Премини към съдържанието
quickJO

За геймърските лаптопи и бюджет 800 лв.

Препоръчан отговор

Все по-често се забелязват теми в които се търси преносима машина с основна цел игри и ограничен бюджет от около 800-900 лв. Темата е за всички, които търсят нещо подобно: 1. Целта на темата е конструктивен спор, а не кръчмарско меле! Спазвайте добър тон! 2. Научният термин "не стават" не значи, че не може да се подкара определена игра, а че не е удачно и разумно да се прави. 3. Нямам за цел да обидя когото и да било или да пренебрегна мнението на когото и да било! Що е туй геймър, гейминг и тн.? За геймъра е много важно играта да върви гладко, да е с много FPS и поне средни детайли. Геймъра обича да разцъква често и по много, играе няколко игри, пробва нови заглавия, които са с все по-тежки изисквания. Обича да троши клавиатури ( :baby: ). Що е туй лаптоп? Преносим компютър с малки размери, компактни, трудно подлежи на ъпгрейд, няма добро охлаждане и е с ограничени възможности, по-висока цена в сравнение с настолен и тн и тн. И така, да сравниме двете неща: Геймъра не може да изпита пълно удоволствие от малкият екран... За съжаление е така и трябва да се кьоравиш, още повече лаптопите в този ценови клас са изцяло в гланцови дисплей (или поне едно 97%), което не предоставя добро изживяване. Предвид лошото охлаждане (един отвор с един вентилатор за охлаждане на видеото и процесора) води до натрупване на топлина, а това е най-голямият враг на производителността и на края положението става трагично, почва да лагва и тн... А това води до отлепване на чипсета и сериозни повреди. Хард дисковете в лаптопите работят на 5400 rpm, а на настолен на 7200 rpm. Това води до по-мудно четене и забавяне на играта, води до лаг и тн. Като цяло нарушава приятното чувство от геймплея... Видео картата- най-важният компонент за геймъра. В лаптопите това си е трагедия. Нека използвам и възможността да разсея мита, че колкото повече видео памет има картата- толкова по-добра била. По-важно е на каква честота работи (имам предвид процесора за видеообработка), големината на шината, вида на видео паметта и броя на поточните процесорчета! И то ще е добре ако въобще има външна видео карта лаптопа в този ценови диапазон... За настолният геймър една карта над 250-300 лв е добре дошла. За да се постигне същото усещане в един лаптоп трябва тя да струва поне 400 лв и процесора поне 200 и какво остава до 800-те лева бюджет? Сами разбирате, че не е възможно да се намери нещо качествено за тези пари. В заключение: Не че няма да може да подкара игри, не че няма да може да се играе, но нито усещането ще е добро, нито ще е гладко, пък и машинката ще се товари много и ще ѝ се съкрати живота... За това моля да се разбие мита за геймърски лаптопи. Ако искате да играете игри на преносима машина си има специални, но и цените им са също толкова хубави. Някъде от 1700-1800 до към 2000 лв е долната граница. Трябва си стабилно охлаждане, добро видео най-малкото! Иска ми се колегите да изкажат и своето мнение и да стане една ползотворна и градивна дискусия и да можем да убедим потребителите, че допускат грешка. А те допускат от незнание и от подвеждащи реклами от големи магазини, целящи просто да си продадат продукцията... Знам, че е криза, знам че хората нямат много пари, но това не е извинение да допускат грешка и да вземат нещо посредствено, което няма да им върши работа или ще се повреди бързо.

• Харесва ми 52

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много добра, тема за тези който само питат за лаптопи за игри от порядака на този бюджет! Браво :baby::):yanim:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Любимата ми тема!!! Аз по принцип съм още по-краен, но няма да наливам масло в огъня, а само ще допълня, че "модата" кара много хора, дори съзнавайки, че не постъпват правилно, да играят игри на лаптоп. Друго си е да излезеш, в кафето например и да цъкаш някаква игрица. Ще те забележат и ще ти се вдигне "рейтинга". То може ли Вуте да е по-долу от Нане? ... Особен принос към тази мания, са и безкрайните онлайн игри, които не само ти изпиват мозъка, но и отнемат денонощно времето ти, почивката и солидна сума SMS-и.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво за темата! Много добре си обяснил всичко. Поздравления :rolleyes:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Pataran съгласен съм с теб , но онлайн игрите човек може да играе от телефон , виждам друга мания - всичко виси в "лицевата книга" ! Дори съм виждал как се отваря лаптопа докато чакат автобус и се влиза в "книгата" и нищо друго ! Все едно тази глупост е всичко на този свят и ако не влизаш там ще дойде края на света ! Горчивата истина е , че 800-900лв няма как да си купиш дори геймърски компютър и е времето да го разберат хора и да спрят да вярват на рекламите на Мулти(д)рама !

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

800-900 лева са нещо като долната граница на бюджета за настолен компютър за игри и за лаптоп, но такъв за обща употреба - последният обикновено е с вградено видео и става за Интернет, гледане на филмчета и т.н., но за да се постигне еквивалент като производителност на настолна машина, трябват повече пари (обикновено към два пъти повече) - мобилното е по-скъпо най-малкото заради ограниченията откъм охлаждане и разход на енергия, а и лаптопът трябва да е всичко в едно. Докато при настолните компютри е напълно поносимо да си купиш 20" или даже 22-24" монитор, да седнеш пред него и да играеш с кеф, при лаптопите е обратното - тези с по-голям екран струват по-скъпо, консумират повече ток и са толкова по-тежки, колкото е по-голям екранът. Не че няма и лаптопи с 20" екран - има, но те са мислени по-скоро като т.нар. desktop replacement, т.е. компютър, който се ползва като настолен, но при нужда се мести по-лесно от такъв. Във всички случаи лаптопът за игри е компромис - едното за сметката на другото.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е доста добра :) Поздравления за темата!!! :P Искам и яз да добавя нещо за игри даже не си и помислям пак да играя на лаптоп. Защото си купих едно лаптоп-че преди 1 година и половина и играх на него някаде към 5-6 месеца и ми се развали пък за ремонт му искаха към 300 лева .... така че реших да ги спестя и да си купя нов.... Та не си купувайте лаптопи за игри ... от порядака на 600-1600 лева лаптопи ..... ако, искате лаптоп за игри отделете към 2000 лева и си купете някоя хубава машинка има доста добри лаптоп-и за игри, но са над 2 бона та ,ако имате толкоз пари си купете едно такова лаптоп-че ;)

П.П. Не пускайте теми от рода на "искам си купя лаптоп за 800 лева да е геймарски". Геймарски лаптоп за 800 лева никаде няма, да намерите !!! само по телевизията, ви лъжат аз така си и изпатих ... защото, се подведох да си купя от техномаркет "геймарски лаптоп за 900 лв." Геймарски лаптоп за 800-900 лева НЯМА!!!! ;):):D;) Това беше от мен.! Дано, сега разберете че лаптопите не са за игри!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Геймарски лаптоп за 800 лева никаде няма, да намерите !!! само по телевизията, ви лъжат аз така си и изпатих ... защото, се подведох да си купя от техномаркет "геймарски лаптоп за 900 лв." Геймарски лаптоп за 800-900 лева НЯМА!!!! :D:):P;) Това беше от мен.! Дано, сега разберете че лаптопите не са за игри!!!

Може съвсем спокойно да се намери геймърски лаптоп за 800 лева, но за стари и леки игри. :)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може съвсем спокойно да се намери геймърски лаптоп за 800 лева, но за стари и леки игри. :ph34r:

Да, но тогава няма да бъде "геймърски".Ако играя пасианс или мините на лаптопа си това прави ли го "геймърски", или пък ако играя някоя игра на телефона си това прави ли ми телефона "геймърски"?

Предполагам, че авторът е имал в предвид под "геймърски" лаптоп, лаптоп на който се играят сериозни игри, а не игри от рода "убий времето".

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хей , Angry Birds серийте са сериозни игри :friends1: знаеш колко време убиват и колко смях пада с тях :tease:

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но тогава няма да бъде "геймърски".Ако играя пасианс или мините на лаптопа си това прави ли го "геймърски", или пък ако играя някоя игра на телефона си това прави ли ми телефона "геймърски"?

Предполагам, че авторът е имал в предвид под "геймърски" лаптоп, лаптоп на който се играят сериозни игри, а не игри от рода "убий времето".

Нямаш чувство за ирония! :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Бе не бъдете фаталисти на лаптоп за 1100 лв си играя ЦС перфектно и Lineage даже. Може да има кусури ама за мен си е добре,вече 1 година играя на него нищо му няма,не че съм прекалено запален играч,но... P.С. Тръпки ме побиват като си спомня времето,когато висяхме по интернет клубове-в какво състояние и какви бяха комповете там и как се отнасяха посетителите с тях и независимо от това се играеше всичко ново, което се появеше..А за тези компове беше цяло чудо въобще да запалят,камо ли нещо друго?

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки разбира по различен начин понятието "геймърски лаптоп". За някои това означава да играеш игри като WoW, Lineage, LoL и т.н. и каквито и да е от този тип MMORPG игри. За такива игри ти стига един лаптоп с Core i3-310M и видео HD5650. Има и други хора, за които геймърски лаптоп, означава да подкарва всякакви нови игри от типа Black Ops, Bad Company 2, Crysis 2 и други нови в бъдеще. Ясно е, че за тези игри е нужен някой да кажем с процесор от типа Core i5-2410M, 4GB памет, HD5870M и т.н. По принцип в една тема с заглавие "Геймърски лаптоп" може да се изпише много, защото всеки го разбира един вид близък, но в същото време и различен начин.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен геймър означава човек, който играе много игри и задължително най-новите заглавия. Хора които играят CS и WoW са фенове на определена игра, а за тях действително не трябва някаква "здрава" машина. Просто аз влагам разбирането, че геймъра експериментира с новите заглавия, които са тежки по принцип.

• Харесва ми 11

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за Мултирама ще кажа само едно нещо - гледам по тв някаква реклама на един Асер само за 699лв. е в момента този лаптоп в ввв.тайгърдайрект.ком се предлага за 200$ /200х1.35 = 275лв/ оттук нататък нищо не казвам за БГ магазините. както писах в една друга тема за истински геймърски лаптоп се изисква сериозна инвестиция, т.е. от 1400$ нагоре и разните му там i7 поне процесори. гледах един такъв в магазина ама нещо много "грозен/семпъл" поне на външен вид, но предполагам като конзола ще е номер1 въпреки, че не разбирам чак толкова много да отклоня темата в друга насока: доколкото знам процесорите на AMD, поне за настолните могат да се клокват бая, та ако се купи лаптоп с такъв процесор не може ли да се клокне по някакъв начин и да стане за по-разнообразни игри? гледам и по магазините цените на такива машини са бая по-евтини от на Intel-ските. но както е споменато по-нагоре в темата, който иска да играе да си купува десктоп с 32" монитор и да се кефи човека - е няма да те видят в кварталното кафе ама ...... поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във лаптопите е премахната функцията за клок. В повечето де, не всички. Причината е че лаптопа е изчислен за едно нагряване, а клока показва температурите и е потенциално опасно за прегряване в лаптопа. След това GHz-ите не е най-важното. Ако сравняваш едни и същи процесори (условно- демек еднакъв брой ядра, еднакви GHz) на Intel и AMD от едно и също поколение- Intel e по-производителен и дава по-добри резултати. Има и друг аспект. AMD греят повече от Intel и за това не са за предпочитане в лаптопите. Вярно, оправиха проблема с последните, а най-новите са идеални, но до сега положението беше такова... И не на последно място, не процесора, а видеото е по-важно за игрите. Та като цяло това, което си мислиш, няма да го бъде...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз реално не играя игри, а това беше едно предположение във връзка със самите процесори. за видеото спор няма там е истината, но щом и ейпъл вкарват интел ХД 4500 /или като се казваше/, а уж били най-най..... то и една познати ръсна 1000$ ,че да имала такъв - за едната селска чест....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

епъл имат и с nvidia... не само с интел видео... и спри с глупостите, че амд повече греели (греят само десктопите и то заради дебелината пастата между кристала и капачката, като се смени пастата стават доста студени)... не греят повече (amd над 80 градуса при чисто охлаждане не съм виждал при лаптоп при натоварване с coredamage), но при интел съм виждал и 90 след като съм сменил пастата и съм почистил охлаждането), но батерията държи по малко p.s. външното видео също оказва влияние върху температурата (ако е на общ пай с процесора или ако пайповете са отделни, но въздуха минава през по рядка решетка на пайпа видеото и после през решетката на пайпа на процесора - такива просташки изпълнения за сега само в тошиба съм виждал...)

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като стана дума, предполагам не на всички е известно че се произвеждат и специализирани лаптопи за геймъри. Ето един пример(представител на Republic Of Gamers серията):

Публикувано изображение

подробна информация: http://rog.asus.com/...ts/nb/G73jw.htm

като интересното е системата за охлаждане:

Публикувано изображение

а ето и малко линкове за любознателните: http://www.notebookr...=asus+g73+g73jw http://www.xoticpcfo...read.php?t=6921 http://www.tweaktown...book/index.html

Цената ли? Ами тя варира между 2500 и 4000лв. според "тунинга"

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора каквото и да ми кажете неможете да ме убедите че лаптопите не са за игри.Със бюджет от 1500лв. спокойно можеш да си избереш модел по твой вкус и т.н. А и неможете да ми кажете че разбирате повече от един специалист.Ако попитаме който и да е от хората в магазина ще ви каже че лаптопи за игри нестават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора каквото и да ми кажете неможете да ме убедите че лаптопите не са за игри.Със бюджет от 1500лв. спокойно можеш да си избереш модел по твой вкус и т.н. А и неможете да ми кажете че разбирате повече от един специалист.Ако попитаме който и да е от хората в магазина ще ви каже че лаптопи за игри нестават.

Мога само да ти кажа, че аз като НЕспециалист ползвам латпоп, който даже не е чувал за игри и пак не се вписва в твоите критерии: нов лаптоп, пък ти си остани специалист, Мога и да ти споделя какъв ми е стария лаптоп, че да не се засегнеш нещо: стар лаптоп

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще те помоля да намалиш тона.А и твоя така наречен 'нов лаптоп' ако не си забелязал точно под него пише 'Подходящ за Бизнес' което няма нищо общо с игрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята на темата ми хареса :shake_puter: Та така бих искал да попитам какъв лаптоп бихте ми предложили за 1 000 - 1 200 лева :) ( искам да ми вървят новите игри добре и да издържа на натоварване )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята на темата ми хареса :shake_puter:

Та така бих искал да попитам какъв лаптоп бихте ми предложили за 1 000 - 1 200 лева :)

( искам да ми вървят новите игри добре и да издържа на натоварване )

Ти прочете ли темата изобщо или мисли, че ги толерираме :D
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята на темата ми хареса :shake_puter:

Та така бих искал да попитам какъв лаптоп бихте ми предложили за 1 000 - 1 200 лева :)

( искам да ми вървят новите игри добре и да издържа на натоварване )

http://www.stealtech.org/laptopi/Лаптоп_HP_ProBook_4730s_A1E71EA_id26622/

HP ProBook 4730s A1E71EA

17 инчов точно в бюджета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.