Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Обмислях към Нова Година да си направя една нова машина, но да е с леко видео защото ще се ползва с друга цел пред сърф в интернет. Видях пък в описанието на една дънна платка, че има процесори с интегрирано видео. Кои са те и обикновено как да разбера кои са такива?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеото е вградено в проца,а не в дъното.С най-добро видео са APU на AMD.Напиши колко пари си приготвил,момчетата ще ти направят конфигурация според парата и предназначението на компа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи каква сума си решил да отделиш и колегите ще ти направят примерни конфигурации. То даже сега е още рано. До нова година ще паднат доста цените.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно е имал предвид нещо подобно. Ако е за сърфиране само, няма проблем, но ако ще се ползва за тежки приложения, то тогава нещата придобиват друг вид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ще се купува по Нова година е рано да предлагаме конфигурации! Като му дойде времето както е казал един наш ''виден'' политик тогава!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеото е вградено в проца,а не в дъното.С най-добро видео са APU на AMD.Напиши колко пари си приготвил,момчетата ще ти направят конфигурация според парата и предназначението на компа.

В грешка си ;) има и видеа , който са вградени в дъното !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В грешка си ;) има и видеа , който са вградени в дъното !

За сокет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

am3 , am3+ , lga 775 , и не съм сигурен за lga1155 - мисля ,че той няма

Покажи на ам3+ и 1155.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Asrock 960GM-VGS3 FX - АМ3+

Аудио, Видео и Мрежа Графика - Integrated AMD Radeon 3000 graphics
- DX10 class iGPU, Pixel Shader 4.0
- Max. shared memory 512MB
- Supports D-Sub with max. resolution up to 2048x1536 @ 60Hz

За 1155 - както казах , не съм сигурен ,че има , но няма :)

Редактирано от Andrey_96 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей, вие го обърнахте в мерене на п... Истината е, че дори и за сърфиране трябва як процесор, заради много товарещи страници из интернет, особено тия с разни флашове. А за тая цел възможности много. Обаче нека сме малко по-далече от вграденото видео в дъното. С брат ми имаме два процесора - i3 аз и i5  той. Смених ги за една седмица, за да тествам неговия и какво ми каза като го върнах? Ами човека веднага е забелязал, че i3-ката ми го бави доста повече при сърфиране. А те имат навика да отварят много прозорци, да пускат много торенти и да украсяват много джама си. Игри не играят, но пък i5  върши доста по-добра работа от i3. Сега някой може да спори тук, но лично аз съм го пробвал. Примерно на сайт като bet365 , дето е за залагания. Там и3-ката работи добре, но не колкото i5. Просто го има онова забавяне при скролване. А нали се сещате, че всичко е пробвано при еднакви условия, еднакъв интернет, една и съща машина - моята. Просто махам единия процесор и слагам другия. Та от тая гледна точка, за сърфиране един i5  е за предпочитане пред по-евтините варианти. между другото с G860  нещата са много по-зле, а с онова чудо C2Duo  направо си сече мъжката. Говоря за bet365,  нали ме разбрахте? Друг е въпроса вече, колко пари е възможно да се сложат на масата. За AMD  нека други кажат как стоят нещата, ако са имали възможности да сърфират с различни процесори върху един и същи хардуер, един и същи интернет и изобщо, просто да са махали единия и да са слагали другия процесор. Иначе знам, че много хора ще ми противоречат въз основа на някакъв техен опит. Само че нека тоя опит е при едни и същи условия, за да не стават грешки.  А на тия с i5  и тем подобни бих препоръчал, да си изключат TB  и двете ядра, за да тестват. Може пък аз да съм с грешка и при тях всичко да лети и с едно ядро. А, сещам се и за Kaldata.com.Тоя сайт с оня C2D и дори с G860, насичаше ужасно при скролване. С i3  нещата са доста по-добре, а с i5  направо са си много добре, да не кажа идеални. Все пак има какво още да се желае, но това вече едва ли е от процесора.  И да уточня, че с хардуерно ускорение на браузера, нещата са си по-зле, за да не се намери пък сега някой да ми напомни за това. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, днес четох, че тези дъна са вече извън update. Вече видеото е вградено в процесорите, не съм чел, че вграденото видео на AMD е по-добро от тези на Intel, но все едно. Ще се ползват за хостинг, така че видеото ми е достатъчно, колкото да свърша работа в терминала. Ако ще е gaming PC естествено, че ще захвърля 150-200лв. за качествена видеокарта. :) Благодаря все пак на всички. Може да заключите. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам конфигурация с вградено видео в процесора. Работи отлично. 

Процесор - AMD A4-4000 X2 / 3.2GHZ / FM2

Рам памет - 4G DDR3 1600 KINGSTON HYPER X

Твърд диск - 500G Seagate SATA 6G / 7200

Видео карта - вградена Radeon HD 7480D

Дъна платка - ASUS F2A55-M LK2 PLUS / FM2

Кутия - Cooler Master K280 W

Захранване - Cooler Master 500W

475лв. 

http://prodavalnik.com/kompyutr-amd-a4-4000-x2-3-2ghz-4g-ddr3-1600-500g-i29574851

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.