Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

radomir4y

Мнение за HP Pavilion G6-2351eu

Препоръчан отговор

Здравейте.Хвърлил съм око на ето този лаптоп.Искам да го ползвам за гледане на филми, интернет и през свободното време за някоя друга игра от сорта на fifa, nfs, test drive unlimited 2 и подобни по-новички игри, не игри от 2005г. Та въпроса ми е лаптоп със сходни характеристики би ли ми свършил работа?

Процесор AMD Dual-Core A4-4300M 2.50 GHz, 1 MB cache Размер на дисплея 15.6" / 1366 x 768 - Лъскав Оперативна памет (RAM) 4 GB DDR3 / 1600 MHz Видео контролер ATI Mobility Radeon HD 7670 Видео памет 1 GB / DDR3 Твърд диск 750 GB / SATA Оптично устройство Четящо и записващо DVD Super Multi Мрежова карта 10/100 Mbps LAN Card Безжична мрежа 802.11 b/g/n Wireless LAN Card Bluetooth Да USB портове 2 x 3.0 и 1 x 2.0 eSATA Не Вградена камера Да Вграден микрофон Да TV изход HDMI Четец за карти Да ExpressCard слот Не Интерфейс за докинг станция Не IEEE 1394 порт Не Четец за пръстови отпечатъци Не GSM модул Не GPS Не Батерия Li-Ion / 6 cells Време за работа на батерия До 4.30 часа Тегло 2.5 кг Операционна система MS Windows 8 64 bit Цвят Черен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Хвърлил съм око на ето този лаптоп.Искам да го ползвам за гледане на филми, интернет и през свободното време за някоя друга игра от сорта на fifa, nfs, test drive unlimited 2 и подобни по-новички игри, не игри от 2005г. Та въпроса ми е лаптоп със сходни характеристики би ли ми свършил работа?

Процесор AMD Dual-Core A4-4300M 2.50 GHz, 1 MB cache Размер на дисплея 15.6" / 1366 x 768 - Лъскав Оперативна памет (RAM) 4 GB DDR3 / 1600 MHz Видео контролер ATI Mobility Radeon HD 7670 Видео памет 1 GB / DDR3 Твърд диск 750 GB / SATA Оптично устройство Четящо и записващо DVD Super Multi Мрежова карта 10/100 Mbps LAN Card Безжична мрежа 802.11 b/g/n Wireless LAN Card Bluetooth Да USB портове 2 x 3.0 и 1 x 2.0 eSATA Не Вградена камера Да Вграден микрофон Да TV изход HDMI Четец за карти Да ExpressCard слот Не Интерфейс за докинг станция Не IEEE 1394 порт Не Четец за пръстови отпечатъци Не GSM модул Не GPS Не Батерия Li-Ion / 6 cells Време за работа на батерия До 4.30 часа Тегло 2.5 кг Операционна система MS Windows 8 64 bit Цвят Черен

По-скоро не. Този процесор е сравнително слаб. Ето сравнение с един от най-добрите:  http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-3632QM-vs-AMD-A4-4300M Ето още нещо за ориентир: http://news.laptop.bg/klasacia-procesori/ Видеото също не е кой знае какво. Лаптопа става за първите неща със сигурност, но за игри едва ли. Съдейки по това, което сте писали бюджета ви е около 750лв. С тези пари можете да си вземете добра настолна машина, на която да играете. Ще е полезно да хвърлите едно око в тази тема: http://www.kaldata.com/forums/topic/180565-%D0%B7%D0%B0-%D0%B3%D0%B5%D0%B9%D0%BC%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B8-%D0%B8-%D0%B1%D1%8E%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D1%82-800-%D0%BB%D0%B2/ Освен това Павилиън сериите имат не много добра слава. Аз имах един завърши в кошчето, но може да се е дължало и на дефектна бройка. Повече впечатления нямам от тях. Последните им серии може и да са по-добри. :)  Дано съм помогнал с нещо :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав е колегата :)

Ако държиш на лаптоп, който да става и за някощ друга игра - погледни ето този модел: Acer Aspire E1-531 NX.M51EX.037

Ако пък държиш да останеш на AMD платформа - може да погледнеш този модел, който макар и по скъп, предлагадалеч по-голямо ниво на сигурност, по-мощни параметри и включително две видеокарти, които работят в Dual Graphics Mode ( нещо като Crossfire демек :) ): HP ProBook 455 H0W29EA 4GB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.