Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

grizly

Проблем с черни ленти във видео

Препоръчан отговор

Здравейте, незнам защо на записаните клипове 720 x 480 с ffdshow Video Codec имат отгоре и отдолу черни ленти, което е много неприятно. Използвам CyberLink Power Director и Movavi Video Editor и с 2 те ги има. Става въпрос за AVI видеофайлове. Пробвах и с различни кодеци, пак ги има. Сигурен съм че от настройките и опциите на ffdshow Video Decoder може да се нагласи така че да ги няма, но незнам по-точно как да го направя. С Windows  XP Professional Service Pack 3 съм. Някой може ли да ми помогне?

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е от формата на видео файла.Може да да си,,разпънеш картината,,както искаш,но няма да е ,,реална,,!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

На Aspect ratio даваш да е 4:3, и избираш Keep original aspect ratio.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има клипове, които са кодирани с лентите в тях. има клипове, които при плейване на цял екран имат ленти - това е от плеъра за да се запазят пропорциите - ако плеъра разпъне картината, хората ще станат твърде тънки и високи или дебели и ниски, другите обекти също - гумите на колите ще станат елипси... същото важи и за филм 4:3, пуснат на широкоекранен  монитор 16:9 - ще има ленти от ляво и дясно на картината... ако лентите са вградени в клипа (пък и да няма ленти пак), можеш да направиш следното - инсталираш  mpc-hc и като пуснеш филма, активираш num lock и цифрата 4/6 съответно свива/разпъва картината хоризонтално, а цифрата 2/9 съответно я свива/разпъва вертикално, 5 я ресетва, 1/9  съответно свива/разпъва в реално време...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

techmaniac, нещо не се получава при мен. Правя всичко точно както си ми обяснил, и след като запиша видеото пак си ги има черните ленти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

techmaniac, нещо не се получава при мен. Правя всичко точно както си ми обяснил, и след като запиша видеото пак си ги има черните ленти.

И това като го правиш, а след това ползваш Powerdirector, очакваш ли нещо да стане, защото ще има да си чакаш.

Ще ми е интересно и да обясниш как точно ползваш ffdshow с PowerDirector.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да очаквам, за твое сведение хората са го правили и при тях се е получило, не виждам защо да не се получи и с PowerDirector. Няма значение с коя програма видеообработваща работи ffdshow, за да не може да работи според твоите думи и с PowerDirector. Какво има за обяснение как го използвам кодека, избирам си го от списъка с кодеци и това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да очаквам, за твое сведение хората са го правили и при тях се е получило, не виждам защо да не се получи и с PowerDirector. Няма значение с коя програма видеообработваща работи ffdshow, за да не може да работи според твоите думи и с PowerDirector. Какво има за обяснение как го използвам кодека, избирам си го от списъка с кодеци и това е.

Май са пропуснали да ти обяснят, че бебетата не ги носи щъркел и ти продължаваш да вярваш в невъзможните неща.

Има голямо значение кой видеоедитор ползваш, защото ffdshow те го ползват главно за плейване на видеото, за експорта си имат собствени енкодери.

Същото се отнася и за PowerDirector-ползва се за декодер, а не за енкодер.

Хората, които са го правили нищо не разбират  или те лъжат, едно от двете е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам какво са пропуснали да ми обяснят и какво не, не споря с никой за нищо понеже не са ми ясни тези декодери и енкодери и именно за това съм потърсил помощ тук, като нямаш решение на проблема ми и не можеш да предложиш такова не се заяждай, и подигравателния тон си го използвай някъде другаде а не тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решение няма да получиш, защото нямаш проблем.

Три поста по-нагоре the professor ти е написал на български и достатъчно разбираемо причината, а ти продължаваш да си настояваш.

Радвай се, че имаш черни черти, защото можеше да гледаш наполовина отрязана картина, тогава вече щеше да имаш проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи на мен не ми трябва да си настройвам картината от плеър, аз искам на записаните клипове, като погледнеш миниатюрите им още от тогава се виждат грозните черни ленти, искам тях да ги няма и да не се виждат просто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами записвай в дрга резолюция. Не 720/480. Пусни клипа на телефон и лентите няма да ги има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи на мен не ми трябва да си настройвам картината от плеър, аз искам на записаните клипове, като погледнеш миниатюрите им още от тогава се виждат грозните черни ленти, искам тях да ги няма и да не се виждат просто.

А тия миниатюри да не се появяват магически, нали се взема информация за тях от видеофайла.

Как очакваш икона 1/1 да ти показва имидж файл с резолюция 16/9 или 4/3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.