Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Имам рутер на виваком (Pirelli Broadband Solutions DRG A124G) и искам да го подкарам през кабелен интернет, който няма нищо общо с виваком, целта е да си ловя интернет на компютъра, както и да имам wifi за телефона и лаптопа. Някъде четох, че може един от портовете от lan да стане на wan и чрез него да направя връзката, но след като започнах да правя нужните стъпки, след ресет на рутера, тоест връщане към фабрични настройки (което може би беше най-голямата грешка, защото рутерът си беше чисто нов, неупотребяван никога), интерфейсът се промени и в новият няма опция един от портовете да се ползва като wan.

Ето старият интерфейс с опцията, която ми е нужна:

post-340891-0-68164200-1376850552_thumb.

А в момента изглежда така:

post-340891-0-79916500-1376850545_thumb.

Кабелът на нета е вкаран в първият лан порт, а компютъра съм го свързал за рутера с жълтия кабел, настройките на картата съм ги направил на фабрични. Когато се опитвам да отворя някой сайт веднага ме препраща към 192.168.0.1 където след логване ми дава достъп до настройките на рутера. А когато влезна през лаптопа или телефона ми казва, че waln кабелът не е включен. Забравих да кажа, че съм със статично IP, би трябвало и да е реално, не знам дали това има значение и въобще дали може да се получи каквото искам, ако не то ще си взема нов истински рутер, ще се радвам някой да ми помогне, благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не разбирам, какво пречи да си вкараш кабела на доставчика в wan порта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

wan порта е за телефонен кабел- adsl

Взимах LAN кабел и го пъхваш от едната страна в WAN порта на тендата, а от другата в LAN порта на рутера на пирели

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимах LAN кабел и го пъхваш от едната страна в WAN порта на тендата, а от другата в LAN порта на рутера на пирели

Нещо не те разбирам... става въпрос за един рутер, ето как изглежда, към него имам два телефонни кабела и един ethernet кабел, това е всичко, с което разполагам, а кабелът за интернета влиза само в лан портовете, за това искам единият от тях да стане wan.Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Назад във темите ще намериш много писано по въпроса .

Забравих да кажа, че съм със статично IP,

Абсурд е да стане , някой твърдят че са получили интернет през това пирели :) за което аз не вярвам , но само който получава интернет чрез РРРОЕ . Аз лично от време на време , от спортна злоба си играя - нищо не съм постигнал освен забиване на рутера и хардуерен ресет :)

Пробвал съм на два доставчика PPPoE и DHCP :no-no: - откажи се 18 лева е един рутер .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aaaaaaaaaaa докопал си модем на БТК и сега искаш да го ползваш за рутер безжичен.

Ми така кажи, а не да гадаем.

Не става.

Ако стане ще е бъгаво и забиващо, трошащо нерви упражнение за луди без смисъл...

Естествено има и пробвали ентусиасти, които с моднат фърмуер за управление са постигнали някакви резултати с друг доставчик, но според мене стабилността ще е съмнителна при натоварване. Той дори в БТК среда не носи на натоварване и се налагат ограничения на скорости и брой конекции - иначе постоянно пада връзката...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не те разбирам... става въпрос за един рутер...

Това не е рутер, а ADSL модем с вграден WiFi и има голяма разлика. В двата поста над мен си получил отговорите. Упражнението единия лан порт да работи като wan е безсмислено ако устройството ще се ползва и ще се разчита на него. За учебни цели и за спорта, може да се пробваш стига да има къстъм фърм. Иначе пазаруваш един нормален WiFi и си решаваш проблемите.

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.