Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте на всички ! Дойде време да сменям 8-годишната щайга. Сегашната конфигурация ми е: Intel Celeron D 2.8GHz, nVidia Geforce 6600 turbo cache 256 MB, 1.5 GB DDR1 Ram, Asus p4Gh-8(нещо от сорта беше). Та мисълта ми е.... възможно ли е да си взема нещо което горе-долу е от 2 до 2.5 пъти по мощно, но стойността му да е в границите на 400-500 лв ? Ако има някакъв компромисен вариант с части , които не са пълни боклуци ще бъда много благодарен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS F2A55-M LK2 PLUS /FM2 AMD A8-5600K X4/3.6GHZ/FM2/BOX 2x 2G DDR3 1600 SILICON POWER 500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M DELUX DLC-MG460 NO PSU CHIEFTEC A-80 350W ATX2.3 80+ CTG-350-80P-BULK Обща стойност - 491.96 лв. с ДДС

Toва е много по-мощно от сегашния ти компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак за какво ще се ползва ? Сегашната ти система е толкова стара, че едва ли ще можеш да използваш хард диска или кутията. Ако ще играеш игри ще трябва да се задоволиш с някое APU.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се използва предимно за игри, но някой от частите , които си ми предложил Людмиле.... особено това АМД и тошибата направо ме закопаха. Няма ли вариант с някой интел процесор(не е нужно да е толкова мощен- например до 5.8-6GHz) и nVidia Geforce 1ГБ модели  да не е вградена.. ? За рам.... повечето ползват Kingston Hyper X  2x2GB например. И за хард... може би Seagate 320gb..  Но сумата едва ли ще бъде същата... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се използва предимно за игри, но някой от частите , които си ми предложил Людмиле.... особено това АМД и тошибата направо ме закопаха. Няма ли вариант с някой интел процесор(не е нужно да е толкова мощен- например до 5.8-6GHz) и nVidia Geforce 1ГБ модели  да не е вградена.. ? За рам.... повечето ползват Kingston Hyper X  2x2GB например. И за хард... може би Seagate 320gb..  Но сумата едва ли ще бъде същата... 

Хард дисковете на тошиба са едни от най-добрите ! Просто отскоро се внасят в България

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С външно видео няма да може да влезеш в бюджета и затова се предлага APU. Относно харда - цените на 320 Gb. и 500 Gb. са почти еднакви и там също няма какво да се икономиса като сума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложението на Людмил е оптимално за посочения бюджет. Ще много по-бързо от сегашната щайга.

Вграденото видео по производителност се равнява на бюджетните карти до 100-120лв.

Не съществува процесор с исканата от теб честота.

С овърклок и течен азот се постига но в домашни условия забрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FX-9590 е най-близо до това което иска ама първо трябва да обере банка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и с външно видео, което е по-добро от вграденото в А8

ASROCK H61M-VG3/BULK /H61/LGA1155
G2030 /3.0/3M/BOX/1155
4GB DDR3 1333 A-DATA
500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M
DAOTECH K5 MICRO ATX
CHIEFTEC A-80 350W ATX2.3 80+ CTG-350-80P-BULK
SAPPHIRE HD7730 1G GDDR5 BULK
Обща стойност - 502.59 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

интел процесор(не е нужно да е толкова мощен- например до 5.8-6GHz) и nVidia Geforce 1ГБ модели  да не е вградена.. ? За рам.... повечето ползват Kingston Hyper X  2x2GB например.

:O

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли вариант с някой интел процесор(не е нужно да е толкова мощен- например до 5.8-6GHz) и nVidia Geforce 1ГБ модели  да не е вградена...

Искаш да кажеш, че 6GHz е нищо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази тема с 6 ghz ми оправи деня.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На бай Колю конфигурацията е най-перспективна. Освен това е и по-бърза при игрите. 

Има предвид 2х3 GHz. 

Публикувано изображение

Описанието на кутията кърти миФки :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

G2030 /3.0/3M/BOX/1155

DDR3 4GB 1333MHz SIMMTRONICS SIM-22823013

GB R775OC-1GI

DAOTECH K5 MICRO ATX

Spire Case Fan 120 SP12025S1L3-CB - за отпред на кутията.

Количка - Общо 550 лв. би трябвало да ти излезе с доставката. Но това важи ако евентуално платите по банков път и до офис на куриерската фирма. Просто под 7750 е леко кофти. Та ако ти е много то колегите са предложили и ще продължат да предлагат най вероятно.

ПП: След като изпратиш поръчката и ти се обадят за одобрение ще трябва да им кажеш че искаш да бъде сглобен ако не разбираш. Друго което трябва да отбележиш е че искаш ъпдейт на BIOS-а на дъното за да запали компютъра. Услугите доколкото знам са за без пари тоест безплатни.

ПП 2: Има сходни предложения но не съм Copy/Paste от тях. 

Лошото е че го няма наличен този кит а доскоро беше KIT 2X2GB DDR3 1600G A-DATA. Та паметта можеше да работи в Dual Channel по този начин. С тази конфигурация 4GB RAM ще са ти достатъчни. След известно време ако паметта не достига то и конфигурацията вече ще бъде за смяна...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

G2030 /3.0/3M/BOX/1155

DDR3 4GB 1333MHz SIMMTRONICS SIM-22823013

GB R775OC-1GI

DAOTECH K5 MICRO ATX

Spire Case Fan 120 SP12025S1L3-CB - за отпред на кутията.

Количка - Общо 550 лв. би трябвало да ти излезе с доставката. Но това важи ако евентуално платите по банков път и до офис на куриерската фирма(става въпрос за доставката от 20 лева. Но зависи и от кой град сте). Просто под 7750 е леко кофти. Та ако ти е много то колегите са предложили и ще продължат да предлагат най вероятно.

ПП: След като изпратиш поръчката и ти се обадят за одобрение ще трябва да им кажеш че искаш да бъде сглобен ако не разбираш. Друго което трябва да отбележиш е че искаш ъпдейт на BIOS-а на дъното за да запали компютъра. Услугите доколкото знам са за без пари тоест безплатни.

ПП 2: Има сходни предложения но не съм Copy/Paste от тях. 

Лошото е че го няма наличен този кит а доскоро беше KIT 2X2GB DDR3 1600G A-DATA. Та паметта можеше да работи в Dual Channel по този начин. С тази конфигурация 4GB RAM ще са ти достатъчни. След известно време ако паметта не достига то и конфигурацията вече ще бъде за смяна...

На това дъно не му трябва ъпдейт на BIOS.  Всички процесори се поддържат с наличната версия на BIOS. Точно затова аз го предпочитам, въпреки малките си размери и само единия допълнителен PCI-E x1  слот.  Човека гледам се е писал Пазарджик/Пловдив.  А там си имаха една фирмичка, дето продава на почти същите цени. Освен това имат и евтини процесори, както и други неща, които не се предлагат в другите магазини.

А 4 GB  още от преди няколко години са по-зле от 8 GB, макар това да не личи много. Демек имам предвид, че една плочка от 4 GB  би била за предпочитане. При нужда може да се пусне с по-стегнати тайминги. 

ПП: Ето например G2010  за 88 лева

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На това дъно не му трябва ъпдейт на BIOS.  Всички процесори се поддържат с наличната версия на BIOS. Точно затова аз го предпочитам, въпреки малките си размери и само единия допълнителен PCI-E x1  слот.  Човека гледам се е писал Пазарджик/Пловдив.  А там си имаха една фирмичка, дето продава на почти същите цени. Освен това имат и евтини процесори, както и други неща, които не се предлагат в другите магазини.

А 4 GB  още от преди няколко години са по-зле от 8 GB, макар това да не личи много. Демек имам предвид, че една плочка от 4 GB  би била за предпочитане. При нужда може да се пусне с по-стегнати тайминги. 

ПП: Ето например G2010  за 88 лева

Да колега прав си! Та вярно че е от там... не се досетих за itle@der. 

Ето и едно предложение от itle@der. Излиза почти на същата + 10 лева за доставка на видео картата :)

Публикувано изображение

Всичко с ДДС: 403.04 лв. с ДДС и може би ако си в Пловдив ще бъде с безплатна доставка от itle@der

Видео картата от nik#m - GB R775OC-1GI - Цена: 146.77 лв. с ДДС и доставка 10 лева най вероятно.

Общо за всичко от itle@der и nik#m = към 558-560 лв. с ДДС + доставка за видеото. Може би от nik#m ще му излезе и по евтино(но ако плати по банков път и доставят до врата на куриерската фирма) или на същата цена с itle@der. - Не правя рекламация!

Успех в избора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за дисинформацията- имах предив 2x3 GHz естествено. Но като цяло най-вероятно ще се спра на интелска конфигурация, нВидия и асус/гигабит дъно , но зависи как ще дойде :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за дисинформацията- имах предив 2x3 GHz естествено. Но като цяло най-вероятно ще се спра на интелска конфигурация, нВидия и асус/гигабит дъно , но зависи как ще дойде :D

Евтините дъна на Гигабит ги зарежи,за Асуса не знам; вземи на Асрок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/46281p1r46691p1r44611p1r43857p1r1003015p1rf.html Това сам гледах да го наглася, въпреки почти мизерният ми хардуерски опит и познание. Само кутия +захранване , което ще ги поддържа без проблем. Разгледах някои, но с тези "стандартни Ватове" направо ме изкара извън нерви.  Ако можете да ударите 1 рамо дали тези компоненти са съвместими помежду си и някоя кутия+захранване което да ги издържи ще е супер !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/46281p1r46691p1r44611p1r43857p1r1003015p1rf.html Това сам гледах да го наглася, въпреки почти мизерният ми хардуерски опит и познание. Само кутия +захранване , което ще ги поддържа без проблем. Разгледах някои, но с тези "стандартни Ватове" направо ме изкара извън нерви.  Ако можете да ударите 1 рамо дали тези компоненти са съвместими помежду си и някоя кутия+захранване което да ги издържи ще е супер !

Ужас! Имаш много по добри предложени варианти. Явно искаш да си правиш овъркил на парите. Ами успех с овъркила!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за разбирането и загрижеността към крайната стойност, но просто получавам тикове като видя, асрок, ати и амд на едно място(в случая без амд). Просто като наркоман се връзвам за интел и нвидия + асус/гигабит. За харда вече... кажи-речи все тая, има 2-3 марки , които при вариация на цените с по 15-30 лева разлика ще докарат същата производителност. Просто попитах за консултация за тази последна конфигурация, която направих.  Но не бих спестил 50-100 лева за асрок+ати. Благодаря ти все пак за алтернативата.  Двоумя се дали пък Асус дъното няма да е по-добрата опция от гигабитското.. http://nikem-bg.net/cart/46281p1r46691p1r43857p1r1003015p1r46926p1rf.html  Честно казано вече се пощурих кое с кое да се върже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За харда-можеш да вземеш 1тв син за по-малко пари,а избраното видео го зарежи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за разбирането и загрижеността към крайната стойност, но просто получавам тикове като видя, асрок, ати и амд на едно място(в случая без амд). Просто като наркоман се връзвам за интел и нвидия + асус/гигабит. За харда вече... кажи-речи все тая, има 2-3 марки , които при вариация на цените с по 15-30 лева разлика ще докарат същата производителност. Просто попитах за консултация за тази последна конфигурация, която направих.  Но не бих спестил 50-100 лева за асрок+ати. Благодаря ти все пак за алтернативата.

Не се заблуждавай по старите им части. В днешно време самите производители доста се стегнаха. Тук вече е въпрос на читава бройка. Същото важи и за асуса и гигабйата за които може да попаднеш на дефектна бройка и ще започнеш изцяло да ги плюеш сигурно. С GT 640 игри не. Минимум HD 7750! Предложените части от мен и колегите са на ниво и качество за парите си. Бюджета не е бон или 2 бона. Ако може да отделиш още 100 лева щом каза та по добре кажи колко изобщо може да извадиш + доставка... Не сме гадатели...

ПП: Между другото какво стана със старите ти 2 теми за конфигурации?!?

Един 21 годишен младеж не би пуснал 3 теми в рамките на 2-3 дни а 11 годишен би пуснал. Заглавието на последната тема (тази) не отговаря на правилата на форума! Нищо чудно и тази тема ако се окаже fake както много други...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поствам, защото в идните 1-2 седмици ще си закупя ново PC , но вече първоначалната сума до която исках да стигна не е достатъчна за да си взема все пак нещо по-читаво за този среден клас компоненти(та даже на някой и нисък), но предвид това че няма да го ползвам за 1980х1360  и ултра хай настройки на последните шуутър игри-(не знам дали има такава рез. ), а ще е на 1024х768 не ми е нужно много мощно видео. Съгласен съм , че ГДДР 5 варианта/128 бита/1ГБ например ще е супер, но нямам желание за АТИ и съответно за асрок дъно, камоли за амд процесор. От множеството изчетени теми през последните дни , и преправяне на конфигурации главата ме заболя и в крайна сметка, някои хора все ме тласкат към светата тройца (Амд/асрок/АТИ) , което все едно ми пожелават дребноклетъчен рак.(Опазил Бог на никому да се случва).  Извинявам се за сравнението , но на психологично ниво си го възприемам така  :no-no: Едит: Относно възрастта, не беше удачно да я намесваш, но щом така си решил -твоя воля.  http://nikem-bg.net/cart/46691p1r43857p1r1003015p1r46926p1r48191p1rf.html Факт , че наистина мога да смъкна цената откъм харда( въпреки, че този който ми препоръча има само 2 години гаранция в сравнение с този с 5те), но за дъно... то вече не ми и пука предвид факта , че все може да се прецакам жестоко. Остава само кутия+захранване, което да ги поддържа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.