Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
georgi585858

възможно ли е в офиса да следят имейлите който изпращаме от собствената си поща

Препоръчан отговор

възможно ли е в офиса да следят имейлите който изпращаме от собствената си поща и да четат съдържанието им? Ако е възможно има ли начин да се заобиколи това някакси и да не се вижда че изпращам имейли и съдържанието на имейлите ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

възможно ли е в офиса да следят имейлите който изпращаме от собствената си поща и да четат съдържанието им? Ако е възможно има ли начин да се заобиколи това някакси и да не се вижда че изпращам имейли и съдържанието на имейлите ?

Ако ползвате уеб базирана поща и тя не е през SSL/TLS - да, иначе не

А между другото вие сте на работа за да работите, не за да пишете лични писма

П.П. А ако има инсталирани кийлогери на служебните машини няма проблем да се следи всичко, което пишете

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ползвате уеб базирана поща и тя не е през SSL/TLS - да, иначе не

П.П. А ако има инсталирани кийлогери на служебните машини няма проблем да се следи всичко, което пишете

благодаря за бързия отговор!!!

а коя уеб базирана поща е през SSL/TLS?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря за бързия отговор!!!

а коя уеб базирана поща е през SSL/TLS?

S на https е индикатор за SSL/TLS връзка

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се че е възможно. Впрочем, защо от служебен компютър си позволявате да водите лична кореспонденция?... И фейсбука ви следят (ако въобще не са ви ограничили достъпа)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо смятате, че личните имейли не се ползват за служебни цели? Никога не бих пуснал оферта, да речем, или друг подобен документ през служебен имейл, чиято парола знае и чистачката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли някой би си губил времето да следи личната ви кореспонденция.

Няма от какво да се притеснявате щом нямате какво да криете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sa3ana3a, така е,но не е приятно да си говорят за доходи,пари и т.н. а в същото време да им четат писмата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли някой би си губил времето да следи личната ви кореспонденция.

Няма от какво да се притеснявате щом нямате какво да криете.

Вярвай ми има хора с беден личен живот и по цял ден се врат в чуждия. Това първо.

Второ това кой какво има да крие и да не крие е съвсем друга тема и ъгъла от който поглеждате е много погрешен. Има един израз лично пространство.Ти като няма какво да криеш ще ти е приятно ли някой да ти проверява джобовете на панталоните в твое отсъствие ? И там да си забравил някоя опаковка на презерватив например ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта на всеки работодател е да дава възможно най-малко пари и да изисква много работа , а целта на всеки работник е да работи възможно най-малко и да взима колкото се може повече пари. :giggle1:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта на всеки работодател е да дава възможно най-малко пари и да изисква много работа , а целта на всеки работник е да работи възможно най-малко и да взима колкото се може повече пари. :giggle1:

Това беше по Татово време, сега поне първата част не е точно така, работодателите дават пари за подходящите хора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези дето ги изпращаш от служебния компютър можеш да им вкараш текста в файл който представлява снимка и да ги пратиш така от USB флашка подготвени предварително на друга машина. Получателят ще трябва да ползва програма която може да извади текста от снимковия файл. А работодателят ти може и цял живат да не загрее кво става, особено ако се пишеш фен на мотори и пращаш такиви снимки. Може и пейзажи да пращаш и цветенца и квото ти мине през акъла. 

Значи пишеш като текст в изпратения и-мейл следното:

"Здрасти Марче, виж какво снимах вчера."

и прикачваш снимката.

После марчето я прекарва през програмката и си чете следния текст:

"Миличко, шефа ме е надушил нещо че ви продавам ценна информация на вашата фирма и ме следи сега. Ще ти пусна довечера новите шпионски материали до които се докапах в офиса му и чакам следващия чек от 5000 лв. Целувам те на всякъде, моя любов!"

А пък шефа трева да пасе.

Само не ме питай за подобни програми, няма да отговоря.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.