Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

exwol

Избор на бюджетна офис конфигурация

Препоръчан отговор

Здравейте,

Ще се радвам да ми съдействате да подбера конфигурация, която ще се използва за офис, интернет, филми, музика. Бюджета, който съм отделил е 300-320 лв. максимум. Предпочитания магазин, от който искам да я поръчам е sky.bg, но не е задължително да е от там, така че съм отворен и за др. предложения. Периферия си имам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко са ти парите и ти  го знаеш това  но все пак се пробваш дали някой няма да ти подари поне харда  ли ?  Ето ти нещо  за офис  на което ако му смениш кутията  за някоя много  китайска с тънка ламарина  и  супер смотано китайско захранване ще се вместиш в бюджета .  Бих ти  препоръчал  някоя маркова машина 2 ръка  която ще е далеч по удачен избор за офис нуждите ти. Обади се в Скай да  видиш те какво ще ти предложат за тая цена .

GB H61M-S1 /H61/LGA1155
G2020 /2.9/3M/BOX/1155
4GB DDR3 1600 A-DATA PRO
500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB
CM 250 SERIES W/500W PSU

Обща стойност - 410.60 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или вариант с AMD, но пак над бюджета и то с много компромиси:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С 15 лева над бюджета и с нормално захранване:

Обща стойност - 334.46 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е за препоръчване, но се вмества в бюджета и ще ти свърши работа:

http://www.technopolis.bg/b2c/details/517068/P11010201/Nastolen-kompyutar-KTN-NET-PC

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С 15 лева над бюджета и с нормално захранване:

Обща стойност - 334.46 лв. с ДДС

само с 1 забележка - РАМ - на тази фирма неработят... преди малко върнах една към СОФИЯ :Х...

Това не е за препоръчване, но се вмества в бюджета и ще ти свърши работа:

http://www.technopolis.bg/b2c/details/517068/P11010201/Nastolen-kompyutar-KTN-NET-PC

Момче - ти добре ли си ???? по-голяма набутка няма да има :Х !

Защо трябва да е ново ?

LINK

компютри Dell Optiplex 960 - Каталожен номер за поръчка VK26

компютри Dell Optiplex 960

• Процесор: Intel Core2Duo E6500 (2.93GHz, 2M, 1066MHz FSB)
  • Памет: 3GB DDR2 Ram (max 8GB, 4слота)
  • Хардиск: 320GB HDD SATA
  • Видео карта: Intel GMA 4500 вградена (изходи Display port, VGA поддържа 2 монитора), PCI-express x16 слот
  • Чипсет Intel Q45/ ICH10D
  • Оптично устройство: DVD
  • Друго: 12xUSB, COM, Parallel, Dipsplay port, VGA, PS2, LAN, eSATA, HD Audio, 2*PCI, PCI-express x1, PCI-express x16
  • Захранване 305W 88% Efficient
  • Вид кутия: права
  • Компютри втора употреба
  • Гаранция: 12 месеца
цена: 287/267 лв - Хубав марков компютър - точно за офис машина :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и да се пънем с колегите да измислим нещо читаво, за тези пари ще се сдобиеш с една голяма тояга! Аз лично не се наемам да сглобя такова нещо! Прецени дали ти трябва компютър за 300лв.!

Поздрави!

П.П. Ако имаш някакви стари компоненти (HDD, кутия и т.н.) би било чудесно! Тогава може да се измисли нещо пак с много компромиси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Може да се спестят 7 лв. ако се вземе Asrock. Аз лично клоня към него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наруто кво е тва бе прятелю ? Тва дето си го предложил не става и чеп за зеле от него !! Остави тия  платки с залепен процесор на тях . Просто човека не е на ясно с цените и му се иска за 300 лева да вземе нещо което струва 500  .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става за всичко което е изброено от човека. За повече повече пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре момчета, благодаря за старанието на тези, които се опитаха да предложат нещо до тук въпреки малкия бюджет. За останалите ще ви помоля да се пооспокоите малко, и който нещо не му харесва или има проблем с темата и бюджета, да не пише, а просто да подмине, за да спестим излишните акъли. Наясно съм, че отделените пари не са за машина слънце, а ще е зле, ама това е положението всичко си има цел и приоритет. Машината е за абсолютно непретенциозни хора и ще се пуска 2-3 в седмицата, колкото да има нещо. Нека не си обясняваме какво може или не. Знам, че се правят големи компромиси в компонентите, захранване и т.н., но съм на мнение, че машина от подобен клас може да се сглоби за момента, а за напред ще се мисли. Това са парите, не всички хора искат или могат да отделят средства за не толкова приоритетни неща.

Предложението на The_Reaver ми хареса, с известни компромиси, за да свалим цената, но някои от компонентите ги няма налични, търся алтернатива в друг магазин. 

Предложението на tahumba  може би е това, към което ще се ориентирам. Само за дъното леко ме притеснява, не знам... Ще си дадете ли мнението за нещо подобно от sky.bg, като кутията и захранването ще преценя и може да взема това от неговото предложение? Примерен вариант, излиза 323.23 лв.

Относно втора ръка, да може и съм отворен да погледна подобна оферта. Ще се радвам на още някое предложение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наруто кво е тва бе прятелю ? Тва дето си го предложил не става и чеп за зеле от него !! Остави тия  платки с залепен процесор на тях . Просто човека не е на ясно с цените и му се иска за 300 лева да вземе нещо което струва 500  .

НЕ !!! човека точно и ясно си е написал БЮДЖЕТНА ОФИС КОНФИГУРАЦИЯ !!! Не иска да взема геймърска машина за 300 лв. !!! и това което е предложил наруто за тези пари е най-доброто (ново).Само ,че бих сложил АСРОК дъното :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще си дадете ли мнението за нещо подобно от sky.bg, като кутията и захранването ще преценя и може да взема това от неговото предложение. Ще си дадете ли мнението за този примерен вариант?

Еми на мен това ми изглежда най-добре! Имай в предвид само, че захранването на тази кутия се разтраква бързо и вероятно ще се наложи след няколко месеца да го разглобиш и смажеш, но после няма проблем! И друго - само 2GB рам може да дойдат малко ако се отворят повече приложения едновременно, но това зависи от много фактори!

Поздрави и ме извинете ако има нещо! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще те помоля просто да подминеш темата. Остави ме заблуден и не наясно с цените и ситуацията. Ако може ми помогни с нещо, ако ли не подмини темата.

Еми на мен това ми изглежда най-добре! Имай в предвид само, че захранването на тази кутия се разтраква бързо и вероятно ще се наложи след няколко месеца да го разглобиш и смажеш, но после няма проблем! И друго - само 2GB рам може да дойдат малко ако се отворят повече приложения едновременно, но това зависи от много фактори!

Поздрави и ме извинете ако има нещо! :)

Да, вероятно захранването е зле, но няма начин. Надявам се да поизкара. Мисля си обаче, че натоварването ще е малко за подобна машина и не би трябвало да е проблем. Относно рамта, едва ли едновременно ще бъдат включени повече от един браузър и скайп. Ако нещо се закъса за рам, по-нататък може да се помисли за ъпдейт на рамта. Но си мисля, че за целта ще си работи без проблеми. Поздрави и на теб, няма за какво да се извиняваш. Мерси за мнението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дете си ти ;) отрепляк ;)

Виж това :P E, поне хубаво захранване си купи. Само не знам как си се набутал с тая индианска памет. Случва се. Не знам и кой ти я е препоръчвал, защото аз никога не бих направил подобна грешка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.