука си го обясни един път за винаги - разлика от 78 и 80 кадъра ще забелиш ли или тогава когато играта на места вади най-ниски кадри дали няма да е по-добре да имаш 2 кадъра отгоре!

Щото ясно се вижда от теста който си дал, че без ХТ минималните кадри са по-високи!

Незнам, кой би дал 200лв. повече за процесор, който в игрите е на едно ниво с и5!

Редактирано от playalistic (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тея 2 фпс в повече са на максимални кадри, а на минималните вади повече кадри без ХТ.

И от тука си го обясни един път за винаги - разлика от 78 и 80 кадъра ще забелиш ли или тогава когато играта на места вади най-ниски кадри дали няма да е по-добре да имаш 2 кадъра отгоре!

Щото ясно се вижда от теста който си дал, че без ХТ минималните кадри са по-високи!

Незнам, кой би дал 200лв. повече за процесор, който в игрите е на едно ниво с и5!

Говоря по принцип. А това, че ти не забелязваш по-големия дроп в кадрите при спрян HT  си е твой проблем. Аз тия работи съм ги тествал в практиката с i3  и i5. Резултатите са подобни. Дори разликата в fps  е по-малка или понякога в полза на i3,  но качеството на картината е в полза на i5. Тоест, по-бързия процесор.  Ще ти дам един конкретен пример от гейминга, че доколкото се сещам, ти си далеч от тая тема, макар да даваш съвети и по тия въпроси. Обикновено повечето игри е за предпочитане да се играят с включена вертикална синхронизация. Сега си представи, че минималните кадрите с HT са над 50 или 60( в зависимост от настройките на монитора). Тогава какво става? Всичко над 50 или 60 изчезва, картината е гладка. А сега нека махнем HT. Почваме да получаваме описания дроп в клипа по-горе. Тогава? Ами тогава играта ти почва да насича, въпреки включената вертикална синхронизация. Това е простичко казано. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тея 2 фпс в повече са на максимални кадри, а на минималните вади повече кадри без ХТ.

Колега, като си нямаш на представа от игри, защо се обаждаш?  Тук не става въпрос за двата кадъра повече. От теста се вижда, че кадрите са "гъсти". т.е. равномерно количество кадри, а не някакви разпилени такива. Та, когато имаш такива кадри, картината е по-плавна, съответно включваш и вертикалната синхронизация. Още толкова ще се стабилизират кадрите, че няма накъде по-добре. За сметка на вертикалната синхронизация, ядрата на процесора ще се товарят повече, отколкото видеокартата. Отговорът е - колкото повече нишки, толкова по-добре. Hyper Threathing, може да не повишава много кадрите, при повечето игри, но се вижда къде може да даде прираст на "гъстите" кадри. Остава въпросът, "геймърите", искат ли гладка игра или не.

Редактирано от Masterplay (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само се чудя вие двамата специалисти, как не са ви предложили работа в хардуербг или по-точно в искампц , че да могат да си продават и7-ците.

Вашите очи са толкова чувствителни освен ,че правите разлика в от 78 и 80 кадъра ами и виждате разликата в гъстотата на кадрите.

Еми вземете си купете маркови профисионални монитори за игри със 120Хз опресняване на картината,че да можете да видите още по-добри кадри!

Билдер ти кво си тествал ,като си със 100 годишна карта , ама аз бях забравил ,че тя спъвала и3-ка ,пък вашите твърдения ,че карти от рода на 7970 и ГТХ 770 спъват и5.

Спънати са ви главите и на двамата доста сериозно.

Я се замислете кой прозиводител на графични ускорители ,ще си позволи да предлага видео карти , които един съвременен процесор спъва , вие двамата се изкарахте по-кадърни от хората в АМД и ЕнВидиа , щото те наливат пари за нова архитектура да предложат по-прозиводителни видео карти , а вие твърдите ,че карти от този клас ,дори не най-високия спъвали процесора.

Е тогава защо наливат пари за нова архитектура, като сегашните поколонеия са спънати от най-съвременните процесори!

Отговорете си на тези въпроси умници мамини(гордостта на форума)!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич, кой ти говори за спъване? Я си изясни първо нещата, после пиши. Дадох ли ти клип? Дадох ти. е, повече няма какво да коментирам тоя случай. Това, че на теб не са ти известни много неща, защото просто не си се занимавал с тях не означава, че не е така. Нали? 

А аз отговорих на некомпетентното мнение на Людмил, не на твоето, което също е некомпетентно. Ама на теб ти е простено, игри не играеш. За теб една игра са просто поредица от картинки без значение как тия картинки се вписват в самия геймплей. 

Толкова за теб. На всяко гърне меродия. Поспри се малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич, кой ти говори за спъване? Я си изясни първо нещата, после пиши. Дадох ли ти клип? Дадох ти. е, повече няма какво да коментирам тоя случай. Това, че на теб не са ти известни много неща, защото просто не си се занимавал с тях не означава, че не е така. Нали? 

А аз отговорих на некомпетентното мнение на Людмил, не на твоето, което също е некомпетентно. Ама на теб ти е простено, игри не играеш. За теб една игра са просто поредица от картинки без значение как тия картинки се вписват в самия геймплей. 

Толкова за теб. На всяко гърне меродия. Поспри се малко.

Ти много бързо взе да забравяш , я си прегледай темите дето твърдиш за спъване.

Много е лесно да извърташ нещата ,ама много от редовните потребителите са ги чели тези теми и не е необходими да ти изкарвам керливите ризи отново!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти много бързо взе да забравяш , я си прегледай темите дето твърдиш за спъване.

Много е лесно да извърташ нещата ,ама много от редовните потребителите са ги чели тези теми и не е необходими да ти изкарвам керливите ризи отново!

Спъването винаги може да съществува в една или друга степен. Освен когато процесорът е много по-бърз от видеокартата. Една игра не е константна величина и в дадени моменти разчита на процесор, в други моменти на видео. Тук вече можем да говорим за моментно спъване, което в случая може да се изрази и в дроп на кадри, за каквито говоря.  За автоманиаците ще дам друг пример. Включли сте темпомата, включили сте климатика и карате с 90 км/ч на пета предавка. Колата ви е стотина коня и преодолява баирите без проблем, като това се изразява само в увеличение на разхода на гориво според бордовия компютър. Идва обаче малко по-голям баир и темпомата не може да поддържа зададеното темпо. Скоростта пада. Какво е решението? Едно от решенията е да се изключи климатика, ако самият климатик няма опция за автоматично изключване. Друго решение е да се вземе малко по-мощна кола. Трето решение е, тая кола да се овърклокне малко, Демек да махнем ненужния товар от багажника и така да олекотим нещата. Всички тия решения подобряват работата на автомобила в баир. Същото е и с компютрите. Те работят добре, но видят ли зор, за момент престават да работят както би се очаквало от тях. И колкото по-мощен двигателя или процесора, толкова по-рядко ще се сблъскваме с тия проблеми и дори ще дойде един момент, когато примерно едни 150 к.с или един клокнат  i5  ще са достатъчни за безпроблемната работа на автомобила или компютъра. А какви точно трябва да са стойностите на мощността и честотите на процесора, зависи от много съпътстващи фактори. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спъването винаги може да съществува в една или друга степен. Освен когато процесорът е много по-бърз от видеокартата. Една игра не е константна величина и в дадени моменти разчита на процесор, в други моменти на видео. Тук вече можем да говорим за моментно спъване, което в случая може да се изрази и в дроп на кадри, за каквито говоря.  За автоманиаците ще дам друг пример. Включли сте темпомата, включили сте климатика и карате с 90 км/ч на пета предавка. Колата ви е стотина коня и преодолява баирите без проблем, като това се изразява само в увеличение на разхода на гориво според бордовия компютър. Идва обаче малко по-голям баир и темпомата не може да поддържа зададеното темпо. Скоростта пада. Какво е решението? Едно от решенията е да се изключи климатика, ако самият климатик няма опция за автоматично изключване. Друго решение е да се вземе малко по-мощна кола. Трето решение е, тая кола да се овърклокне малко, Демек да махнем ненужния товар от багажника и така да олекотим нещата. Всички тия решения подобряват работата на автомобила в баир. Същото е и с компютрите. Те работят добре, но видят ли зор, за момент престават да работят както би се очаквало от тях. И колкото по-мощен двигателя или процесора, толкова по-рядко ще се сблъскваме с тия проблеми и дори ще дойде един момент, когато примерно едни 150 к.с или един клокнат  i5  ще са достатъчни за безпроблемната работа на автомобила или компютъра. А какви точно трябва да са стойностите на мощността и честотите на процесора, зависи от много съпътстващи фактори. 

За автоманяците моля не обеснявай - защото кола се купува според изискванията!

Мислиш ли, че този който си вземе кола за дълъг път и място за багаж , ако при някаква причина(финансова най-вече) вземе Фиеста, Корса или такъв тип малка кола ,няма да е наясно с това което си описал ти! Моля те не ни обеснявай ,като на някой 6 волтови индивиди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, в случая се пита за геймърска конфигурация, което означава максимум при игри. А максимумът е качествена и гладка картина. Всичко останало е или даване на излишни пари или ненужни икономии, които могат да доведат единствено до проблеми. А такива проблеми биха съществували с тая конфигурация при Crysis 3  и ниаква видеокарта със слаб процесор няма да оправи дропа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, в случая се пита за геймърска конфигурация, което означава максимум при игри. А максимумът е качествена и гладка картина. Всичко останало е или даване на излишни пари или ненужни икономии, които могат да доведат единствено до проблеми. А такива проблеми биха съществували с тая конфигурация при Crysis 3  и ниаква видеокарта със слаб процесор няма да оправи дропа. 

Е точно в случея пак си противоричиш - защото за тебе максимума е и7 , и с исказването за излишно наливане на пари малко не се връзват!

Освен да пратим питащия темата , дето ще даде 200лв. отгоре при тебе или мастара ,че да му обясните кога да гледа за по-голямата гъстота на кадрите!

И не отговори на въпроса ,защо според тебе производителина на графични карти да се напъват за нова архитектура, като сегашната в зависимост от видео картата дори изпреварва производителността на съвременен процесор!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.