Премини към съдържанието
onogondur

Проблем със зареждане на ОС след ъпдейт на БИОС

Препоръчан отговор

Здравейте,уважаеми съфорумци.За какво става въпрос.

На настолната конфигурация от дъното имах някои проблеми с БИОС-а.Като вляза вътре и трудно правех промени,защото постоянно се превъртаха опциите.Реших да ъпдейтна БИОС.Изтеглих каквото е необходимо от сайта на производителяя.Ъпдейтна се без проблеми.Добре,но след това започнаха да излизат съобщения за невалидност на Уиндоус,което си е вярно  :shy11:  .Изтеглих някакъв валидатор от z@munda. Инсталирах всичко както е описано.Проблемът с валидацията обаче не се реши.И след това изобщо не искаше да се зарежда Уиндоус.Като включа,минава си първоначалните проверки на БИОС и стиха до екран с надписи.....http://1.bp.blogspot.com/-ik-lXpTSLdY/UJSkV6e3n3I/AAAAAAAAA1E/juP9DZdv8PI/s400/Error+0xc000000f.jpg

Така.Имам флашка с инсталационен Уиндоус,опитвах да направя repair от нея,но не става.Копира си файловете,тръгва началният етап на преинсталацията.Дава ми грешка и че няма инсталационен диск.И отново този екран.

Намерих друго копие на Уиндоус,отново го сложих на флашката,но пък този път даже и екрана не се получава.А след началните надписи на БИОС,се появява черен екран и горе вляво мига курсор.И до там.

От repair менюто опитвах да заредя бекъп копието ,което правя всяка седмица,но не става.Няма такова копие ми казва.

Съжалявам,че не направих направо нова преинсталация,ами тръгнах да правя repair.Това ще с първото копие на Уиндоус,което имах.Сега с новото копие,даже и до там не мога да стигна.

Какво ще ме посъветвате да направя? 

Благодаря предварително.

п.п.Не мога да ползвам диск,защото дисковото устройство( записвачката) не работи.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш ли да задействаш конзола (команден ред) от Windows, сложен на флашка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти се занимава нулирай си настройките на биоса от джъмпера до батерията на дъното за да си нулираш настроийките,но твоя проблем е, че си изполвал Активатор за уинодса който пише в бут сектора.

Влез в биоса и си оправи от къде да ти бутва компа.

Незнам и флашката която си направил дали правилно си направил всичко.

Урок http://uroci.net/urok/2609/

За XP Трябваше да имаш още едно нещо от майктософт инсталирано за да тръгне Windows 7 USB/DVD

For Windows XP users

The following applications must be installed prior to installing the tool:

Най-добре си преинсталирай уиндоуса. ;)

Редактирано от BackTrack5R3 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш ли да задействаш конзола (команден ред) от Windows, сложен на флашка?

Не,защото с новото копие на Уиндоус,което  направих на флашката,даже не стигам до инсталационният екран.След надписите на БИОС,се появява черен екран с мигащ курсор горе вляво.

Чудя се обаче,дали това не е станало защото направих флашката бутваща чрез лаптопа,а той е в Уиндоус ХР.

Ако ти се занимава нулирай си настройките на биоса от джъмпера до батерията на дъното,но твоя проблем е, че си изполвал Активатор за уинодса който пише в бут сектора.

Най-добре си преинсталирай уиндоуса. ;)

Как обаче да преинсталирам,като не става нито с флашка,нито с диск.

Сега ще видя джъмпера и ще пиша какво е станало.

Сега обаче се появи нов проблем.След местене на джъмпера,включих компютъра.Стартира,завъртат се вентилаторите,започва проверка на нещата си( за което има дисплей на дъното показващо какви неща се проверяват и кое не е наред). Стига до North Bridge Initiliazation и остава там.И започва да се рестартира непрестанно,като стига само до тази инициализация.

И сега накъде?

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако незнаеш точно как да го направиш не го прави просто.

Изключваш компа.Махаш захранващия кабел и батерията .Няколко пъти натискаш паур старт бутона на компа да се изпразнят кондезаторите по дъното.

След това вадиш джъмпера който е на по подразбиране е на 1и 2 а ти го преместваш на 2 и 3 изчакваш поне 15 секунди и го връщаш обратнона 1 и 2.слагаш батерията и после захранващия кабел.палиши влизаш да си оправиш настройките на биоса.час дата и останалото което прецениш или даваш оптимални по подразбиране, но тогава бутването 1-во е Флопито.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако незнаеш точно как да го направиш не го прави просто.

Изключваш компа.Махаш захранващия кабел и батерията .Няколко пъти натискаш паур старт бутона на компа да се изпразнят кондезаторите по дъното.

След това вадиш джъмпера който е на по подразбиране е на 1и 2 а ти го преместваш на 2 и 3 изчакваш поне 15 секунди и го връщаш обратнона 1 и 2.слагаш батерията и после захранващия кабел.палиши влизаш да си оправиш настройките на биоса.час дата и останалото което прецениш или даваш оптимални по подразбиране, но тогава бутването 1-во е Флопито.

Благодаря,това вече го оправих.Сега остава проблема с бутването да реша по някакъв начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога ли да сложа по-стара версия на БИОС ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега , направи си флашката със хирен , зареди ХП от нея и си прехвърли каквото има важно , след това изтрий дяловете с тая омазана 7ца и инсталирай нова . Но бих те посъветвал да провериш диска с програмите във хирена поради това че си имал проблеми и преди , които си мислел че са от биос - а те са били може би от диска .

Не ти трябва по стара версия на биос - а дали става :( не съм правил опит и не те съветвам :no-no:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал съм с дъна на Asus и Gigabyte да върна предишни версии на BIOS безуспешно. Едва ли ще стане и при теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...

Не е лошо, да  вдигнеш размера на снимката от s400 на s700.

Номера на грешката сочи s.m.a.r.t., кабела на твърдия диск или наличие/премахната друга система.

Въобще биос вижда ли коректно твърдия диск?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега , направи си флашката със хирен , зареди ХП от нея и си прехвърли каквото има важно , след това изтрий дяловете с тая омазана 7ца и инсталирай нова . Но бих те посъветвал да провериш диска с програмите във хирена поради това че си имал проблеми и преди , които си мислел че са от биос - а те са били може би от диска .

Не ти трябва по стара версия на биос - а дали става :( не съм правил опит и не те съветвам :no-no:

Нямам нищо важно.Има торенти на единият дял на харда,снимки и един бекъп на Уиндоус-а. На системният дял си е само седмицата и програмите.

Искам само да стигна до инсталацията на Уиндоус,пък там ще опитам Repair.А ако не стане,направо нова инсталация.Но не мога и това е.Сега ще опитам с друг Уиндоус,който току що изтеглих.Съмнявам се,че бутващата флашка не се получава,защото я правя на лаптопчето,пък то е с Уиндоус ХР.Но ще опитам за сега така,пък после ще търся компютър с инсталирана седмица.

Не е лошо, да  вдигнеш размера на снимката от s400 на s700.

Номера на грешката сочи s.m.a.r.t., кабела на твърдия диск или наличие/премахната друга система.

Въобще биос вижда ли коректно твърдия диск?

Снимката я намерих в нета,не съм правил копие на това,което е на дисплея.

Няма друга ОС.

С.М.А.Р.Т. е на статус disabled.

Хардът се вижда от БИОС.Но пък не се вижда какъв размер е,въпреки че не знам дали трябва да посочва колко е голям хардът.

Ще опитам с друг кабел и друг порт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какъв е проблема да изтеглиш копие (Windows 7 Enterprise Build 7600 32-bit / 64-bit) от майкрософт? Поне ще е легално с тестови период от 90 дни, когото елементарно се лекува за поредни 90.

Лампичката на диска мига ли, снимки нещо, поне да бе казал името на дъното.  И последно не разбирам защо лекуваш този хемороид джам, когато всяко дистро има графичен инструмент диск и на живо ще ти покаже имаш ли диск, и какво става с него и т.н.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,не става с другият Уиндоус.Все  едно няма от какво да се буутне.Опитвах на няколко USB порта,но е същото.

И какъв е проблема да изтеглиш копие (Windows 7 Enterprise Build 7600 32-bit / 64-bit) от майкрософт? Поне ще е легално с тестови период от 90 дни, когото елементарно се лекува за поредни 90.

Лампичката на диска мига ли, снимки нещо, поне да бе казал името на дъното.  И последно не разбирам защо лекуваш този хемороид джам, когато всяко дистро има графичен инструмент диск и на живо ще ти покаже имаш ли диск, и какво става с него и т.н.

Ще изтегля това,което ми казвате.

Да,лампичката премигва.После стигам до черният екран със съобщение за грешка в бутващият файл и повече лампата не премигва.

Дъното е това от подписа.Още в началото казах,че ситуацията се развива с настолният компютър.

Моля да ми поясните вашите думи " всяко дистро има графичен инструмент диск и на живо ще ти покаже имаш ли диск, и какво става с него и т.н." .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казва ти да минеш на Линукс! За Профрут говоря! А тази седмица Ентерпрайз надали я има налична за теглене, но за сметка на това има осмица, пробвай с нея!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казва ти да минеш на Линукс! За Профрут говоря! А тази седмица Ентерпрайз надали я има налична за теглене, но за сметка на това има осмица, пробвай с нея!

Добре,дали Линукс или 8,как ще ги инсталирам,като не ще да захапе от флашката.Остава ми да намеря ДВД устройство,за да пробвам от там,ама за сега налични има само с ИДЕ кабели,няма със САТА.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де , какво ти пречи да сложиш един хирен на флашката , да си провериш/ оправиш  харда ако може :(

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уважаеми,понеже не съм работил никога с Hiren's boot CD, може ли да ми кажете,коя от функциите му да ползвам?

п.п.Hiren се зареди от флашката,сега разглеждам различните му менюта.Но признавам си,нищо не разбирам.

Обаче,като опитвам да заредя която и да е опция от менюто на Hiren, се появява грешка

Error 15 - File not found

Може ли да съм такъв карък,чак не успявам и да си представя......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я качи един Скрийшот на Бут Менюто в Биоса на тоя прословут вече комп.

Да видим кой какво ще открие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скрийншот няма да мога да направя,ама ще правя снимки.Това ще стане довечера,като се прибера от работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.