Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Преди седмица свали програмата Cool Reader 3, отначало тя ми допадна и си я ползвах напълно нормално, обаче преди седмица забелязах нещо странно, когато опитвах да отворя програмата - да я стартирам, започваше едно особено зареждане все едно компютъра се затрудняваше с отварянето й. И така след един ден програмата спря да работи, грешка от сорта на sent , dont sent ... бла бла бла. Така казах си програмата се е развалила по някаква причина,  случва се, пуснах Ccleaner-а, почистих регистрите и дръпнах програмата отново. И ето че днес пак същата история, отначало трудно стартиране, после грешка и така. Някакви идеи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди седмица свали програмата Cool Reader 3, отначало тя ми допадна и си я ползвах напълно нормално, обаче преди седмица забелязах нещо странно, когато опитвах да отворя програмата - да я стартирам, започваше едно особено зареждане все едно компютъра се затрудняваше с отварянето й. И така след един ден програмата спря да работи, грешка от сорта на sent , dont sent ... бла бла бла. Така казах си програмата се е развалила по някаква причина,  случва се, пуснах Ccleaner-а, почистих регистрите и дръпнах програмата отново. И ето че днес пак същата история, отначало трудно стартиране, после грешка и така. Някакви идеи ?

проверете event логовете. И си спомнете какво сте променяли в ОС в периода между работеща и неработеща програма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проверете event логовете. И си спомнете какво сте променяли в ОС в периода между работеща и неработеща програма

Абсолютно нищо не съм променял. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да добавя, че когато изтрия вече неработещата програма, пусна ccleanera и рестартирам компютъра, програмата пак си работи, само че трябва да я дръпна отново, някакви идеи за причината ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да добавя, че когато изтрия вече неработещата програма, пусна ccleanera и рестартирам компютъра, програмата пак си работи, само че трябва да я дръпна отново, някакви идеи за причината ?

какво означава "програмата пак си работи,"?

И за втори път: проверете event логовете!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ги и логовете:

Application:

http://dox.bg/files/dw?a=115aba2336

System:

http://dox.bg/files/dw?a=115aba2336

Редактирано от The Reaper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

търсете грешки и проблеми, игнорирайте информационните

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

търсете грешки и проблеми, игнорирайте информационните

И сега след като има грешки, сега какво ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И сега след като има грешки, сега какво ?

Обикновено в текста на грешката има линк, който ще ви доведе до по-подробно обяснение на проблема и евентуално начин за решаването му

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

лоши сектори по диска? и най вероятно конфигурационния файл на програмата се сейфа върху такъв...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да я разархивираш и стартираш от друга директория

Така и направих но ето че сега отново проблемът е на лице, появява се едно такова тежко стартиране на програмата все едно машината зарежда и идва момент в който дава въпросната грешка и програмата не работи.

лоши сектори по диска? и най вероятно конфигурационния файл на програмата се сейфа върху такъв...

Някакви предложения ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и направих но ето че сега отново проблемът е на лице, появява се едно такова тежко стартиране на програмата все едно машината зарежда и идва момент в който дава въпросната грешка и програмата не работи.

Някакви предложения ?

А от къде я теглите програмата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А от къде я теглите програмата?

Тегля я от официалния сайт, пробвал съм и от други места същата работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И сега какво, когато програмата спира да работи ще я тегля всеки път наново така ли ?!

проверете дали проблема не се появява след определена ваша настройка на програмата. Или след отваряне на конкретен файл

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можете ли да ми кажете как се добавя фонт ?

Понеже наскоро си инсталирах програмата, но има само 5 шрифта, а искам да сложа Verdana, примерно. 

Порових из гугъл и там уж пише, че се прави папка "Fonts' в директорията на програмата, но не ми се получава нещо.  

А и също така как бих могъл да добавя скинове?

Редактирано от pullman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, pullman написа:

Можете ли да ми кажете как се добавя фонт ?

Понеже наскоро си инсталирах програмата, но има само 5 шрифта, а искам да сложа Verdana, примерно. 

Порових из гугъл и там уж пише, че се прави папка "Fonts' в директорията на програмата, но не ми се получава нещо.

Дали? Доколкото виждам програмата ползва системните шрифтове

FsB07Ap.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, capnemo написа:

Дали? Доколкото виждам програмата ползва системните шрифтове

FsB07Ap.png

Хмм, това май е друга версия, или нещо пропускам ..

Аз намерих това, като опция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12/24/2016 в 14:20, pullman написа:

Хмм, това май е друга версия, или нещо пропускам ..

Аз намерих това, като опция.

Едит: Ясно стана, че имате предвид горепосочената версия  cr3-qt-win32-3.0.51-2, а аз бях инсталирал 3.3.61, която се вижда на снимката и намирам за по-удобна като интерфейс, но единствено й липсва опция за добавяне на шрифтове.

Значи ако искам други шрифтове, трябва да мина на различната версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, pullman написа:

Едит: Ясно стана, че имате предвид горепосочената версия  cr3-qt-win32-3.0.51-2, а аз бях инсталирал 3.3.61, която се вижда на снимката и намирам за по-удобна като интерфейс, но единствено й липсва опция за добавяне на шрифтове.

Значи ако искам други шрифтове, трябва да мина на различната версия.

според мен трябва да инсталирате шрифтове в ОС, не в програмата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, capnemo написа:

според мен трябва да инсталирате шрифтове в ОС, не в програмата

Инсталирани са. В C:/Windows/Fonts

2d2b951d03d44f209c17f9901a65a142.png

И така нататък, общо 152 шрифта на брой. Даже порових доста из гугъл специално за тази версия, но не попаднах на нищо.

Редактирано от pullman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.